نشريه ثمر

 

ثمر شماره 283-284-285 - دی، بهمن و اسفند 1392

فهرست مطالب

   

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: شوراى عالى رفاه به زودى تشکیل می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: از سازمان‌های قدرتمند بیمه گر حمایت می‌کنیم

معاون رفاهى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: افزایش 100 درصدى اعتبارات سازمان بیمه سلامت در سال 1393

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: بازنشستگی پیش از موعد 140 هزار کارمند دولت

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در امور بین‌الملل: بیمه بازنشستگى و درمان براى ایرانیان شاغل در خارج از کشور

مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى خبر داد: تشکیل پنج کمیته مشورتى براى بازنشستگان کشورى

در مراسم جشن ملّى تجلیل از خادمین انقلاب اسلامى از سوى عطاریان تشریح شد: انقلاب اسلامی ایران در سایه مدیریت و هدایت مدبرانه مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) تا کنون دستاوردهای بسیار گرانبهایى را به ارمغان آورده است
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: اقتصاد مقاومتى، جهادى در عرصه کار و تولید است
دیدار اعضاى هیئت مدیره مرکزى کانون بازنشستگان راه‌آهن جمهورى اسلامى ایران با مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى تعامل صندوق بازنشستگى کشورى با کانون‌ها در راستاى ارتقاى وضعیت رفاهى، معیشتى بازنشستگان
مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان سیستان و بلوچستان خبر داد: پیاده روى 950 کیلومترى توسط بازنشسته ورزشکار زاهدانى
استان‌ها
کانون‌ها
پرسش و پاسخ
شرایط بازنشستگى پیش از موعد فرهنگیان
فرهنگى بازنشسته، براى اشتغال هنرجویان ممتاز مغازه‌اش را وقف کرد
را ه اندازى شهر دوستدار سالمند در استان البرز
مقاله
سلامت سالمندى
بازنشسته نمونه
بین‌الملل
داستان
خانه تکانى، این بار دل‌ها
فلسفه هفت سین
سیزده بدر؛ جشن پایان نوروز
پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در ایام عید ورزش را فراموش نکنند
در مسافرت‌های نوروزى سالمندان را فراموش نکنیم
برنامه ریزى سفر سالمندان
بازنشستگى؛ گل و گلکارى
آثار بازنشستگان
جدول
امر به معروف و نهى از منکر
صحیفه سجادیه
بهترین دعا
سخن ماه
بازنشستگان، چشم و چراغ و سرمایه هاى این سرزمین
حافظ طبیعت

 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: شوراى عالى رفاه به زودى تشکیل می‌شود
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى با اشاره به این که دولت یازدهم، صندوق بازنشستگى کشورى را در حالی تحویل گرفت که طبق برآورد بودجه سال جاری 2 هزار و 845 میلیارد ریال به این صندوق بدهى داشت، افزود: با این وجود، جهت ایجاد تعاونی‌های چند منظوره مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار براى 5 هزار تعاونى در نظر گرفته شده است.

وى ادامه داد: همچنین براى ارتقاى سطح رفاه بازنشستگان کشورى مبلغ یک هزار میلیارد ریال وام ضرورى براى 80 هزار نفر از بازنشستگان کشوری با کارمزد 4 درصد در نظر گرفته شده است که طى ماه گذشته به واجدین شرایط پرداخت گردید.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى به منظور اجرای ماده 101 قانون استخدام کشورى برنامه جامع تاسیس و راه اندازى بانک امیرکبیر در دست اقدام است. همچنین هشتمین مرحله از پرداخت مطالبات بازنشستگان کشورى به بیش از 570 هزار بازنشسته در ایام دهه مبارك فجر پرداخت خواهد شد.

دکتر ربیعى با اشاره به بیمه طلایى بازنشستگان، اظهار داشت: در گذشته بیمه طلایى فقط برای بازنشستگان انجام می‌شد اما طى فعالیت دولت یازدهم و به منظور رفاه حال بازنشستگان و خانواده‌هایشان بیمه طلایى براى 2 میلیون و 500 هزار نفر از بازنشستگان و افراد تحت تکفل اجرایی شد لذا تمام مراحل بیمارستانى بازنشستگان کشوری در سراسر کشور به طور رایگان صورت می‌گیرد.

شوراى عالى رفاه به زودى تشکیل می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: شوراى عالی رفاه بر اساس تصمیم رییس جمهورى در یک تا دو هفته آینده تشکیل خواهد شد.

دکتر على ربیعى افزود: دکتر روحانى تصمیم گرفته است شوراى عالى رفاه در 4 سال دولت به طور جدى فعال باشد. وى با بیان این که کارهای کارشناسی شوراى عالى رفاه در حال انجام است، ادامه داد: کمیته هاى مختلف مانند کمیته سالمندان و کمیته افراد تحت حمایت فعال و در حال کار است که نتایج آنها آماده شده و به زودی این شورا فعال خواهد شد. دکتر ربیعى با بیان اینکه این شورا طبق برنامه پنجم تشکیل شده بود، اظهار داشت: متاسفانه تعداد کمى از جلسات آن برگزار شد و برنامه خاصى براى پیوند زدن برنامه اجرایی کشور با مسایل رفاهى تنظیم نشده بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: دستور کار این شورا شامل موضوع‌های حمایتى است، حمایت از اقشارى همچون کسانى که رییس جمهورى از آنان در مجتمع توانبخشى کودکان معلول نارمک عیادت کرد.

وى اضافه کرد:در این بازدیدها دکتر روحانی تمایل داشت به طور دقیق و جزئیات با وضعیت افراد نیازمند حمایت آشنا شود. به گفته ایشان بازدیدهای رییس جمهورى از این نوع ادامه خواهد داشت. دکتر ربیعى مجموعه این بازدیدها را منجر به یک نظام تصمیم گیرى در شوراى عالی رفاه دانست و تصریح کرد که این تصمیم گیری بر اجرا و برنامه دولت تاثیر خواهد داشت. عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه خاطرنشان کرد:دولت به این موضوع توجه جدى دارد که وضعیت سکونتگاه هاى افرادى که در این مراکز نگهداری می‌شوند، بهبود یابد و البته ایجاد مراکز جدید را در برنامه دارد. وى با اشاره به این مطلب که از سوی دیگر مددیاران این نوع مراکز وضعیت حقوق مناسبی ندارند، گفت: رییس جمهورى بر بررسی و رسیدگى جدى به این موضوع و ارائه نتیجه آن به جلسات نخست شوراى عالى رفاه تاکید کرد تا وضعیت مددیاران به طور اساسى مورد بررسى قرار گیرد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در ادامه با بیان این که براى مردم پیامى دارم گفت: باید امور خیریه جمعى را بیش از گذشته و آنچه در ارزش‌های جامعه ایرانى وجود دارد عرضه کنیم.

درخواست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى از مردم

دکتر ربیعى گفت: دولت براى رسیدگى به این نوع افراد (مددیاران و مددجویان بهزیستى) نیازمند کمک مردم است؛ به عنوان یک ایرانى و عضوهیئت وزیرانى که مردم به رئیس جمهورش رای دادند، می‌خواهم کسانى که استطاعت مالى دارند به طور داوطلبانه از یارانه خود صرف نظر کنند. وى با بیان این که فرهنگ غلطى ایجاد شده که یارانه حق همه است و باید آن را بگیریم، افزود:البته این موضوع جاى بحث نیست که هر آنچه در ایران است، حق همه ایرانیان هست اما از مردم می‌خواهم کسانى که استطاعت دارند از دریافت یارانه صرف نظر کنند و این را نیز بگویم که دولت قصد دارد در برنامه هاى آتى خود یارانه‌ها را به سمت مددجویان و مددکارانى که وضعیت بد حقوقی دارند، سوق دهد.
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: از سازمان‌های قدرتمند بیمه گر حمایت می‌کنیم
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: رفع نگرانى و توجه به مطالبات درمانى بیمه شدگان و مردم از اولویت‌های حوزه سلامت و درمان کشور است.

دکتر على ربیعى افزود: امیدوارم نتایج این جلسات خیر و برکت را براى مردم به دنبال داشته باشد.

وى اظهار کرد: هدف از برگزارى این نشست، هماهنگى زیرمجموعه هاى دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعى و بهداشت، درمان و آموزش پزشکى و فعال شدن کمیته های تخصصی حوزه سلامت و درمان کشور است. ربیعى گفت: قیمت گذارى و تعیین تعرفه‌ها و ارائه خدمات الکترونیکى در بخش خدمات درمانی از موضوعات بسیار مهم است که در کمیته هاى تخصصى با حضور کارشناسان حوزه سلامت وزارتخانه هاى تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید بررسى و بهترین تصمیم اتخاذ شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى به موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها و توجه دولت به خدمات بیمه اى در این قانون اشاره کرد و گفت: توجه به موضوع بیمه و سلامت در قانون بودجه سال 1393 و در اجراى قانون هدفمند کردن یارانه‌ها منجر به تقویت نظام سلامت در کشور خواهد شد.

ربیعى همچنین توجه به زیرساخت‌های IT در نظام سلامت کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: براى ارائه خدمات مطلوب‌تر، نیازمند بهره گیرى از تکنولوژی‌های جدید اطلاعات و ارتباطات هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکى نیز با تأکید بر برگزارى نشست‌های تخصصی در حوزه سلامت کشور، گفت : همکارى و تعامل میان وزارتخانه هاى تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید عمیق‌تر شود، تا مشکلات نظام سلامت به حداقل برسد.

دکتر سیدحسن قاضى زاده هاشمى افزود:دستگاه هاى مسئول درمان و سلامت کشور باید با تعامل مثبت و عدم ایجاد هزینه های مازاد براى دولت جهت ارائه خدمات درمانی مطلوب و بهینه به مردم تلاش کنند.

وى تصریح کرد: تسریع در تشکیل جلسات تخصصی کارشناسان وزارتخانه هاى تعاون، کار و رفاه اجتماعى و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تصمیم گیری‌های بهینه آنها نشانه هماهنگی و اقتدار مجموعه هاى دولت است.

دکتر قاضى زاده هاشمى در خصوص تعرفه گذارى خدمات درمانى گفت: این امر باید طورى لحاظ شود که بیمه‌ها آسیب نبینند و همچنین حمایت از پزشکان و همراهی آنها نیز مدنظر قرار گیرد. در بحث خدمات IT نیز همه سازمان‌های صاحب فکر و ایده باید برنامه خود را ارائه کنند تا برنامه جامع در این حوزه تدوین و همه نظرات مثبت لحاظ شود.

وى افزود: ما از سازمان‌های قدرتمند بیمه گر حمایت می‌کنیم، زیرا سازمان‌های قوی بیمه گر می‌توانند خرید خدمت از بیمارستان‌ها را به بهترین شکل انجام دهند و مراکز درمانی دولت نیز با نظارت، بهبود خدمات درمانی خود را دنبال کنند.

 
 
 
 
معاون رفاهى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: افزایش 100 درصدى اعتبارات سازمان بیمه سلامت در سال 1393
 

معاون رفاهى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى با اشاره به اینکه با حمایت نمایندگان مجلس اعتبار خوبی براى حوزه بیمه اى اختصاص داده شده است، گفت: اعتبارات سازمان بیمه سلامت ایران در سال 1393 صددرصد افزایش یافته است. احمد میدرى با اشاره به اینکه جلسات کمیسیون شورای عالى بیمه خدمات درمانى طبق برنامه ریزى برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان سازمان‌های بیمه گر و همچنین نماینده هاى وزراى بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعى شرکت می‌کنند.

وى تصریح کرد: طبق برنامه ریزى انجام شده پیش بینى می‌شود پنجاهمین جلسه شوراى عالی بیمه خدمات درمانى با حضور وزراى مربوطه برگزار شود که در این جلسه بررسى تعرفه های درمانی سال 1393 در دستور کار قرار خواهد گرفت.

میدرى خاطرنشان کرد: یکى از موضوعات دیگری که از سوى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری می‌شود برگزارى جلسات بررسى لایحه بازنگری شده قانون جامع حمایت از حقوق معلولان است به طورى که این جلسات هر چهارشنبه در کمیسیون اجتماعى دولت برگزار می‌شود.

معاون رفاهى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به جلسات گذشته کمیسیون اجتماعی و نظرات کارشناسان بهزیستى و NGO ها به نظر می‌رسد این لایحه تا چند ماه آینده تصویب و به مجلس شوراى اسلامى ارسال شود.

میدرى ادامه داد: خوشبختانه اعتبارات خوبى در سال 1393 براى بیمه‌ها پیش بینى شده به طوری که اعتبارات سازمان بیمه سلامت ایران صد درصد افزایش پیدا کرده است.

 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: بازنشستگی پیش از موعد 140 هزار کارمند دولت
 

ایراندخت عطاریان از بازنشستگى پیش از موعد کارمندان دولت بدون سنوات ارفاقى در سال 1393 خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشوری ایراندخت عطاریان با اشاره به این که این صندوق طی شش سال گذشته این قانون را براي کارکنان دولت اجرا کرده است گفت: از سال 1387 تا پایان سال 1390 با توجه به مصوبه مجلس شوراي اسلامی، تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه ها و موسسات دولتی که حداقل 25 سال سابقه خدمت قابل قبول براى آقایان یا 20 سال براى خانم‌ها داشتند توانستند با حداکثر 5 سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند که بر اساس آمار ارائه شده طی سه سال بیش از 127 هزار و 631 نفر از کارکنان دولت پس از موافقت دستگاه متبوع خود درخواست بازنشستگی پیش از موعد را ارائه کردند که پس از بررسی پرونده آنان در صندوق بازنشستگی کشوري و تایید درخواست کتبى آنان، این تعداد از کارکنان دولت با استفاده از قانون مذکور پیش از موعد بازنشسته شدند.

عطاریان افزود: بیشترین درخواست در سال 1387 از سوي کارکنان دستگاه هاي اجرایی به صندوق بازنشستگی کشوري ارائه شده بود همچنین طی سال 1391 نیز 7 هزار و 330 نفر از کارکنان دولت بدون سنوات ارفاقی درخواست بازنشستگی پیش از موعد داشتند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش با 103 هزار و 940 کارمند و پس از آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با 10 هزار و 241 نفر، وزارت مسکن و شهرسازي با هزار و 241 نفر بیشترین درخواست را برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد داشته‌اند.

عطاریان در پاسخ به این سؤال که کارمندانی که بدون سنوات ارفاقی و با 25 سال سابقه و دریافت 25 روز حقوق پیش از موعد بازنشسته می‌شوند چه میزان پاداش پایان خدمت خواهند گرفت، گفت: پاداش پایان خدمت این قبیل کارکنان به ازاي هر سال خدمت (معادل یک ماه حقوق) و در کل 25 ماه خواهد بود. همچنین بانوان شاغل در دستگاه هاي اجرایی نیز در سال 1393

می‌توانند بدون سنوات ارفاقی با 20 سال سابقه قابل قبول و با ارائه درخواست کتبی و موافقت دستگاه متبوع خود با 20 روز حقوق پیش از موعد بازنشسته شوند. ضمناً پاداش پایان خدمت این گروه از بانوان متقاضی بازنشستگی پیش از موعد نیز 20 ماه محاسبه خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: این صندوق آمادگی دارد پس از دریافت درخواست کارکنان دولت مبنی بر استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد در کوتاه‌ترین زمان پرونده مذکور را بررسی کرده و اقدامات لازم اداري را برای بازنشستگی فرد متقاضی (پس از طی مراحل قانونی) انجام دهد. به گفته عطاریان طبق آخرین آمار ارائه شده تاکنون 140 هزار و 309 نفر از کارکنان دستگاه هاي دولتی توانسته‌اند پیش از موعد بازنشسته شوند. گفتنی است دارا بودن سابقه قابل قبول خدمت به میزان حداقل 25 سال براي مردان و 20 سال براي زنان بدون لحاظ شرط سنی و همچنین درخواست کتبی متقاضیان بازنشستگی و اعلام موافقت دستگاه متبوع برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ازجمله شرایطی است که کارکنان شاغل دستگاه هاي دولتی باید داشته باشند.
 
 
 
 
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در امور بین‌الملل: بیمه بازنشستگى و درمان براى ایرانیان شاغل در خارج از کشور
 

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در امور بین‌الملل، از فراهم شدن امکان بیمه درمان و بیمه بازنشستگی براى نیروهاى کار ایرانى شاغل در خارج کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدتقى حسینى گفت: بر اساس تفاهم نامه همکارى میان وزارت کار و وزارت امور خارجه، نیروهاى کار ایرانى شاغل در خارج کشور علاوه بر بیمه درمانى از بیمه بازنشستگى هم برخوردار می‌شوند.

وى جابجایى نیروى کار در سطح دنیا را امرى اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت: نیروى کار ایرانى در سایر کشورها سفیران فرهنگى کشورمان محسوب می‌شوند و باید از تمام جوانب مورد حمایت قرار گیرند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در امور بین‌الملل افزود: سرمایه‌گذاری یکى از لوازم اشتغال زایی است و باید زمینه براى امنیت سرمایه‌گذاری فراهم و با کمک کارآفرینان، مشکل اشتغال کشور حل شود. به گفته وى تلاش براى رفع مشکلات بنگاه های اقتصادى، مانع تعطیلى این بنگاه‌ها و گسترش بیکارى می‌شود.

