نشريه ثمر

 

ثمر شماره 282 - آذر ماه 1392

فهرست مطالب

   

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى: درمان، نقطه تماس نظام با مردم است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: پرداخت مطالبات 500 هزار بازنشسته کشورى در دهه مبارك فجر

ایرج عبدى، سخنگوى کمیسیون اجتماعى مجلس شوراى اسلامى: تشکیل کمیته سالمندان در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

عباس فلاحى باباجان خبر داد: آغاز به کار فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان در مجلس

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: به زودى آئین نامه نظام تامین اجتماعى چند لایه تقدیم دولت خواهد شد

پرسش و پاسخ

اقدامات 100 روزه با رویکرد بهبود وضعیت معیشتی، رفاهی و درمانی بازنشستگان تلاش برای ارتقای رفاه عمومی
استان‌ها
بازنشستگان نمونه
سلامت سالمندى
یک جامعه شناس: آسیب پذیرى زنان در دوره سالمندى بیشتر از مردان است
چرا زنان زودتر از مردان به فکر پس‌انداز دوران بازنشستگی مىافتند؟
امر به معروف و نهى از منکر
صحیفه سجادیه
مناجات
اتوبوس مدرسه زندگى است
آثار بازنشستگان
سخن ماه

 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى: درمان، نقطه تماس نظام با مردم است
 

تمامى مشاغل به نوعى در نظام اجتماعى موثرند و لیکن بررسى مشکل درمان و سلامت مردم از جمله مشاغلى است که اثر آن در لحظه هاى ماندگار زندگى افراد تاثیر می‌گذارد.

دکتر على ربیعى با بیان این مطلب اظهار داشت: ما به سمت جهانى شدن پیش می‌رویم بنابراین مسئله مردم و درمان آنان به عنوان یکى از مهمترین مسائل دولت‌ها در بخش اجتماعى تبدیل شده و در حال حاضر میزان مراجعه مردم به بخش درمان حتى نسبت به گذشته افزایش یافته است. ما در جایگاهى قرار داریم که مردم قضاوتشان نسبت به نظام سیاسى و درمان شکل می‌گیرد که اصطلاحاً می‌گوییم درمان به نقطه تماس نظام با مردم تبدیل شده است. بنابراین مسئله درمان شاخص قضاوت مردم در جامعه است.

دکتر ربیعى ادامه داد: با توجه به بررسى در عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران خدا را شکر می‌کنم که تیم قوى از نظر فکرى در بدنه کارشناسى این سازمان در حال فعالیت می‌باشد؛ چرا که تجربه کارى لازم را در راستاى عملکرد خود دارند.

وى ضمن حائز اهمیت شمردن بحث ساماندهى و مدیریت نظام بیمه اى به عنوان یکى از مکانیزم‌های اصلى رسیدگى به درمان تصریح کرد: از دکتر محسنی بندپى تشکر می‌کنم که علاوه بر توان مدیریتى، تعامل سیاسى بسیار خوبى را با نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران و مجلس شوراى اسلامى دارند و از ایشان صمیمانه می‌خواهم با توجه به دستور ریاست جمهورى، سازمان بیمه سلامت ایران را به سمتى هدایت نمایند تا با توجه به ساماندهى و تجمیع صندوق‌های بیمه گر بتوانیم عملکرد نوین و خدمات جدیدى را به بیمه شدگان، عرضه نماییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى، مهمترین مباحث این سازمان را اصلاح ساختارها در حوزه درمان، کنترل هزینه هاى نابجا، توجه به بحث خرید راهبردى و آگاهانه، افزایش نظام انگیزشى و خلاقیت، افزایش تعهد سازمانى، بکارگیرى نظام انعطافى براى گروه هاى هدف و مدیریت دانش کارکنان برشمرد.

وى اظهار امیدوارى کرد که با اصلاح ساختارها به صورت پایه اى بتوانیم با طراحى یک بسته خدمت بیمه پایه متعادل براى تمامى بیمه شدگان کاهش پرداخت از جیب مردم را در تامین هزینه هاى درمانى به ارمغان آوریم.
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: پرداخت مطالبات 500 هزار بازنشسته کشورى در دهه مبارك فجر
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى از پرداخت مطالبات ناشى از اجراى قانون خدمات کشوری به 500 هزار بازنشسته در دهه مبارك فجر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى، دکتر على ربیعى با اعلام این مطلب گفت: در این دوره که هشتمین مرحله مطالبات بازنشستگان پرداخت خواهد شد به هر یک از بازنشستگان کشورى مشمول قانون فوق مبلغ 200 هزار تومان به حسابشان در ایام مبارك دهه فجر واریز می‌شود. به گفته وى با تلاش و پیگیری‌های صندوق بازنشستگى کشورى تاکنون مطالبات 300 هزار نفر بازنشسته به طور کامل تسویه شده و پیش بینى می‌شود در این مرحله مطالبات حدود 50 هزار نفر دیگر تسویه شود. دکتر ربیعى در ادامه با اشاره به این که جهت گیرى برنامه‌ها و فعالیت‌های صندوق بازنشستگى کشورى در دور جدید مبتنى بر ارتقا و بهبود معیشت اقتصادى و افزایش خدمات فرهنگى، رفاهى به بازنشستگان است، اظهار داشت: این صندوق علاوه بر تعهدات قانونى در زمینه درمان با اجراى طرح ملى بیمه طلایى و در بخش‌های فرهنگى، اجتماعى نیز با اجراى طرح در خانه نمانیم با محوریت سفرهاى زیارتى و سیاحتى و راه اندازى خانه هاى امید در شهرستان‌ها به بازنشسته هاى تحت پوشش خدمات متنوع و گوناگونى ارائه می‌دهد. گفتنى است تا کنون صندوق بازنشستگى کشورى بالغ بر یک میلیون و چهارصد هزار تومان از مطالبات بازنشستگان واجدالشرایط را پرداخت کرده است.
 
 
 
 
ایرج عبدى، سخنگوى کمیسیون اجتماعى مجلس شوراى اسلامى: تشکیل کمیته سالمندان در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
 

سخنگوى کمیسیون اجتماعى از تشکیل کمیته سالمندان در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای حمایت از این قشر آسیب پذیر خبر داد و گفت: مراقبت‌های بهداشتى حلقه گمشده توجه به سالمندان است، چرا که نیازهاى پزشکى این قشر با سایر اقشار جامعه متفاوت است.

ایرج عبدى در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعى خبرگزارى خانه ملت، از تشکیل کمیته سالمندان در مجلس خبر داد و گفت: قشر بازنشسته در کشور جزو اقشار آسیب پذیر جامعه بوده که این آسیب پذیرى ضرورت حمایت‌های ویژه از آنها را توجیه می‌کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دورود در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با توجه به افزایش سن، بیماری‌های صعب‌العلاج در سالمندان بیشتر شده و درمان اینگونه بیماری‌ها هزینه‌بر است که ضرورت دارد براى درمان بیماری‌های پرهزینه بازنشستگان، اعتبارات ویژه اى به این قشر اختصاص پیدا کند چرا که این قشر از توان بالایی براى تأمین معاش خود برخوردار نیستند.

وى تصریح کرد: از طرف دیگر، سالمندان و بازنشستگان با از دست دادن شغل و موقعیت‌های قبلى خود به لحاظ احساسى آسیب پذیر شده و نیاز به تجمع‌های گروهى دارند، براى تجمعات گروهی سالمندان باید تدابیرى از طرف سازمان‌های مربوطه که افراد در آنها خدمت می‌کردند اندیشیده شود.

عبدى ادامه داد: وضعیت معیشت این قشر به دلیل بالا بودن نرخ تورم در وضعیت خوبى قرار ندارد، همچنین بازنشستگان اغلب داراى عروس یا داماد هستند و این موضوع لزوم حفظ شأنیت آنان در خانواده را توجیه می‌کند.

سخنگوى کمیسیون اجتماعى مجلس شوراى اسلامی گفت: براى ارائه خدمات لازم به سالمندان باید تمام وزارتخانه هاى مربوطه همکارى کنند و وزارت بهداشت اگر توانایى رسیدگى به تمام مسایل بهداشتى این قشر را ندارد برخى امور را به دست بخش خصوصى سپرده تا تنها بر آنها نظارت داشته باشد.
 
 
 
 
عباس فلاحى باباجان خبر داد: آغاز به کار فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان در مجلس
 

فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان با هدف کمک به طیف عظیم بازنشستگان با عضویت 70 نفر از نمایندگان آغاز به کار کرد.

عباس فلاحی باباجان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت از تشکیل فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان در مجلس خبر داد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شوراى اسلامى ادامه داد: اولین جلسه حمایت از حقوق بازنشستگان مجلس در آینده نزدیک و در سطح هیات رئیسه برگزار می‌شود.

