نشريه ثمر

 

ثمر شماره 281 - آبان ماه 1392

فهرست مطالب

   

رئیس مجلس شوراى اسلامى: بیمه درمان باید از بیمه بازنشستگى جدا شود

عزیزى، رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس خبر داد: ادغام 17 صندوق بیمه اى در سازمان بیمه سلامت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: همه ایرانیان بیمه می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: پرداخت وام 2 میلیون تومانى به بازنشستگان کشورى

استان‌ها

کانون‌ها

رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس خبر داد: افزایش مستمری بازنشستگان در بودجه 1393
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری: همه ایرانیان زیر چتر نظام نوین بیمه و بازنشستگى
مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى: پرداخت هزینه هاى درمانى بیش از یک میلیون بازنشسته کشورى با بیمه طلایى
پرسش و پاسخ
مقاله
آمار بالاى شکستگى لگن در سالمندان ایرانى
بازنشستگان نمونه
سلامت سالمندى
امر به معروف و نهى از منکر
صحیفه سجادیه
مدیر صندوق بازنشستگى کشورى استان در کردستان خبر داد: بازنشسته سقزى موفق به ثبت افتخارآمیز اختراع دستگاه چاپ شد
آثار بازنشستگان
سخن ماه

 
رئیس مجلس شوراى اسلامى: بیمه درمان باید از بیمه بازنشستگى جدا شود
 

رئیس مجلس شوراى اسلامى، با تاکید بر جداسازى بیمه درمان از بازنشستگى، گفت: براى ایجاد تحول در حوزه سلامت لازم است بیمه درمان از بازنشستگی جدا شود، زیرا در این صورت تمام منابع تخصیص یافته در زمینه بهداشت و سلامت مشخص خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم به ارائه پیشنهاداتى براى ایجاد تحول در حوزه سلامت کشور پرداخت و یادآور شد: بهتر است ابتدا در خصوص بودجه سال آینده کل کشور از هم اکنون برنامه ریزى صورت گیرد و پیشنهادات عملیاتى که قابل اجراست در نظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: با همکاری وزارت بهداشت لازم است منبعى به وجود آید تا در اختیار وزارت بهداشت و بیمه‌ها قرار گیرد و در این صورت میزان پرداختى مردم براى هزینه های درمان تقریباً به صفر می‌رسد.

وى افزود: من پیشنهاد دیگرى دارم و آن این است که بیمه درمان از بیمه بازنشستگى جدا شود زیرا تلفیق آن باعث مشکلاتى در کشور شده است. این دو، مقوله‌هایی از هم جدا هستند؛ در مجمع تشخیص مصلحت نظام این موضوع مطرح شد و من در آن جلسه اصرار کردم تا تکلیف این مهم روشن شود حال باید قانون آن آورده شود تا جداسازی بیمه بازنشستگى از درمان انجام گیرد. بدون شک با جداسازى بیمه درمان از بازنشستگى منابع ما در زمینه بهداشت و سلامت یک جا خواهد بود.
 
 
 
عزیزى، رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس خبر داد: ادغام 17 صندوق بیمه اى در سازمان بیمه سلامت
 

رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس مهلت سه ماهه اى به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى براى ادغام صندوق‌های بیمه اى در سازمان بیمه سلامت داد و گفت: به منظور اجراى درست قوانین در سازمان‌ها کمیته نظارتى در کمیسیون اجتماعى مجلس به زودى تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عزیزى در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل سازمان بیمه سلامت که با حضور وزراى بهداشت و تعاون و همچنین نمایندگان مجلس و مدیران و معاونین نظام سلامت و بیمه اى کشور برگزار شد، افزود: رفاه اجتماعى و بیمه سلامت جزو مطالبات به حق مردم است، به طوری که کاهش سهم پرداختى مردم از هزینه های سلامت باید جزو اهداف مسئولان باشد.

رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس گفت: در حال حاضر سهم پرداختى مردم در هزینه هاى سلامت حدود 60 درصد است این در حالى است که بر اساس قانون برنامه پنجم باید 30 درصد می‌شد و هدف از تشکیل سازمان بیمه سلامت اصلاح ساختار صندوق‌های بیمه اى، متناسب کردن تعرفه‌ها، فراهم آوردن سازوکار بیمه همگانى است که البته تاکنون هیچ اقدامى انجام نشده است.

وى در خصوص چالش‌های سازمان بیمه سلامت نیز گفت: بالا بودن سهم پرداختى مردم، ارائه نشدن همزمان بیمه پایه و مکمل، عدم تمایل برخى از پزشکان و موسسات براى ارائه خدمات، پایین بودن کیفیت خدمات تشخیص درمانى و وصول مطالبات از جمله چالش‌هایی است که سازمان بیمه سلامت با آن روبرو است که آمادگى داریم با کمک مجلس و مسئولان این مشکل را برطرف کنیم.

وى با اشاره به اینکه در خصوص منابع و مصارف سازمان مشکلاتى وجود دارد، گفت: عدم همکارى صندوق‌های بیمه اى از جمله مشکلاتى است که تاکنون باعث شده این سازمان در زمینه ادغام صندوق‌ها به نتیجه لازم نرسد. از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى درخواست می‌کنم هرچه سریع‌تر در خصوص ادغام صندوق‌های بیمه اى اقدام کند.

رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس تاکید کرد: اجرایى نشدن ماده 7 هدفمندى یارانه‌ها و پوشش بیمه همگانى، فراهم نبودن زیرساخت‌های فناورى اطلاعات و ... از جمله مشکلاتى است که سازمان بیمه سلامت در خصوص سیاست گذارى و اجرایى شدن برنامه‌ها باید اقدام کند.

وى گفت: نظام بیمه اى براى اینکه به هدف خود برسد باید تدوین بسته پایه بر مبناى حق بیمه پرداختى را مد نظر قرار دهد و همچنین طراحى نظام پایه خدمت، طراحى و اجراى برنامه خدمت بیمه سلامت، اجراى نظام ارجاء و پزشک خانواده، تدوین و تصویب آئین نامه خرید راهبردى اصلاح نظام پرداخت و همچنین لزوم شناسایى صندوق‌ها و سازمان‌ها جهت پیوستن به سازمان بیمه سلامت از جمله راهکارهایى است که می‌تواند سازمان بیمه سلامت را از مشکلات به وجود آمده خلاص کند.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: همه ایرانیان بیمه می‌شوند
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: به دلیل شرایط نامناسب ایجاد شده در بخش تولید، تعدادى از واحدهاى صنعتى در آستانه تعطیلى قرار دارند و 140 هزار شغل در آستانه از دست رفتن است که تنها با تدبیر، برنامه ریزى، تغییر روش‌ها، سیاست‌ها، کار و تلاش می‌توان این وضع را تغییر داد.

دکتر على ربیعى در سفر به استان قزوین طى بازدید از کارخانه آپادانا سرام (بزرگترین تولیدکننده کاشى و سرامیک در خاورمیانه) و شرکت در جلسه کارگروه تخصصى اشتغال استان با اشاره به مشکلات و وضعیت کنونى بخش تولید و اشتغال کشور افزود: براى اینکه بتوانیم اشتغال را به درستى و منطقى حل کنیم برنامه‌های مختلفى را طراحى و به دولت داده‌ایم تا بتوانیم بدون هدر دادن وقت و حتى یک ریال هزینه با نگاه کارشناسانه در این مسیر گام برداریم.

ربیعى گفت: ظرفیت منابع انسانى و خدادادى در کشور به وفور یافت می‌شود و با بهره گیرى از ظرفیت‌های نهفته کشور قادریم مشکلات را حل کنیم.

همه ایرانیان بیمه می‌شوند

ربیعى گفت: با کارهاى دردست اقدام در یک برنامه چهار ساله همه ایرانیان بیمه خواهند شد تا یادگارى ارزشمند از دولت یازدهم بر جاى بماند.

وى در ادامه درباره مشکلات تولید و اشتغال گفت:کمبود نقدینگى، افزایش واردات و فروش نرفتن کالاهاى تولیدى داخل کشور از دیگر مشکلات کشور است که براى حل آن نیازمند نگاه کارشناسى هستیم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى همچنین اظهار داشت: یک گروه را تعیین کرده‌ایم تا در زمینه قوانین کار کنند تا هر جا نیاز بود براى اصلاح بررسى شود که در بخش گمرك برنامه داریم و در یک برنامه دیگر براى ورود مواد اولیه مورد نیاز واحدها با پول‌هایی که در چین و هند داریم اقدام خواهیم کرد تا وارد گمرك شود. ربیعى گفت: اگر غیر کارشناسى عمل می‌کردیم تورم تا 50 درصد هم بالا می‌رفت، لذا از فشار به مسکن و تزریق نقدینگى خوددارى می‌کنیم تا تورم بالا نرود و خوشبختانه با سیاست‌های پیش بینى شده آثار کاهش تورم به تدریج در جامعه احساس می‌شود.