به اعتقاد حسینى نخستین گام در جلوگیرى از گسترش بیکارى، حفظ اشتغال موجود است. وی خاطرنشان کرد: پسندیده نیست که جوان تحصیل کرده اى که زمان و هزینه صرف کرده تا به این نقطه برسد، بیکار بماند و این امر شرایط خانواده‌ها را در نگرانی قرار می‌دهد.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در امور بین‌الملل در عین حال برخى تغییرات صورت گرفته در وزارت کار را غیر رادیکال و فارغ از ملاحظات سیاسی و حزبى که بر مبناى عقلانیت و خیر صورت گرفته است، دانست.

وى گفت: با گستردگى و تنوع کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى و همکارى و هماهنگى همه مجموعه‌ها می‌توان به مردم خدمت کرد.
 
 
 
 
مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى خبر داد: تشکیل پنج کمیته مشورتى براى بازنشستگان کشورى
 

ایراندخت عطاریان مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى از تشکیل پنج کمیته مشورتى برای بازنشستگان این صندوق خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى مدیرعامل این صندوق با اشاره به نقش مؤثر و مفید در پیشبرد و اجراى طرح‌های فرهنگى، اجتماعى و با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کانون‌های بازنشستگى کشور گفت: پنج کمیته مشورتی در حوزه هاى فرهنگى، اجتماعى، ورزشى، رفاهى و فنى در صندوق بازنشستگى کشوری تشکیل شده است.

ایراندخت عطاریان در نشست صمیمانه با رؤسای کانون‌های بازنشستگى آموزش و پرورش سراسر کشور با بیان این مطلب افزود: بهره گیرى از تجارب، توان و تخصص‌های بازنشستگان در قالب کمیته هاى تخصصى این فرصت را برای مسئولان صندوق بازنشستگى کشورى فراهم می‌کند تا در اتخاذ سیاست‌ها و تدوین برنامه‌ها مبتنى بر کار کارشناسى که محصول خرد جمعی است تصمیم گیرى بهترى در جهت نیازهای بازنشستگان گرفته شود. مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشورى تدبیر، خردورزى و به‌کارگیری توانمندی‌ها را ضرورت امروز صندوق‌های بیمه ای کشور عنوان کرد و اظهار داشت: بازنشستگان متخصص و صاحب تجربه بخشى از ظرفیت‌ها و توانمندی موجود در جامعه هستند که می‌توانند از رهگذر فکر و اندیشه خود صندوق بازنشستگی کشوری را در اجراى هرچه بهتر برنامه‌ها و فعالیت‌هایش یارى کنند.

عطاریان ادامه داد: مشارکت فعال و مؤثر فرهنگیان بازنشسته در برنامه هاى فرهنگى و اجتماعی ثمرات و خدمات فراوانى براى جامعه بازنشستگان داشته و ضرورى است این ظرفیت بزرگ و مفید فرهنگی نسبت به گذشته در تصمیم گیری‌ها بیشتر مشارکت و ایفاى نقش نمایند.

 
 
 
 
در مراسم جشن ملّى تجلیل از خادمین انقلاب اسلامى از سوى عطاریان تشریح شد: انقلاب اسلامی ایران در سایه مدیریت و هدایت مدبرانه مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) تا کنون دستاوردهای بسیار گرانبهایى را به ارمغان آورده است
 

ایراندخت عطاریان که در مراسم جشن ملّى تجلیل از خادمین انقلاب اسلامى سخن می‌گفت، اظهار داشت: ایثار، مجاهدت، ایستادگى، دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و اسلام و پیروى و اطاعت از فرامین مقام عظماى ولایت، حماسه‌های ماندگارى را در تاریخ به ثبت رساند.

متن سخنرانى ایراندخت عطاریان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشورى در این مراسم به شرح ذیل می‌باشد.

با درود فراوان به روح مطهر و ملکوتى امام راحل (رضوان ا... تعالى علیه) و ارواح منّور شهداى عزیز وگرانقدر انقلاب اسلامى ایام دهه مبارك فجر انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. امروز نزدیک به 35 سال از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامى

ایران می‌گذرد و در این مسیر به رغم فراز و نشیب‌های فراوان و توطئه‌های دشمنان خارجى، ملت بزرگ ایران اسلامى در تمامى عرصه‌ها و صحنه‌ها، با ایثار، مجاهدت، ایستادگى، دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامى و پیروى و اطاعت از فرامین مقام عظمای ولایت، حماسه‌های ماندگارى را در تاریخ به ثبت رساند. انقلاب اسلامى در طول بیش از سه دهه روحیات، علایق و اخلاقیات مردم را به کلى تغییر داد و یک دگرگونى عظیم روحى در آنها ایجاد کرد. اسلام‌گرایی، خودباورى، هویت یابى، نشاط و بسیارى از ارزش‌های متعالى تنها بخش کوچکى از دستاوردهای بزرگی است که در حوزه انسانى به وقوع پیوسته و در دیگر حوزه های فرهنگى، اجتماعى، علمى، اقتصادى و سیاسی نیز به قله های افتخار و دستاوردهاى گرانسنگ و ارزشمندى دست یافته است.

انقلاب شکوهمند اسلامى ایران راه بسیار طولانى و پرفراز و فرودى را پیموده و در سایه مدیریت و هدایت مدبرانه مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) تا کنون دستاوردهای بسیار گرانبهایى را به ارمغان آورده است، اما نه راه تمام شده و نه امکان دستیابى به قله های عزت بخش دیگر به پایان رسیده است، لذا امروز با رویش دولت تدبیر و امید و تقارن اولین سال خدمت دولت یازدهم با آغاز سى و ششمین بهار آزادى، نظام مقدس جمهورى اسلامى با اقتدار و عظمتى والا در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته و با وحدت، همدلی و انسجام ملّى تمامى اقشار جامعه، قله های بسیاری را فتح خواهد کرد و افتخارات بزرگ دیگرى را در کارنامه درخشان و پرفروغ انقلاب اسلامى به ثبت خواهد رساند. گردهمایى امروز مدیران، کارکنان و بازنشستگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى و دستگاه هاى اجرایى کشور در این مجلس براى تجلیل و گرامیداشت سى و پنجمین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامی گواه دیگرى بر اهتمام، اعتقاد و پایبندى خدمتگزاران دولت به اهداف عالیه انقلاب اسلامى است.

همچنین این مراسم نمادى از همگرایى، هم افزایى، وحدت و همدلى بین کارکنان خدوم و بازنشستگان فرهیخته دولت براى عزت و سربلندى این مرز و بوم است. امروز در دهه مبارك فجر انقلاب اسلامى بنا بر فرموده مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) که مظهرشکوه، عظمت و فداکارى ملّت ایران است از خادمانی در عرصه کار و تلاش تجلیل می‌گردد که صادقانه و خالصانه عمر خود را براى خدمت به مردم و جامعه در جهت پیشرفت، توسعه و آبادانى و عزت ایران اسلامی صرف کرده‌اند. به همین منظور اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ صندوق بازنشستگى کشورى از بذل توجه و حمایت‌های بی‌دریغ جناب آقاى دکتر علی ربیعی وزیر محترم و فرهیخته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى در تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت در راستای خدمت به نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران کمال تشکر و سپاسگزارى را داشته و براى یکایک کارکنان خدوم و بازنشستگان فرهیخته از خداوند بزرگ آرزوى توفیق و سربلندى مسئلت دارم؛ والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته.

 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: اقتصاد مقاومتى، جهادى در عرصه کار و تولید است
 

مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلى «اقتصاد مقاومتی» از سوی رهبر معظم انقلاب به رؤساى قواى سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ گفت:رویکرد و جهت گیرى این سند بالا دستى در مسیر پیشرفت و توسعه اقتصادى کشور است و با اجراى سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» چالش‌ها و آسیب پذیرى اقتصاد ایران کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشوری ایراندخت عطاریان با بیان این مطلب افزود:

همانگونه که مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) تاکید کرده‌اند باید زمینه و فرصت مناسب برای نقش آفرینى مردم و فعالان اقتصادى در تحقق حماسه اقتصادى فراهم شود. بنابراین برای اجرایى کردن منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) همه سیاست گذاران، مسئولان و مدیران اجرایى کشور به ویژه در بخش‌های اقتصادی و صنعتى باید شرایط و الزامات حضور و مشارکت حداکثرى همه اقشار مختلف جامعه را مهیا کنند. وى در ادامه نامگذارى سال‌های اخیر با موضوعات اقتصادى را از ابتکارات ارزنده و هوشمندانه مقام معظم رهبرى دانست و آنرا چراغ راهى براى ساماندهى امور و ایجاد چشم اندازى روشن و امیدوارانه براى حرکت مردم و دولت در مسیر تعالى و پیشرفت ایران اسلامی عنوان کرد.

عطاریان اظهار داشت: پرداختن به عناوین و موضوعات مهم و بدیعى چون نوآورى و شکوفایی؛ اصلاح الگوى مصرف؛ همت مضاعف، کار مضاعف؛ جهاد اقتصادى، حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانى و حماسه سیاسى، حماسه اقتصادى یک بحث سیستماتیک بوده و یک منظومه ساختارمند اقتصادی را تشکیل می‌دهد و مجموعه آن بیانگر یک دکترین اقتصادى است که از آن به عنوان دکترین اقتصاد مقاومتى نام برده می‌شود و طراح و نظریه پرداز آن هم مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى تصریح کرد: محتویات این سند بالادستى بیش از هر چیز نشان می‌دهد که منظور از اقتصاد مقاومتی این نیست که عموم مردم ریاضت اقتصادی پیشه کنند، بلکه این سیاست براى کاهش آسیب پذیرى اقتصاد ایران است. وى گفت:به طور خلاصه اقتصاد مقاومتى را می‌توان اقتصادی معرفى کرد که علاوه بر تعامل پویا با دنیای خارج، امنیت اقتصادى کشور حفظ شده و نوسانات محیط بین‌المللی اقتصادى، کمترین اثر سویى را در روند بلند مدت متغیرهاى کلان اقتصاد داشته باشد، لذا چنین اقتصادى مسلما باید از تمامى توانمندی‌های خود براى استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها استفاده کرده و تلاش نماید با مدیریت مصرف و تدوین و تهیه قوانین و مقررات لازم و صرفه جویی در هزینه های عمومی بر منحنى امکانات تولید حرکت کند. عطاریان با بیان اینکه این ابلاغیه به مثابه نقشه راه بخش اقتصادى کشور و در راستاى سند چشم انداز 20 ساله می‌باشد تاکید کرد: باید هدف گذارى و رویکرد مسئولان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهورى اسلامى به همراه مردم حرکت در چارچوب اقتصاد مقاومتى و مبتنی بر سند چشم انداز 20 ساله باشد تا با تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و شناسایى حوزه های آسیب پذیر اقتصاد و ارایه راهکارها و برنامه های بر آمده از نگاه علمى و کارشناسانه براى رفع آنها حماسه اقتصادى مورد تاکید مقام معظم رهبری محقق گردد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشوری اظهار داشت: البته در چنین شرایطى نقش مولدان اقتصادى کشور اعم از کارفرمایان، کارگران و فعالان عرصه تولید و کار آفرینی به مراتب بیش از گذشته نمایان می‌شود چرا که دشمنان انقلاب با استفاده از انواع تحریم‌ها، تهدیدها و فشارهاى سیاسى و اقتصادى تلاش دارند تصویرى سیاه و نا کارآمد از وضعیت اقتصادی کشور را به مردم القا کنند. جامعه بزرگ و میلیونى کارگران و کارفرمایان به ویژه نخبگان و خبرگان این حوزه‌ها می‌توانند با ایجاد حاکمیت فرهنگ بسیجی در عرصه کار و تولید و حضور خلاقانه و جهادى در بخش‌های اقتصادی و صنعتى سهم مهمی در بهبود و ارتقای فضاى کسب و کار و رونق بخشیدن حوزه هاى اقتصادى و صنعتى کشور و اجرای منویات مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) در محقق کردن اقتصاد مقاومتى به ویژه دو شاخصه مهم یکى حفظ پیشرفت و توسعه کشور و دیگرى کاهش آسیب پذیرى نظام در برابر ترفندها و تهدیدهاى اقتصادى دشمنان خارجی داشته باشند.

تشکیل کمیته ویژه اقتصاد مقاومتى در صندوق بازنشستگى کشورى

ایراندخت عطاریان با اشاره به نقش مؤثر و جایگاه و ظرفیت‌های صندوق بازنشستگى کشورى در اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: پیرو ابلاغ سیاست‌های کلى اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبرى و صدور دستور 11 ماده اى رییس جمهور جهت اجرای این سیاست‌ها در کشور، صندوق بازنشستگی کشوری به منظور تبیین سیاست‌های مذکور و عملیاتی کردن محورهاى 24 گانه سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتى متناسب با مسئولیت‌ها و مأموریت‌های خود در حوزه اقتصادى کشور اقدام به تشکیل کمیته ویژه اقتصاد مقاومتی کرده است. وى با اشاره به تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى مبنى بر تدوین و تهیه برنامه‌ها و راهکارهاى اجرایى با تکیه بر دانش، تخصص و نگاه به توانمندی‌های داخلى در صندوق‌های بیمه اى اظهار داشت:رویکرد و برنامه هاى این صندوق بر آن است تا با تبیین سیاست‌ها و اتخاذ تدابیر لازم و به‌کارگیری آنها در مجموعه سیاست‌ها، اهداف و مأموریت‌های مرتبط با حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعى به نحو مطلوب و شایسته سیاست گذاری‌ها و برنامه ریزی‌های در جهت اهداف مورد نظر سیاست‌های مقاومتی اجرایی و عملیاتى شود.

عطاریان تأکید کرد: توجه به تولیدات داخلى، صیانت و استفاده از نیروى کار و سرمایه داخلى، کارآفرینى، اشتغال و بهره‌وری، مدیریت بهینه مصرف، به‌کارگیری ظرفیت و قابلیت‌های شرکت‌های اقتصادى تابعه در جهت رشد و رونق بخشیدن فضاى کسب و کار، فراهم کردن شرایط و فضاى مشارکت براى حضور بخش خصوصى در اقتصاد کشور، حضور مؤثر و هدفمند در بازار پول و سرمایه، اتکا بر اقتصاد دانایى محور، تقویت فرهنگ جهادى در عرصه کار و تولید، حذف موانع و مقررات دست و پاگیر حوزه تولید و کارآفرینى، فراهم سازى امکانات برای صادرات و حضور در بازارهاى بین‌المللی ازمهمترین مؤلفه هاى اقتصاد مقاومتى است که باید در برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌های صندوق بازنشستگی کشورى مورد توجه قرار گیرد. مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى افزود:اجراى کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتى به عنوان یک سند بالا دستى و به مثابه چراغ و نقشه راه اقتصاد کشور می‌تواند تهدید تحریم و بحران‌های اقتصادى را به فرصت تبدیل کندو همچنین موجب شکوفایى، پویایى و بالندگی اقتصاد کشور خواهد شد.

 
 
 
 
دیدار اعضاى هیئت مدیره مرکزى کانون بازنشستگان راه‌آهن جمهورى اسلامى ایران با مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى تعامل صندوق بازنشستگى کشورى با کانون‌ها در راستاى ارتقاى وضعیت رفاهى، معیشتى بازنشستگان
 

اعضاى هیئت مدیره مرکزى کانون بازنشستگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشورى دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری در این دیدار، رئیس هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان راه آهن، ضمن تشکر از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشورى در انجام اقدامات گوناگون رفاهى، معیشتى برای بازنشستگان کشورى گفت: راه آهن جمهورى اسلامى ایران شرکت دولتی-تخصصى است و با توجه به توانمندی‌ها و قابلیت‌هایی که دارا است می‌توان همکاری‌های متقابلى در جهت برخوردارى هرچه بیشتر عموم بازنشستگان از طریق کانون و صندوق بازنشستگی کشورى ایجاد کرد.

در ادامه رئیس کانون بازنشستگان راه‌آهن اقدامات به عمل آمده در ارتباط با پرداخت مطالبات معوقه بازنشستگان، اصلاح قانون مدیریت خدمات کشورى و ایجاد بیمه طلایی درمان بازنشستگان را اساسى و با اهمیت خواند و افزود: افزایش خدمات بهداشتی، درمانى در دوره بازنشستگی یکی از مهمترین دغدغه‌های این قشر فرهیخته است که هرچه خدمات بیشتری به این عزیزان ارائه شود می‌تواند آرامش و انبساط خاطر را به همراه آورد.

عطاریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشورى در این دیدار گفت: خدمت رسانى به بازنشستگان از سیاست‌های اصلى دولت تدبیر و امید است و این صندوق می‌کوشد تا با استفاده از تجارب و دیدگاه‌های اکثر کانون‌ها و کلیه کسانى که می‌توانند در جهت ایجاد رفاه هرچه بیشتر برای بازنشستگان گام بردارند، اقدامات هرچه موثرتر و بیشترى براى این قشر فرهیخته کشور به انجام برسانند. وی یادآور شد لازم است جلسات تخصصی و کارشناسى بیشترى پیرامون وضعیت بازنشستگان و خواسته‌های آنان با

کانون‌های بازنشستگى برگزار شود.
 
 
 
 
مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان سیستان و بلوچستان خبر داد: پیاده روى 950 کیلومترى توسط بازنشسته ورزشکار زاهدانى
 

مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان سیستان و بلوچستان از پیاده روى 950 کیلومتری بین این استان و استان فارس توسط بازنشسته این استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى، ایرج البرز اظهار داشت: حسینعلى کیخا بازنشسته سازمان جهاد کشاورزى استان سیستان و بلوچستان است که تصمیم گرفته با هدف گرامیداشت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران و ترویج فرهنگ و روحیه نشاط و تندرستى مسافت 950 کیلومترى از شهرستان زاهدان به مقصد نیریز و استهبان فارس را به مدت 45 روز طى نماید.

مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ورزشکار این استان همواره موفق عمل کرده، گفت:وى فعالیت‌های فرهنگى و ورزشى خود را از سال 1390 آغاز و در بیش از شش همایش پیاده روى به مناسبت‌های مختلف شرکت داشته است.

البرز با اشاره به اینکه بازنشستگى فصل جدیدی از زندگى است، ادامه داد: در دوران بازنشستگی اوقات فراغت بازنشستگان به دلیل فقدان برنامه و امکانات مناسب، ملال آور بوده و به بطالت می‌رود اما براى بسیارى از افراد جامعه، بازنشستگى آغازى از زندگى تازه است و این افراد براى بهره‌مندی از لحظات آن برنامه ریزى می‌کنند.

 
 
 
 
استان‌ها - بازنشستگى از نگاه روساى نمایندگی‌های هفتگانه صندوق بازنشستگى کشورى
 

در واحدهاى تابعه اداره کل استان تهران خدمات مختلفى به شرح ذیل انجام می‌گیرد:

برقرارى حقوق بازنشستگى و وظیفه، پرداخت حقوق بازنشستگی و وظیفه و امور مربوط به آنان، انتقال سوابق بیمه اى کارکنان دولت در صندوق تامین اجتماعى و سایر صندوق‌ها، استرداد کسور خدمات مازاد بر سى سال، استرداد کسور بازنشستگی مشمولین صندوق بازنشستگى کشورى، اجرای برنامه بیمه تکمیلى، بیمه عمر و حوادث، انتقال حق بیمه خدمات غیر دولتى (خصوصی) کارکنان دولت به صندوق بازنشستگى کشورى، انتقال حق بیمه ایام خدمت غیر رسمى کارکنان دولت به صندوق بازنشستگى کشورى، تصمیم گیرى پیرامون نحوه وصول اقساط بدهى کارکنان دولت در هنگام صدور تائیدیه حقوق بازنشستگى، اجراى اشتراك بیمه خویش فرمایى، استرداد اشتباه واریزى کسور بازنشستگی، پرداخت هزینه عصا و عینک، احراز هویت بازنشستگان و موظفین داخل و خارج از کشور، تمدید وکالت نامه هاى دریافت حقوق بازنشستگان و موظفین داخل و خارج کشور از طریق صدور معرفى نامه به بانک عامل، صدور گواهى حقوق و ضمانت نامه کسر از حقوق جهت دریافت وام از بانک‌ها، اطلاع رسانی و آموزش در خصوص مسائل فنى و حقوقى به نمایندگی‌های اداره کل، دریافت، ضبط و تائید واریز کسور توسط خزانه دارى کل

روساى نمایندگی‌های هفت‌گانه صندوق بازنشستگی کشوری در تهران دیدگاه هاى خود را پیرامون بازنشستگی، بازنشستگى پیش از موعد، نیازهاى بازنشستگان، کانون‌های بازنشستگى و ... به طور اختصار بیان داشته‌اند که در ذیل می‌خوانید.

 

امیرحسین اصغرى وافى

رئیس نمایندگى شمال تهران

·           بازنشستگان بعد از عمرى خدمت در این دوران می‌توانند به کارهاى مورد علاقه شخصی شان بپردازند و از تمام اوقات زندگی خود لذت ببرند.

·           در بازنشستگى پیش از موعد کسى که با 25 سال سابقه بازنشسته می‌شود، 5 سال کمتر کسور پرداخت می‌نماید و از طرفی 5 سال نیز زودتر از حقوق بازنشستگی بهره‌مند خواهد شد که این موضوع در سال‌های اخیر موجب افزایش هزینه‌ها وتاثیر منفى بر مصارف و منابع صندوق‌های بازنشستگی شده است.

·           با توجه به بالا رفتن سن و روبرویی با دوره بازنشستگى و افزایش عائله و نیز احتیاج به درمان و ... این عزیزان با شرایط خاصى روبرو می‌شوند که در این زمینه، صندوق اقداماتى مانند پرداخت وام ضرورى، بیمه طلایى درمان بسترى، احداث خانه امید و... انجام داده است.

·           این نمایندگى اقداماتى انجام داده که می‌توان به خرید ساختمان نمایندگی جهت ایجاد محیط فیزیکى مناسب برای همکاران و ارباب رجوع، آموزش مستمر همکاران به منظور پاسخگویى بهتر و توانمندسازی همکاران از نظر فنى، درآمد و هزینه و... و ایجاد واحد کارشناس پاسخگو اشاره نمود.

·           کسى که بازنشستگى را پایان کار می‌داند این عوارض براى او سنگین است و کسی که چنین تفکرى ندارد آسان‌تر با شرایط جدید کنار می‌آید، اما از نظر سازمانی می‌باید سازوکارى اندیشیده شود که در اشخاصی که نزدیک به بازنشستگى هستند آمادگی لازم ایجاد شود.

·           به جهت وضعیت خاص سنى بازنشستگان بحث رفاه اجتماعى می‌باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. در سن مذکور هزینه افراد فوق به دلیل ازدواج و تحصیلات عالی فرزندان و بیماری‌های مربوط به دوران سالمندی بیشتر می‌گردد که این هزینه‌ها را می‌توان از طریق بیمه هاى اجتماعی همچون بیمه طلایى درمان، پرداخت وام‌های ارزان قیمت و ... پوشش داد که این امر در صندوق بازنشستگى کشورى در حال انجام است.

·           حفظ منزلت بازنشستگان و موظفین از جنبه هاى مختلف اقتصادى، اجتماعى، فرهنگى و غیره مهمترین نیاز این گروه است که با اختصاص دادن یک روز به نام روز خانواده و تکریم بازنشستگان ( 25 ذی‌الحجه) فضاى خوبى در کشور یعنی میان دستگاه هاى اجرایى و جامعه به لحاظ تکریم بازنشستگان برداشته شده است که انعکاس آن از طریق اصحاب رسانه در سطح کشور ملموس است.

·           کانون‌های بازنشستگى دولتى نیستند. این تشکل‌های غیر دولتى می‌توانند در کنار صندوق بازنشستگى کشوری به خدمت رسانى بهتر کمک نمایند و همچنین می‌توانند کانونى براى ارائه تجربیات شغلى نیز باشند.

·           با گذشت سى سال خدمت صادقانه، تلاش خالصانه و اندوختن تجربیات گران سنگ در جایگاه پر افتخار بازنشستگى، وظیفه ما در قبال این بزرگواران این است که با نهایت سعى و دقت در جهت رفع مشکلات و افزایش انگیزه و رغبت آنان برنامه ریزى کنیم.

احمدعلى رفیعى

رئیس نمایندگى جنوب تهران

·         بازنشستگى دوره استفاده از تجربیات گذشته و انتقال این تجربیات به نسل‌های جوان در آینده است.

·         بازنشستگى پیش از موعد در صورتی که بتواند نیاز معیشتى زندگى متقاضیان را تامین کند و بازنشستگان را فارغ از فعالیت و کار مجدد گرداند به نفع جوانان فارغ‌التحصیل جویاى کار می‌باشد تا نرخ بیکاری کاهش یابد.

·         سیاست جوابدهى مناسب و انعطاف پذیری به جا و به موقع همکاران در رفع مشکل مراجعه کنندگان با پاسخگویى صریح و حل مشکل بازنشستگان از اساسی‌ترین وموثرترین وظایف ما در قبال بازنشستگان فرهیخته است.

·         ایجاد کلاس‌های آموزشى در سازمان‌ها و نهادهاى وابسته و دعوت از بازنشستگان دارای مهارت جهت آموزش جوانان تازه وارد به عرصه کار از مهمترین اصولى است که باید به آنها توجه کرد.

·         مهمترین نیاز بازنشستگان مشکلات معیشتی، مسایل درمانى و تکریم مقام و منزلت آنها است. زیرا با توجه به بازنشستگی به مرحله اى رسیده که با مسائل مختلف و هزینه هاى بیشترى روبرو گردیده است، لذا جامعه در هر زمینه ای باید با نگاه تکریم با او برخورد کند.

·         دوران جدید زندگى بازنشستگى منشاءخیر و برکت براى کشور بوده و وجود گرامی این عزیزان ذخیره بقا و عزت ایران اسلامی است. بازنشستگى مرحله اى نو در حیات اجتماعى فرد است که امید داریم در انجام وظایف محوله مان براى بازنشستگان گرامی موفق باشیم.

محمود سیلسپور

رئیس نمایندگى آموزش و پرورش شهر تهران

·      ارج نهادن به خدمات و تلاش‌های ماندگار پیشکسوتان جامعه، وظیفه همگانى است.

·      مشکلات بازنشستگان به 2 دسته تقسیم می‌شوند، مشکلات کلى که معیشت، عمده آن می‌باشد. مشکلاتى هم وجود دارد که به اجراى قوانین و مقررات، ناقص اجراشدن آنان و یا تاخیر در اجراى مقررات برمی گردد، مثلا اعمال ضریب و افزایش حقوق سالانه بازنشستگان که می‌باید متناسب با نرخ تورم باشد که این تغییرات با سازوکار مناسب می‌تواند رضایت بازنشستگان را به همراه داشته باشد.

·      اولین دغدغه آنان مشکل اقتصادی است. با بازنشسته شدن فرد، بسیارى از پرداخت‌ها محدود شده و هزینه هاى آنان بیشتر از گذشته است و در بسیارى از موارد امکان فعالیت مجدد اقتصادى وجود ندارد که باعث تضعیف اقتصاد خانواده می‌گردد و این عزیزان از لحاظ روحى و روانى بعد از بازنشستگى نیاز به توجه بیشترى دارند.

·      با توجه به اینکه گردانندگان کانون‌ها از جامعه بازنشستگان می‌باشند، لذا نزدیکی فکری اتفاق می‌افتد و آنان در حد مقدورات به همنوعان خود خدمت رسانى می‌کنند.

·      فرهیختگان و آنان که با علم، دانش و اندیشه مانوس اند پرتوهایى از ذات الهی‌اند، پاسداشت از پیشکسوتان و فرهیختگان در فرهنگ ما، تقدیر و ارج نهادن به صاحبان فکر، خرد و آگاهى روشى پسندیده و سفارش شده در شرع مقدس اسلام است.

داود کردى داریان

رئیس نمایندگى غرب تهران

·           بسط و نهادینه کردن پاسداشت و ترویج فرهنگ انسانى تجلیل از اصحاب خدمت و تلاش گامى موثر براى ایجاد امید و نشاط شیفتگان خدمت و تکیه گاه خیل عظیم شاغلین است.

·           بازنشستگى پیش از موعد باعث می‌شود که افراد متخصص از بدنه دولت خارج شوند و براى جایگزینى این افراد، دولت متحمل صرف هزینه هاى گزافى می‌شود و سالیان سال زمان می‌برد تا همانند این افراد تربیت و به این سطح اطلاعات و تجربه برسند. زیرا در حال حاضر مراجعه کنندگان ما اکثرا افرادى هستند که شرایط کار بعد از بازنشستگی را دارند: مثل مقامات، اعضاى هیئت علمى، پزشکان و خلبان‌ها.

·           اگر نگاه به بازنشستگى را پایان فعالیت ندانیم مطمئنا شرایط بازنشستگى برای ما از نظر اقتصادى، اجتماعى و فرهنگی دشوار نخواهد بود. بلکه مانند دوران اشتغال ادامه فعالیت داده و از مزایای این فعالیت استفاده می‌کنیم با توجه به شرایط متفاوت این دوره با دوره های قبل از بازنشستگى ما باید در عرصه های خدمت رسانى پیرامون فعالیت‌های رفاهی و درمانى تلاش وافرى انجام دهیم هر چند در سال‌های اخیر زحمات زیادى کشیده شده ولى باید سعى کنیم با ارائه خدمات بهتر دنیاى بازنشستگى را به زیباترین شکل ممکن براى جوانان ترسیم کنیم تا آنان نیز براى رسیدن به این افتخار یعنی بازنشستگی تلاش کنند.

·           یکى از دغدغه هاى بازنشستگان با توجه به افزایش سن، مشکلات درمانى و بیمه ای است.

·           در جامعه اسلامى، تکریم و عزیز نگه‌داشتن بازنشستگان مورد توجه است. حفظ و احترام به حقوق بازنشستگان از وظایف عمومی جامعه است و تکریم مقام و منزلت بازنشستگان باید در جامعه فرهنگ سازی شود تا ضرورت و اهمیت این موضوع به روشنی تبیین شود.

محمد مرزانى

رئیس نمایندگى شهرستان رباط کریم

·           بازنشستگان گنجینه هاى دیرپاى خرد و تجربه‌اند که گوهر گرانبهاى زندگانی را براى سربلندى میهن و ملت خویش نثار کرده‌اند.

·           بازنشستگى پیش از موعد متقاضی‌اش زیاد است. اگر با توجه به میزان سنوات ارفاقی تامین منابع گردد و این منابع حداقل 2 یا چند برابر سنوات ارفاقى و با توجه به ضریب ریالى آن افزایش و تداوم داشته باشد صندوق با کاهش بودجه مالی مواجه نخواهد شد. مثلا چنانچه به شخصى 5 سال سنوات ارفاقى داده می‌شود برآورد میزان افزایش حقوق وی بابت آن 5 سال محاسبه شده و تا 10 و یا 15 سال بر اساس نرخ ضریب ریالی سال‌های آتى این افزایش‌ها محاسبه و ادامه یافته و در اختیار صندوق گذاشته شود.

·           به لحاظ اینکه در زمان بازنشستگى حقوق بازنشستگان کاهش می‌یابد، کارمندان تمایلى به بازنشستگى ندارند. در صورتى که افراد بازنشسته نسبت به شاغلین داراى مسئولیت‌های خانوادگی و اجتماعى بیشترى هستند و از طرف دیگر دچار بیمارى و مسائلى قرار دارند و باید حقوق هر بازنشسته طورى باشد تا بتواند پاسخگوى مشکلات پیش روی خود باشد. در این صورت است که بازنشستگی زمان استراحت جسمى، شور و نشاط و سرزندگى افراد خواهد بود و هر شخص آرزومند است که روزی بازنشسته شود.

·           بهترین سیاست در مواجه با مشکلات بازنشستگان، شنیدن حرف دل بازنشسته و تلاش براى حل مشکل وبیان شفاف و صریح قوانین و مقررات به آنان است.

·           شناسایى بازنشستگانى که در یک رشته خاص مهارت دارند و کمک به ایجاد تعاونی‌های تولیدى و کار آفرین با استفاده از وام‌هایی با سود کمتر از بهترین راهکارهاى ممکن براى تقویت اقتصاد خانواده بازنشستگان گرامی است.

·           از مهمترین نیازهاى این گروه کاهش هزینه هاى درمانى و بهداشتى با توجه به دوره خاص آنان است زیرا هر چه سن افراد بیشتر می‌شود نیاز به درمان نیز بیشتر احساس می‌شود.

·           کانون‌ها می‌توانند بازوان توانمند و متفکر دستگاه هاى اجرایى باشند و استفاده از نقطه نظرات سازنده کانون‌ها باعث رشد و بالندگى دستگاه های اجرایی خواهد بود.

·           بازنشستگان کشورى، شناسنامه اجرایی سیستم‌های اجرایى کشور هستند. این افراد بیش از 30 سال به این جامعه خدمت کرده و تجربه و علم زیادی را در این مسیر اندوخته‌اند که قابل ستایش است که امیدواریم با یاری خداوند سبحان و با بهره گیرى از تجارب فراوان، بازنشستگان سرزمین عزیزمان در لواى نظام مقدس جمهورى اسلامی ایران همچنان مسیر رشد و تعالى را بپیماید.

حمید مستقیم

رئیس نمایندگى شرق تهران

·           پیشرفت و توسعه سرزمین اسلامى مان در تمامى عرصه‌ها بى شک با استفاده از تجارب ارزشمند و گرانبهاى بازنشستگان فرهیخته و صاحب فکر و اندیشه شتاب فزاینده اى یافته است.

·           بعضى از مشکلات پیش رو به قوانین و مقررات که قبلا تصویب شده‌اند برمى گردد لذا این صندوق تمام تلاش خود را به کار بسته تا با استخراج اینگونه موارد از مجموعه قوانین و مقررات اصلاحات مورد نظر را از طریق مجلس یا هیئت وزیران پیگیری نماید تا زمینه رضایتمندی بازنشستگان را فراهم نماییم.

·           سیاست تکریم و احترام به فرهیختگان در انجام امور آنان از جمله تشکیل دفاتر نمایندگی از بارزترین و کارآمدترین اقدامات در قبال بازنشستگان عزیز است.

·           نقش دولت و برنامه ریزان به منظور ایجاد بستر فرهنگى و آموزشى مناسب به منظور آماده سازى روحى و جسمی کارمندان در سال‌های آخر خدمت و آموزش مهارت‌های دوران بازنشستگى از اهمیت خاصى برخوردار است.

·           احترام، سرعت و دقت در انجام امور و استفاده از تجربیات آنان از وظایف مهم ما برای تکریم بازنشستگان است.

·           کانون‌های بازنشستگى می‌توانند صندوق بازنشستگی کشورى را در ارائه خدمات به بازنشستگان یارى نمایند.