وى در تشریح اهداف تشکیل فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان، تصریح کرد: این فراکسیون با هدف رفع نیازهای اساسى طیف عظیم بازنشستگان اعم از بازنشستگان تامین اجتماعى، کشورى و لشکرى تشکیل شده است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نهم، با بیان اینکه دلیل ایجاد فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان، ایجاد سیستم یا سازمانى براى پیگیرى حقوقى مطالبات بازنشستگان بوده است، افزود: این فراکسیون با هدف رفع احتیاجات قشر عظیم بازنشستگان کشور و کمک به آسان شدن شرایط زندگى آنان ایجاد شده است.

فلاحى باباجان با تاکید بر اینکه نیاز است مشکلات بازنشستگان کشور در فراکسیونى مطرح و جمع بندى در خصوص آنها صورت گیرد، تصریح کرد: معضلات پیش روى بازنشستگان در قالب طرح و لایحه پس از بررسى در فراکسیون مذکور به مجلس ارایه خواهد شد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نهم، گفت: تشکیل این فراکسیون در ابتداى کار مجلس نهم مطرح شد اما فراکسیون پس از گذشت یک سال و نیم از مجلس نهم کار خود را آغاز کرد.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان اظهار داشت: انتخابات هیات رئیسه فراکسیون حمایت از حقوق بازنشستگان انجام شده است.
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: به زودى آئین نامه نظام تامین اجتماعى چند لایه تقدیم دولت خواهد شد
 

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى گفت: آیین نامه اجرایى برنامه ملى برقراري و استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی چند لایه آماده شده و بزودی از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت تصویب به دولت ارسال خواهد شد.

ایراندخت عطاریان افزود: در برنامه پنجم توسعه، تکالیف مهمى بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده است، از جمله استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی چند لایه که اجرای آن تحول اساسى در معیشت و درآمد ذینفعان این صندوق به خصوص بازنشستگان و کارکنان دولت ایجاد خواهد کرد.

وى با اشاره به اینکه بیشتر کشورهاي جهان برای تأمین رفاه بازنشستگان و سالمندان خویش به ایجاد سیستم‌های بازنشستگی چند لایه روی آورده‌اند، اظهار داشت: اجراى این سیستم‌ها هرچند در کشورهاي مختلف اشکال گوناگونی دارند، اما به طور کلی در لایه هاي مختلف خویش، سطوح مختلف نیازهاي افراد را هدف قرار می‌دهند.

عطاریان درباره ویژگی‌های این برنامه تصریح کرد: لایه هاي پایه عموماً نقش باز توزیعى دارند و به تأمین حداقل نیازهاي معیشتی بازنشستگان می‌پردازند و لایه هاي بیمه اي، نقش جایگزینی در دوران اشتغال و حفظ جایگاه درآمدي بازنشستگان را بر عهده دارند، طرح‌های بازنشستگی تکمیلی به عنوان بخشی از سیستم بازنشستگی براي تأمین مناسب مزایا در زمان بازنشستگی در نظر گرفته می‌شود که می‌توانند به صورت اجباري یا اختیاري

طراحی گردند. در صورت اختیاري بودن با در نظر گرفتن امتیازات تشویقى (در رایج‌ترین شکل آن عدم اخذ مالیات از وجوه پرداختی بابت حق بیمه تا زمان پیش بینی شده جهت برداشت توسط بیمه شده و در نظر گرفتن معافیت مالیاتی براى کارفرما) افراد را نسبت به پس انداز (پرداخت حق بیمه) براى ایام بازنشستگی و کارفرما را جهت مشارکت در طرح ترغیب می‌نمایند. وظیفه دولت‌ها نیز در این راستا وضع قوانین و مقررات مربوطه است تا مراقبت لازم از پایداري طرح‌ها (حراست از وجوه بیمه شدگان) را به انحاي مختلف به عمل آورند. عطاریان در ادامه با اشاره به مفاد بند (ه) ماده

28 برنامه پنجم توسعه، اظهار داشت: صندوق‌های بیمه اجتماعی مجاز به افتتاح حساب انفرادی برای بیمه شدگان با مشارکت فرد شده‌اند. صندوق بازنشستگی کشوري نیز با توجه به شرایط موجود کشور، طرح مقدماتی چگونگی اجراي بیمه تکمیلی بازنشستگى (طرح حساب‌های انفرادي)

براي کارکنان دولت را در چارچوب حفظ وضعیت کنونی سیستم بازنشستگی پیشنهاد می‌دهد که با اصلاحات پارامتریک سیستم فعلی می‌توان افزایش سهم مشارکت در طرح پیشنهادي حساب انفرادی را مد نظر قرار داد. هدف از طراحی حساب‌های انفرادی بازنشستگی (بیمه تکمیلی) ایجاد پس انداز برای بازنشستگان به منظور استفاده در زمان بازنشستگی است تا ضمن آنکه از شرایط بهتر زندگی برخوردار گردند، تعهدات مالی وظیفه ذاتی دولت نیز در این ارتباط کاهش یابد. چارچوب اصلی طرح بازنشستگی تکمیلی مشمولین مقررات استخدام کشوري با توجه به الزاماتی که بایستی در نظر گرفته شود در حوزه منابع (پرداخت حق بیمه) و مصارف (بهره‌مندی) منوط به پیش بینی انگیزه هاي لازم براى مشارکت کنندگان است، امتیازاتی که در صورت عدم مشارکت در طرح از آن محروم خواهند شد. مدیریت این طرح به جهت تضمین سودي که تقبل می‌کند می‌بایست از یک مدیریت حرفه اي سرمایه گذاري برخوردار باشد. شرایط افرادي که جهت این امر انتخاب می‌گردند بایستی قبلاً تبیین و مورد عمل قرار گیرد و هیأت سرمایه گذاري مزبور از استقلال تصمیم گیری برخوردار و پاسخگوي تصمیمات خود باشند، در عین حال مدیریت طرح، اجبار به شفافیت در حوزه عمل و افشاي مستمر اطلاعات داشته باشد. ساختار مستقل از صندوق بازنشستگی با ارکان نظارتی مسئول، بهترین گزینه است.

وى در ادامه گفت: در 100 روز گذشته صندوق بازنشستگی کشورى منطبق بر رسالت و وظایف ذاتی خود در جهت بهبود وضعیت اقتصادى و معیشتی بازنشستگان و کارکنان دولت برای پیاده سازي و استقرار بیمه تکمیلی بازنشستگی در کشور علاوه بر بررسى پیشینه و سابقه اینگونه سیستم‌ها در نظام تامین اجتماعى کشورهای جهان اقدامات پژوهشى و کارشناسانه را به منظور انطباق ان با ساختارهاى سازمان اجراکننده مورد ارزیابی قرار خواهد داد و چگونگی اجرا، میزان و امکان موفقیت اجراي آن را ارزیابى و اعلام خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اجرای این برنامه را یکى از مهمترین پروژه هاى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى در دولت تدبیر و امید در سال 1393 دانست و گفت: مسیر آینده نظام تامین اجتماعى کشور از نگاه دولت تدبیر و امید متناسب با زیر ساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود درتمامى ابعاد ترسیم خواهد شد و برقراري و استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی چند لایه نیز مبتنى برتأمین مصالح عمومى جامعه و ایجاد تعادل نسبی بین طبقات اجتماعى در همین راستا پیش بینی شده است.
 
 
 
 
پرسش و پاسخ
 

تعدادى از بازنشستگان و موظفین با ارسال نامه به اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل و بخش کارشناسان پاسخگو، سؤالاتى را مطرح کرده‌اند که در این بخش به تعدادى از سئوالات مطرح شده به شرح ذیل پاسخ داده شده است. چنانچه بازنشستگان و موظفین مشترك صندوق در جهت برقرارى مستمرى و یا نسبت به پرداخت حقوق ابهاماتى دارند، می‌توانند سئوالات خود را از طریق سایت صندوق به نشانی www.cspf.ir مطرح کنند.

·         با توجه به اینکه بعد از بازخریدی ارتباط کارمند با دستگاهش قطع می‌شود کسور سهم کارمندى و کارفرمایی این مشترکین چگونه دریافت می‌شود؟

به موجب مفاد ماده 30 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه از ابتداى سال 1390 کارکنان مشترك صندوق بازنشستگی کشورى که خدمات خود را از دستگاه متبوع بازخرید نموده‌اند در صورت تمایل می‌توانند کماکان مشترك صندوق بازنشستگی کشوری باقى بمانند و در این صورت حق بیمه سهم خود و کارفرما را تا رسیدن به شرایط بازنشستگی پرداخت می‌نمایند بخشنامه شماره 101 صندوق بازنشستگى کشورى که طی شماره 18406/ص/250 مورخ 13/12/1390 به کلیه وزارتخانه ها، موسسات، شرکت‌های دولتى، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، جزئیات و نحوه انعقاد قرارداد خویش فرمایى را مشخص کرده است.