ربیعى در ادامه حفظ سطح اشتغال را یکى از تصمیمات جدی دولت اعلام کرد و گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى بنا ندارد پول‌هایی را به مشاغل خانگى یا خوشه هاى صنعت که با ناپایدارى زیادى مواجه بوده‌اند، پرداخت کند زیرا وام‌هایی که در این حوزه داده شده بابت جراحى بینى و خرید خودرو هزینه شده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى ادامه داد: قرار است این پول‌ها با کار کارشناسى صورت گرفته در جاهایى هزینه شود که اثر بخشى آنها مشهود باشد.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: پرداخت وام 2 میلیون تومانى به بازنشستگان کشورى
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى از افزایش وام ضرورى به بازنشستگان کشورى تا سقف 2 میلیون تومان خبر داد.

دکتر على ربیعى در بازدید از خانه امید بازنشستگان در استان قم گفت: یکى از سیاست‌های دولت تدبیر و امید، بهبود وضعیت معیشتى بازنشستگان است و در این راستا برنامه هاى متعددى براى رفاه حال بازنشستگان کشورى بخشى از سیاست‌های حمایتى دولت یازدهم است.

وى با اشاره به افزایش وام بازنشستگان کشورى افزود: بر اساس توافقات و هماهنگی‌های بعمل‌آمده بین صندوق بازنشستگى کشورى و بانک صادرات امسال به 80 هزار بازنشسته کشورى که تاکنون تسهیلات بانکى دریافت نکرده‌اند وام ضرورى 2 میلیون تومانى پرداخت می‌شود. به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى مدت بازپرداخت اقساط این وام 36 ماهه و با بهره 4 درصد است.

دکتر ربیعى درباره زمان ثبت نام وام ضرورى بازنشستگان کشورى اظهار داشت: بازنشستگان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانى صندوق بازنشستگى کشورى به نشانىwww.cspf.ir براى ثبت نام اقدام کنند.

صندوق بازنشستگى کشورى تاکنون به بیش از 540 هزار نفر از بازنشستگان کشورى وام ضرورى پرداخت کرده است.
 
 
 
 
استان‌ها - یزد؛ نماد بادگیرها و دوچرخه‌ها
 

استان یزد از شمال به استان اصفهان، از شمال شرق به استان خراسان، از جنوب به استان‌های کرمان و فارس، از شرق به استان‌های خراسان و کرمان و از غرب به استان اصفهان محدود است. این استان در کمربند خشک و نیمه خشک نیمکره شمالى قرار دارد و

مساحت آن 678 هزار و 129 کیلومترمربع است. بر اساس سرشمارى عمومى نفوس و مسکن در سال 1390 جمعیت شهرستان یزد در مجموع 582 هزار و 682 نفر است.

واژه یزد در لغت به معناى مقدس و پاك بوده و وجه تسمیه این شهر، سرزمین مقدس و شهر خدا است. اصطخرى درباره یزد می‌گوید: «کثه مرکز یزد، شهرى است در حاشیه کویر دارای هواى خوب و در عین حال واجد آسایش و تنعم شهرهاى بزرگ است.»درزمان ساسانیان به فرمان یزدگرد اول در این محل شهرى بنا شد که آن را «یزدان گرد» نام نهادند و یزدگرد شهر را به دختر خود هدیه داد. واژه یزد نامى است باستانى که ریشه در «یشت» یا «یزت» و «یسن» با مفاهیمى چون ستایش، نیایش، پرستش، ایزد و... دارد. بعد از آمدن اسلام و گرایش مردم یزد به دین اسلام عنوان «دارالعباده» به این شهر داده شد. زیرا علاء الدوله کالنجاراز ملکشاه سلجوقى تقاضاى حکومت یزد را کرده بود تا در آن جا به عبادت بپردازد.

صنایع یزد

در یزد صنایع بزرگى همچون نساجى فرش، نساجى پارچه هاى طرح دار و ساده، فولاد و معادن آهن، معادن ذغال سنگ و معادن سنگ، کارخانجات کاشى، کارخانه هاى کابل و فیبر نورى و صنایع غذایى جاى گرفته است که با وجود این صنایع حدود 53 درصد از مصرف برق در تعرفه صنعتى استفاده می‌شود که از نظر رتبه بندى کشورى نیز پنجمین استان صنعتى کشور شناخته می‌شود. صنعت زرگرى یا طلاسازى در یزد از مهم‌ترین و مشهورترین صنایع یزد در سطح کشور است.

بناهای باستانی

از آثار تاریخى می‌توان به بازارهاى تاریخى، میدان‌ها و لَردهاى تاریخى، مساجد، آب انبارهاى رستم گیو و شش بادگیرى، باغ‌های دولت آباد و باغ خان، آتشکده و دخمه زرتشتیان، برج و باروى یزد، ارگ حکومتى، قلعه اسدان، قبه دوازده امام، خانه هاى تاریخى رسولیان، عرب‌ها، لاری‌ها، مرتاض، ملک التجار و مدارس قدیمى خان یزد، ضیائیه و مدرسه شهاب‌الدین و مازارى هاى حناسایى ها، جوشن، اتابکى و صلحى زاده اشاره کرد.

سوغات یزد

قطاب، پشمک، باقلوا، کیک یزدى، لوزهاى پنجگانه، حاجى بادام، سوهان، نان برنجى، شعربافى، ترمه یا انگشت بافت، زرى دوزى، مخمل، دارایى بافی (ایکات)، شمد، چادرشب، روتختى، دستمال یزدى، قالى، قالیچه، گلیم، سجاده، زیلو، پتو، سفره، بقچه، روفرشى، لنگ، حصیر، سفال، سرامیک، کاشى، انار، ارده، حلوا ارده، گیوه، سریشم، زیورآلات طلا.

مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان یزد:

تلاش این مدیریت این است که بتواند خدمات در خور شایسته و منزلت بازنشستگان و تمامى مشترکین این صندوق ارائه دهد

مصاحبه اى با سیدحسین رستگارى مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان یزد انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید.

1- تعداد مشترکان صندوق بازنشستگى کشورى در حال حاضر چند نفر است؟ نسبت به سال تاسیس این مدیریت چقدر افزایش داشته است؟

مدیریت یزد صندوق بازنشستگى کشورى دومین نمایندگى بود که در تاریخ 5/ 7/ 1372 در یزد افتتاح گردید. تعداد کل مشترکین صندوق بازنشستگى کشورى در شروع فعالیت تعداد 2 هزار و 534 نفر بازنشسته و موظف بوده است. در حال حاضر تعداد کل مشترکین صندوق در استان تعداد 19 هزار و 603 نفر می‌باشند که از این تعداد 17 هزار و 50 بازنشسته و از کارافتاده و 2 هزار و 553 نفر بازنشسته و شاغل متوفى می‌باشند.

2- میزان پرداخت حقوق بازنشستگان در این استان چقدر است و تعداد شاغلین مشترك صندوق بازنشستگى چند نفر است؟

میانگین حقوق بازنشستگان و موظفین مبلغ 9 میلیون و 391 هزار و 19 ریال و شاغلین مشمول پرداخت کسور بازنشستگى تعداد 20 هزار و 214 نفر می‌باشد.

3- طى مدت این سال‌ها بیشترین بازنشستگى طى چه سال هائى بوده است؟

بیشترین تعداد بازنشستگى به جهت اجراى قانون بازنشستگى پیش از موعد کارکنان دولت مربوط به سال‌های 1386، 1387 و 1388 بوده که در طی این سال‌ها تعداد 5 هزار و 259 نفر بازنشسته گردیده‌اند.

4- از فعالیت‌های صندوق بازنشستگى کشورى در استان یزد بگویید؟

از مهمترین فعالیت‌های این مدیریت، امور جارى صندوق از جمله برقرارى حقوق بازنشستگى و وظیفه در کمترین زمان ممکن، انتقال، استرداد کسور بازنشستگى و حق بیمه، پرداخت حقوق بازنشستگى و عائله‌مندی و اولاد، اجراى سیستم جمع آورى اطلاعات شاغلین و دریافت کسور بازنشستگى آنان، پرداخت هزینه عینک، عصا و سمعک، نظارت و پیگیرى امور مربوط به بیمه طلائى بازنشستگان و موظفین، پاسخ به ابهامات و استعلام‌های دستگاه هاى اجرایى، پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان و وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن به بازنشستگان مستاجر کم درآمد، راه اندازى تورهاى زیارتى و سیاحتی در راستاى تکریم و افزایش نشاط و روحیه در بازنشستگان در قالب طرح منزلت (در خانه نمانیم) جهت بازنشستگان و یک نفر از بستگان درجه یک که از طریق تعامل بین کانون‌های بازنشستگى اجرا گردیده است و تا پایان سال 1391 تعداد 14 هزار و 627 نفر اعزام گردیده‌اند.

اقدامات خوبى نیز در بخش فرهنگى و اجتماعى در خانه مهر بازنشستگان استان انجام شده است که از جمله آن می‌توان به:

• حضور تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکى در خانه مهر بازنشستگان به مناسبت هفته سالمندان جهت غربال گیری دیابت و بررسى وضعیت سلامت (قند، فشار خون، قد و وزن) مراجعین و برگزارى 13 عنوان دوره‌های آموزشى مرتبط با مباحث سالمندى و سلامتى با همکارى دانشگاه علوم پزشکى شهید صدوقى و استقرار پزشک رایگان اشاره کرد.