·           بازنشستگان منزلت و جایگاه ویژه ای در بین آحاد جامعه دارند و صندوق بازنشستگی کشورى آنان را سرمایه ارزشمند جامعه می‌داند و همواره در ارتقای جایگاه آنان گام برداشته است. تمام تلاش و کوشش ما ایجاد امید و نشاط برای بازنشستگان است که شادابى جامعه را در پی دارد.

بهروز مولایى تبار

رئیس نمایندگى آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

·           بازنشستگى مرحله اى در حیات اجتماعى و فرهنگى است. محیط پر انس و محبت بازنشستگان سرشار از تجربه هاى ارزشمند و گرانسنگ است که با به‌کارگیری این تجارب می‌توان نقش موثر بازنشستگان را در رشد و تعالى دستگاه هاى اجرایى نشان داد.

·           براى خدمت به این قشر این جمله را در ذهن دارم که حق با صاحبان تجربه است و باید با تمام توان به آنها خدمت کرد، زیرا که 30 سال از عمر گرانبهاى خود را در حال خدمت به مردم صرف نموده‌اند و حال نوبت جامعه است که انجام وظیفه کند.

·           ایجاد تعاونی‌های مختلف توسط بازنشستگان و سپردن بعضى از امور بازنشستگان از نظر اقتصادى، اجتماعى و فرهنگی به خود آنها از جمله برنامه های ادبی، هنرى، زیارتى و تفریحى، ایجاد اوقات فراغت خارج از خانه با همیارى و همکاری خود بازنشستگان از فعالیت‌های مناسب است و تقویت کانون‌های بازنشستگى و دخالت دادن براى انجام امور رفاهى و ...از اولویت‌های اساسى صندوق بازنشستگی کشوری است.

·           مهمترین نیاز بازنشستگان امور خدمات درمانی و معیشتى بازنشستگى است.

·           پیرامون کانون‌ها و استفاده از بازنشستگان داراى تجربه مفید و تخصص در امور جارى بازنشستگان، تدوین قوانین و مقررات و پیگیرى مشکلات بازنشستگان، پیشبرد اهداف کانون‌ها را به همراه دارد.

یقین داریم حضور بازنشستگان گرامى در جامعه موجب فروغ بیشتر شمع‌هایی می‌شود که تا آنجا که توانسته‌اند اندیشه و تجربه خود را به دیگران تقدیم نموده‌اند.
 
 
 
 
کانون‌ها - بازنشسته کسى است که از دانشگاه کار، تجربه و سابقه خدمت سى ساله فارغ‌التحصیل شده است
 

مهین سعد الدین

سن: 62 سال

مدرك: لیسانس مهندسى

سمت: رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان وزارت راه و ترابرى، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه

·      چه تعریفى از بازنشستگى دارید؟

بازنشسته کسى است که از دانشگاه کار، تجربه و سابقه خدمت سى ساله فارغ‌التحصیل شده است.

·      با توجه به اینکه بیکار بودن و فعال نبودن باعث تحلیل رفتن جسم می‌شود آیا سعى کرده‌اید قبل از ورود به بازنشستگى مهارت‌های جدیدى کسب کنید؟

با توجه به اینکه فرد به محض بازنشسته شدن فراغت زیادی دارد چنانچه خود را سرگرم کارى ننماید، دچار افت جسمی و روحى می‌شود، اینجانب به محض بازنشسته شدن تصمیم جدى گرفتم به نحوى با بازنشستگان وزارتخانه خود همکارى داشته و آنچه در توان دارم صرف خدمت به بازنشستگان نمایم، الحمدا... از سال 1379 تاکنون به عنوان رئیس هیئت مدیره این کانون انتخاب و در حد توان خدمتگزار آنان می‌باشم.

·      آیا با اعتماد به نفس، هدفمند و آینده نگر بازنشسته شده‌اید و به آرامش رسیده‌اید؟

کسانى که در دوران اشتغال دچار مشکلات کارى و غیر ثبات نشده و درگیرى کارى نداشته باشند، مانند کسانی که فعالیت‌های سخت و طاقت فرسا انجام می‌دهند طبعاً در دوران بازنشستگى به آرامش می‌رسند. من هم از این قاعده مستثنى نبودم.

·      آیا با خود فکر کرده‌اید که در برابر جوانى از دست رفته چه اندوخته‌اید؟

خاطرات جوانى و اشتغال، درس و تجربه خوبى به افراد می‌دهد. باعث می‌شود تا انسان در مقابل دشواری‌ها و سختی‌ها مقاوم و صبور بوده و مابقى عمر را در کنار خانواده، زندگى با نشاط و متعادلى داشته باشد.

·      با توجه به اینکه زمان استخدام و پایان کار رسمی در کشورمان معین و محدود است، آیا با افزایش سن بازنشستگی موافق هستید؟

براى اشخاصى که شغل سخت دارند و این توانایى را در خود می‌بینند که می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند کاملاً با افزایش سن بازنشستگى موافق هستم، البته برای هر شغلى بایستى حدود سن بازنشستگى و یا میزان کارکرد مؤثر در آن شغل تعریف شود. پس از آن ادامه کار، اختیاری و با نظر کارفرما باشد.

·      اگر به 30 سال قبل برگردید آیا باز هم کار دولتی را انتخاب می‌کنید؟ اگر به دوران قبل از بازنشستگی برگردید چه کارهایى براى بازنشسته شدن انجام می‌دهید؟

انتخاب شغل به وضعیت اقتصادى، نیاز جامعه، تحصیلات و اطلاعات فرد ارتباط دارد. طبعاً عرضه، تقاضا و نوع کار در انتخاب آن در بخش دولتى و یا خصوصى نقش خواهد داشت، شخصاً شغلى را انتخاب می‌کردم که در دوران بازنشستگی از تجربیات اندوخته آن شغل استفاده بهینه کرده و با همفکرى، زمینه همکارى با شاغلین هم‌طراز و صمیمی خود براى دوران بازنشستگى را فراهم می‌کردم.

·      از کانون بازنشستگان وزارت راه و ترابرى برایمان بگویید؟

این کانون قبلاً تشکیل شده بود به تدریج با اضافه شدن اعضا و برگزارى انتخابات با نظارت وزارت کشور افراد ذیصلاح به عنوان هیئت مدیره انتخاب و زمینه فعالیت بیشتر فراهم گردید. اعضا با پرداخت ماهیانه دو هزار ریال بابت حق عضویت و دریافت کارت عضویت با کانون ارتباط دارند که می‌توانند جهت دریافت خدمات و تسهیلات از جمله پیگیری بیمه تأمین اجتماعى و تکمیلى درمان، راهنمائی جهت دریافت وام از صندوق بازنشستگى کشورى، ثبت نام جهت سفرهاى زیارتى و سیاحتى، مشاوره و راهنمائى از نظر مشکلات خانوادگى و درمانى، معرفى به مراکز درمانی و بیمارستانى، پیگیرى جهت رفع مشکلات مانند دریافت حقوق و دستمزد بازنشستگى از واحد مربوط به اشتغال آنان و نیز از صندوق بازنشستگى کشورى و... مراجعه نمایند. کانون در سال 1382 شرکتى تاسیس کرد به نام شرکت تعاونی، فنى و خدماتى صنعت راه ابریشم که سرمایه آن از سود حاصله از کارکرد شرکت که در بخش فنى و خدماتی فعالیت می‌کرد فراهم شد. با رضایت بازنشستگان صندوقی به نام صندوق کمیته رفاهى که هیئت امناء آن را هیئت‌مدیره شرکت مذکور تشکیل می‌دهند ایجاد شد که نسبت به پرداخت وام بدون بهره و کارمزد با بازپرداخت 15 ماهه

براى بازنشستگانى که نیاز ضرورى داشته‌اند اقدام می‌کند. در سال جارى ماهیانه حدود شصت نفر از متقاضیان بازنشسته از دریافت این وام بهره‌مند شده‌اند.

·      یکى از دغدغه‌های بازنشستگان، حل مشکلات درمانی آنان است. کانون در کنار اقدامات صندوق بازنشستگی کشورى چه اقداماتى را جهت رضایت آنان انجام داده است؟

برخى از اعضاى این کانون که داراى مشکلاتى از قبیل ناراحتی‌های جسمى و روحى بوده با راهنمائی‌های پرسنل این کانون به مراکز درمانى تحت پوشش شرکت بیمه آتیه سازان حافظ هدایت و از چگونگى استفاده از بیمه تکمیلی طلائى درمان مطلع می‌گردند، علاوه بر آن سعى می‌گردد آنان را در اولویت دریافت وام کمیته رفاهى قرار داده و یا به تعداد محدود از کمک‌های بلاعوض برخوردار گردند، البته پیشنهاد می‌گردد میزان سقف پوشش بیمه اى افزایش و حق بیمه را متناسب با آن از بازنشستگان دریافت نمایند.

·      یکى از نگرانی‌های جامعه بازنشستگان به حداقل رسیدن مسائل اقتصادى است، در این راستا کانون تحت مدیریت شما چه اقداماتى را انجام داده است؟

این کانون تلاش دارد به بازنشستگان وزارتخانه، سازمان‌ها و شرکت‌های تحت پوشش به مناسبت‌های مختلف ملى، مذهبى و کارى کمک‌های نقدى و غیر نقدى اهداء نماید که الحمدا... تا حدودى در اجراى آن موفق بوده است.

·      در رابطه با اجراى طرح سفرهاى زیارتى و سیاحتى بازنشستگان «در خانه نمانیم» که توسط این صندوق انجام می‌شود چه نظرى دارید؟

هرگونه سفرى که براى بازنشستگان در نظر گرفته شود موجب تنوع روحى- روانى آنها می‌گردد و سبب تقویت و شادابى آنها شده و استقبال بازنشستگان را به همراه دارد.

·      پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت نام و قرعه کشى اینترنتى آیا روش قابل قبولى است؟

پرداخت وام ضرورى به بازنشستگانى که مشکلات مالى موقت داشته و نیاز اضطرارى به آن دارند پسندیده است. روش قرعه کشى باعث می‌شود به اشخاصى که نیازمند هستند وام تعلق نگیرد، پیشنهاد می‌گردد بر اساس جمعیت اعضاى هر کانون سهمیه وام تخصیص یابد و کانون وام را به اشخاص واجد شرایط و نیازمند پرداخت نماید، مسلماً با انجام این عمل کانون‌ها به زحمت می‌افتند ولى حُسن آن این است که به اشخاصى که مشکل دارند وام تعلق می‌گیرد.

·      به نظر شما براى تکریم و حفظ شان و مقام بازنشستگان چه کارى از دست جامعه و دولت برمی‌آید؟

اختصاص یک روز در تقویم به نام روز خانواده و تکریم بازنشستگان و برگزارى مراسمى در این روز براى حفظ شان و مقام بازنشستگان کافى نیست. باید هفته اى را براى بازنشستگان منظور و هر روز آن هفته را به مراسمى اختصاص داده و حتى بخشى از مراسم در یکى از شهرهاى زیارتى و سیاحتى به مدت سه روز برگزار و بازنشستگان در آن مراسم دعوت شوند.

·      به نظر شما انتظارات بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی از صندوق بازنشستگی کشورى چیست؟

انتظار بازنشستگان و کانون مربوط به آنها از دولت و صندوق بازنشستگى کشورى این است که در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با تورم روز، پرداخت تسهیلات وام از طریق بانک‌ها با درصد سود کم براى کلیه بازنشستگان که متقاضى وام ضرورى بوده، تخصیص بن نقدى و غیر نقدی به مناسبت‌های مختلف، پرداخت مطالبات گذشته بازنشستگان اقدام و قانون مدیریت خدمات کشورى به طور کامل اجرا شود.
 
 
 
 
کانون‌ها - بازنشستگی یعنی پس از 30 سال خدمت دوران استراحت، آرامش، تفریح و مسافرت با خانواده فرا می‌رسد
 

حسین پورمختار

سن: 70 سال

مدرك: فوق لیسانس مدیریت دولتی

سمت: رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مشاور مدیرعامل شرکت توانیر

·      از خودتان بگویید.

با 32 سال خدمت رسمی در سال 1373 از شرکت توانیر تهران بازنشسته شده‌ام و حدود 15 سال است که به عنوان رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مشاور مدیرعامل این شرکت در امور بازنشستگان فعالیت می‌کنم. همسر و دو فرزند دارم. دخترم با مدرك دکتري داروسازي از دانشگاه تهران استادیار مرکز پژوهشى انتقال خون ایران است. پسرم نیز کارشناسی ارشد ( PHD ) تخصصی مدیریت دولتی دارد و بازنشسته سازمان میراث فرهنگی است.

·      چه تعریفى از بازنشستگى دارید؟

بازنشستگی یعنی پس از 30 سال خدمت دوران استراحت، آرامش، تفریح و مسافرت با خانواده، مطالعه و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی فرا می‌رسد.

·      با توجه به اینکه بیکار بودن و فعال نبودن باعث تحلیل رفتن جسم می‌شود آیا سعى کردید قبل از ورود به بازنشستگى مهارت‌های جدیدى کسب کنید؟

در دوران اشتغال علاوه بر تحصیل کلاسیک دانشگاهی بیش از سى دوره آموزشی کوتاه مدت در سازمان‌های مدیریت صنعتی، امور ادارى و استخدامى کشور و سایر موسسات را گذرانده و در رشته کاري خود داراي استعداد و تجارب کافی بودم نیازي به کسب مهارت‌های جدید قبل از ورود به بازنشستگی نداشته‌ام.

·      آیا با اعتماد به نفس، هدفمند و آینده نگر بازنشسته شده و به آرامش رسیده‌اید؟

درزمان اشتغال نگران دوران بازنشستگی نبوده وزندگی خود را طورى برنامه ریزي و اداره کرده‌ام که در حال حاضر از بازنشستگی ناراضی نیستم و به آرامش رسیده‌ام.

·      آیا با خود فکر کرده‌اید که در برابر جوانى از دست رفته چه اندوخته‌اید؟

در برابر جوانى از دست رفته دو فرزند سالم، متخصص، با ایمان، صادق و یک زندگی آرام و بدون دغدغه اندوخته‌ام چون راضی به رضاي خداوند هستم.

·      با توجه به اینکه زمان استخدام و پایان کار رسمی در کشورمان معین و محدود است، آیا با افزایش سن بازنشستگى موافق هستید؟

اگر حقوق بازنشستگی، مناسب شرایط زمان بازنشستگی و تأمین کننده هزینه هاي زندگی فراخور شرایط مکانی، زمانى و خصوصیات فرهنگی و اجتماعی افراد باشد، افزایش سن بازنشستگی ضرورت ندارد.

·      اگر به 30 سال قبل برگردید آیا باز هم کار دولتی را انتخاب می‌کنید؟ اگر به دوران قبل از بازنشستگى برگردید چه کارهایى براى بازنشسته شدن انجام می‌دهید؟

آري: خصوصیات فکري و فرهنگى اینجانب با فعالیت‌های تجاري و کسب درآمد بخش خصوصی که لازمه آنها ریسک پذیري و... است مطابقت ندارد؛ لذا بنده کار دولتى را انتخاب می‌کنم البته در سازمان‌های دولتی پیشرفته و با فرهنگ اداري مطلوب و مشهور در جامعه. ضمناً از طریق یکی از شرکت‌های بیمه معتبر خود را بیمه تکمیلی حقوق بازنشستگی نیز می‌نمایم.

·      از کانون بازنشستگان شرکت توانیر برایمان بگویید؟

این کانون از سال 1377 فعالیت خود را شروع کرده و در حال حاضر داراي 700 عضو فعال و وابسته به کانون می‌باشد. برقراري ارتباط بین بازنشستگان و مدیریت شرکت توانیر از فعالیت‌های کانون می‌باشد. دفاع از حقوق مادي و معنوى بازنشستگان از طریق مذاکره و مکاتبه با مقامات کانون، پرداخت وام‌های ضروري از ذخایر کانون به بازنشستگان نیازمند، برگزارى تورهاى مسافرتی، برگزارى میهمانی در ایام نوروز و مهرماه با اجراي برنامه هاي هنري و اهداى هدایاي نوروزي به اعضاي کانون.

·      یکى از دغدغه هاى بازنشستگان، حل مشکلات درمانى آنان است. کانون در کنار اقدامات صندوق بازنشستگى کشورى چه اقداماتى را جهت رضایت آنان انجام داده است؟

در شرکت توانیر بازنشستگان علاوه بر بیمه خدمات درمانی یا تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ یا تامین اجتماعی با پرداخت ماهانه 200 هزار ریال براي هر فرد خانواده مشمول بیمه تکمیلی شرکت بیمه ایران نیز قرار دارند که در موارد ایجاد مشکلات و اختلافات در تفسیر قراردادها و تضییع حقوق بیمه شدگان، کانون سعی کرده است با دفاع مستدل با بیمه هاي یاد شده مکاتبه نماید که در مواردی موفق بوده است.

·      یکى از نگرانی‌های جامعه بازنشستگان به حداقل رسیدن مسائل اقتصادى است، در این راستا کانون چه اقداماتى را انجام داده است؟

کانون توانیر در کنار خود یک شرکت مشاوره و پیمانکارى با سهامدارى کانون و تعدادى از بازنشستگان تاسیس کرده است که در سال‌های اولیه موفق بوده است. ضمناً کانون توانسته است با برقرارى ارتباط با مدیرعامل توانیر سهم بسیار کوچکى از مسایل اقتصادي بازنشستگان را رفع و رجوع نماید.