·         مراحل بازنشستگى پیش از موعد به چه صورت است؟

با توجه به مفاد قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و قانون تمدید آن و مفاد بند 121 قانون بودجه سال 1392 کل کشور در طی سال مذکور کارکنان دولت در صورت داشتن حداقل 25 سال سابقه خدمت قابل قبول از لحاظ بازنشستگى برای آقایان یا 20 سال براى خانم‌ها در صورت تمایل می‌توانند تقاضای خود را مبنى بر بازنشستگى پیش از موعد به دستگاه ذیربط ارایه نمایند. پس از موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد 52 و 53 قانون محاسبات عمومى کشور، فرم‌های مربوطه بدون احتساب سنوات ارفاقى توسط دستگاه ذیربط تکمیل و همراه با سایر مدارك مورد نیاز به واحدهاى اجرایى صندوق بازنشستگی کشورى ارسال می‌گردد.

·         در قرارداد بیمه تکمیلى درمان چه مواردی در شمول تعهدات بیمه گر قرار ندارد؟

1.اصلاح عیوب مادرزادى مگر اینکه جنبه درمانى داشته و قبل از انجام عمل به تایید پزشک معالج و معتمد بیمه گر رسیده باشد.

2.اعمال جراحى که به منظور زیبایی انجام گیرد.

3.اعمال جراحى مربوط به نازایى و عقیم سازى مگر بستن لوله‌های رحم به عنوان عمل دوم توام با جراحی دیگر (مشروط به اینکه عمل اول در تعهد بیمه گر باشد) بنا بر ضرورت و تشخیص پزشک معالج زایمان، خودکشى، قتل، جنایت و تصادفات در صورت استفاده از بیمه شخص ثالث.

4.حوادث و بیماری‌های ناشى از جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، آشوب، اعتصاب، حکومت نظامى و اقدامات احتیاطی مقامات نظامى و انتظامى، هزینه مربوط به ضرب و جرح و ترک اعتیاد.

5.حوادثى مانند زلزله و آتشفشان، درمان ایدز و بیماری‌های فراگیر.

6.فعل و انفعالات هسته اى، غیرشیمیایى و میکروبى ناشى از جنگ.

7.خدمات دندانپزشکى و جراحی لثه، هزینه همراه و لیزر تراپى (به جز لیزرتراپى ته چشم، لیزر فیزیوتراپی و اعمال جراحى که با لیزر انجام می‌شود).

8.هزینه چکاپ، ویزیت، دارو، آزمایش و رادیولوژى (به استثناء بیماری‌های خاص).

9.هزینه های تهیه لوازم آرایشى، بهداشتى و متفرقه در بیمارستان که جنبه درمانى ندارد، از قبیل شیرخشک، صابون، شامپو، خمیردندان، جوراب واریس، شکم بند، سمعک و هزینه های تهیه اعضای مصنوعی.

10 .لیزیک چشم.

11 .هزینه های زایمان، سزارین، لیزیک، سقط و کورتاژ تخلیه ای.

·         آیا مصوبات هیات امنا دانشگاه های علوم پزشکى در مورد کارکنان غیرهیات علمى آن دانشگاه‌ها از لحاظ بازنشستگی مورد عمل قرار می‌گیرد؟

به موجب بند (ب) ماده 20 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه، هیات امنا دانشگاه‌ها داراى اختیاراتى در زمینه تدوین آیین نامه‌های ادارى، مالى، استخدامى و... کارکنان غیرهیات علمى دانشگاه‌ها می‌باشند. با توجه به اینکه برخى از مصوبات هیات امنا دانشگاه‌ها مغایر با ماده 7 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعى بوده است، لذا طی تفاهم‌های به عمل آمده با مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت گردید که آن قسمت از آیین نامه‌های مصوب هیات امنا که مقررات عمومى بازنشستگى را مورد تعرض قرار داده است، اصلاح گردد و کارکنان مزبور از حیث مقررات بازنشستگی و وظیفه نظیر نحوه اشتراک، نرخ کسور، شرایط عمومی بازنشستگی (سن و سابقه خدمت قابل قبول)، روش محاسبه حقوق بازنشستگی و وظیفه، ورثه مشمول دریافت حقوق وظیفه و غیره کاملا تابع مقررات مورد عمل صندوق بازنشستگی کشورى می‌باشند. لیکن مواردی از قبیل میزان فوق‌العاده هاى مستمر مشمول کسور، تعیین ضوابط و روند ارتقاى رتبه و طبقه شغلى و... مورد پذیرش صندوق بازنشستگی کشوری قرار گرفته است و احتساب این فوق‌العاده‌ها در تعیین یا اصلاح حقوق بازنشستگى در صورت پرداخت کسور قانونى در مورد آن عده از کارکنان غیر هیات علمى دانشگاه های علوم پزشکى تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از ابتداى برنامه پنجساله پنجم ( 1/1/1390) به بعد بازنشسته شده یا می‌شوند بلامانع است.
 
 
 
 
اقدامات 100 روزه با رویکرد بهبود وضعیت معیشتی، رفاهی و درمانی بازنشستگان تلاش برای ارتقای رفاه عمومی
 

صندوق بازنشستگی کشوري با هویت اجتماعی، اقتصادي و متکی بر سازوکارهای بیمه اجتماعی، پرداخت حقوق بازنشستگی و تأمین شرایط زندگی مناسب براي بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش را بر عهده دارد و دامنه وسیع کمی و کیفی خدمات خود را در حوزه های بیمه اي، درمانی و رفاهی در چارچوب قوانین و مقررات و اسناد بالا دستی همچون سند چشم انداز 20 ساله، قانون برنامه پنجم توسعه، قانون مدیریت خدمات کشوري، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی به بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان ارائه می‌کند. این صندوق در راستاي خط مشى و اصول کلی برنامه دولت یازدهم تمهیدات ویژه ای را براي جایگاه و رشد و تعالی منزلت اجتماعی بازنشستگان، افزایش رفاه اجتماعی، ارائه خدمات درمانی مطلوب به بازنشستگان پیش بینی کرده است که بخشی از این برنامه‌ها و سیاست‌ها در سه ماهه چهارم سال جاری و سال آینده با حمایت دولت و همکاري مجلس شوراي اسلامی محقق خواهد شد.

1- صندوق بازنشستگی کشوری در راستاي تأمین رفاه بازنشستگان و اجراي تعهدات قانونی پرداخت مطالبات ناشی از اجراي قانون مدیریت خدمات کشوري را جزو برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی خود می‌داند و در این زمینه تا کنون با تأمین اعتبار مورد نیاز از محل وجوه حاصل از فروش برخی سهام شرکت‌های دولتی بیش از یک میلیون و 400 هزار تومان به 830 هزار بازنشسته مشمول پرداخت کرده است که از این تعداد تا کنون مطالبات 300 هزار بازنشسته به طور کامل تسویه شده است. میزان مطالبات بازنشستگان کشوري رقمی بالغ بر هزار و 830 میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی است که تا کنون نزدیک به 60 درصد از این مطالبات توسط صندوق بازنشستگی کشوری به صورت نقدي پرداخت شده است و با پرداخت مابقی مطالبات تلاش می‌شود این افتخار بزرگ و ماندگار هر چه سریع‌تر در کارنامه دولت تدبیر و امید به ثبت برسد.

2- بهداشت و درمان از مسائل اساسی و عمومی بازنشستگان است از آن جایی که با افزایش سن، میزان آسیب پذیري و ابتلا به بیماري بیشتر می‌شود و بازنشستگان بخشی از درآمد و حقوق خود را به امر سلامت و درمان اختصاص می‌دهند. به همین منظور یکی از خدمات مورد تعهد صندوق بازنشستگی کشوری حفظ و ارتقاي سلامت جامعه هدف است و این صندوق طرح بیمه طلایی بستری درمان را با هدف کاهش هزینه هاي درمانی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان در مراجعه به مراکز درمانی و دریافت خدمات مناسب و مطلوب بهداشتی با رویکرد سلامت نگر در سراسر کشور در قالب نظام نوین ارائه خدمات درمانی به اجرا در آورده است. به طورى که در حال حاضر بیمه طلایی درمان بستری در راستاي سیاست‌های کلان نظام سلامت کشور جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 500 هزار بازنشسته و خانواده آنان را تحت پوشش قرار داده است. از مزایاي این طرح می‌توان به درمان رایگان بدون پرداخت وجه، حذف فرآیند اداري در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد، حذف زیرمیزی، غربالگري و کشف بیماری‌ها و درمان به موقع و دسترسی آسان و مناسب بازنشستگان و خانواده آنان به خدمات بهداشتی و درمان اشاره کرد. البته ناگفته نماند بر اساس قانون بودجه سال 1392 با توجه به مشارکت سه جانبه دولت، صندوق بازنشستگی کشوري و بازنشستگان مجموعاً 570 میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوري و افراد تحت تکفل آنان در قالب بیمه طلایی بستري درمان اختصاص یافته است. صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس تکالیف قانونی خود تنها راه ساماندهی درمان بازنشستگان را اجراي طرح بیمه طلایی می‌داند و این بسته حمایتی را در راستای سیاست‌های کلان سلامت کشور که همانا کاهش سهم بیمار از پرداخت هزینه هاي درمانی است اجرا می‌کند.