• برگزارى مراسم تجلیل از خدمات کانون‌های بازنشستگى استان یزد با حضور اعضاى هیات مدیره کانون‌های بازنشستگى و اهداء لوح تقدیر

• برگزارى مراسم 25 ذی‌الحجه روز تکریم بازنشستگان و اهداء لوح تقدیر و جوائز ارزنده با حضور مقامات ارشد استان.

در پایان لازم به ذکر است تلاش مدیریت صندوق بازنشستگى کشورى در استان یزد این است که بتواند خدمات خوبى در خور شایسته و منزلت بازنشستگان و تمامى مشترکین این صندوق ارائه دهد.

 
 
 
 
کانون‌ها
 

بازنشستگان با توجه به ارزش‌های والایشان؛ همواره نگاه برنامه ریزان را به خود معطوف کرده‌اند و بر این اساس دستگاه هاى مختلف که تولیت ارزش‌ها اعم از اقتصادى- اجتماعى و علمى را به عهده دارند، نسبت به این موارد مطرح شده عنایت ویژه داشته و در قالب طرح برنامه هاى ادارى و رفاهى راهکارهاى مفیدى ارائه دهند تا پیشکسوتانى که عمرگرانبهاى خویش را در راه اعتلاى نسل‌های آینده صرف نموده‌اند، در زمان بازنشستگى دور از مشکلات لاینحل، خاطرى آسوده داشته باشند و از هر حیث مورد احترام و تکریم واقع شوند، کما اینکه در دین مبین اسلام احترام به بزرگان و پیران، احترام به خدا دانسته است. همچنین بیانات گوهر بار مقام معظم رهبرى مبنى بر اینکه بازنشسته آیینه شاغل است را می‌توان بهترین الگو و سرمشق براى تأکید بر تکریم بازنشستگان دانست.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد:

کانون زمانى می‌تواند به اهداف خود برسد که مورد عنایت، توجه و مساعدت سازمان‌های ذیربط دولتى باشد

با احمد شهسوارى رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد مصاحبه اى انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

·         لطفا در خصوص تاریخچه کانون بازنشستگی آموزش و پرورش استان یزد بفرمایید؟

به یارى خداوند متعال کانون بازنشستگان آموزش و پرورش یزد در سال 1378 با همکاری و مساعدت مدیرکل وقت آموزش و پرورش ساختمان و امکانات ادارى که توسط ایشان اختصاص یافت راه اندازى و افتتاح گردید و فعلاً حدود 7000 نفر عضو رسمى دارد.

·         تقابل و ارتباط کانون با سایر واحدها و دستگاه هاى دیگر را تشریح نمایید؟

با توجه به اهداف و برنامه هاى کانون در رابطه با فراهم آوردن امکانات رفاهى و حفظ شأن و منزلت بازنشستگان با سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط از جمله اداره کل آموزش و پرورش مخصوصا مدیریت‌های آموزش و پرورش نواحى 1 و 2 یزد ارتباط وجود داشته و بعضا از مساعدت‌های آنها بهره‌مند می‌گردیم.

·         در ارتباط با اقدامات و فعالیت‌های این کانون مواردى را ذکر بفرمایید؟

این کانون علاوه بر همایش‌های متعددى که براى تجلیل از همکاران انجام داده در موارد زیر نیز اقدامات رفاهى ارائه نموده است.

الف) ایجاد صندوق قرض‌الحسنه وام که در سال 1379 تشکیل و تعداد 4 هزار و56 نفر از همکاران عضو آن می‌باشند و تاکنون 12 هزار و 871 فقره وام به مبلغ76 میلیارد و 504 میلیون و 625 هزار و500 ریال به اعضا  پرداخت نموده است.

ب) ایجاد شرکت تعاونى مسکن که تاکنون 63 واحد در 3 بلوك و به مساحت زیر بنا حدود 11000 متر مربع جهت اعضا احداث و تحویل نموده، ضمنا تعداد 30 واحد نیز به طور امانى ساخته شده که به همکاران فرهنگى تحویل گردیده است.

ج) ایجاد فروشگاه تعاونى مصرف که در سال 1381 با عضویت بیش از یک هزار نفر از پیشکسوتان جهت تأمین و توزیع مواد غذایى و لوازم خانگى مورد نیاز اعضا احداث و در سال گذشته بیش از 3 میلیارد و 700 میلیون ریال فروش داشته است.

د) احداث کتابخانه مجهز به سالن مطالعه با تعداد 5000 جلد کتاب جهت پر کردن اوقات فراغت همکاران در محل کانون که قسمتى از کتاب‌ها و قفسه‌ها توسط مدیریت اداره ارشاد وقت به کانون تحویل داده شد و در این چند سال اخیر نیز مقداری کتاب از اداره ارشاد به کتابخانه کانون اختصاص داده شده است.

ه) برنامه هاى متعدد گردشگرى و ایجاد واحد گردشگرى در کانون به طورى که فقط در پنج ماهه اول سال جارى بیش از 900 نفر از همکاران و اعضا به شهرستان‌های مشهد، شیراز، اصفهان، یاسوج، شهرکرد، بندرعباس، قشم و کیش اعزام گردیده‌اند، همچنین همه ساله اردوهاى درون استانى (مناطق ییلاقى) نیز ترتیب داده شده است.

و) احداث و را ه اندازى سلف سرویس و غذاخورى در محل کانون جهت تهیه و توزیع غذا با کیفیت مطلوب و تخفیف ویژه جهت اعضا به طورى که در پنج ماهه اول سال جارى براى اعضا 350 میلیون ریال تخفیف منظور گردید.

ز) عیادت از خانواده پیشکسوتان بیمار

·         چه پیشنهادى در جهت ارتقا سطح فرهنگى و رفاهى بازنشستگان دارید؟

خوشبختانه اهداف بسیار خوب و قابل دستیابى که می‌تواند را هگشاى بسیارى از مشکلات مخصوصاً ارتقاى شأن و منزلت و مسائل رفاهى بازنشستگان شود دراساسنامه کانون منظور گردیده و دولت می‌تواند براى اجرایى کردن این اهداف به این نهاد و تشکل صنفى عنایت داشته و آن را تقویت نماید، حتى از نظرات و تجربیات ارزنده این عزیزان در بسیارى از برنامه هاى اجرایى بهره‌مند گردد. همچنین در اعتبارات جارى نیز براى مسائل رفاهى این عزیزان بودجه لازم منظور گردد.

·         دلایل موفقیت هر کانون در سطح کشور چیست؟

کانون یک سازمان مردم نهاد (سازمان غیردولتى) است و زمانى می‌تواند به اهداف خود برسد که مورد عنایت، توجه و مساعدت سازمان‌های ذیربط دولتى باشد که البته در قوانین جارى دولت نیز کمک به این نهاد پیش بینى شده است و باید راهکارهاى آن تدوین شده و اجرایى شود. البته دلسوزى و دلگرمى مدیران کانون نیز در این رابطه می‌تواند موثر باشد.

·         در پایان اگر نکته ای دارید بفرمایید.

پیشکسوتان عزیز آموزش و پرورش که سال‌های متمادى به نظام تعلیم و تربیت کشور خدمت کرده‌اند متاسفانه با مشکلات عدیده اى روبرو هستند، ازجمله در زمینه مسائل رفاهى و مالى و یک موضوع که بیش از هر چیز آنها را رنج می‌دهد تبعیضى است که در رابطه با این مسائل بین شاغلین و بازنشستگان وجود دارد و همچنین بین بازنشستگان آموزش و پرورش با بازنشستگان بعضى سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر که امیدواریم دولت محترم در این رابطه تدبیرى بیندیشد و به تدریج شاهد حل این مشکلات و معضلات باشیم.

 
 
 
 
رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس خبر داد: افزایش مستمری بازنشستگان در بودجه 1393
 

رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس با تاکید بر اینکه مشکلات مالى بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشور دغدغه همیشگى کمیسیون متبوعش است، گفت: کمیسیون اجتماعى در سال جارى در حین بررسى لایحه بودجه کل کشور طرحی مبنى بر افزایش مستمرى بازنشستگان به کمیسیون تلفیق تقدیم خواهد کرد.

عبدالرضا عزیزى با بیان اینکه هرسال طرحى در زمان بررسى لایحه بودجه کل کشور از سوى کمیسیون متبوعش مبنى بر افزایش مستمرى بازنشستگان به کمیسیون تلفیق تقدیم می‌شود، گفت: در سال جارى نیز کمیسیون طرح مذکور را براى حمایت از مستمری‌بگیران کشور به کمیسیون تلفیق تسلیم خواهد کرد. نماینده مردم شیروان در مجلس شوراى اسلامى، با یادآورى این مطلب که سال گذشته کمیسیون اجتماعى در زمان بررسى لایحه بودجه دولت طرحى را مبنى بر افزایش دریافتى مستمری‌بگیران به کمیسیون تلفیق مجلس تسلیم کرده است، تصریح کرد: در سال گذشته به علت کمبود منابع مالى دولت، طرح مذکور مورد موافقت کمیسیون تلفیق قرار نگرفت.