·      در رابطه با اجراى طرح سفرهاى زیارتى و سیاحتى بازنشستگان «در خانه نمانیم» که توسط این صندوق انجام می‌شود چه نظرى دارید؟

بایستی براي هر سازمان در هر سال سهمیه اى در نظر گرفته شده و کانون آن سازمان آنها را به مصرف برساند و در مواردى که داوطلب نوبت اول یا دوم نبود سایر داوطلبان علاقمند براي چندمین بار بتوانند ازآن استفاده نمایند. زیرا عده اي از بازنشستگان یا اهل سفر نیستند یا توانایى جسمی و مالى مناسبى ندارند، چه بهتر که سایر بازنشستگان متقاضی آن سازمان از سهمیه تعیین شده استفاده نمایند.

·      پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت نام و قرعه کشى اینترنتى آیا روش قابل قبولى است؟

روش گذشته که نیازمندان توسط کانون‌ها معرفی می‌شدند بسیار بهتر از سیستم متمرکز و قرعه کشی است زیرا هر کانون بازنشستگان دستگاه و اعضاى خود را بهتر می‌شناسد و از گرفتاری‌ها، بیماری‌ها، وضعیت مالی، فرزندان بیکار و دم بخت آنها بهتر اطلاع دارد.

·      به نظر شما براى تکریم و حفظ شان و مقام بازنشستگان چه کارى از دست جامعه و دولت برمى آید؟

اخلاق و فرهنگ جامعه اسلامی موجود نتوانسته است دستورات صحیح و متقن بزرگان دین و دانش در احترام گذاشتن به کهنسالان و بازنشستگان را جا بیندازد. رسانه‌ها مخصوصاً صدا و سیما نقش مهمی در این زمینه دارند تا با نشر مقالات، برنامه هاي فرهنگی، سخنرانی، تهیه فیلم و سریال این فرهنگ اصیل اسلامی را ترویج نمایند.

·      به نظر شما انتظارات بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی از صندوق بازنشستگی کشورى چیست؟

نمایندگان محترم مجلس شوراي اسلامی با بهره گیري از نقطه نظرات بازنشستگان ذیصلاح و مجرب قوانین مناسبی را براى رفاه، آسایش و ارزش گذارى بازنشستگان و خردمندان جامعه تدوین نمایند و دولت محترم با اجراي دقیق، صحیح و به موقع قوانین مصوب و صندوق بازنشستگی کشوري با مطالعه تطبیقی بازنشستگان در سایر کشورهاي جهان و صندوق‌های مربوط در آن کشورها و اقدامات مشابه می‌توانند انتظارات و نیازهاى فرهنگی، معیشتی، رفاهی و آسایشی بازنشستگان را تامین نمایند.

 
 
 
 
پرسش و پاسخ
 

تعدادى از بازنشستگان و موظفین با ارسال نامه به اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل و بخش کارشناسان پاسخگو، سؤالاتى را مطرح کرده‌اند که در این بخش به تعدادى از سئوالات مطرح شده به شرح ذیل پاسخ داده شده است. چنانچه بازنشستگان و موظفین مشترك صندوق در جهت برقرارى مستمرى و یا نسبت به پرداخت حقوق ابهاماتى دارند، می‌توانند سئوالات خود را از طریق سایت صندوق به نشانی www.cspf.ir مطرح کنند.

·      آیا سابقه خدمت در جبهه هاى جنگ به عنوان سابقه خدمت از لحاظ بازنشستگى قابل احتساب است؟

به موجب ماده 27 قانون جامع خدمات رسانى به ایثارگران مدت خدمت داوطلبانه جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا در جبهه قبل از استخدام و اشتغال در صورت تمایل جزو سنوات قابل قبول از لحاظ بیمه و بازنشستگى به ماخذ مشاغل سخت و زیان آور (یک به یک و نیم) محسوب می‌گردد. دولت مکلف است مابه‌التفاوت کسور بیمه و بازنشستگى سهم کارمند و یا کارگر و کارفرما را براى مدت مذکور به ماخذ آخرین وضعیت استخدامی (حقوق و مزایاى مشمول کسور بیمه و بازنشستگى) محاسبه و یکجا به صندوق‌های مربوط واریز نماید.

·      فوق‌العاده سختى کار به چه مشاغلى پرداخت می‌شود و آیا در تعیین حقوق بازنشستگى محاسبه می‌شود؟

به موجب بند 3 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشورى فوق‌العاده سختى کار و کار در محیط‌های غیر متعارف نظیر کار با اشعه و مواد شیمیایى، کار با بیماران روانى، عفونى و در اورژانس و در بخش‌های سوختگى و مراقبت‌های ویژه بیمارستانى تا 1000 امتیاز به کارکنان مربوط پرداخت می‌گردد و در مورد کار با مواد سمى، آتش زا و منفجره و کار در اعماق دریا امتیاز یاد شده با تصویب هیئت وزیران تا 3 برابر قابل افزایش خواهد بود. همچنین به موجب تبصره ماده 76 قانون مذکور این فوق‌العاده به عنوان فوق‌العاده مستمر تلقى می‌گردد و به موجب ماده 106 همان قانون فوق‌العاده هاى مستمر مشمول برداشت کسور بازنشستگى

بوده و در تعیین حقوق بازنشستگى محاسبه می‌گردند.

·      میزان عیدى پایان سال بازنشستگان در سال جارى چه میزان است؟

بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشورى امتیاز عیدى پایان سال بازنشستگان همانند کارکنان شاغل عدد 500 است و با توجه به اینکه ضریب ریالى حقوق در سال 1392 عدد 1006 ریال می‌باشد، لذا میزان عیدى پایان سال بازنشستگان در سال جارى مبلغ 000/030/5 ریال است.

·      سقف سنى براى استفاده از بیمه عمر و حوادث چقدر است؟

کلیه کارکنان شاغل و بازنشسته دستگاه هاى اجرایى که در اجراى تصویب نامه هاى شماره 15467 /ت 28916 هـ مورخ 18 / 2/ 1385 و 52078 / 43410 هـ مورخ 8/3/1389 هیئت محترم وزیران با صندوق بازنشستگى کشورى قرارداد بیمه عمر و حوادث منعقد می‌نمایند، بدون رعایت سقف سنى تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار می‌گیرند و از مزایاى آن بهره‌مند می‌شوند.

·      احراز هویت بازنشستگان و موظفین خارج از کشور چگونه انجام می‌شود؟

به منظور تسریع و تسهیل در امر شناسایی بازنشستگان و موظفین مقیم خارج از کشور و پیشگیرى از اتلاف وقت و هزینه‌هایی که در این ارتباط به آنان تحمیل می‌شده، سیستم شناسایى بازنشستگان و موظفین خارج از کشور از طریق اینترنت راه اندازى شده است. در این سیستم بازنشستگان و موظفین می‌توانند وارد پایگاه اطلاع رسانى صندوق به آدرس www.cspf.ir شده و جدول اطلاعات مورد نیاز صندوق را تکمیل و پس از دریافت پاسخ، از طریق برنامه هاى Yahoo Messenger و یا iran _ id:csro و یا Netmeeting با IP:62.193.21.173 ارتباط تصویرى و صوتى برقرار نموده و احراز هویت شوند. تنها مدرك مورد نیاز در هنگام احراز هویت پاسپورت ایرانى معتبر می‌باشد.

·      استرداد کسور بازنشستگى مازاد بر سى سال چگونه صورت می‌گیرد؟

اولا باید توجه داشت که در اجراى تبصره 2 ماده 3 قانون اصلاح مقررات بازنشستگى و وظیفه قانون استخدام کشورى مصوب

13/12/1368 صرفا مستخدمینى که سى سال کسور بازنشستگى و یا حق بیمه پرداخته‌اند از پرداخت کسور بازنشستگى معاف خواهند بود و کسور بازنشستگى سهم کارفرمایى اینگونه مستخدمین می‌باید توسط دستگاه متبوع آنان به صندوق بازنشستگى کشورى واریز گردد. ثانیا مدارك معافیت مستخدم از پرداخت کسور بازنشستگى تاریخ تکمیل سى سال سابقه پرداخت کسور بازنشستگى است و در صورت انتقال حق بیمه از سایر صندوق‌ها به صندوق بازنشستگى کشورى می‌باید در صورت لزوم مابه‌التفاوت متعلقه نیز به صندوق بازنشستگى کشورى واریز گردد. در صورت احراز این شرایط، متقاضى می‌باید درخواست خود را به کارگزینى دستگاه محل خدمت خود ارائه دهد. کارگزینى نیز با هماهنگى واحد امور مالى مدارك مورد نیاز را تهیه و جهت بررسى به واحدهاى اجرایى صندوق بازنشستگى کشورى ارسال می‌نماید. کارشناسان این صندوق پس از بررسى و تایید مدارك مربوطه، نسبت به صدور و ارسال چک بانکى در وجه امور مالى دستگاه ذیربط اقدام و مستخدم جهت دریافت چک در وجه خود به واحد امور مالى دستگاه محل خدمت خود مراجعه می‌نماید.

·      در صورتى که براى مستخدم حکم غیبت موجه صادر شود، کسور بازنشستگى این ایام بر چه اساسى محاسبه می‌شود؟

با توجه به اینکه حالت غیبت موجه به منزله این است که مستخدم خارج از حدود اراده و اختیار خود در محل اشتغال حاضر نگردیده است و طبق مقررات، استحقاق دریافت حقوق را دارد و این حقوق نباید از حداقل حقوق مصوب کمتر باشد لذا کسور بازنشستگى در مواردى که دریافتى مستخدم بیشتر از حداقل حقوق است می‌باید بر مبنای حقوق تعیین شده و در صورتی که کمتر از حداقل حقوق باشد می‌باید بر مبناى حداقل حقوق مصوب باشد.

·      آیا سابقه اشتغال در خارج از کشور به عنوان سابقه خدمت غیر دولتى قابل محاسبه است؟

با توجه به مفاد قانون نحوه تاثیر سوابق خدمت غیر دولتى در احتساب حقوق بازنشستگى، وظیفه و مستمرى کارکنان دولت مصوب 19/2/1372 و آیین نامه اجرایى آن صرفا مدت اشتغال در شرکت‌ها و موسسات غیردولتى ثبت شده به عنوان سابقه خدمت غیر دولتى کارکنان در هنگام بازنشستگى قابل احتساب است و ایام اشتغال در شرکت‌ها، کارگاه‌ها و صنوفى که رسما در کشور ثبت نشده‌اند مجوزى ندارد لذا چنانچه اشتغال مستخدم در خارج از کشور در شرکت‌ها وموسساتى بوده که در کشور ثبت شده‌اند و حق بیمه متعلقه به یکى از صندوق‌های بازنشستگى موجود در کشور پرداخت شده و قابل انتقال باشد، احتساب ایام مذکور در اجراى قانون یاد شده بلا مانع است.

·      آیا اشتغال به کار ساعتى در دستگاه هاى دولتى از لحاظ بازنشستگى قابل احتساب است؟

در صورتى که بین دستگاه دولتى و مستخدم رابطه استخدامی (قرارداد استخدامى، پرداخت حقوق و ...) ایجاد شده باشد و

ساعات کار مستخدم در هر هفته برابر با ساعات کار سایر کارکنان دولت و تمام وقت بوده باشد، این ایام از لحاظ بازنشستگى قابل احتساب است.

 
 
 
 
 
شرایط بازنشستگى پیش از موعد فرهنگیان
 

وزیر آموزش و پرورش گفت:امسال براى اولین بار برنامه هاى سال 1393 را بر مبناى 4 سیاست تنظیم کرده‌ایم همچنین احکام بسیار خوبى را در بودجه سال 1393 پیش بینى کردیم که دولت و مجلس این احکام را کاملا تصویب و تأیید کرده‌اند.

فانى در خصوص بازنشستگى پیش از موعد در سال 1393 عنوان کرد:مجلس بازنشستگى پیش از موعد با سنوات ارفاقى را تصویب نکرد و براى سال آینده بازنشستگى پیش از موعد را داریم اما بدون سنوات ارفاقى و بر اساس نیاز و عدم نیاز به نیروى انسانى در یک منطقه جغرافیایى خاص رشته و دوره تحصیلى در خصوص بازنشستگى پیش از موعد تصمیم گیرى خواهیم کرد و اگر در یک منطقه جغرافیایى به نیروى انسانى در رشته اى خاص نیاز داشته باشیم با بازنشستگى پیش از موعد موافقت نمی‌شود، اما اگر بتوانیم نیرو را جایگزین کنیم با بازنشستگى پیش از موعد موافقت خواهیم کرد. وى در خصوص تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: براى اینکه یک سند تحول در بستر وسیع آموزش و پرورش شکل بگیرد نیاز به نقشه راه دارد و هم اکنون در حال تدوین آن هستیم و بلافاصله پس از اینکه این نقشه راه تدوین شود در خصوص اجراى سند تحول بنیادین اقدام خواهیم کرد. این نقشه راه شامل پیش نیازها و تمهیدات اجرایى شدن تحول بنیادین، محتوا، روش‌ها و مجموعه فعالیت‌هایی است که براى اجرایى شدن سند تحول بنیادین در یک جدول زمان بندی تنظیم می‌شود و تلاش می‌کنیم با فراهم کردن مقدمات به سمت اجراى واقعى سند تحول بنیادین برسیم.

 
 
 
 
 
فرهنگى بازنشسته، براى اشتغال هنرجویان ممتاز مغازه‌اش را وقف کرد
 

فرهنگى بازنشسته آموزش و پرورش یک باب مغازه تجارى خود را در بجنورد وقف اعطاى جایزه به دانش آموزان ممتاز فارغ‌التحصیل، در رشته هاى متوسطه فنى و حرفه اى کرد.

شکر الله نجفى متولد سال 1308 در بجنورد بوده و هم اکنون در تهران ساکن است. وى که بازنشسته آموزش و پرورش با مدرك فوق لیسانس مدیریت است، شش دانگ یک باب مغازه خود را واقع در بازار بجنورد به مساحت 12 متر مربع وقف کرده است.

نجفى سه کتاب با موضوع روانشناسى را از زبان‌های انگلیسى و فرانسوى به فارسى ترجمه کرده و چندین مقاله علمى نیز در مجلات و ماهنامه هاى علمى به چاپ رسانده است.

این فرهنگى بازنشسته مقرر کرده است که در هر سال شمسى، مال‌الاجاره این موقوفه در پایان سال تحصیلى به یکى از شاگردان ممتاز فارغ‌التحصیل در رشته هاى آموزشى متوسطه فنى و حرفه اى شهر بجنورد به صورت جایزه نقدى اهدا شود تا زمینه اشتغال وى فراهم گردد.

ایشان براى اهداى این جایزه شرایطى را معین کرده و آن این است که آموزش و پرورش شهرستان بجنورد باید موضوع اعطاى چنین جایزه اى را به تمامى هنرستان‌های شهرستان اعلام کندو ابلاغیه کتبى آموزش و پرورش در تابلو اعلانات هنرستان‌ها نصب

شود. براى اعطاى این جایزه، از سوی آموزش و پرورش باید جشنى برگزار شده و رئیس وقت اداره آموزش و پرورش شهرستان شخصاً جایزه را به همراه لوح تقدیرى که در آن نام واقف به عنوان اهداکننده جایزه ذکر شده است، به فرد برگزیده اهدا کند.

 
 
 
 
 
را ه اندازى شهر دوستدار سالمند در استان البرز
 

مدیرکل بهزیستى استان البرز تشکیل دبیرخانه دائمى سالمندان، راه اندازى شهر دوستدار سالمند در استان را به عنوان یکى از مهمترین مصوبات نخستین شوراى سالمندان استان برشمرد.

به گزارش ایسنا، افروز بهرامى در جلسه شوراى سالمندان استان البرز گفت: جمعیت جهان به سرعت در حال حرکت به سمت سالخوردگى است بنابراین باید زمینه هاى مناسبى را براى جمعیتى که در آینده به تعداد سالخوردگان افزوده می‌شود، فراهم آورد.

وى افزود: در حال حاضر امکانات زیرساختى اعم از مبلمان شهرى و... مهیا نشده است و باید در صدد ایجاد آن در کشور و به مراتب در سطح استان باشیم.

بهرامى ادامه داد: یکى از مشکلات سالمندان مسئله تامین معیشت و سلامتى آنها است که بهزیستى با برنامه ریزى در صدد ایجاد آن برآمده است.

بهرامى در پایان ایجاد دبیرخانه دائمى سالمندان، شکل گیرى بنیاد فرزانگان، صدور کارت منزلت سالمندان، برگزارى دوره هاى طب سالمندى و همچنین ایجاد شهر دوستدار سالمند، طرح تکریم سالمندان در دستگاه‌ها و شکل گیرى دبیرخانه شوراى ساماندهى سالمندان را از جمله مصوبات نخستین جلسه شوراى سالمندان استان برشمرد.