3- این صندوق به عنوان دومین سازمان بیمه گر کشور وظیفه خدمت رسانی به بیش از یک میلیون و 190 هزار بازنشسته کشوري را بر عهده دارد یکی از مهمترین خدمات این صندوق در قبال بازنشستگان که با رویکرد رفع احتیاجات و نیازهای ضروری و مرتفع کردن مشکلات معیشتی و اقتصادي آنان صورت می‌گیرد پرداخت وام ضروري است لذا صندوق بازنشستگی کشوری از محل اعتبارات بخش خدمات رفاهی هر سال به بازنشستگان واجد شرایط که تا کنون هیچگونه وام یا تسهیلات بانکی دریافت نکرده باشند وام ضروري پرداخت می‌کند. امسال با حمایت دولت مبلغ این وام به 2 میلیون تومان افزایش یافته و به 80 هزار بازنشسته واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

4- بازنشستگان از جمله افراد باتجربه، صاحب ذوق و مهارت، متخصص و توانمند و کارآزموده هستند که استفاده و بهره‌گیری از نیرو و تجارب گرانبهاى آنها می‌تواند موجبات رونق اقتصادي و بهبود فضاي کسب و کار کشور را به همراه داشته باشد از طرفی اشتغال آنها و یا فرزندانشان به فعالیت‌ها و کارهایی که خودشان به آن علاقه‌مند هستند، می‌تواند باعث رضایتمندي بازنشستگان و خانواده آنان شود بنابراین صندوق بازنشستگی کشوري در راستاي اشتغالزایی و کارآفرینی می‌تواند با ایجاد بسته‌های لازم و حمایت‌های مالی به ویژه با اعطاي وام‌های خاص و تسهیلات مالی به تعاونی‌های باز نشستگان در زمینه‌های خدماتی، آموزشی، فرهنگی و اقتصادي به عنوان سرمایه فعالیت‌ها، ضمن تقویت بخش تعاون اقتصاد کشور این امکان و شرایط را فراهم سازد که بازنشستگان و فرزندان آنان با تأسیس و راه‌اندازی تعاونی‌های چند منظوره علاوه بر کارآفرینی و اشتغالزایی از مزایا و درآمد اقتصادي منتفع شوند. در این خصوص صندوق بازنشستگی کشوری اعتبار مورد نیاز براي این پروژه اقتصادي را تأمین و با ایجاد تمهیدات ویژه زمینه‌های پرداخت تسهیلات مالی را در سه ماهه چهارم مهیا خواهد کرد و امسال با نظر مساعد و مثبت وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان این وام افزایش قابل توجهی یافته است.

5- رویکرد غالب در نظام‌های پیشرفته تأمین اجتماعی در سایر کشورهای جهان استقرار نظام‌های تأمین اجتماعی چند لایه است که همه گروه هاي جمعیتی را پوشش می‌دهد. در واقع با لایه بندي این نظام امکان ارائه حمایت‌های اجتماعی در لایه اول، اجراي بیمه هاي اجتماعی در لایه دوم و بیمه هاي مکمل در لایه سوم، هر کدام با سطوح حمایتی مشخص منطبق با سطح توانایی و جایگاه افراد جامعه فراهم می‌شود. به عبارتی با استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی چند لایه، زمینه برقراری عدالت اجتماعی و برخورداري از رفاه اجتماعی براي افراد جامعه افزایش می‌یابد. در کشور ما نیز با توجه به مشکلات فعلی صندوق‌های بازنشستگی و با توجه به نیاز های آتی جامعه، انجام اصلاحات نظام بازنشستگی امري ضروري است و در حال حاضر بهترین گزینه پیش رو که در بیشتر کشورهاي جهان مورد استفاده قرار گرفته است توسعه سیستم‌های بازنشستگی چند لایه یا نظام نوین بازنشستگی است. در سال‌های اخیر در کشور ما بسترهایی فراهم شده است که می‌تواند زمینه‌ساز تحقق این سیستم باشد. البته طراحی سیستم چند لایه که با شرایط اقتصادي و اجتماعی کشور ما انطباق داشته باشد نیازمند انجام مطالعات کارشناسی دقیق حول موضوعات قانونی، نظارتی و ساختاری و... است اما به هر حال می‌توان یک چارچوب کلی برای طراحی استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی چند لایه تعریف کرد. در این زمینه صندوق بازنشستگی کشوری این افتخار را دارد که به عنوان اولین صندوق بیمه اي در کشور نظام نوین بازنشستگی چند لایه را براي بیش از یک میلیون و 200 هزار شاغل و کارمند دولت به اجرا در آورد. البته مقدمات اجرای این برنامه کلان کشوري با تأکید وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابتدا به صورت پایلوت در یکی از دستگاه هاي اجرایی و سپس به صورت سراسري در کشور اجرا خواهد شد.

6- ناگفته نماند صندوق بازنشستگی کشوری اقدامات متنوع و گسترده ای را جهت بهبود و ارتقاي امور بازنشستگان انجام داده که در این خصوص مجموع فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده به جامعه هدف رضایتمندي بازنشستگان را به همراه داشته است. توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان و اهتمام در افزایش حقوق آنان، برگزاري تورهاي زیارتی و سیاحتی، پرداخت وام ضروري، اجراي بیمه طلایی درمان با کمک دولت، اجرای بیمه عمر و حوادث بازنشستگان با حمایت و مساعدت دولت، ارائه 26 نوع خدمت غیرحضوري از طریق اینترنت، احداث مراکز فرهنگی ویژه بازنشستگان تحت عنوان خانه امید و گسترش آن در شهرستان‌ها، صدور کارت شناسایی منزلت، اختصاص سهمیه حج عمره براي بازنشستگان، تعامل و همکاري با کانون‌های بازنشستگی به منظور ایجاد بستری مناسب براي مشارکت هر چه بیشتر بازنشستگان در امور مربوط به خود، برگزاري مراسم تجلیل و سپاس از بازنشستگان در روز خانواده و تکریم بازنشستگان ( 25 ذی‌الحجه) و معرفی بازنشستگان نمونه در سطح ملی از مهمترین اقداماتی است که صندوق بازنشستگی کشوري با حمایت دولت براي جامعه هدف که همانا بازنشستگان سراسر کشور است انجام داده است و در پرتو سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید تداوم و استمرار این خدمات را در سال آینده نیز ادامه خواهد داد.
 
 
 
 
استان‌ها مدیرکل صندوق بازنشستگى کشورى در استان تهران:
 

افتخار خدمت به بازنشستگان گرانقدر جامعه توفیق الهى و بسیار ارزشمند است.

اداره کل استان تهران شامل یک واحد ستادی (مستقر در ساختمان مرکزی) و 7 واحد صف متشکل از نمایندگی شمال، جنوب، شرق، غرب، رباط کریم، نمایندگى آموزش و پرورش تهران و شهرستان‌های استان تهران می‌باشد و از تاریخ 1/ 8/ 1389 امور اجرائى در واحدهای مذکور انجام می‌گیرد.

مصاحبه اى با شبر زارعین مدیرکل صندوق بازنشستگى کشورى در استان تهران انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید.

·         با توجه به گذشت چند سال از تصویب قانون بازنشستگى پیش از موعد، آیا هنوز متقاضى دارید؟ وضعیت مشترکان چه تغییری خواهد کرد؟ هر نظرى پیرامون بازنشستگی پیش از موعد دارید بفرمایید.