وى ادامه داد: امید است در سال جارى در زمان بررسى لایحه پیشنهادى بودجه 1393 کل کشور طرح مذکور به تصویب کمیسیون تلفیق برسد. رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس یادآور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نیز انباشت شدن گرانى باید نگاه ویژه اى به مستمری‌بگیران کشور صورت بگیرد.
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری: همه ایرانیان زیر چتر نظام نوین بیمه و بازنشستگى
 

در تدوین آیین نامه نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه براى پوشش بیمه اى تمام افراد جامعه، این نکته مورد توجه قرار گرفته که هیچ تعهد و بار مالى جدیدى براى دولت ایجاد نشود. همچنین صندوق بازنشستگى کشورى در 3 محور رفاهی، بیمه اى و درمانى 10 برنامه ملى طراحى و تدوین کرده است که همزمان با هفته دولت، اجراى این برنامه‌ها آغاز شد و تا پایان سال ادامه می‌یابد. ایراندخت عطاریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى که 2 دهه سابقه فعالیت و تخصص در زمینه بیمه اى و اقتصادى دارد، نظرات و برنامه هاى خود را درباره نظام جامع تامین اجتماعى، میزان مشارکت دولت در این طرح و خصوصی سازى بیمه تامین اجتماعى بیان کرد. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

·         درباره سرمایه گذارى صندوق‌های بازنشستگى آیا تمرکز بر این دسته از فعالیت‌ها به عنوان یگانه راه حل غالب براى کاهش اتکاى تامین اجتماعى به بودجه عمومى مورد نظر است؟

سرمایه گذارى در این حوزه به عنوان یگانه راه حل براى کاهش وابستگى به حمایت مالى دولت مدنظر نیست. هرچند فعالیت‌های اقتصادى و تقویت سرمایه گذاری‌های سودآور همراه با طرح و برنامه هدفمند و درازمدت براى تنظیم منابع مالى با هزینه‌ها

و مصارف در تامین اجتماعى همیشه مورد توجه بوده است. چنانچه جایگاه سرمایه گذارى به ویژه با توجه به رشد سریع سالمندان و افزایش طول عمر در کشور که به طور چشمگیرى بر بار تعهدات مالى صندوق‌های بازنشستگى اضافه خواهد کرد، یک جایگاه خاص است، اما نکته قابل ملاحظه این که حتى اگر 100 درصد سرمایه گذارى صندوق‌های بازنشستگى به نتیجه مطلوب خود برسد، جوابگوى همه نیازها و تعهدات مالى نخواهد بود، بنابراین همان طور که قانون هم اجازه داده است، اصلاح ساختار صندوق‌های بازنشستگى ازجمله اقدامات قانونى براى کاهش وابستگى صندوق‌های بازنشستگى دولتى به بودجه عمومى کشور است. در این زمینه برقرارى نظام جامع تأمین اجتماعى سه لایه یعنى مساعدت‌های اجتماعى، بیمه هاى پایه و بیمه هاى مکمل براى پوشش بیمه اى همه افراد کشور مورد نظر است.

·         چگونگى اصلاح ساختارى در صندوق‌های بازنشستگى، آیا به صورت یکسان و در یک فاصله زمانى مشخص انجام پذیر است؟

به طور حتم خیر، براى اصلاحات ساختارى در صندوق‌های بازنشستگى علاوه بر بررسى میزان وابستگى آنها به بودجه عمومى دولت، بسته به نوع فعالیت‌ها و چگونگى ارائه خدمات، ساختار مدیریت صندوق‌ها و به ویژه تعداد افراد مورد حمایت از انواع اصلاحات سیستمى، پارامتریک یا تلفیقی از هر 2 نوع استفاده می‌شود. براى اصلاحات سیستمى که یکی از راهکارهاى آن حرکت از سیستم بازنشستگى مبتنى بر DB یا مزایاى معین به سمت DC یا مشارکت معین است، احتیاج به برنامه ریزى درازمدت داریم. اما اصلاحات پارامتریک که شامل مواردى از قبیل افزایش سن بازنشستگى، کاهش میزان اعلام بازنشستگى پیش از موعد، چگونگى یا تغییر نرخ حق بیمه‌ها و غیره می‌شود می‌تواند با توجه به سیاست‌های اقتصادى و اجتماعى براى اجرایى شدن زمان بندى خاص خود را داشته باشد.

·         خانم عطاریان! منابع مالى مورد نیاز برای اجراى نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه که هدف آن پوشش بیمه اى همه افراد کشور است، با توجه به مسئله کاهش وابستگى صندوق‌های بازنشستگى به بودجه عمومى کشور که مورد نظر قانون است، چگونه تامین می‌شود؟

در تدوین آیین نامه نظام جامع تامین اجتماعى این نکته که برقرارى نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه با در نظر گرفتن پوشش بیمه اى همه افراد کشور، هیچ تعهد و بار مالى جدیدى براى دولت ایجاد نکند، مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین در آیین نامه مقرر شده است که منابع مالى مورد نیاز اجرای نظام تامین اجتماعى چند لایه از طریق ساماندهى منابع موجود فراهم شود. در مورد میزان حمایت دولت در سهم قانونى خود، براى حق بیمه هم باید گفت که کمک دولت بسته به نیاز افراد متغیر است.

·         یکى از راه حل‌هایی که براى پایان دادن به وابستگى تامین اجتماعى به بودجه عمومى دولت مطرح شد، بحث خصوصى سازى تامین اجتماعی است. نظر شما در این باره چیست؟

در سیستم‌های بازنشستگى چند لایه، طرح‌های بازنشستگى خصوصى به عنوان بخشى از سیستم بازنشستگى براى تامین مناسب مزایا در زمان بازنشستگى در نظر گرفته شده است. در واقع بحث خصوصی سازى تامین اجتماعى همزمان با ارائه رویکرد نظام تامین

اجتماعى چند لایه، از سوى بانک جهانی مطرح شد. البته این طرح ابتدا تاکید زیادى بر خصوصى سازى داشت، اما به علت ایرادتی که به آن وارد شد مورد تجدید نظر و تعدیل قرار گرفت. در ایران نیز بحث سیستم‌های بازنشستگى چند لایه و طرح‌های بازنشستگى خصوصى در سال‌های اخیر مطرح شده؛ چنانکه تشکیل صندوق‌های بازنشستگی خصوصی در قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامى نیز پیش بینى شده است. با این حال باید توجه داشت که خصوصى سازى به معناى پایان دادن به دخالت دولت در حیطه تامین اجتماعى را نمی‌توان به عنوان راه حل در نظر گرفت؛ چرا که این گونه از روش خصوصى سازى با هدف سودآورى هرچه بیشتر شکل می‌گیرد و در شرایط کنونى به نوعی به تصدى گرى خصوصى بدل خواهد شد، اما در روش محدود خصوصى سازى براى ایجاد شرایط رقابتى و افزایش کارآمدى بیمه هاى اجتماعى همان طور که در ماده 28 قانون برنامه پنجم هم اشاره شده است، ایجاد صندوق‌های بازنشستگى خصوصى با رعایت تضمین حقوق بیمه شدگان و بازنشستگان صندوق مربوطه بر اساس آیین نامه هاى مصوب در این باره ممکن است.

·         با مواردى که بیان شد، پیش بینى می‌شود با بهبود شرایط اقتصادى در خدمت رسانى به جامعه هدف بازنشستگان خدمات بیشترى صورت گیرد؟

بله، اما یک بار دیگر تاکید می‌کنم که صندوق بازنشستگى کشورى سعى کرده است با بررسى و شناخت مشکلات و نقاط قوت صندوق، در زمینه امور بیمه اى و سرمایه گذارى با تبیین انتظارات در حوزه بیمه، به منظور کاهش فاصله میان مصارف و منافع صندوق گام بردارد و هرچه بیشتر به تحقق سیاست‌های برنامه پنجم توسعه کشور و استقرار نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه نزدیک‌تر شود تا از این طریق اقدامات و خدمات بیشترى براى تامین رفاه و بهبود وضع معیشتى و ارتقاى خدمات درمانى و افزایش خدمات و حمایت‌های اجتماعى صورت گیرد و در همین زمینه با توجه به رویکرد دولت یازدهم که رویکردى تحول گرایانه و رو به رشد دارد، صندوق بازنشستگى کشورى در 3 محور رفاهى، بیمه اى و درمانی 10 برنامه ملى طراحى و تدوین کرده است که به تدریج اجراى این برنامه‌ها شروع شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 
 
 
 
مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى: پرداخت هزینه هاى درمانى بیش از یک میلیون بازنشسته کشورى با بیمه طلایى
 

مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى از پرداخت هزینه هاى درمانى بیش از یک میلیون بازنشسته کشورى با بیمه طلایى خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى، ایراندخت عطاریان با اشاره به پرداخت 100 درصد هزینه هاى بسترى درمان بازنشستگان در قالب بیمه طلایى گفت: از آغاز اجرای طرح ملى بیمه طلایى براى بازنشستگان و خانواده تحت تکفل آنان تا کنون بیش از 1082867 نفر با مراجعه به بیمارستان‌های طرف قرارداد تحت درمان قرار گرفته‌اند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، نزدیک به 65 درصد از کل مبلغ قرارداد بابت خدمات بسترى درمان تا کنون پرداخت گردیده است. وى اظهار داشت: استقبال بازنشستگان و خانواده هاى آنان از این بسته حمایتى دولت در بخش بهداشت و درمان نشان دهنده آن است که اقدامات صندوق بازنشستگى کشورى در جهت کاهش هزینه هاى درمانى و ارایه خدمات مطلوب به بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان موثر و نتیجه بخش بوده است.