 
 
 
 
 
مقاله
 

راهکارهاى روبرویى با بازنشستگى

بازنشستگى و سالمندى سال‌های رشد و کمال است، سال‌های بلوغ، زمان تغییر به سوى مسیرى جدید. به معناى فرصت براى اینکه هر طورى که شما می‌خواهید، باشید. هر طورى که می‌خواهید، برنامه ریزى کنید. زمان در دست شما است. تازه در شروع نیمه راه زندگى هستید با توشه اى از تجربه، دانش و مهارت‌های ارزشمند. بالا رفتن سن یکى از مراحل تغییر است، یکى از مراحل رشد که از کودکى شروع می‌شود. در کودکى بیش از ایستادن بارها به زمین افتاده‌اید. در جوانى بر اثر فقدان دانش و تجربه، اشتباهات و لغزش‌های زیادى کرده‌اید. در اوایل بزرگسالى مجبور به یادگیرى دانش و حرفه اى بوده‌اید. مجبور به پذیرش نقش‌های جدید بودید، نقش همسر، نقش والد، نقش عروس یا داماد، نقش کارمند، نقش تأمین کننده منابع مالى خانواده، نقش برنامه ریز تحصیلى انتخاب مدرسه، رشته تحصیلى دانشگاه براى فرزند، نقش نظارت بر امور مالى، تربیتى و ارتباطات خانوادگى.

·      بازنشسته‌ها چه در پیش رو دارند؟

o     بازنشستگى زمانى است براى آزادى و استقلال از مسئولیت‌های محدود کننده کار، فرزندان و تحصیلاتشان.

o     آزاد هستید که هر کجا و هر زمان که بخواهید سفر کنید و با هر کس که دلتان می‌خواهد معاشرت کنید.

o     دیگر فرزندانتان کوچک و دست و پاگیر نیستند.

o     مجبور نیستید گزارش کار خود را رأس موعد مقرر تحویل رئیستان دهید.

o     اگر هنوز فرزندان کوچک، نوجوان و جوان دارید می‌توانید شاهد رشد و شکوفایى آنها باشید.

o     اگر صاحب نوه اى هستید شادی‌ها و خنده هاى آنان را می‌بینید و با آنها کودکانه بازى می‌کنید و لذتى که در دوران اشتغال محروم از دیدن فرزندتان بودید جبران می‌کنید.

o     اگر والدین و اقوام نزدیکى را هنوز در کنار خود دارید فرصت را مغتنم دارید، از تجارب آنها استفاده کنید و از خدمت، مراقبت و مصاحبت آنها لذتى وافر ببرید.

o     زندگى زناشویى، طى سال‌های اشتغال عجولانه، بى تجربه، مملو از دغدغه هاى مختلف و با هراس باورى همراه بود. لیکن در سال‌های سالمندى با امنیت خاطر بیشتر و فارغ از دغدغه هاى دوران جوانى و میانسالى و با توشه اى از تجربه و دانش همزیستى زناشویى می‌توان ماه عسل و زندگى دوباره را شروع کرد.

o     در این دوران زمان بیشترى براى تمرینات ورزشى، تغذیه بهتر و رسیدگى بیشتر به وضعیت سلامت جسم و روحى خود دارید.

o     شما فرصت بیشترى براى شناخت و درك عمیق‌تر ذهن و روح، عواطف و احساسات خود دارید با مرورى به گذشته، کارنامه زندگى خود را ورق بزنید و از یادآورى خاطرات خوب لذت ببرید و خاطرات و تجارب ناخوشایند خود را تجزیه و تحلیل کرده و از آنها بیاموزید.

o     شما حتى فرصت بازگشت به پشت میزهاى دانشگاه را دارید چرا که این میزها احساس جوانى، سرزندگى، رشد و کمال را در انسان زنده می‌کند.

o     اگر از شغلتان ناراضى بوده‌اید فرصتى براى یک شغل مورد نظرتان را می‌یابید.

جامعه‌شناسان دو رخداد زندگى که به آسیب روحى می‌انجامد و هم ایجاد استرس می‌کند و تغییراتى را در الگوى زندگى پدید می‌آورد را شناسایى کرده‌اند، بازنشستگى به عنوان اولین ضربه روحى و مرگ همسر دومین آن ذکر شده، امروزه سالمندان می‌توانند با برنامه ریزى براى دوران بازنشستگى این وقایع را بشناسند و اثر آن را برطرف نموده و یا کاهش دهند. با توجه به بالا رفتن سطح سلامت و امید به زندگى افراد جامعه، مسئولین جامعه می‌باید برنامه ریزى خاصى براى سالمندان از جمله موارد زیر انجام دهند.

1.    گسترش بیمه هاى تکمیلى براى بازنشستگان، فرزندان و والدین آنها مشابه با شاغلین

2.    فراهم نمودن امکانات ورزشى، رفاهى، تفریحى و برگزارى تورهاى مسافرتى داخل و خارج از کشور با تخفیف‌های ویژه

3.    استفاده از وام‌های کم بهره

4.    کنترل‌های مستمر و منظم جسمى و روانى

5.    تهیه بروشورهاى بهداشت و سلامت جسم و روان و تغذیه سالم

6.    برگزارى کارگاه‌های آموزشى براى شاغلین در آستانه بازنشستگى براى آشنایى با روش‌های مقابله با استرس و افسردگى و برنامه ریزى دوران بازنشستگى

7.    استفاده از توانمندی‌های علمى، پژوهشى و اجرایى بازنشستگان در زمینه هاى مختلف

بازنشسته‌ها نقش آفرینى کنند تا با نشاط باشند

اریک اریکسون یگانه روانشناسى است که مراحل رشد را به سرتاسر عمر آدمى مرتبط می‌داند. وى دوران بازنشستگى را از شصت سالگى به بعد می‌داند و حال آنکه در قوانین و مقررات کشور ما سن این دوره پنجاه سالگى است.

این عهد در تقسیم بندى اریکسون، در طبقه 35 تا 60 سالگى قرار دارد که میانگین چنین زمانى حدود 48 سالگی است که با سن بازنشستگى ما تطابق دارد. روانشناس یاد شده این عصر را سن بارورى در برابر بى ثمرى می‌انگارد. چنانچه در چنین برهه اى از زمان، شرایط مناسب براى فرد ایجاد گردد، یاراى آن را دارد که تولید کننده خوبى هم باشد وگرنه احساس پوچى و بیهودگى می‌کند.

افلاطون جنبه فرهنگى این سن را پذیرش مسئولیت در امور اجتماعى و نهادهاى زندگى اجتماعى می‌پندارد. این در حالى است که ما شخص را با بازنشسته کردن از تلاش‌های جمعى باز می‌داریم. او عضو پرورش یافته اى است که می‌تواند مفید باشد. روانشناس مذکور ساده‌ترین بارورى این دوره را در تولید و انتقال فرهنگ یعنى تربیت کودکان و عنایت به پیشرفت آنان در زندگی می‌شمرد. مثلا معلم بسان سایر کارکنان نیست که بر اثر کار فرسوده شود. وى از حیث جسمانى تحلیل می‌رود اما از نظر ذهنى بالنده تر می‌شود. از همین روى، بازنشسته کردن زود هنگام معلم، صلاح نیست، بلکه باید نوع کارش را تغییر داد تا از سرمایه هاى فکری‌اش سودى حاصل آید.

کسانى مانند پیکاسو و راسل تا نود سالگی توانایى ذهنیشان را حفظ کردند. على اکبر دهخدا و کمال‌الملک 70 تا 80 سالگى از قدرت شگرف و به سزایى برخوردار بودند. امروزه که در کشور ما، پژوهش‌ها جاى خود را می‌یابند، جا دارد که از بازنشستگان توانمند در مراکز پژوهشى استفاده شود.

در بسیارى از فرهنگ‌ها، آغاز بازنشستگی را با برقرارى جشن و آیین همراه می‌سازند و یاران و همتایان ورود فرد بازنشسته را به فصل نوینى از زندگى، شادمانه شادباش می‌گویند. این دوران به عنوان یک فرایند، عبارت از تدارك و گذر از نقشى به نقش دیگر است؛ یعنى، گذر از نقش کارمند، که پیرو هنجارهاى معینى است، به کسوت یک بازنشسته که هنجارهاى ویژه خویش را دارا است.

با توجه به تعریف فوق و تطابق آن با وضعیت کنونى بازنشستگان تا حدى فاقد نقش می‌گردند و حتى در پذیرش‌های اجتماعى و روزمره برایشان نقشى منظور نمی‌شود. جمع کثیرى از این گروه بر این نظر بوده‌اند که اجتماع، ایشان را نادیده گرفته است.

انسان تا وقتى که زنده است، باید نقش‌هایی بر عهده داشته باشد. فرد بازنشسته با توجه به اینکه نزدیک به سى سال از یک نقش سازمانى برخوردار بوده است و یک شبه آن را از وى بازستانده‌اند، اندوه و بیماری‌ها بر او عیان می‌شود و وى را به خویشتن سرگرم می‌سازند.

 
 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

دوران سالمندی

·      با نوه‌هایتان مسابقه دهید

پیرى خواهد آمد کسى هم با شما تعارف ندارد. اما پیرى داریم تا پیرى. در خبرها آمده بود که سالمندى بالاى 80 سال همراه نوه‌اش اورست را فتح کرده و نامش را در فهرست «ترین هاى گینس» ثبت کرده است: «پیرترین فاتح اورست» این سالمند سرحال پنج سال پیش نتوانسته بود همین کار را انجام دهد، اما با تمرین و پشت کار توانست از بزرگ‌ترین قله زندگی‌اش بالا برود. خوب حالا فکر می‌کنید پیر شده‌اید؟

اگر بخواهید از زن تکواندوکار هفتاد و پنج ساله که دزدها را غافلگیر کرد و به پلیس تسلیم نمود یا مادربزرگ تنیس باز صد ساله الهام بگیرید می‌بینید که اگر شیوه زندگى خود را کمى تغییر دهید می‌توانید با نوه‌هایتان نیز مسابقه دهید. این‌ها شعار نیست می‌توانید براى بهترین و دوست داشتنی‌ترین سالمندى که انتظارش را دارید برنامه ریزى کنید.

بیایید با هم برنامه زیر را دنبال کنیم و نظر کسانى که اینطور زندگى کرده‌اند را هم بپرسیم:

·      خودتان را زیر نظر بگیرید

وقتى از خانمى می‌پرسیم چطور در هفتاد سالگى اینقدر ماشاالله خوب و سالم مانده‌اید، می‌گوید: وقتى چهل و پنج ساله شدم بچه‌هایم ازدواج کرده بودند و دیدم دیگر کسى دور وبرم نیست فکر کردم چطور است کمى هم مراقب خودم باشم. آخر بیش از نصف عمر از بچه‌ها و همسرم مراقبت کرده بودم و قبل از آن هم مراقب والدینم بودم. دیگر وقتش بود که به خودم برسم.

چک آپ هاى دوره اى را شروع کردم و از همسرم خواستم بخشى از درآمد خود را به سلامتی مان اختصاص دهد. آن زمان متوجه شدیم زمینه برخى از بیماری‌ها را داریم که تا زود است اگر به فکر باشیم و تغذیه و ورزش کنیم دچار مرگ زودرس نمی‌شویم. همسرم زیاد اعتقادى به این کار نداشت ولى وقتى اصرار مرا دید و سال‌ها بعد در 50 سالگى مرا از چهل ساله‌ها هم سر حال تر و جوان تردید تصمیم گرفت خودش نیز نظمى به زندگی‌اش بدهد.

راستش را بخواهید بیشتر سالمندان تصور می‌کنند که از سلامت برخوردارند، اما از هر پنج سالمند حداقل چهار نفر مبتلا به بیماری‌های مزمن هستند. اگر شما هم می‌خواهید سالم باشید کافى است به توصیه پزشکان گوش کنید.

·      مراقب خودتان باشید

با کنترل منظم فشارخون و وزن، استفاده از آب آشامیدنى سالم، رژیم غذایى مناسب و مشاوره با پزشک گام‌های بلندى از بیمارى فاصله می‌گیرید.

در قدم بعدى پیاده روى و ورزش، پرهیز از مصرف زیاد چربى، قند و غذاهاى سرخ شده به شما کمک می‌کند بیشتر از قبل سرحال باشید. وقتى از شرایطى که شما را خسته می‌کند، دورى کنید، شاداب تر خواهید بود.

وقتى کارهاى بالا را انجام می‌دهید خود به خود تناسب اندام خود را به دست می‌آورید، اما بیایید کمى هدفمند این کار را کنید و اگر میزان غذایى که می‌خورید با مصرفتان تناسب ندارد حجم آن را کمتر کنید و میان وعده‌هایی از سبزیجات تازه و میوه جایگزین کنید. استرس شما را پیر می‌کند. کافى است کمى هم شانه خود را بالا بیندازید و بگویید آخرش مگر چه می‌شود؟ توکل به خدا!

·      خواب خوب یعنى زندگى

اگر خواب خوب می‌خواهید باید حسابى فعالیت کنید. معنى ندارد که 90 درصد اوقات را مقابل تلویزیون نشسته باشید و فعالیت عمده شما ورزش انگشتان با تغییر دادن کانال باشد، عصرها هم دو سه ساعت در همان حالت بخوابید و بعد گلایه کنید که چرا شب خوابتان نمی‌برد. متخصصان طب سالمندى توصیه می‌کنند در سنین سالمندى زندگى فعال باید حفظ شود، پس باید از خوابیدن و استراحت زیاد اجتناب کنید.

وقتى زندگى شما نرمال است که بتوانید شب بدون قرص آرامبخش بخوابید. داشتن یک برنامه روزانه فعال، خواب خوب شب را تضمین می‌کند. اجتناب از تنهایی و گوشه گیرى مهم است تلاش کنید با خویشاوندان و همسایگان تماس برقرار کنید. قبل از خواب یک دوش آبگرم بگیرید، براى شام یک غذاى سبک بخورید، پس از شام به جاى چاى یا قهوه یک لیوان شیر گرم بنوشید و بدون تجویز پزشک از داروهاى خواب آور استفاده نکنید.

·      پاکیزگى درون و بیرون

وقتى پا به سن می‌گذارید بهداشت فردى بسیار مهم است. خصوصا اگر بى اختیارى ادرار داشته باشید. اما براى پرهیز از خشکى پوست لازم نیست زیاد از صابون استفاده کنید. پاکیزگى مو، دهان و دندان و مرتب کردن ظاهر بسیار مهم است، اما پالایش روانى از فکر و خیال و رها کردن خصومت‌ها و کینه‌ها نوع دیگرى از پالایش است که به آن نیاز دارید. با استفاده از زمان‌های خاصى که

با خداى خود خلوت می‌کنید از او براى این پاکیزگى کمک بگیرید.

·      مواظب باشید

دشمن اول شما زمین خوردن است شاید دشمن دومتان همین داروهایتان باشد. بله داروهایى که می‌خورید تیغ دو دمى هستند که یا شما را شفا می‌دهند چون آنها را درست و سر وقت می‌خورید یا شما را از پا در می‌آورند زیرا زمان خوردن و مقدار آن را فراموش می‌کنید. گاهى هم می‌گذارید تا تاریخ مصرفشان بگذرد.

دشمن دیگر شما در آشپزخانه است:سوختگى و آتش سوزى یا نشت گاز و خاموش نکردن آن. مراقب کم حواسى خود باشید و حتما اجاق گاز و بخارى را همیشه چک کنید.

بازنشستگى کامل ضرر دارد

تحقیقات نشان می‌دهد که بازنشستگى کامل می‌تواند براى سلامت انسان مضر باشد. محققان در این مطالعه به روى 12 هزار و 189 نفر دریافتند بازنشستگانى که کارهاى پاره وقت یا موقتى انجام می‌دهند کمتر به بیماری‌های عمده مبتلا می‌شوند و بدنشان بهتر کار می‌کند.

این یافته‌ها حتى پس از احتساب وضعیت سلامتى جسمى و فکرى فرد پیش از بازنشستگی چشمگیر بود. نتایج این مطالعه در نشریه «روانشناسى بهداشت شغلی» چاپ شده است. محققان داده هاى مربوط به افراد مورد مطالعه که 51 تا 61 سال سن داشتند را در آغاز تحقیقات خود در سال 1992 بررسى کردند.

طى شش سال بعدى، داوطلبان هر دو سال یک بار مورد مصاحبه قرار گرفتند تا اطلاعات مربوط به وضع سلامتى، مالى، تاریخچه اشتغال و زندگى در بازنشستگى آنها جمع آورى شود. پژوهشگران تنها بیماری‌هایی را ثبت کردند که توسط پزشکان تشخیص داده شده بود و عواملى چون جنسیت، سطح تحصیلات و ثروت مالى را در محاسبات خود وارد کردند.

شرکت کنندگان همچنین یک پرسشنامه ساده در مورد سلامت روانى خود پر کردند. یافته‌ها نشان داد افرادى که پس از بازنشستگى مشغول به کارهایى مرتبط با حرفه اصلى خود شدند در مقایسه با کسانى که به طور کامل دست از کار کشیده بودند، سلامت روانى بیشترى داشتند. با این حال این موضوع در مورد کسانى که بعد از بازنشستگى در خارج از حیطه تخصص خود

مشغول فعالیت شدند صدق نمی‌کرد.

محققان معتقدند که دلیل این وضع احتمالا این است که بازنشستگانى که مشغول کارهایى نامربوط به تخصص خود می‌شوند ممکن است مجبور به تطبیق با یک محیط تازه و متفاوت باشند که باعث فشار روانى می‌شود. بازنشستگانى که مشکلات مالى دارند بیشتر احتمال دارد که پس از بازنشستگى در زمینه اى متفاوت مشغول کار شوند.

 
 
 
 
 
مقاله
 

سالمندان و فن آورى هاى دیجیتال

خانه‌ها و دیگر وسایل هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت براى سالمندان به سرعت در حال توسعه است. این تامین بیشتر آسایش و رفاه به خصوص براى معلولین بسیار کاربردى است. به طور کلى یافتن راه حل‌های جدید درباره سالمندان نه تنها به پیشرفت پژوهش‌های فناورى کمک می‌کند بلکه می‌تواند یک دوران طلایى را براى سالمندان به ارمغان آورد.