با توجه به ماده 121 قانون بودجه سال 1392 کل کشور که مقرر می‌دارد «بازنشستگى پیش از موعد کلیه مشمولین قانون بازنشستگى پیش از موعد کارکنان دولت و قانون تمدید آن با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد 52 و 53 قانون محاسبات عمومى کشور و بدون سنوات ارفاقى پیش از موعد مجاز است» اجراى این حکم از محل منابع دستگاه‌ها و واگذارى اموال دولتی قابل پرداخت است؛ لذا به جهت عدم برخورداری مشترکین بازنشستگى پیش از موعد از سنوات ارفاقى و به تبع آن عدم استفاده از پاداش پایان خدمت، استقبال از بازنشستگى پیش از موعد را کمرنگ کرده است. از اول سال 1392 تا کنون تعداد 762 فقره بازنشستگی پیش از موعد انجام شده است. پایین بودن سن بازنشستگى و عدم تناسب آن با سن امید به زندگى از عوامل عدم پایدارى منابع و مصارف در صندوق‌های بازنشستگى است. این مسئله موجب شده که از یک سو مشترکین صندوق‌ها سال‌های کمتری حق بیمه بپردازند و از سوى دیگر سال‌های بیشترى مزایاى بازنشستگی دریافت کنند. این عدم حفظ تعادل منابع و مصارف در صندوق‌های بازنشستگی مشکلات بسیارى را در پی دارد تا حدى که صندوق‌های بیمه اى در انجام وظایف قانونى، ماموریت هاى محوله و بر آوردن تعهدات خود نسبت به مخاطبان با مشکلات فراوانى روبرو خواهند شد. با توجه به موارد مذکور بازنشستگی پیش از موعد هم در زمره یکی از عوامل بحران‌زای نظام‌های بازنشستگى است که افزایش مصارف صندوق‌ها را در پى خواهد داشت. اصولا این قانون غیر بیمه اى بوده و با محاسبات بیمه اى سازگار نمی‌باشد. با اجرای این قانون ورودی‌های صندوق کاهش پیدا کرده و خروجی‌ها افزایش می‌یابد.

·         بعد دیگر بازنشستگى، بحث رفاه اجتماعى است که در کشور ما به عهده صندوق‌های بیمه اى و بازنشستگى است، در بعد رفاه اجتماعی چه ساز و کارهایی باید بیندیشیم که به موضوع بازنشستگی کمک کند؟

Ø      بحث گسترش رفاه اجتماعى مسئله بسیار مهمى است. کاربردى کردن کارت منزلت از طریق مذاکره با دستگاه های مربوط مراکز تفریحى، مراکز بیمارستانى و یا خدمات بیمه اى است که باعث می‌شود دغدغه های باز نشستگان در زندگى کاهش یابد.

Ø      مواردى از قبیل تهیه کارت نیم‌بها براى استفاده از اتوبوس‌ها و مترو در کلان شهرها که به کاهش استفاده از وسایط نقلیه شخصى و کاهش آلودگى و به تبع آن کاهش هزینه هاى همان دستگاه نیز منجر خواهد شد. تهیه کارت نیم بها استخر، سینماها و ...

Ø      وقتى فرد به دوران بازنشستگی می‌رسد باید با خیالى آسوده به این دوران گام گذارد و بسیارى از مسائل رفاهى همچون استفاده از مراکز تفریحى، پزشکى، علمى و ...با کمترین هزینه قابل انجام باشد. بحث جایگاه بازنشسته و افراد مسن در جامعه و احترام به افراد سالخورده و منزلت آنان در کشور باید یک فرهنگ شود. اگر به این سمت حرکت کنیم می‌توانیم دغدغه های آنان را کاهش دهیم.

Ø      پرداخت 100 درصد هزینه های بستری درمان بازنشستگان در قالب بیمه طلایى باعث استقبال بازنشستگان و خانواده هاى آنان از این بسته حمایتى دولت در بخش بهداشت و درمان بوده و نشان دهنده آن است که اقدامات صندوق بازنشستگی کشورى در جهت کاهش هزینه هاى درمانى و ارایه خدمات مطلوب به بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان موثر و نتیجه‌بخش بوده است.

Ø      رسالت و وظیفه ذاتى صندوق بازنشستگی کشورى پرداخت حقوق و مزایاى بازنشستگى است. سایر خدماتی که صندوق‌ها می‌توانند ارایه دهند بسته به منابع صندوق‌ها و مصوبات قانونى متفاوت خواهد بود. در سال‌های اخیر صندوق بازنشستگی کشورى علاوه بر اهتمام در افزایش حقوق بازنشستگان و موظفین، در راستاى سیاست‌های محوری دولت و در جهت پاسخگویی به درخواست‌های مکرر بازنشستگان و موظفین در زمینه امور رفاهى با مساعدت و همیارى کلیه مقامات کشور توانسته است اقدامات موثری در جهت رفاه بازنشستگان انجام دهد که اهم آن عبارتست از:

-          ارتقاى جایگاه بازنشستگان در کشور جهت حفظ کرامت انسانى آنها

-          استمرار بیمه عمر و حوادث بازنشستگان با حذف سقف سنی 70 سال جهت استفاده از آن

-          استمرار و ارتقاى سقف تعهدات بیمه تکمیلى درمان (طلایى)

-          استمرار و ارتقاى وام قرض‌الحسنه ضرورى

-          اختصاص سهمیه تشرف به حج عمره

-          راه اندازى تورهاى زیارتى و سیاحتی با مشارکت بازنشستگان و حضور یکى از بستگان در جهت تقویت روحیه و شادابى

-          تسهیل شرایط حضور فعال بازنشستگان در جامعه از طریق احداث خانه هاى امید

-          تمهید پرداخت مطالبات گذشته بازنشستگان

·         وضعیت بازنشستگان در کشور را چطور ارزیابى می‌کنید؟

در خصوص بهبود معیشت وترمیم حقوق بازنشستگى که یکی از مهمترین درخواست‌های بازنشستگان بود با اجراى قانون مدیریت خدمات کشورى به طور میانگین حقوق آنان حدود 50 درصد افزایش یافته، اما از طرفى با توجه اینکه یک فرد بازنشسته دارای عروس، داماد، نوه و ... می‌باشد، حقوق آنان تکافوى هزینه های زندگی را نمی‌کند و از طرفى با توجه به مسائلى همچون بیمارى (با توجه به سن آنان) نیازمند توجه بیشتر به ویژه گسترش بیمه هاى تکمیلی و خدمات رفاهى می‌باشند، ارتقای کیفیت و ارایه خدمات مطلوب درمانی در قالب بیمه طلایى درمان به بازنشستگان از جمله فعالیت‌های پراهمیت براى این قشر فرهیخته است.

در این زمینه اقداماتى از قبیل بیمه مکمل درمان، سفرهاى زیارتى-سیاحتى و نحوه پاسخگویى و خدمات رسانى انجام پذیرفته است که باید استمرار پیدا کند تا رضایتمندی بازنشستگان را افزایش دهد.

بر اساس اظهارات مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگى کشورى آیین نامه اجرایی برنامه ملى برقرارى و استقرار نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه آماده شده و بزودى از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى جهت تصویب به دولت ارسال خواهد شد. در برنامه پنجم توسعه، تکالیف مهمى بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده است. استقرار نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه تحول اساسی در معیشت و درآمد ذینفعان این صندوق به خصوص بازنشستگان و کارکنان دولت ایجاد خواهد کرد، طرح‌های بازنشستگى تکمیلى به عنوان بخشى از سیستم بازنشستگی برای تامین مناسب مزایا در زمان بازنشستگی در نظر گرفته می‌شود که می‌توانند به صورت اجبارى یا اختیاری طراحی گردند.

·         نکته ای که در بازنشستگى پررنگ است قطع وابستگى فرد به محیط کار و موقعیت اجتماعی‌اش است، به عنوان یک مدیر در این حوزه فکر می‌کنید چطور می‌توانیم عوارض ناشى از قطع وابستگى را کاهش دهیم؟

اگر خدمات و حقوق مکفى در دوران بازنشستگى براى بازنشستگان در نظر گرفته شود، این وابستگى در مقطع کوتاهى کمتر به بازنشسته آسیب وارد می‌کند و بازنشسته با خیال راحت و به مرور از وابستگی رهایی می‌یابد. خدماتى مانند استفاده بازنشسته از مراکز تفریحى، پزشکى و ... بکارگیرى و استفاده از تجربیات بازنشستگان در سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز می‌تواند بخشى از این مشکل را هرچند به صورت موقت حل کند.

مشارکت بازنشستگان در فعالیت‌های اقتصادى مهمترین عامل خروج از گوشه گیرى و انزوای بازنشستگان در جامعه می‌باشد. بازنشستگان کشورى افرادى مجرب، توانمند، کارآمد و داراى تخصص و تجربیات فراوانى هستند که استفاده از توان و نیروى آنها می‌تواند موجب رونق اقتصادى کشور گردد، از سوی دیگر اشتغال آنها به فعالیت و کارهایى که علاقمند هستند می‌تواند زمینه رضایتمندى آنان را به دنبال داشته باشد. تاسیس تعاونی‌های چند منظوره با مشارکت و سازماندهى در کانون‌های بازنشستگی و انجمن‌های غیردولتى و باهدف اشتغالزایى مجدد بازنشستگان و تقویت بخش تعاون اقتصاد کشور این امکان را فراهم مى سازد تا بازنشستگان از مزایا و تسهیلات آنان برخوردار شوند و در نهایت منجر به تامین رفاه بیشتر برای آنها گردد.