به گفته عطاریان اگر بازنشسته اى به مراکز و یا بیمارستان‌های طرف قرارداد با سازمان بیمه گر مراجعه کند هیچگونه هزینه اى پرداخت نخواهد نمود و در صورت مراجعه به مراکز و بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد هزینه هاى درمانى او در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده ظرف 5 روز محاسبه و پرداخت خواهد شد.

وى افزود: در حال حاضر بیش از 2 میلیون و سیصد هزار نفر از بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان تحت بیمه طلایى درمان قرار دارند. مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى اظهار داشت: ارایه خدمات بیمه طلایى تا پایان خرداد ماه سال 1393 به بازنشستگان و خانواده آنان ادامه خواهد داشت.

 
 
 
 
پرسش و پاسخ
 

تعدادى از بازنشستگان و موظفین با ارسال نامه به اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل و بخش کارشناسان پاسخگو، سؤالاتى را مطرح کرده‌اند که در این بخش به تعدادى از سئوالات مطرح شده به شرح ذیل پاسخ داده شده است. چنانچه بازنشستگان و موظفین مشترك صندوق در جهت برقرارى مستمرى و یا نسبت به پرداخت حقوق ابهاماتى دارند، می‌توانند سئوالات خود را از طریق سایت صندوق به نشانى www.cspf.ir مطرح کنند.

·         شرایط برقرارى حقوق وظیفه فرزندان معلول یا ناقص العضو مستخدم متوفى کدام است و احراز آن چگونه است؟

به موجب بند (ج) ماده 86 قانون استخدام کشورى جهت فرزندان علیل یا ناقص العضو مستخدم متوفى که قادر به انجام کار نباشند و در کفالت مستخدم بوده‌اند، حقوق وظیفه برقرار می‌گردد. احراز شرط علیل یا ناقص العضو بودن بر اساس گواهى کمیسیون پزشکى مربوط و یا پزشکى قانونى صورت می‌پذیرد.

·         معدل حقوق مستخدمى که در حال طى مجازات تعیین شده از سوى هیات تخلفات ادارى مانند کسر حقوق و مزایا، انفصال موقت، تنزل گروه یا رتبه ... فوت شود، جهت برقرارى حقوق وظیفه وراث چگونه محاسبه می‌شود؟

با توجه به ماده 31 آیین نامه اجرایى قانون رسیدگى به تخلفات ادارى موضوع تصویب نامه شماره 26222/ت 304 هـ مورخ 2/8/1373 هیات وزیران در صورتى که کارمند در طول تحمل مجازات‌های بندهای (ج: کسر حقوق و مزایا)، (د: انفصال موقت) و (ز: تنزل یک یا دو گروه) ماده 9 قانون رسیدگى به تخلفات ادارى مصوب 7/9/1372 فوت نماید، اعمال مجازات‌های یاد شده متوقف شده و حالت استخدامى کارمند از زمان فوت به حالت قبل از تعیین مجازات اعاده می‌شود و معدل حقوق و مزایاى مستخدمین مشمول بندهاى (ج) و (ز) بر اساس تمام حقوق و مزایا (بدون اعمال مجازات) محاسبه ومابه التفاوت کسور مربوط از دستگاه متبوعه مستخدم قابل مطالبه است. در مورد مشمولین بند (د) معدل حقوق و مزایاى آخرین 2 سال زمان اشتغال با ضریب ریالى سال برقرارى حقوق، محاسبه خواهد شد.

·         احتساب سابقه مدیریت یا سرپرستی در اجراى ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشورى چگونه است؟

دستگاه هاى محل خدمت مستخدم بازنشسته باید فرم مربوط به سوابق مدیریت یا سرپرستى را در مورد بازنشسته ذینفع تکمیل نموده و همراه با تصویر احکام کارگزینى زمان اشتغال که با پست مدیریت ا سرپرستى صادر شده است به واحدهاى اجرایى صندوق بازنشستگى کشورى ارسال نمایند. همچنین امکان درج اطلاعات از طریق سایت صندوق به نشانى www.cspf.ir ، گزینه«جمع آورى اطلاعات قانون مدیریت خدمات کشورى» نیز امکان پذیراست.

اطلاعات مربوط به بازنشستگى اعم از سابقه مدیریت در احکام کارگزینى صادره از دستگاه هاى اجرایى موجود و روش محاسبه نیز باید توسط کارگزینی آن دستگاه انجام و در نهایت اطلاعات و مدارك آن را براى اعمال حق مدیریت یا سرپرستى به صندوق بازنشستگى کشورى ارسال شود.

·         بازنشستگان سال جارى چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلى درمان قرار بگیرند؟ آیا می‌توانند افراد تحت تکفل خود را نیز تحت پوشش این بیمه قرار دهند؟

بازنشستگان سال جارى می‌بایست در زمان تهیه مدارك مورد نیاز براى بازنشستگى، تمایل یا عدم تمایل خود را براى پوشش بیمه تکمیلى درمان به صورت کتبى به دستگاه محل خدمت خود اعلام نمایند و دستگاه محل خدمت آنان نیز بر آن اساس ردیف

21 فرم برقرارى حقوق بازنشستگى یا وظیفه را تکمیل و به واحدهاى اجرایى صندوق بازنشستگى کشورى اعلام نمایند. افرادى که تمایل خود را اعلام نموده باشند از تاریخ بازنشستگى تحت پوشش بیمه تکمیلى درمان قرارمى گیرند. همچنین این افراد حداکثر

3 ماه از تاریخ صدور حکم برقرارى حقوق فرصت دارند مدارك مبنى بر تحت تکفل بودن والدین یا شوهر خود را (حسب مورد) به شرح ذیل برای پوشش بیمه تکمیلى درمان به شعب شرکت آتیه سازان حافظ ارائه نمایند.

1.اصل دفترچه بیمه خدمات درمانى بیمه شده اصلى و افراد تحت تکفل

2.اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملى افراد تحت تکفل

3.گواهى پزشکى قانونى یا کمیسیون پزشکى دانشگاه علوم پزشکى استان متبوع مبنى بر از کار افتادگى کامل و دائم شوهر (در مورد بازنشسته زن)

4.گواهى مراجع ذیصلاح (قضایى، نیروى انتظامى و دستگاه اجرایى متبوع) مبنى بر کفالت پدر و مادر

·         چگونه می‌توانیم کارت شناسایی (کارت منزلت) دریافت کنیم؟

بازنشستگان می‌توانند به این منظور به پایگاه اطلاع رسانى صندوق به نشانى www.cspf.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و پیگیرى تمام امور آن اقدام نمایند. کارت شناسایى پس از صدور توسط شرکت پست به آدرس منزل ذینفع ارسال خواهد شد.

 

تصمیم جدید دولت درباره نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگى

با موافقت دولت، ماده (3) آیین نامه اجرایى تبصره (3) ماده واحده قانون نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی (مصوب 1365) اصلاح شد.

به گزارش مهر، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادى و دارایى و به استناد تبصره (3) ماده واحده قانون نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگى (مصوب 1365) اصلاحات ماده (3) آیین نامه اجرایى تبصره یاد شده را تصویب کرد.

بر این اساس، در مورد اشخاصى که طبق ضوابط قانونى و یا به لحاظ تغییر محل کار یا خدمت، مشترك صندوق دیگرى بشوند حق بیمه یا کسور بازنشستگی متعلقه هر ماه از سنوات خدمت مورد نظر به ماخذ نرخ کسور مورد عمل صندوق جدید (طبق قوانین و مقررات مربوط) و بر اساس حقوق و مزایاى ماهانه زمان تقاضا در محل خدمت جدید که مبناى کسر بازنشستگی قرار می‌گیرد، محاسبه ومابه التفاوت آن با کسور بازنشستگى یا حق بیمه که از صندوق قبلى به صندوق جدید منتقل شده است از شخص متقاضى وصول خواهد شد.

 
 
 
 
مقاله - مدیریت نوه دارى
 

مدیریت نوه دارى

روانشناسان معتقدند حضور نوه‌ها در کنار سالمندان، جوانى و شور و شوق بچه دارى را به آنها بازمى گرداند و در آنان شور زندگى پدید می‌آورد. وجود نوه‌ها در کنار پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌تواند به سالمندان این امید را بدهد که تجربه هاى آنها هنوز به کار می‌آید و روحیه آنها را براى ادامه زندگى سالم بالا می‌برد و همین موضوع به بهبود وضعیت بهداشت روان آنها کمک می‌کند، از سوی دیگر خلأ تربیتى نوجوانان را به نوع مطلوبى جبران می‌کند.