·      خانه هاى هوشمند

از جمله کمک‌های شایانى که می‌توان به سالمندان کرد ساخت خانه هاى هوشمند به خصوص براى افرادى است که به فراموشى دچار هستند.

سیستم رایانه اى خانه هاى هوشمند، به تلفن همراه، لپ تاپ یا فناوری‌های هوشمند خودرو متصل شده و دستورالعمل‌های لازم را از صاحب خانه دریافت می‌کند. در این خانه‌ها کلیدهاى برق، بزرگ و رنگى هستند تا فرد به راحتى آنها را ببیند. کمدها و کابینت‌های آشپزخانه در ندارند تا مواد داخل آنها به راحتى قابل مشاهده باشد. در این نوع خانه‌ها حتی‌المقدور از وسایل غیرقابل اشتعال استفاده می‌شود تا سالمندى که به فراموشى مبتلا است، دچار حریق نشود. دماى آب هم با دقت کاملى کنترل می‌شود، زیرا سالمندان معمولا از نظر حسى مشکل دارند و ممکن است دچار سوختگى شوند.

در تختخواب این افراد، سنسور دیگرى وجود دارد که اگر فرد سالمند نیمه شب از خواب بلند شود چراغ اتاق خواب را روشن می‌کند تا او دچار مشکل نشود و به هر طرف که حرکت کند چراغ همان محل به طور خودکار روشن شده و امنیت او تامین شود.

در دیوار این خانه‌ها دکمه‌هایی وجود دارد که روى آن تصاویر مختلفى مثل دسته کلید، کیف پول و داروهاى مصرفى فرد حک شده و او با فشار دادن هر یک از دکمه‌ها، شى مورد نظر را پیدا و به راحتى از آن استفاده می‌کند. اگرچه کارها در خانه هاى هوشمند توسط رایانه انجام می‌شود، اما سیستم با برنامه ریزى و کنترل از راه دور توسط انسان اداره می‌شود.

·      لباس یکسره

طراحان و مهندسان براى اینکه بهتر بتوانند حالات یک سالمند را درك کنند به فکر طراحى یک لباس هستند. این لباس یکسره، که تمام بدن را از بالا تا پایین می‌پوشاند داراى قسمت‌های لاستیکى و پلاستیکى است که به شخص امکان می‌دهد شرایط فیزیکى مختلف و مشکلات سالمندان از قبیل ورم مفاصل، آب مروارید و فقدان شنوایى را حس کند. پوشیدن این لباس کمک می‌کند تا مسائل و مشکلات افراد به سرعت شناسایى و طرح‌های مورد نظر براى آنها اجرا شود تا نیازهاى سالمندان بهتر تامین شود.

·      صفحه کلید مغزى

تحقیقات نشان می‌دهد که حدود 53 درصد سالمندان (در کشورهاى توسعه یافته) از اینترنت استفاده کرده یا اینکه براى خود یک پست الکترونیکى شخصى دارند، اما این افراد براى پاسخ دادن به نامه هاى الکترونیکى خود با مشکلاتى مواجه هستند. به تازگى وسیله اى براى رفع این مشکل براى سالمندان طراحى شده که به آن صفحه کلید مغزى می‌گویند.

این صفحه کلید با استفاده از سیستم اسکن MRI حرکت خون در مغز بیماران را بررسى می‌کند، در حالى که بیماران به طور ذهنى به حل مسایل ریاضى می‌پردازند یا تصاویرى را در ذهن خود تصور می‌کنند. هر کدام به یکى از حروف الفباى انگلیسى وابسته است به این ترتیب کاربران با انتخاب فعالیت مغزى مختلف می‌توانند حروف مختلفى را انتخاب کنند.

·      تلفن همراه

این گوشی‌ها اغلب کلیدهاى بزرگى دارند و اعداد و نوشته‌ها روى نمایشگرآنها بزرگتر از گوشی‌های معمولى است، این گوشی‌ها 25 ساعت شارژ نگه می‌دارد. این گوشى دو کلید YES و NO بزرگ دارد و گشت و گذار در منوهاى آن ساده است. کاربران می‌توانند با گرفتن عدد صفر در هر زمان از شبانه روز به یک اپراتور وصل شوند تا مشکلات کاربرى خود را حل کنند.

تاثیر عفونت‌ها بر قدرت حافظه در سالمندان

قرار گرفتن در معرض انواع مختلف عفونت‌های شایع می‌تواند با بروز مشکلات حافظه اى مرتبط باشد.

دکتر «کلینتون رایت» در این رابطه گفت: یکى از نگرانی‌های ما کاهش قدرت حافظه با بالا رفتن سن است. در بررسی‌های اخیر به رابطه بین ضعف حافظه و تماس با برخى باکتری‌ها و ویروس‌ها پى برده‌ایم، اما با این حال هنوز این یافته به طور کامل تایید نشده است.

در این مطالعه پزشکان با انجام آزمون عملکرد مغز روى 588 فرد مسن به ارزیابى حافظه و قدرت تفکر آنان پرداختند. همچنین شواهد مبنى بر قرار گرفتن آنها در معرض باکترى ذات‌الریه کلامیدفیلا، میکروب هلیوباکترپیلورى، سیتومگالو ویروس و ویروس‌های تبخال نوع 1 و 2 بررسى شد.

در این مطالعه نیمى از شرکت کنندگان پنج سال پس از انجام آزمایش‌های اولیه، مجددا به لحاظ توانایی‌های ذهنى مورد آزمایش قرار گرفتند. نتایج آزمایش‌ها تایید کرد در نمونه هاى خونى افرادى که سطح آنتى بادی‌های ناشى از تماس بدن با میکروب بیمارى زا افزایش داشته، ضعف در عملکرد حافظه اى و ذهنى آنها نیز مشاهده شده است. در مطالعات پیشین نیز مشخص شده بود در افرادى که سطح بالاترى از عفونت در بدنشان وجود دارد احتمال ابتلا به سکته مغزى نیز بیشتر است. 
 
 
 
 
 
مقاله
 

از روز اول اشتغال، به فکر بازنشستگى باشید

تمام افراد قبل از بازنشستگى باید زندگی فعالى داشته باشند، ورزش را در برنامه‌هایشان بگنجانند، مطالعه کنند، روابط اجتماعى خوب و مناسبى با دیگران برقرار کنند تا بتوانند از ایجاد عواقب ناخوشایند در دوره بازنشستگى نیز پیشگیرى کنند.

از همان روز اول که کارى را انتخاب می‌کنید و مشغول آن می‌شوید باید به بازنشستگى هم فکر کنید، فراموش نکنید همه افراد بازنشسته می‌شوند و براى همین طبیعى است که به جاى انکار واقعیت، به فکرش باشید و آن را بپذیرید. خوب است در طول مدت کار و فعالیت، مهارت‌های متفاوت و متعددى را بیاموزید و فقط به کار روزانه و معمولى که انجام می‌دهید، اکتفا نکنید. همچنین انجام دادن فعالیت‌های ورزشى، مطالعه و برقرارى روابط اجتماعى موفق را نیز نباید فراموش کنید.

انجام دادن هر کارى در دوران بازنشستگى بهتر از بیکارى است، کسانى که همیشه فعال بوده‌اند و زندگى سرشار از کار و فعالیت داشته‌اند بهتر است پس از بازنشستگى هم کارى براى خودشان در نظر بگیرند. در هر حال، پس از بازنشستگی افراد تصور می‌کنند مدتى فرصت دارند استراحت کنند و خستگى سال‌ها کار را جبران کنند، ولى پس از گذشت مدت زمانى به نسبت کوتاه، حوصله‌شان سر می‌رود و نمی‌توانند زندگى بى تحرك این دوره را بپذیرند. براى همین طبیعى است که به دنبال کارى جدید باشند و ترجیح بدهند روزها مشغول کار و حرفه اى خاص شوند.

در این میان کسانى هم هستند که شاید خیلى تمایل نداشته باشند کار کنند، ولى شرایط مالى به آنها اجازه استراحت را حتى در دوران کهنسالى نمی‌دهد. این گروه معمولا بدون این که به وضع خودشان فکر کنند، کارى را انتخاب کرده و مشغول می‌شوند تا از آن طریق بتوانند نیازهاى مالیشان را تامین کنند. این در حالى است که چنین کارهایى نمی‌تواند حس خیلى خوبى را در فرد ایجاد کند مگر این که فرد بازنشسته مشغول انجام دادن کارى شود که به آن علاقه دارد. در چنین شرایطى انجام دادن کار و فعالیت نه تنها می‌تواند درآمدزا باشد که روحیه بهترى هم براى فرد بازنشسته ایجاد می‌کند، ولى زمانى که فقط از روى اجبار و براى کسب درآمد، افراد ناچار شوند کارى را انتخاب کنند که متناسب با روحیه و شرایط جسمی شان نیست، مسلما شرایط روحى خوبى هم برایشان ایجاد نخواهد شد. در هر حال انجام دادن کار بهتر از بیکارى است؛ حتى اگر فقط براى برطرف کردن نیازهاى مالى باشد.

باید کارى را انتخاب کنید که حداقل علاقه اى نسبت به آن داشته باشید و از طرف دیگر، کار باید با توان فیزیکى و سن شما نیز تناسب داشته باشد تا آسیب کمترى بر جسم شما وارد شود. همچنین بهتر است کارى را انتخاب کنید که تجربه اى نسبى نیز در آن زمینه دارید. با توجه به این که خانم‌ها همیشه مشغول انجام کارهاى خانه هستند، مسلما پس از بازنشستگى شرایط براى آنها ساده تر خواهد بود. در واقع آنها به این دلیل خیلى بیکار نمی‌مانند و در نتیجه عوارض ناشى از بازنشستگى کمتر براى آنها ایجاد می‌شود.

به هر حال آنچه مهم است این که همه ما باید به فکر روزهاى بازنشستگى باشیم. خود را آماده کنیم و اگر نیاز مالى داریم.

حرفه و فنى را بیاموزیم تا بتوانیم در سنین کهنسالى هم آن را ادامه دهیم.

افراد خانواده هم باید بیشتر به فکر افراد مسن باشند. هر چند خوب است در هر سنى انسان کار و دل مشغولى داشته باشد، اما تناسب کار با سن و توان و شخصیت افراد هم بسیار مهم است. با رعایت این موارد افراد کهنسال هم می‌توانند رضایت بیشترى از زندگى در دوران کهولت داشته و این دوران را راحت‌تر و دلنشین تر سپرى کنند.

دوران کهنسالى یا فصل بهره بردارى از تجربه هاى عمر

درایت و خرد، ارمغان طول عمر آدمى و پیامد گذشت و گذران سال‌های بلوغ و رسیدن کهنسالى است. در صورتى که بدانیم چگونه دست به عمل زده و شمع حیات مان را تا آخرین روز زندگى روشن نگه داریم، به سه ارزش گرانبها دست پیدا می‌کنیم:

1.    درایت و خرد که پیامد طول عمر است.

2.    تجربه اى سازنده که سبب جالب شدن زندگى می‌شود.

3.    طول حیات.

روانشناسانى که مشغول پژوهش در زمینه سازندگى هستند، معتقدند که هنرمندان و نویسندگان در سنین بالاتر بهتر می‌توانند به دیدگاه‌های سودمند برسند. عهد پیرى، زمان گوشه گیرى و انزوا نیست. برخى ازمردم دوران بازنشستگى را که همزمان با سالخوردگى است، به بیکارى و انزوا می‌گذرانند، به این خیال که در دوران جوانى، تمام برنامه هاى زندگی‌شان را به انجام رسانده‌اند. در صورتى که این دوره، زمان نتیجه گیرى از عمر و فصل درو و برداشت حاصل زندگى است. بیشتر دانشمندان بزرگ جهان در سالمندى حاصل تجربه‌ها و معلومات زندگی‌شان را به عالم بشریت عرضه داشته‌اند.

سعدى، 82 سال عمر کرد و تا آخرین دوران حیات به پند و اندرز مشغول بود.

فردوسى، با 71 سال عمر کتابش را در اواخر زندگى تمام کرد.

ولتر، دانشمند و فیلسوف فرانسوى در سال 1764 که هفتاد سال داشت، کتاب «فرهنگ فلسفه» را نگاشت.

ویکتور هوگو، اثر مشهور خود را در 83 سالگی نوشت و تا جان در بدن داشت، قلم بر زمین نگذاشت.

ادیسون، «بهره بردارى از برق» در موتورها را که منشا حرکت موتور است، در هفتاد سالگى کشف کرد.

پیکاسو، تا 92 سالگى آثار مشهور و نقاشی‌های خویش را ارائه کرد.

برتراند راسل، فیلسوف نامور جهان، تا 94 سالگى در کمیته بین‌المللی صلح تلاش می‌کرد. 
 
 
 
 
 
بازنشسته نمونه
 

هر چیزى که می‌بینی مجسمه است

توجه به زندگی و جایگاه اجتماعى بازنشستگان، ارتقاي منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه هاي اصلی و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگى کشورى به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پاي سخن یکی از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اي را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکی از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم.

«حسین فخیمى» در سال 1392 در هشتمین همایش 25 ذی‌الحجه به عنوان بازنشسته نمونه کشوري برگزیده شده است.

اینجانب در بهار 1324 در تهران به دنیا آمدم. یادم است زیر کرسى نقاشى می‌کردم. در دوران دبستان و دبیرستان کارهاى هنرى انجام می‌دادم. کارهایم به دیوار مدرسه نصب می‌شد و مجسمه‌هایم در طاقچه‌ها جاى می‌گرفت. نمایشگاه‌ها از کارهاى من پر بود. سال 1336 دوم دبیرستان را می‌گذراندم. یکى از اساتید در دبیرستان جاوید که یک مدرسه عادى بود کارمرا دید و اتاقى به من اختصاص داد تا در آن به کار مجسمه سازى مشغول شوم. همه این قضایا باعث شد که به شکل جدی‌تری به این کار بپردازم. کار پدر تجارت چوب بود. با رییس کارگاه مجسمه سازى موزه مردم شناسى آشنا و مرا به ایشان معرفى کرد. در 26/6/1341 من در این کارگاه مشغول شدم. خمیرى به من دادند و کارى انجام دادم که در موزه جاى گرفت. تا 6 ماه بعد که 18 ساله شوم در همان کارگاه مشغول بودم. 14 ماه بدون حقوق کارکردم. در این مدت آنقدر حرفه اى شدم که نظارت کارگاه را بر عهده من گذاشتند. هنوز از استخدام خبرى نبود. تا اینکه پادشاه دانمارك به دیدن موزه آمد و مجسمه یک روستایى با لباس عشایر را به ایشان هدیه کردیم. قرار شد کارگاه‌ها را گسترش دهند به خاطر من چند نفر دیگر هم استخدام شدند.

سرپرست کارگاه کارهاى مرا به نام خود ارائه می‌داد. در 3 مسابقه شرکت کردم و برنده شدم. انعکاس اخبار آن باعث شد به کار من توجه شود. پس از گذراندن دوره مقدماتى تحصیل در ایران، جهت دوره تکمیلى به اسپانیا رفتم و توانستم از دانشکده هنرهاى زیباى مادرید (دانشگاه کپلتکس) دکتراى طراحى مجسمه سازى را به دست آورم. رییس دپارتمان مجسمه سازى کارهای مرا دید و گفت با وجود این کارها اگر دوره 2 ساله را طى کنید می‌توانید مدرك بگیرید. فقط باید کنکور بدهید. گفتند کنکور اینجا خیلى سخت است و کسانی هستند که 16 بار شرکت کرده و رد شدند. ولى من همان بار اول قبول شدم. دوره 5 ساله بود، من کارمند دولت بودم و 3 سال دیگر باید می‌ماندم. مدرك خواستند و مدرك من دیپلم بود و گفتند با این مدرك نمی‌شود. تنها یک راه دارد دوره را به صورت آزاد طى کنید و واحدهاى بیشترى بگیرید. سال اول به طور رسمى وارد شدم، براى واحدهاى دیگر هم اقدام کردم و همزمان واحدهاى سال‌های بعد را می‌گذراندم. آخر سال نمره قبولى گرفتم، قبولى را کنسل کردم و روش آزاد را ادامه دادم. باید معدل 16 می‌گرفتم که 10 بدهند.140 واحد درسى را نام نویسى کردم. همزمان روزى 3 درس امتحان می‌دادم که ساعت یکسان داشت در همان دوره اول 100 واحد درسى را در یک سال با نمره بالاى 16 گذراندم. دوره دوم بورسیه شدم. 260 واحد را در 5/ 3 سال گذراندم دانشگاه تمام شد. سال 1356 به ایران برگشتم. مدرك تحصیلی‌ام را به وزارت علوم ارایه دادم، گفتند:هرکس واحدهاى خود را در مدت 5/ 3 سال پاس کرده باشد فوق دیپلم به او می‌دهیم. 5/ 2 سال رفت و آمد کردم 3 تا دانشکده بررسى کردند، تایید نشد. چون اولین فارغ‌التحصیل اسپانیا بودم و مورد تایید ایران نبود با چند کشور مکاتبه کردند بالاخره بعد از کلى کار اداری تایید شد.