·         براى رویارویى با مشکلات بازنشستگان در مدیریت خود چه راهکاری را در پیش گرفته‌اید؟

با توجه به اینکه بیشترین تعداد بازنشسته در سطح کشور مربوط به استان تهران می‌باشد (حدود یک چهارم) لذا به منظور رفاه حال بازنشستگان تعداد 7 شعبه نمایندگی در نقاط مختلف شهر از جمله منطقه رباط کریم و واحد کارشناسان پاسخگو در سازمان مرکزی در حال ارائه خدمت هستند و بازنشستگان جهت امور پاسخگویی و مشاوره اى به همه دفاتر می‌توانند مراجعه کنند و در کوتاهترین زمان ممکن به درخواستشان رسیدگی می‌شود.

سیاست احترام و تسریع در انجام امور آنان، به نحوى که برخورد خوب کارشناسان این اداره کل با بازنشستگان باعث شده است که اکثر بازنشستگان در همه دفاتر از عملکرد نمایندگی‌ها راضى باشند.

·         با توجه به ارتباطى که با بازنشستگان دارید مهمترین نیاز این گروه را در چه می‌دانید؟

Ø      توجه به زندگى و جایگاه اجتماعی و ارتقاى منزلت بازنشستگان اولین نیاز این قشر ارزشمند و زحمتکش در جامعه است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه جا بیفتد. به این معنا که فرد بازنشسته کوله بارى از تجربه را به دوش دارد اکنون که به دوران بازنشستگى رسیده و شاگردان بسیاری را تحویل جامعه داده، انتظار احترام و تکریم دارد.

Ø      دومین نیاز، تامین معیشت در خور منزلت این افراد با افزایش حقوق بازنشستگی است که با کمک دولت محترم می‌بایست در این زمینه اقدام لازم را به عمل آورد.

Ø      نیاز به همبستگى با یکدیگر، ارتباطات پیوسته و دائم، احساس مفید بودن و استفاده از تجربیات آنان از طریق ایجاد خانه هاى امید و یا جشنواره‌ها و... که می‌توان آن را تا حدی برطرف کرد. برخى از مشکلات هم متاثر از نا آگاهى شاغلان از شرایط بازنشستگی است. توجه و احترام به سالمندان تاثیر زیادى در خودباوری و امید براى آنها دارد.

Ø      پرداخت سریع مطالبات معوقه، مسائل بیمه اى و رسیدگى به وضع معیشتی، رفاهى به ویژه افزایش حقوق آنها متناسب با نرخ واقعی تورم که رعایت آن در قانون تاکید شده است. نیاز به خدمات خوب و ارزان خصوصا خدمات پزشکى از نیازهای دیگر است.

·         در حال حاضر ما کانون‌های بازنشستگى دستگاه‌های دولتی را داریم، آیا توانسته‌اند مطابق با شرح وظایف تعیین شده حرکت کنند؟

کانون‌ها می‌توانند جایگاه و مکان مناسبی براى ارتباط و همبستگى بازنشسته‌ها محسوب شوند. باید با آنها همگام شد تا بتوانند تجربیات ارزنده خود را در زمینه‌های مختلف اقتصادى، سیاسى، اجتماعى و ... به نسل‌های بعدى انتقال دهند.

·         در پایان چه پیامى برای بازنشستگان دارید؟

دوران بازنشستگى یک بلوغ است و آغاز بهار دوم که جزو حساس‌ترین دوران زندگى است. به طورى که در بسیاری از کشورهاى جهان براى اوقات فراغت، روحیه و تفریحات بازنشستگان برنامه ریزی‌های زیادى صورت می‌گیرد. تمامى این موارد به معناى آن است که دوران بازنشستگى دوران تنهایى و انزوا نیست، بلکه ادامه کار است و می‌توان با برنامه ریزى مناسب و بهینه این سال‌ها را به دوران طلایى تبدیل کرد. بازنشستگان به راستى جزو گنجینه هاى با ارزش جامعه هستند و افتخار خدمت به بازنشستگان گرانقدر جامعه توفیق الهى و بسیار ارزشمند است.

پایان سخن این که توفیق خدمت به بازنشستگان آرزوى ما است و این اداره کل امیدوار است همدلى و همیاری کلیه مسئولان مربوط و مدیران صندوق بتواند در جهت گسترش و ارایه خدمات مطلوب به بازنشستگان و ارتقاى جایگاه اجتماعی آنها به بسترسازى مناسب زمینه حضور فعال و پویاى آنها در جامعه موفق عمل نمایند.
 
 
 
 
بازنشستگان نمونه
 

تمام موفقیت‌هایم را مدیون اصالت کار، صحت عمل و صداقت مى دانم

توجه به زندگی و جایگاه اجتماعی بازنشستگان، ارتقاي منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه هاي اصلی و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پاي سخن یکی از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اي را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکی از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم. «شاهرخ ظهیری» در سال 1392 در هشتمین همایش 25 ذی‌الحجه به عنوان بازنشسته نمونه کشوری برگزیده شده است.

اینجانب متولد سال 1309 شهرستان ملایر هستم. پدر و مادرم از آگاهی کامل نسبت به تربیت فرزندان برخوردار بودند. یادم است بچه های مدرسه با برداشتن وسائلم مرا اذیت می‌کردند، گریه می‌کردم و با خانواده مطرح می‌کردم. پدرم می‌گفت: چرا به جای اینکه از خودت دفاع کنى گریه می‌کنی؟

پدرم تاجر فرش بود. 2 ساله بودم که به همراه خانواده به تهران کوچ کردیم. پدر کارمند وزارت دارایى شد. 6 ساله بودم که پدر به دارایى قم منتقل شد. دوران دبستان و دبیرستان را در قم سپرى کردم. همزمان به دلیل علاقمندی 2 سال هم دروس حوزه را گذراندم. سال آخر دبیرستان پدرم فوت کرد و مسئولیت سنگین اداره خانواده بر عهده من قرار گرفت.

معتقد هستم مردان موفق کسانی هستند که براى خود هدف معین می‌کنند. همان سال به استخدام اداره فرهنگ درآمدم و آموزگار شدم. به صورت داوطلب ششم ادبى را امتحان دادم و در دانشکده حقوق قبول شدم و به این ترتیب، روزنه امیدى باز شد و به همراه خانواده به تهران بازگشتم. علاوه بر حقوق من، از اجاره ملکی که داشتیم درآمدى کسب می‌شد اما براى اداره خانواده کافى نبود. هم درس می‌خواندم، هم کار می‌کردم و هم خانواده را اداره می‌کردم. چون وارد دانشکده شده بودم بعد از ظهرها به عنوان دبیر در دبیرستانى در قلهک درس می‌دادم.

صبح‌ها هم در بازار کار گرفتم. در یکی از 2 کارخانه مشهور مواد غذایى آن زمان به عنوان تحصیلدار مشغول کارشدم و به این ترتیب در کار تجارت هم تجربه کسب کردم. صاحب شرکت برای ورود ماشین‌آلات نمایندگى گرفت و من مدیر فروش شدم.

توسط یکى از دوستان به سازمان برنامه منتقل و ذیحساب سازمان برنامه در سازمان آب و برق منطقه شمال (گیلان) شدم. بعد از آن به مشهد منتقل شدم. هر جا که مشکلی بود، می‌گفتند: «ظهیرى را بفرستیم مشکلات را حل کند.»

در دوران خدمتم کلى تقدیرنامه گرفته‌ام. به تهران برگشتم. معاون اداری و مالى دانشکده تربیت معلم شدم. همزمان کار بازار را هم داشتم.

شرکت هلدینگ «ماه» 3 سهامدار عمده داشت. قرار بود، تحت پوشش آن، شرکت تهیه غذاى کنسرو «مهرام» تأسیس و 20 درصد از سهام آن به نام من شود. به دلایلى مسئله به این شکل پیش نرفت.

در دانشکده حقوق در دو رشته غذایى و اقتصادی مدرك گرفته بودم. سال‌های قبل، یکى از دوستان پیشنهاد کار داده بود که سرمایه از او و کار از من باشد. با او تماس گرفتم و پیشنهادش را قبول کردم و «مهرام» را راه‌اندازی کردیم. 55 درصد سهام از آن من و 45 درصد مابقی به نام او گردید. قرار شد سس تولید کنیم. در آن زمان هیچ کس با سس آشنایى نداشت و به این ترتیب کار کارخانه حسابى گرفت. کارخانه «سرکه وردا» را هم خریدیم.