مدیریت نوه دارى

هر چیزى احتیاج به مدیریت دارد. نوه دارى هم از این قاعده مستثنا نیست. در مدیریت نوه دارى، هم فرزندان نقش دارند و هم مادربزرگ‌ها و پدر بزرگ‌ها. در اینجا می‌خواهیم نکاتى را به شما بگوییم که به هر دو دسته در مدیریت این روابط کمک می‌کند.

توصیه‌هایی به فرزندان

·         درست است که والدین شما خوب تربیتتان کرده‌اند اما بچه هاى امروز نیاز به تربیت امروزى دارند و باید در مورد این که بچه‌ها چطور تربیت می‌شوند با هم توافق کنید.

·         این که چه وقت چه چیزهایى را بخورند و چه چیزهایى را نخورند، براى بازى به کوچه بروند یا نه و چطور حرف بزنند، به چه رفتارهاى کودك نباید خندید و از این دست چیزها نباید مایه کشمکش شما و والدینتان در مقابل کودك باشد. قبلا در این موارد توافق کنید.

·         اگر والدین شما قبول کرده‌اند مدتى از روز را از فرزندان شما نگهدارى کنند باید ممنون شان باشید و موقعیت و وضع آنها را هم در نظر بگیرید و بچه‌ها را همراه با غذا و میوه به خانه مادربزرگ و پدربزرگ بفرستید و توقع نداشته باشید هزینه اى به هزینه هاى زندگى آنان اضافه شود.

·         مقدارى لباس اضافه و بسته هاى پوشک در خانه والدین خود بگذارید که در صورت لزوم لباس‌های کودك را عوض کنند و خانواده ناچار از شست‌وشوی لباس کودك یا خرید چند دست لباس اضافه نشود.

·         به کودك بیاموزید مادربزرگ و پدربزرگ ناتوان‌تر از شما هستند و با آنان بازی‌های خشن و آسیب رسان نکنند و ناگهان توى بغل آنها نپرند و توقع کولى گرفتن گاه و بیگاه نداشته باشند.

·         به فرزندان بزرگتر بیاموزید که در کارهای خانه به آنان کمک کنند، مثلا در انداختن سفره و شستن ظروف و نظافت خانه یا خرید به مادربزرگ و پدربزرگ کمک کنند و خودشان را تنها با وسایلی چون کامپیوتر، لپ تاپ و موبایل مشغول نکنند.

·         سر ساعتى که وعده کرده‌اید براى بردن فرزندان خود بروید و حتى اگر مادر و پدرتان برنامه منظمى براى حضور نوه‌ها دارند بازهم از آنها بپرسید براى آوردن بچه‌ها آمادگى دارند یا نه. شاید گاهی خسته یا بیمار باشند و آماده پذیرى فرزندتان نباشند اما رودربایستى کنند و چیزى نگویند.

·         هرگز بردن و آوردن بچه‌ها را وسیله اى براى فشار بر والدین خود نکنید. مثلا وقتى از مادر و پدر یا فرزند خود دلخورید جلوى رفتن بچه‌ها را نگیرید که آنها دلتنگ شوند و تحت فشار قرار بگیرند.

ملاحظات مادر بزرگ‌ها

·         اگر می‌خواهید نوه هاى خود را نگهدارید قبل از همه به توانایى خودتان نگاه کنید و رودربایستى را کنار بگذارید.

·         اگر مشکلى در مفاصل و استخوان‌های خود دارید نگهدارى از بچه هاى کوچک، نوزاد و نوپا را نپذیرید و از نوه هاى سه سال به بالاى خود نگهدارى کنید. اگر بیمار شدید به فرزندتان اطلاع دهید که نوه‌تان را نیاورد.

·         در هر مقطعى که احساس خستگى و فرسودگى کردید از فرزندتان بخواهید برنامه را عوض کند.

·         در مورد نحوه تربیت بچه‌ها با فرزندان خود به توافق برسید.

·         هیچ داروى شیمیایى یا گیاهى را بدون مشورت پزشک به کودك ندهید زیرا ممکن است براى کودك مضر باشد یا دز مصرفى آنرا ندانید.

·         بچه‌ها را وسیله تلافى مشکلاتى که با بزرگترهایشان دارید، نکنید و ذهن آنها را درگیر مسائلى از این دست نسازید.

 
 
 
 
آمار بالاى شکستگى لگن در سالمندان ایرانى
 

دبیر انجمن علمى جراحان ارتوپدى ایران به ارائه توصیه‌هایی پیرامون حفاظت از سالمندان در برابر بروز مشکلات استخوانى پرداخت و اعلام کرد: شکستگى لگن و گردن ران در زنان بالای 65 سال و مردان بالاى 70 سال به نسبت زیادى شایع است.

دکتر غلامعلى عکاشه با بیان اینکه سالمندى در قرون و اعصار مختلف تعاریف متفاوتى داشته است، اما در علم پزشکى تعریف سالمندى از منظر فیزیولوژی و پاتولوژى بسیار حائز اهمیت است، گفت: از این حیث مجموعه تخریب سلول‌های بدنى و ناکارآمدى سلول‌های زنده و سلول‌های زنده ساز در بافت‌های بدن را سالمندى می‌گویند.

وى ادامه داد: اگر حدود 50 یا 70 سال پیش در ایران، به علت عدم برخوردارى از تغذیه مناسب، سطح بهداشت پایین و یا عدم پیشرفت علم پزشکى در همه جنبه‌ها نرخ امید به زندگى چندان بالا نبوده و افراد بین 55 تا 60 و بالاتر سالمند محسوب می‌شدند، اما اکنون امید به زندگى افزایش یافته است، در زنان به بالاى 70 سال و در مردان به بالاى 75 سال رسیده است.

فوق تخصص ارتوپدى در ادامه به بررسى تاثیر افزایش سن بر استخوان‌ها و مفاصل پرداخت و اظهار کرد: سالمندى باعث شکنندگى استخوان‌ها می‌شود. در واقع دو نوع سلول تحت عنوان سلول‌های زاینده و سلول‌های خورنده یا تخریب کننده در استخوان‌ها وجود دارد که در دهه هاى ابتدایى زندگى با یکدیگر در تعادل هستند.

وى افزود: به تدریج و با گذر زمان، سلول‌های خورنده فعال شده و به تخریب استخوان‌ها منجر می‌شوند. حال اگر نتوانیم جلوى فعال شدن سلول‌های خورنده را گرفته و یا سلول‌های زاینده را فعال‌تر کنیم، مشکلاتى رخ می‌دهد که پوکى استخوان از جمله آنها است. آن بخش از استخوان‌ها و مفاصل بدن زودتر دچار فرسودگى می‌شوند که عضلاتشان کمتر به ورزش و تحرك واداشته شده‌اند، به همین خاطر است که معمولا شکستگى لگن در افراد مسن به چشم می‌خورد.

عکاشه ضمن توصیه به تقویت عضلات بدن براى جلوگیرى از بروز شکستگی‌های استخوانى تاکید کرد: یک فرد سالمند و اطرافیانش باید مراقب باشند که وى هیچگاه سقوط نکند و به زمین نخورد. علاوه بر استانداردسازى محیط منازل، استفاده از عصا نیز براى کنترل و تسلط بر بدن توسط خود سالمند لازم و ضرورى است.

وى اعلام کرد: شکستگى لگن و گردن ران در زنان بالاى 65 سال و مردان بالای 70 سال به نسبت زیادى شایع است و پس از شکستگى مچ دست، دومین محل شایعى است که بروز شکستگى در آن در سالمندان از آمار بالایى برخوردار است.
 
 
 
 
بازنشستگان نمونه - بازنشستگى؛ به معناى واقعى وجود ندارد
 

توجه به زندگى و جایگاه اجتماعى بازنشستگان، ارتقاى منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه هاى اصلى و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگى کشورى به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر

شماره، پاى سخن یکى از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اى را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکى از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگی گفتگو کرده‌ایم. «على اکبر شعارى نژاد» در سال 1392 در هشتمین همایش 25 ذی‌الحجه به عنوان بازنشسته نمونه کشورى برگزیده شده است.

یادآورى گذشته باعث می‌شود منقلب شوم. آن زمان هر کارى می‌خواستم انجام می‌دادم. هر کجا می‌خواستم می‌رفتم. ولى انسان هرچه که بزرگتر می‌شود همزمان که مسئولیت بیشتر می‌شود محدودتر می‌شود و هر کارى را که دوست دارد نمی‌تواند انجام دهد. پدر و مادرم خیلى کمک احوال من بودند، به عنوان اولین پرورش دهندگان من از هیچ کمکى مضایقه نکردند.

من در فروردین سال 1304 درشهر تبریز متولد شدم. ابتدایى را در دبستان بدر تبریز گذراندم. دبیرستان نرفتم به دلیل اینکه اولا آن زمان دبیرستان رفتن خیلى مد نبود و در عین حال من 3 خواهر و برادر دیگر داشتم و امکان تحصیل همه وجود نداشت. خواهرانم که سواد نداشتند برادرم نیز فقط ابتدایى را خوانده بود.

این بود که دبیرستان را به صورت متفرقه خواندم. البته علت‌های دیگر هم داشت از آن جمله: ازدواج زودهنگام و تولد 5 بچه و ... به مدت 5 سال معلم ابتدایى شدم. مدیر مدرسه در معرفى من خیلى خوب عمل کرد و کلى از تحصیلاتم تعریف کرد. آنجا بود که فهمیدم باید به شکل رسمی‌تری تحصیلاتم را ادامه دهم. براى ورود به دانش سرا باید در امتحانات دبیرستان قبول می‌شدم. در مدت 4 ماه و 10 روز من سه کلاس دبیرستان را خواندم، امتحان دادم و قبول شده و وارد دانشسراى مقدماتى شدم. اما آنجا نیز چون همزمان تدریس می‌کردم نمی‌توانستم در کلاس‌ها حاضر شوم و دو سال اول را به صورت متفرقه امتحان دادم. ششم ادبى را امتحان دادم در آنجا نیز قبول شدم، خواستم در رشته ادبیات دانشگاه تبریز تحصیل کنم اما با حضور در یکى دو جلسه و آشنایى با زبان‌های عجیب و غریب قدیمى، این رشته به دلم ننشست و به رشته فلسفه تغییر رشته دادم.

در سال 1334 در رشته فلسفه و علوم تربیتى از دانشسراى مقدماتى به عنوان شاگرد اول فارغ‌التحصیل شدم، قرار شد به خارج اعزام شوم، اما گفتند اول فارغ‌التحصیلان دانشسراى عالى بروند بعد فارغ‌التحصیلان آزاد، با اینکه فارغ‌التحصیل دانشسراى عالى معدلش از من کمتر بود اما او اعزام شد. فوق لیسانس را در رشته روانشناسى دانشگاه تهران سپرى و در سال 1347 فارغ‌التحصیل شدم. براى بار دوم قرار شد به خارج اعزام شوم. بورس 2 ماهه مخصوص آموزش ابتدایى براى کشور ژاپن بود.

امکاناتش هم فراهم شد به دلیل اینکه بچه‌ها تنها بودند می‌خواستم از رفتن صرف نظر کنم اما چاره اى نبود باید می‌رفتم. بعد از برگشت به عنوان معلم رسمى و با حقوق 150 تومان به استخدام آموزش و پرورش درآمدم که ظرف مدت 2 سال حقوقم دو برابر شد و وضع مالى خانواده خوب شد. سال 1342 مجله اى با تیراژ 4000 نسخه به نام معلم به چاپ می‌رساندم. بعد به تهران دعوت شدم تا کارشناس تربیت معلم شوم، این بود که سال 1344 به تهران منتقل شدم که براى فرزندانم خیلى خوب بود. پسر بزرگم فارغ‌التحصیل دانشگاه علم و صنعت و پسر دومم مهندس مکانیک است، پسر سومم در رشته راه و ساختمان تحصیل کرده و پسر چهارمم نیز در حال حاضر دانشجوی دکترى در رشته برق در خارج از کشور است و دختر بزرگم 2 مدرك دکترا در دو رشته بیوشیمى و حقوق از دانشگاه هاى خارجى دارد و دختر کوچکم نیز پزشک است و در دانشگاه الزهرا تدریس می‌کند. سال 1352 از آموزش و پرورش به دانشگاه منتقل شدم. ابتدا مدیر بخش آموزش ابتدایى بودم، بعد استادیار شدم و با همین درجه در سال 1375 از وزارت علوم و تحقیقات بازنشسته شدم. البته بازنشستگى ناخواسته بود، تا سال گذشته هم به تدریس ام ادامه می‌دادم که با شروع دیالیز تدریس را کنار گذاشتم. سابقه مدیریت گروه روانشناسى تربیتى دانشگاه علامه طباطبائى و تدریس در دانشگاه هاى تهران را در کارنامه علمى خود دارم و از تحصیلات حوزوى نیز برخوردار هستم. همچنین تاکنون 43 کتاب با موضوعات روانشناسى رشد، روانشناسى یادگیرى، اصول ادبیات کودکان و فلسفه آموزش و پرورش به چاپ رسانده و 3 کتاب دیگر دردست چاپ دارم. از دیگر سوابق علمى خود می‌توانم به استاد ممتاز دانشگاه تربیت معلم، استاد و پژوهشگر نمونه دانشگاه علامه طباطبایى و عضو شاخص هیئت علمى دانشکده پزشکى دانشگاه شهید بهشتى اشاره کنم.

·         شیرین‌ترین خاطره خود را از دوران خدمتتان بیان کنید؟

بهترین سال‌های خدمت من 10 سالی بود که در دانشسرا تدریس می‌کردم. از نظر من دانشجو فقط دانشجو نیست. معتقد بودم و هستم که دانشجویان جانشین من در آینده خواهند بود.

·         وقتى حکم بازنشستگی‌تان را دریافت کردید چه حسى داشتید؟

حکم بازنشستگی‌ام را هنوز دریافت نکرده‌ام زیرا که بازنشستگى به معناى واقعى وجود ندارد و من در حال حاضر مشغول فعالیت‌های آموزشى خود هستم، کارم را ادامه می‌دهم.

·         به عنوان یک بازنشسته چه انتظارى از صندوق بازنشستگى کشورى دارید؟

انتظارم این است که به بازنشستگان که سرمایه معنوى این مرز و بوم بوده و زمینه ساز پیشرفت این کشورمى باشند توجه زیادى شود تا با روشن بودن افق دوران بازنشستگى، جوانان ما شادابى و نشاط را در این دوره ببینند و با انگیزه بیشترى در راستای سربلندى کشور گام بردارند و تلاش کنند. پس صندوق بازنشستگى کشورى زمینه‌ساز این شادابى و نشاط می‌تواند باشد.

·         یک جمله خطاب به مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى بگویید؟

همین که تلاش کنند و خوب عمل کنند موفقیت بزرگى است. فکر بازنشسته‌ها باشند بازنشستگان احتیاج به توجه دارند و فضایى در کشور ایجاد شود تا بازنشستگان فعالیت‌هایی را به صورت پاره وقت نه به اندازه زمان اشتغال انجام دهند تا زمینه سلامتى و کارآیى آنان بیشتر شود و خود را از کار افتاده به حساب نیاورند.

·         بازنشستگى را در یک جمله توصیف کنید؟

بازنشستگى یک تعارف است و به معناى واقعى وجود ندارد. کسى کامل بازنشسته نمی‌شود. براى معلمین بازنشستگى وجود ندارد. معلم همیشه معلم است، فقط یک زمان 42 ساعت و یک زمان چند ساعت در هفته کار می‌کند.
 
 
 
 
سلامت سالمندى - کشف استاندارد بین‌المللی سلامت قلب و افزایش طول عمر
 

بیماری‌های قلبى و عروقى گوى رقابت را در مرگ و میر از دیگر عوامل ربوده و امروزه در جایگاه نخست قرارگرفته است. کاهش سن سکته و بیماری‌های قلبى زنگ خطرى است که به صدا درآمده است، درحالی‌که پیش از این میانگین سنى بیماری‌های قلبى بین 60 تا 80 سال قرار داشت، اما امروز این میانگین به بین 40 تا 60 سال رسیده است. مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتى سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد بر اساس اطلاعات به دست آمده 58 درصد از فوت‌های ثبت شده در سال 1391 به علت بیمارهاى قلبى و عروقى بوده است. وى اظهار کرد: سرطان و تومورها، حوادث غیر عمد، بیماری‌های دستگاه تنفسى و بیماری‌های عصبى در رتبه هاى بعدى علل فوت سال 1391 در کشور هستند.

بالا رفتن مرگ و میر ناشى از ناراحتی‌های قلبى و عروقى در جامعه نشان از کاهش شاخصه هاى سلامت جامعه و همچنین پایین بودن امید به زندگى در آن جامعه دارد. بررسی‌های متخصصان نشان داده است که دیابت و چربى خون، کلسترول و فشار خون و استرس‌ها، چاقى و اعتیاد، سیگار و هیجانات زندگى عوامل تهدید کننده اى هستند که موجب ناراحتی‌های قلبی و عروقى می‌شود.

افزایش عوامل تهدید کننده قلب و عروق موجب شده است گروهى از متخصصان، شاخص استاندارد بین‌المللی براى سلامت قلب و عروق تدوین کنند. بر اساس این شاخصه هادر صورت کنترل عوامل خطرمى توان از بروز بیماری‌های قلبى و عروقی تا سن 80 سالگى پیشگیرى کرد.

در جدول این شاخص اثبات شده است که عامل بیمارى قلبى و عروقى قبل از سن 80 سالگى، خود انسان است و با بى توجهى و سهل انگارى موجب مرگ و میر ناشى از آن می‌شود، اما پس از 80 سالگى بروز بیماری‌های قلبى و عروقى طبیعى است.