از طرف دولت اعلامیه صادر شد کسانی که سمت آنها در دستگاه دولتی از مدیرکل بالاتر است و در بخش خصوصى هم فعالیت می‌کنند باید تعیین تکلیف شوند. سال 1352 در سن 43 سالگى با 26 سال سابقه خدمت از وزارت علوم بازنشسته شدم. از آن زمان به بعد فقط کار آزاد را ادامه دادم. کارخانه اى که با 1 میلیون سرمایه و 300 نفر کارگر شروع به کار کرده بود، تبدیل به 7 کارخانه با 5000 نفر پرسنل شد که بعد از انقلاب فروخته شد. بعد از مهرام و وردا سراغ «آب معدنى جیرفت» رفتم.

در اتاق بازرگانى، رییس صنایع غذایی ایران شدم. به عنوان پدر صنایع غذایی ایران شناخته شده‌ام. همچنین نایب رییس اتاق ایران و روسیه و ایران و ارمنستان هستم. از شهردار تهران هم به عنوان پیشکسوت بازار مدال گرفته‌ام. کتاب «کارآفرینى به شیوه شاهرخ ظهیرى» در دانشگاه صنعتى شریف تدریس می‌شود. تمام موفقیت‌هایم را مدیون اصالت کار، صحت عمل و صداقت مى دانم.

دریافت حقوق بازنشستگى را برای خودم واجب نمی‌دانستم و 40 سال است که حقوق من وقف 10 بچه یتیم 5 پسر و 5 دختر شده است.

·         شیرین‌ترین خاطره خود را از دوران خدمت بیان کنید.

در سال‌های جوانى همزمانى کار و درس خیلی سخت بود. سال آخر دانشکده امتحان داشتیم و اساتید هم سختگیر بودند. وقتى اسم خودم را در لیست قبول شدگان دیدم دیگر توان ایستادن نداشتم پاهایم لرزید همانجا نشستم. اگر قبول نمی‌شدم تمام برنامه‌هایم به هم می‌ریخت.

·         وقتى حکم بازنشستگی‌تان را دریافت کردید چه حسى داشتید؟

کار دولتى را دوست نداشتم اما اینکه از کار دولتى به کار خصوصى بپردازم را نیز درست نمی‌دانستم. گرفتن حکم بازنشستگی شعف خاصى به من بخشید. از خدمت دولت آزاد شدم تا به کار خصوصی برسم.

·         به عنوان یک بازنشسته چه انتظاری از صندوق بازنشستگی کشوری دارید؟

در سنین بازنشستگى احساس آدم این است که جامعه او را دفع می‌کند و از کارها کنار گذاشته می‌شود. روزی که تلفن شد که با توجه به بررسی سوابق کارى، شما به عنوان بازنشسته نمونه کار آفرین انتخاب شده اید اینقدر روحیه پیدا کردم و احساس خوبی داشتم که گویى 40 سال جوان شدم.

من از قول بازنشستگان دیگر می‌گویم افزایش حقوق بازنشسته اى که توان فعالیت ندارد واقعا از ضروریات است. در کشورهای غربى بیمه‌های اجتماعى قوی چند لایه وجود دارد و به وضعیت فرد بازنشسته خیلى رسیدگى می‌شود، در کشور ما خلا این بیمه‌ها کاملا احساس می‌شود. تکریم در کنار افزایش حقوق و تقویت بیمه‌ها از کارهایى است که صندوق بازنشستگى کشورى همزمان باید به آن بپردازد.

·         یک جمله خطاب به مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى بگویید.

خانم عطاریان در مراسم 25 ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان برنامه هاى خود را اعلام کردند، آرزو می‌کنم خداوند توفیق بدهد تا بازنشستگان را در حریم امنیت قرار بدهند تا سال‌های بازنشستگى را در آسایش زندگى کنند. این خانم می‌تواند. من از قدیم اعتقاد داشتم کار دست خانم‌ها است و الان می گویم حق به حق دار رسیده است.

·         بازنشستگى را در یک جمله توصیف کنید؟

وقتى کسى به افتخار بازنشستگى نائل شد، باید طورى رفتار شود که روح امید به بازنشسته بدهد و فرد احساس کند شرایط من فرقى نکرده است، اساسا افسردگى در نهاد بازنشستگی است، بازنشستگان باید دایم مشغول برنامه هاى شاد باشند تا این احساس (افسردگى) تقویت نشود. بلکه امید به زندگى و انجام فعالیت‌های متنوع بر اساس عشق و علاقه می‌تواند به تقویت روحیه او کمک کند و خود را در جامعه بهتر ببیند.

 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

«خاطره گویی گروهى» سلامت روان سالمندان را بهبود می‌دهد

به گزارش ایسنا، بررسی‌های جهانی نشان می‌دهد که جمعیت سالمندان به علت ارتقاى بهداشت رو به افزایش است. این در حالى است که این گروه همچنان دچار مشکلات بهداشتى - درمانى زیادی هستند که می‌تواند سلامت روان آنها را به خطر بیندازد.

لذا مطالعه ای با هدف تعیین تأثیر خاطره گویی به شیوه گروهى بر سلامت روان مردان سالمند انجام شد. روش پژوهش از نوع نیمه تجربى و به صورت پیش و پس آزمون با گروه گواه بود. در گروه آزمایش 10 جلسه خاطره گویی برگزار شد و گروه گواه هم مداخله اى نکردند. در پایان پرسشنامه سلامت روان (پس آزمون) مجددا در هر دو گروه اجرا شد و داده‌های اجراى پیش و پس آزمون با روش تحلیل واریانس چند متغیری تجزیه و تحلیل شد.

یافته‌ها حاکى از آن است که خاطره گویی به شیوه گروهى منجر به کاهش معنی دار مؤلفه‌های نشانه‌های بدنى، اضطراب، نارسایى کنشگرى اجتماعى و افسردگى در مردان سالمند گروه آزمایش شد.

نتایج این پژوهش نشان داد: روش خاطره گویی گروهى می‌تواند منجر به بهبود مؤلفه‌های سلامت روان مردان سالمند شود و به عنوان یک شیوه مؤثر، ارزان و در دسترس مورد استفاده قرار گیرد.
 
 
 
 
یک جامعه شناس: آسیب پذیرى زنان در دوره سالمندى بیشتر از مردان است
 

یک جامعه شناس گفت: آسیب پذیری زنان در دوره سالمندى بیشتر از مردان است. «حسین احمدى»، گفت: در جامعه سنتى، شناخت مبتنى بر تجربه زیستى و زندگی بود، در واقع گذشتگان تجربه های خود را به شکل شفاهى منتقل می‌کردند و هم اکنون آموزش به نهادهاى سازمان یافته آموزشی انتقال یافته است. به عنوان مثال در کودکى، آموزش بر عهده والدین است که پس از بزرگ شدن کودك، آموزش‌های رسمى در مدارس و پس از آن رسانه انجام می‌شود و بزرگسالان کارکرد آموزشى خود را از دست می‌دهند. وى افزود: علاوه بر کارکرد آموزشى بزرگسالان کارکرد اقتصادى داشتند، در واقع فرزندان از نظر مالکیتى به بزرگسالان وابسته بودند، به طورى که حتى پس از ازدواج نیز با والدین خود بودند و با آنها کار می‌کردند، پس از جا افتادن اقتصاد مبتنى بر پول و امکان اشتغال در بازار فرزندان، مستقل شدند و این امر باعث شد که والدین کارکرد پشتیبانی زوج‌های جوان خود را از دست بدهند.

این جامعه شناس خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل زندگى و پیدا کردن شغل فرزندان به والدین خود وابستگى ندارند و حداکثر چیزی که به فرزندان می‌رسد، ارث است که در اکثر مواقع ارزشمند نیست. با توجه به تغییرات ذکر شده و تبدیل خانواده‌ها از شکل گسترده به خانواده های هسته اى، نه تنها احساس نیاز به کهنسالان از بین رفته است، بلکه تصور می‌شود که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها عضو اصلى خانواده نیستند.

وى اظهار کرد: بنا به دلایل ذکر شده بزرگسالان و سالمندان موقعیت و اهمیت خود را از دست دادند، البته باید توجه داشت که این موضوع در زنان شدیدتر است و مردان بنا به مالکیت‌های خود مانند خانه جایگاه بهترى دارند و جایگاه آنها افت نمی‌کند که سبب کاهش خانواده پذیری سالمندان و سپردن آنها به مکان‌هایی مانند خانه سالمندان می‌شود که سبب تبعات مختلف فردى و اجتماعى می‌شود.