دکتر محمد سلطان محمدى، فوق تخصص قلب و عروق و استاد دانشگاه علوم پزشکى تهران که به شاخص سلامت و استاندارد بین‌المللی در پیشگیری از بروز بیماری‌های قلب و عروق دست یافته است با بیان این که این شاخص فاکتورهایى ازجمله دیابت، قند خون، چربى خون و... را که علل مرگ و میر هستند را مدیریت و رهبرى می‌کند، گفت: در سنین پایین‌تر از 80 سال بیماری‌های قلبى، پاتولوژیک (طبیعى) نیست و ریز فاکتورهاى انسانى که شامل خطا یا ناپرهیزى یا گناه انسان در بروز بیماری‌هایی نظیر چربى خون، قند خون، دیابت در مرگ و میر ناشى از بیماری‌های قلب و عروق قبل از 80 سالگی نقش تعیین کننده اى دارد. وى افزود: در واقع این شاخصمى خواهد بگوید آیا انسان در بیماری‌ها مقصر است یا طبیعت و خرافاتی مثل قضا و قدر ( (Destinyموجب مرگ می‌شود؟ این خرافات امروزه در آمریکا نیز شیوع پیدا کرده است. وى با بیان این که شاخص استاندارد در دانشگاه هاى آمریکا نیز بررسی شده است، گفت: بر اساس مطالعاتى که روى اجساد مومیایى انجام دادم مشخص شد در آن زمان به علت کم بودن عوامل خطر عمر انسان و دستگاه قلب و عروق زیاد بوده است. انسان‌هایی که در آن زمان زندگى می‌کردند از سلامت بدن و دستگاه عروق برخوردار بودند و به همین دلیل بیشتر عمر می‌کردند. در یک کلمه باید بگویم این شاخص در واقع در امید به زندگى، ارتقای سلامت جامعه، کاهش عوامل خطر در محیط زندگى، پیشگیرى از بیماری‌های قلب و عروق، اصلاح محیط زیست و افزایش طول عمر سالم موثر است و می‌تواند نقش مهم و کلیدى داشته باشد.

دکتر سلطان محمدى با بیان اینکه ما ادراك مناسبى نسبت به سن و سال نداریم، گفت: امروزه هر دستگاهی یک ضمانت دارد. نباید موتور یک ماشین در دوره ضمانت اشکال پیدا کند. در واقع سیستم قلب و عروق ما هم همین طور است. در واقع دستگاه قلب و عروق یک گارانتى 80 ساله دارد. به این معنا که زیر 80 سال نباید مبتلا به بیمارى قلبى و عروقى شویم و ما به این شاخص رسیدیم.

با مطالعاتى که در کشور و بر اساس تحلیل‌های آمارى در استان‌های مختلف و مطالعاتى که روى جسدهاى مومیایى در هند و یونان داشتیم و همچنین مطالعاتى که در دانشگاه هاى استنفورد و جان هاپکینز و دانشکده پزشکى دانشگاه هاروارد انجام شده به این نتیجه رسیدیم که بیماری‌های قلب و عروق زیر 80 سال خطاى ما و ناپرهیزى و بى احتیاطى یا در مواردى گناه ما است و بالاى 80 سال سیر بیماری طبیعى است و زیر 80 سال بیماری‌های قلبى طبیعى نیست.

سالمندان در فصل پاییز گردو بخورند

بررسی‌ها نشان می‌دهند گردو سرشار از «آنتى اکسیدان های مغذى» است که باعث ایجاد احساس شادى و نشاط در افراد می‌شود و انرژى فرد را در طول روز تامین خواهد کرد.

افکارنیوز نوشت: یافته هاى جدید دانشمندان نشان می‌دهد سالمندان در فصل پاییز دچار نوعی«حالت روحى» و«افسردگى» می‌شوند که سالمندان را با مشکل‌های زیادى روبرو می‌کند. سالمندان در فصل پاییز باید بین مواد خوراکى و مصرفی خود نوعى تعادل ایجاد کنند و بیشتر خوراکی‌هایی را مصرف کنند که باعث ایجاد«شادى» و نشاط در آنها شود.

گفتنى است مصرف گردو از سوءتغذیه در«سالمندان » جلوگیرى می‌کند و تمام افراد به ویژه سالمندان باید همراه صبحانه گردو مصرف کنند. همچنین گردو، میوه و«سبزیجات » می‌توانند از بدن سالمندان در برابر آب و هواى سرد محافظت کنند و پاییز و زمستان بدون بیمارى و سرماخوردگی را براى آنها به وجود آورند.
 
 
 
 
 
امر به معروف و نهى از منکر
 

مقام معظم رهبرى: همه باید امر به معروف و نهى از منکر بکنند. امروز امر به معروف و نهى از منکر، هم مسئولیت شرعى و هم مسئولیت انقلابى و سیاسى شما است. مسئله امر به معروف و نهى از منکر مثل مسئله نماز یاد گرفتنى است و شما باید بروید و مسائل آنرا یاد بگیرید.

گلشنى از یاس و سوسنم

گُلشن نی‌ام، تو دانى و من این که گُلخَنم                 اى گُلبُن مراد، بلاى تو، بر تَنَم

بار گناه هردو جهان، بر دل من است                     در ظاهرم مبین که چنین پاکدامنم

بازآ و تیر اَجَل بر دلم بزن                                    تا پیش چشم تو، من دست و پا زَنَم

چون کودکان به جام دلم سنگ‌ها زدى                   تا بر خیال خویش که از سنگ و آهنم

گر سرو باشم و از پایم افکنى                                 بر خاك پاى تو، من بوسه می‌زنم

دیدى که کوى و مسکن من خاك پاى توست          پا بر سَرَم نهاده، نگفتى که این منم

تا انتظام عاشق بى قدر روى توست                       فریاد کن، که گلشنى از یاس و سوسنم

عبدا... انتظام

خانه مهر بازنشستگان شیراز

 
 
 
 
 
 
صحیفه سجادیه
 
بارالها، ترس از عذاب وعده داده شده و رغبت به ثواب موعود را روزى ما کن، تا لذّت آنچه را که از تو می‌خواهیم بیابیم و غصه آنچه را که از آن به تو پناه می‌بریم دریابیم و ما را در پیشگاهت از توبه کنندگانى قرار ده که محبتت را بر ایشان حتم ساخته اى و بازگشتشان را به طاعت خود قبول نموده اى، اى عادل‌ترین عادل‌ها!
 
 
 
 
 
مدیر صندوق بازنشستگى کشورى استان در کردستان خبر داد: بازنشسته سقزى موفق به ثبت افتخارآمیز اختراع دستگاه چاپ شد
 

مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان کردستان از ثبت افتخارآمیز اختراع دستگاه چاپ گردزن و تخت زن توسط بازنشسته این استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى، جلال برومند اظهار داشت: سیروس عبدمحمدى بازنشسته اداره آموزش و پرورش سقز از پیشکسوتان، نخبگان و مخترعین استان کردستان موفق به ثبت اختراع یک دستگاه چاپ شد.

مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان کردستان با سپاس از تلاش‌های صادقانه و زحمات خالصانه این بازنشسته در اعتلا و پیشرفت علمى در عرصه چاپ کشور گفت: از مزایاى این دستگاه اختراعى این است که به راحتى قابل حمل و نقل بوده و بدون استفاده از انرژى و بصورت دستى کار می‌کند.

وى ادامه داد: این اختراع در سومین جشنواره منطقه اى نو آورى و شکوفایى زاگرس به عنوان طرح برتر و برگزیده شناخته شده است.

برومند در پایان با اشاره به اینکه بازنشستگى رویداد پر اهمیتى در چرخش زندگى انسان است، ادامه داد: باید امکاناتى بیش از گذشته براى پیشکسوتان هر عرصه فراهم شود تا با انتقال تجربیات گرانبهایشان در تمام زمینه‌ها به نسل جوان راه گشاى جامعه باشند.

 
 
 
 
 
آثار بازنشستگان - « گریه مستانه »
 

گریه مستانه، مجموعه اشعارى در قالب غزلیات، مثنوى، محلیات و دوبیتى است که توسط اسدا...کلانترى سروده شده است. وى در اشعارش از تخلص«حزین» ، « کلون » و«کلونتر» استفاده کرده است. در پیش گفتار کتاب که توسط افسانه رضازاده همکار کلانترى نوشته شده، آمده است: «کلانترى شاعرى است که سعى دارد مجموعه اى از عشق مجازی و حقیقى را همزمان با هم و در قالبى که کم کم دارد به دست فراموشى سپرده شود و با زبانى گاه محلى و گاه فارسى ارائه دهد. »

اسدا... کلانترى در سال 1335 در روستایی از توابع بخش سعدآباد به دنیا آمده و از دانشگاه علوم پزشکى و خدمات بهداشتى- درمانى بوشهر بازنشسته شده است.
 
 
 
 
 
سخن ماه
 
امام على (ع) می‌فرماید: رأى و نظر سالخورده، در نزد من از چالاکى و بى باکى جوان محبوب‌تر است. رأى و نظر هر کسى به اندازه تجربه و استفاده صحیح وى از زندگى ارزش دارد. هر چه عمر بیشتر باشد در سایه درایت و دوراندیشى، تجربیات زندگى بیشتر می‌شود.