احمدى تصریح کرد: زمانى که کهنسالان در مراکز نگهدارى سالمندان گذاشته می‌شوند، ارتباط با خانواده کمتر می‌شود و فرزندان از یک تجربه تاریخ زنده محروم می‌شوند و با گذشته خانواده خود ارتباط ندارند و با گذشته زندگی نمی‌کنند و اطلاعات آنها یک ارتباط رسمی است که اطلاعات تاریخى خود را از سایر منابع مانند رسانه‌ها دریافت می‌کنند از سوى دیگر تیشه به ریشه‌های فرهنگی خانواده زده می‌شود، زیرا سالمندان یک دانشنامه فرهنگى هستند. وى یادآور شد: پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها یک پشتوانه برای مراقبت از نوه‌ها هستند، زیرا دفاع از نوه‌ها بر عهده آنان است و با گسترش تک فرزندی پدر و مادر به دلیل کم‌تجربگی اشتباهات و خطاهایی دارند که با سپردن پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به خانه‌های سالمندان فرزندان یک حمایت و اقدام عقلانى را براى حمایت از کودکان خود از دست می‌دهند.
 
 
 
 
چرا زنان زودتر از مردان به فکر پس‌انداز دوران بازنشستگی مىافتند؟
 

زنان بیش از مردان نگران تأمین هزینه هاى زندگى در دوران بازنشستگی هستند و به همین دلیل بسیار زودتر از مردان اقدام به پس‌انداز می‌کنند.

زنان بسیار زودتر از مردان اقدام به پس انداز کردن پول براى دوران بازنشستگى می‌کنند، اما این به معناى نا امیدى و عدم اطمینان زنان نسبت به دوران بازنشستگى نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد 22 درصد زنان بالای 23 سال، پس‌انداز دوران بازنشستگى را آغاز کرده‌اند که این میزان براى مردان همسال تنها 13 درصد است؛ همچنین 30 درصد از زنان معتقدند که وضعیت اقتصادى آنها در دوران بازنشستگى افت پیدا می‌کند که این میزان در میان مردان 23 درصد اعلام‌ شده است. زنان داراى اهداف بالا در زمینه پس‌انداز براى دوران بازنشستگى بوده‌اند و امیدوارند که بتوانند پس‌انداز خوبى داشته باشند که این میزان براى مردان کمتر اعلام شده است. این اهداف بالا می‌تواند به زندگی طولانی‌تر زنان مرتبط باشد؛ زنان به طور معمول پنج سال بیشتر از مردان عمر می‌کنند که متوسط عمر زنان 80,5 و برای مردان 75,5 سال است.

کارشناسان معتقدند که آغاز پس‌انداز برای دوران بازنشستگى از سنین جوانى می‌تواند باعث غلبه بر استرس ناشى از رسیدن به بازنشستگی شود؛ بر این اساس، زمانى که افراد پیش از ورود به 30 سالگى پس انداز را آغاز کنند، از اضطراب و نا امیدى کمتری به نسبت سایر زنان برخوردار بوده و رضایتمندی بیشترى در زندگى خواهند داشت. این مطالعه با حضور دو هزار نمونه مرد و زن شاغل صورت گرفته است.
 
 
 
 
امر به معروف و نهى از منکر
 

قرآن کریم در بیان صفات ممتاز مؤمنان می‌فرماید: مردان و زنان با ایمان ولى (یار و یاور) یکدیگرند، امر به معروف و نهى از منکرمى کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.

 
 
 
 
صحیفه سجادیه
 

بار الها بر محمد و آلش درود فرست و میل شدید مرا ازهر معصیتى بگردان و مرا از آزار کردن هر مؤمن و مؤمنه و مسلم و مسلمه اى بازدار. الهى، هر بنده اى که درباره من مرتکب کارى شده که بر او حرام کرده اى، یا آبروى مرا که به حفظ آن فرمانش دادی ریخته باشد، پس زیر بار ستم بر من مرده، یا در حال حیات بر عهده‌اش مانده، پس او را در ستمى که بر من روا داشته مورد مغفرت قرار ده و در حقّى که از من ربوده او را عفو کن و درباره آنچه با من کرده وى را سرزنش منما و به خاطر اینکه مرا آزرده رسوایش مکن.

 
 
 
 
 
مناجات
 

بارالها! تو را چه بنامم که تمام هستی از آن توست. تو را چگونه سپاس گویم. بارالها! تو شاهدى برمن، زنده‌ام و زنده بودنم و مسئولیت چگونه زیستن را تو رهنمودم نمودى. خداوندا! تو خود گردش طبیعتى، تو عین حقیقتى، عین مطلق، راز آفرینش جهان از توست. همه هستى مدیون نعمات تواند، اما تو بی نیاز از جهان و هر آنچه در درون آن است. الهى! اى حَرَمَت مرجع درماندگان در کویر وحشت زندگى، تکیه گاه تنهایی و خستگی‌ام باش. خداوندا! روز روشنم را به تو می‌سپارم که از غبارها و الخناس ها و پیش آمدهاى ناگوار محفوظ بداری، خداوندا! پشت خسته‌ام را به تو می‌سپارم که از بار گناه خمیده است چاره، اندیشى تا سبک شوم. خداوندا! شب تارم را به تو می‌سپارم که در پناه تو آرام خفته باشم. بارالها! دین، ایمان و افکارم را به تو می‌سپارم که از ریسمانت استفاده جویم.

اکرم شبسترى زاده

بازنشسته سازمان میراث فرهنگى

 
 
 
 
 
 
اتوبوس مدرسه زندگى است
 

معلم بازنشسته چهاردانگه اى که بعد از بازنشستگى به رانندگى شرکت واحد مشغول شده است، گفت: اتوبوس مدرسه زندگى است.

رانندگان شرکت واحد روزانه با صدها مسافر مختلف برخورد دارند و باید با همه اقشار جامعه بسازند. جالب است که خود راننده‌ها هم از طیف مختلف پشت فرمان اتوبوس نشسته‌اند.

سید محمدحسین حسینى از معلمان بازنشسته و خوش اخلاق می‌باشد که از 2 سال پیش با اتوبوسى که خودش خریده در بخش خصوصى اتوبوسرانى مشغول فعالیت است و اینطورکه پیداست رانندگى هم یکى از علاقه‌مندی هاى قدیمى آقا معلم بوده و حالا در شرکت واحد رویاى او به حقیقت پیوسته است. براى آقا معلم که 30 سال با بچه‌ها سر و کله زده و به آنها درس داده حالا شکل دیگری از کلاس درس به وجود آمده؛ کلاسی که او هم در آن چیزهاى زیادی آموخته است. حسینى می‌گوید: بدون اغراق بگویم که از وقتى پشت فرمان اتوبوس نشستم فهمیدم که هنوز خیلی چیزها را نمی‌دانم. در اتوبوس با انواع افراد و اقشار مختلف روبرو می‌شویم.

حسینى در دورانى که رانندگى با اتوبوس را در شرکت واحد پشت سر گذاشته با شاگردان سابقش هم روبرو می‌شود همان‌هایی که روزگاری او را پاى تخته می‌دیدند. حسینى می‌گوید: از بین شاگردانم بوده‌اند کسانى که بعدا دوباره دیدمشان، یکی استاد دانشگاه شده بود، یکى پلیس راهور و یکى هم بود که درس نخواند اما کاسب خوبى شده است.

 
 
 
 
 
آثار بازنشستگان
 

حافظ و مشاوره

کتاب «حافظ و مشاوره» با رویکرد کاربرد ابیات ناب دیوان حافظ در مصاحبه هاى مشاوره اى و در هشت بخش تنظیم یافته است.

مولف در پیش گفتار لزوم انجام چنین کارى براى مشاوران را رقم زده و در مقدمه سعى بر آن داشته تا با زمینه یابی به ارتباط بین مفاهیم دیوان حافظ با مسائل اجتماعى تاکید ورزد.

محمود رخ بخش زمین متولد سال 1322 شیراز است که در سال 1342 به استخدام آموزش و پرورش استان فارس درآمد. در سال 1373 مدرك کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم تربیتی دریافت کرد. وى پس از بازنشستگى به مشاوره در مجتمع‌های آموزشى پرداخته و مجله ثمر در شماره هاى قبل دو کتاب «تربیت کاربردى» و «خلاق پرورى» را از این مولف به خوانندگان خود معرفی کرده است.
 
 
 
 
 
سخن ماه
 

سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم، قسم- سه چیز را پاك نگهدار: جسم، لباس، خیال- از سه چیز خود را نگهدار: افسوس، فریاد، نفرین کردن- سه چیز را بکار بگیر: عقل، همت، صبر- سه چیز را آلوده نکن : قلب، زبان، چشم-سه چیز را هیچگاه و هیچوقت فراموش نکن: خدا، مرگ، دوست خوب.