به دانشجویان می‌گفتم شما چیزى دارید که من ندارم همه را از خودم برتر می‌دانم. خدا به همه انسان‌ها «همت» داده فقط کافى است از آن بهره بگیرید. بالاخره در سال 1366 از معاونت فرهنگ و هنر وزارت ارشاد بازنشسته شدم. در دانشگاه‌های هنر، سوره و علمی- کاربردى تدریس می‌کنم. در مدت کارم موفق به کسب گواهى نامه هاى مختلفى شدم از آن جمله:گواهى مجسمه سازى از دن خوان آوالوس مجسمه ساز مشهور اسپانیا، گواهى طراحى از استاد حسین شیخ از هنرستان کمال‌الملک، گواهى درجه عالى ساخت و ساز مدال و نشان از دانشکده هنرهاى زیباى مادرید، گواهى درجه ریخته گرى برنز از کارگاه آرپولساى مادرید، گذراندن دوره هاى فنى و هنرهاى دستى (خیاطى، آهنگرى، کفاشى، نجارى، اتاق سازى ماشین)، طلاکارى روى چوب الکتروفرمینگ از دیگر فعالیت‌هایم :کسب پروفسوراى طراحى «مجسمه سازی» از دانشکده هنرهاى زیباى مادرید (دانشگاه کمپاتکس) با شرایط دانشجوى استثنائى و دریافت تقدیر نامه از رئیس و اساتید دانشگاه، طراحى و ساخت ماکت یک پنجاهم موزه حمام گنجعلى خان کرمان، مولاژ تنفسى و قلب به اندازه طبیعى به جاى نمونه هاى وارداتى از خارج کشور و بهینه کردن مطالب آن براى صنایع آموزشى، ظرف رنگ و ترکیب آن براى نقاشان، میز متحرك و کاربرد جدید براى نصب روى ویلچر جهت نقاشى و حمل وسائل

داراى نشان درجه یک هنرمندى از شورای ارزشیابى هنرمندان کشور (همتراز دکتراى هنر) می‌باشم. لوح و گواهی پیشکسوت نمونه ملى در کل کشور را از ریاست جمهورى در سال 1378 دریافت کرده‌ام. از بنیانگذاران سازمان پژوهش‌های علمى و صنعتى ایران و از جمله برنامه ریزان تاسیس انجمن مجسمه سازان و یکى از اعضاى هیئت مدیره انجمن در سال 1377 هستم که کماکان به همکارى خود ادامه می‌دهم. به جهت طراحى و ساخت مجسمه صلح از دبیر کل یونسکو تقدیرنامه دریافت نموده‌ام.

در پایان اگر صحبتى دارید، بفرمایید؟

طرح ساخت شهرکى به نام «شهرك هنر» در تهران در حال اجرایى شدن است. شهرك هنر جایی است که فکر و اندیشه، تخیل و تصور، نیازها و تعلقات هنري و اجتماعی را به صورت فرم ساخته و عرضه (طرح و تولید) می‌کند. این طرح را یکبارقبل از انقلاب ارائه دادم که با ساخت آن موافقت شده بود اما از پیگیري و ساخت این مجموعه خودداري کردم و بعد از چند سال دوباره طرح ساخت این شهرك را ارائه دادم و فکر می‌کنم الان زمانی است که باید این شهرك ساخته شود و جوانان مستعد در آن دانش و تجربه را با هم آموزش ببینند. این شهرك محلی خواهد بود براي آموزش و فعالیت هنرجویان مجسمه ساز از مقطع دبستان تا دکترا که با چندین هدف و رویکرد، سال‌ها آن را مورد ارزیابی و مطالعه قراردادم. با اجرایی شدن این طرح می‌توان در رونق بازارهاي داخلی و بین‌المللی، ایجاد زمینه کاربردي مجسمه سازي در صنایع مختلف، بهره گیري در فضاهاي معماري و شهري، اشتغال‌زایی براي جوانان مستعد برنامه ریزي کرد. تمام اشیایی که در اطراف ما هستند در واقع یک مجسمه‌اند. از کیف، کفش، ساعت، صندلی، عروسک و حتی سکه تا اتومبیل و هواپیما. همه چیز وطنی بود. معماري ایرانی، ظروف ایرانی، کفش، لباس و هر آنچه استفاده می‌کردیم، تولید صنعتگران داخلی بود. در واقع هنر و صنعت ما در هم تنیده بود. ریخته گرى مومى یکی از شیوه هاي مجسمه سازي است که من در اسپانیا فرا گرفتم، حال آنکه این روش قرن‌ها پیش در ایران وجود داشت که از کاوش‌های باستان‌شناسی در شهر سوخته به دست آمده است.

 
 
 
 
 
بازنشسته نمونه
 

ایمان؛ درون قلب من است

توجه به زندگی و جایگاه اجتماعى بازنشستگان، ارتقاي منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه هاي اصلی و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگى کشورى به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پاي سخن یکی از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اي را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکی از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم.

«فاطمه ساعی» در سال 1392 در هشتمین همایش 25 ذی‌الحجه به عنوان بازنشسته نمونه کشوري برگزیده شده است.

سال‌ها پیش یک خانم معلم جوان دریک کوچه بن بست قبل از خیابان جامی خانه اي خرید. خانم معلمى که براي خیلی از دانش آموزان آن ایام که مدیران این دوره‌اند نامی آشنا است. وى در محضر هنگام امضا سند خرید خانه با خود عهد بست که حتما روزي این ملک را وقف نگهداري از سالمندان کند و حالا 40 سال می‌گذرد. بانو «فاطمه ساعی» دیگر آن معلم جوان و تازه کار نیست. بلکه دبیر بازنشسته اي است که بیشتر نیاز به استراحت و آرامش دارد تا کار و دوندگی. اگر چه وي بنا داشت این ملک را تبدیل به سراي سالمندان نماید اما حوادث به گونه اي رقم خورد که تبدیل به یک خیریه درمانی شد.

اینجانب متولد مردادماه سال 1322 در اراك هستم. فرزند دوم خانواده بودم. به دلیل فوت مادر در تهران نزد مادر بزرگ، بزرگ شدم. پدر یکى از مالکین بزرگ اراك و البته متعصب بود. دیوان حافظ را از حفظ بود. به زبان عربى تسلط داشت و یک درجه تا اجتهاد داشت. با وجود زندگى مرفه، آنچنان آزادى نداشتم. یک نفرمامور بود که من و دو خواهرم را به مدرسه ببرد و برگرداند. دوران ابتدایى را در دبستان مولوى تهران گذراندم. شاگرد جدى هم بودم. در دبیرستان ایراندخت رشته تجربى خواندم. به خاطر علاقه‌ام دلم می‌خواست در آموزش و پرورش باشم تا ادبیات تدریس کنم. در اولین دوره دانشسراى مقدماتى در رشته علوم انسانى شرکت کردم که مدرك آن خیلى ارزش داشت.

2 سال خواندم و به عنوان معلم نمونه انتخاب شده و تدریس را شروع کردم. در رشته ادبیات فارسى وارد دانشسراى عالى شدم. روزها در مدرسه راهنمایى تدریس می‌کردم و شب‌ها درس می‌خواندم. سال 1352 فارغ‌التحصیل شدم. حدود 30 سال در شغل معلمی به آموزش و پرورش کشور خدمت کرده و دبیر ادبیات، عربی و قرآن بودم و تقدیر نامه هاى زیادى گرفته‌ام. پیشنهاد شغل‌های خوب با حقوق بالا داشتم، اما دوست داشتم معلم شوم. وقتى وارد کلاس می‌شدم احساس می‌کردم مثل آنها هستم. رابطه خوبى با شاگردانم داشتم و از اوضاع و احوال زندگى آنها خبر داشتم. در سال 1374 بازنشسته شدم.

به نظر من ایمان درون قلب من است. ما همه تسلیم خواسته حضرت حقیم. به اراده و خواست او به دنیا می‌آییم و در لحظه اي که جز او کسی نمی‌داند، چشم از این جهان فرو می‌بندیم. نیتم آن بود که خانه‌ام را خانه سالمندان کنم. اما گروهی از افراد که به اسم کار خیر، قصد سوءاستفاده از نیت خیرین را داشتند سر راهم قرار گرفتند که لطف و یاري خداوند اجازه نداد نیت پاك من، اسیر دام این دام گستران کژ اندیش گردد. با توجه به نیاز روز افزون جامعه به خدمات درمانی بر آن شدم تا به یاد سقاي کربلا این دارایی ناچیز خود را وقف خیریه درمانی کنم. به همین دلیل تمام تلاشم را در این راه صرف کرده و با حمایت مسئولان اوقاف استان تهران به ویژه نماینده ولایت فقیه در اداره اوقاف توانستم به این خواسته جامه عمل بپوشانم. وقف نامه خصوصى است. من دو دختر دارم مقرر شد یکى ناظر و یکى تولیت را به عهده بگیرد و بچه‌هایشان نسل به نسل اینجا را اداره کنند. خانه را با صرف هزینه اي بالغ بر 40 میلیون تومان بازسازي کرده و از جامعه شریف پزشکی دعوت به همکاري نمودم و در سال 1385 روز میلاد حضرت علی (ع) با حضور مقامات محلى افتتاح شد. مکان، حقوق کارکنان و پزشکان نیز به عهده خود من است. برخی اوقات بیمارانی هستند که امکان پرداخت وجه نقد را ندارند، از آنان وجهی دریافت نمی‌کنیم حتی پول داروي آنها را نیز پرداخت می‌کنیم. براي من دعاي خیر این بیماران از هر درآمدي ارزشمندتر است. اکنون این مرکز خیریه با داشتن واحدهاي درمانی از قبیل:پزشک عمومی، زنان و زایمان، دندانپزشکی، پوست و مو، داخلی و اطفال، اعصاب و روان، مشاوره و کلاس‌های راهنماي خانواده آماده خدمت رسانی است. در خصوص مدرسه سازي باید این نکته را بگویم که مدرسه منزل اول من بوده و از مدرسه رشد یافته‌ام. به همین خاطر دوست دارم مدرسه اي در شهر تهران احداث کنم و در اختیار فرزندان این آب و خاک قرار دهم.

·      شیرین‌ترین خاطرات خود را از دوران خدمتتان بیان کنید.

با بچه‌ها دوست بودم ولى وقت درس دادن سکوت کامل بود. شاگردانم از راننده تاکسى تا رییس ادارات و ... شده‌اند. آنها بچه هاى من هستند. خیلى وقت‌ها من آنها را به خاطر نمی‌آورم، اما شاگردانم مرا به یاد دارند. وقتى آنها را می‌بینم و محبتشان را دریافت می‌کنم انگار دنیا را به من داده‌اند.

·      وقتى حکم بازنشستگی‌تان را دریافت کردید چه حسى داشتید؟

مدرسه خانه من بود. نه از سر احتیاج که از روى علاقه معلم شده بودم. دانش آموزانم براى بازنشستگى من جشنى ترتیب دادند و قرآنى هدیه کردند که از دریافت آن احساس خوبى داشتم.

·      به عنوان یک بازنشسته چه انتظارى از صندوق بازنشستگى کشورى دارید؟

انتظار دارم صندوق بازنشستگى کشورى به کسانى که بى بضاعت هستند کمک کنند. معلمان مردمان خوبى هستند و بعضى زندگی‌شان خوب است و بعضی‌ها آبرومندانه ظاهر را حفظ می‌کنند.

·      یک جمله خطاب به مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى بگویید؟

من در همایش به چشم خود دیدم که خانم عطاریان پشتیبان بازنشستگان هستند. وقتى سعى و کوشش ایشان را دیدم دعا کردم انشاا... پابرجا و سلامت باشند و حقوق فرهنگیان را، هم سطح دیگر بازنشستگان بپردازند.

·      بازنشستگى را در یک جمله توصیف کنید؟

برخلاف زمان خدمت، همیشه اینجا هستم. وقتى اینجا می‌آیم، احساس آرامش می‌کنم. مثل اینکه دنیا مال من است. وقتى مریض می‌شوم با چشم خودم خدا و کمک‌هایش را می‌بینم.

 
 
 
 
 
بین‌الملل
 

پیرترین کشورهاى جهان

بحران کهنسالى به عنوان یکى از مسایل جمعیت شناختى موقعى به کشورى اطلاق می‌شود که درصد بالایى از مردم آن کشور بالاى 65 سال سن داشته باشند. در ایران هنوز دوره پیرى جمعیت فرا نرسیده است و ما وارد دوره میانسالى شده‌ایم که دوره خوب در جهت شکوفایى و توسعه اقتصادى محسوب می‌شود. وقتى جمعیت بالاى 65 سال بیش از 15 درصد شود، ساختار جامعه سالخورده به حساب می‌آید. کشور موناکو با 26,9 درصد جمعیت بالای 65 سال پیرترین کشور جهان و امارات متحده عربى با 9 دهم درصد در رده 230 به عنوان جوان ترین کشورهاى جهان است که نیروى کار مهاجر، که اکثرا جوانند نیز در این آمار بى تاثیر نیست. جالب است بدانید که ایران با 5 درصد در رده 138 قرار گرفته است.

رشد جمعیت سالمندان جهان

بر پایه اعلام سازمان ملل تعداد افراد 60 ساله و بیشتر جهان در سال 1950 بالغ بر 205 میلیون نفر بود. این تعداد در سال 2002 به حدود 629 میلیون نفر (سه برابر) افزایش یافت که حدود 10 درصد جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهد. پیش بینی انجام شده نشان می‌دهد که تعداد جمعیت سالخوردگان جهان در سال 2050 به حدود 2 میلیارد نفر افزایش یابد که براي اولین بار از تعداد افراد زیر 15 سال، بیشتر خواهد بود.

در حال حاضر به ازاي هر یک نفر جمعیت 60 ساله و بیشتر، 10 نفر در جهان زندگی می‌کنند و که این رقم طی 50 سال آینده به نصف کاهش می‌یابد. هم اکنون رشد جمعیت جهان حدود 2/1 درصد است حال آنکه رشد جمعیت سالمندان (افراد 60 ساله و بیشتر) حدود 9/1 درصد است. پیش بینی شده است رشد جمعیت سالمندان براى سال‌های 2030- 2025 به حدود 5/3 برابر رشد جمعیت کل برسد.

افزایش سن بازنشستگى در چین

چین قصد دارد براى مقابله با کاهش نیروى کار که مانع رشد اقتصادى می‌شود، براى نخستین بار از دهه 1950 به این طرف، سن بازنشستگى را افزایش دهد.

معاون وزیر منابع انسانى و تامین اجتماعى چین اظهار کرد: این سن به تدریج افزایش خواهد یافت. اقتصاددانان در نظرسنجى بلومبرگ پیش بینى کرده‌اند سن بازنشستگى اجبارى چین که در حال حاضر براى بیشتر زنان 50 سال و براى مردان 60 سال است، در سال 2020 احتمالا حدود پنج سال بالاتر از اکنون خواهد بود. به تاخیر انداختن سن بازنشستگى ممکن است نسبت به تسهیل سیاست تک فرزندى که ماه گذشته اعلام شد، ابزار موثرترى براى مقابله با کمبود نیروى کار و هدایت رشد باشد. بیش از سه دهه کنترل جمعیت، تعداد نیروى کار فعال را کاهش داده و به موانع موجود سر راه توسعه اقتصاد چین افزوده است. طبق آمار دولتى چین، جمعیت نیروى کار فعال سال گذشته 3/45 میلیون نفر کاهش یافت.

سازمان ملل پیش بینى کرده جمعیت افراد 15 تا 59 ساله از سال 2015 تا 2025 حدود 24 میلیون نفر کاهش خواهد یافت. کمبود نیرو، افزایش هزینه هاى نیروى کار را به دنبال داشته و موجب شده شرکت‌هایی مانند سامسونگ الکترونیکس تولیدشان را به کشورهاى دیگرى مانند ویتنام منتقل کنند.

افزایش سن بازنشستگى مردان به 65 سالگی تا سال 2020 کمک می‌کند نیروى کار حفظ شود. طبق آمار اداره آمار چین، شمار نیروى کار مرد 47 تا 51 ساله در سال 2011 به 5/41 میلیون نفر و شمار زنان 37 تا 41 ساله به 5/51 میلیون نفر رسید.

چین تنها کشورى نیست که با این مشکل روبرو است؛ انگلیس نیز قصد دارد سن بازنشستگى را تا سال 2020 از 65 به 66 سال افزایش دهد و ممکن است تا اواسط دهه 2030 به 68 سال افزایش دهد. سن بازنشستگى در استرالیا نیز قرار است تا سال 2023 از 65 به 67 سال افزایش پیدا کند و دولت این کشور ممکن است این سن را به 70 سال نیز افزایش دهد.

سالمندترین کشور اروپا و جهان

مطابق گزارش اداره آمار جمهورى صربستان از هفت میلیون و 186 هزار و 862 نفر جمعیت صربستان، یک میلیون و 177 هزار و 766 نفر بالاتر از 65 سال دارند که این آمار نشان می‌دهد صربستان در زمره سالمندترین کشورهاى اروپا و جهان قرار دارد. 81 هزار و 550 نفر از ساکنین صربستان بالاتر از 85 سال سن دارند که این روند را نشانه خوبى در افزایش طول عمر در کشور به حساب می‌آید اما باید حمایت و مراقبت بیشتر از سالمندان در دستور کار باشد. بر اساس آمار منتشر شده رسانه هاى جمعى صربستان، جمعیت جهان تا سال 2050 میلادى از هفت میلیارد و یک صد میلیون نفر به 9 میلیارد و 700 میلیون نفر افزایش خواهد یافت و هند از نظر تعداد جمعیت، از چین سبقت گرفته و به پرجمعیت‌ترین کشور جهان تبدیل خواهد شد.

پیرترین دانشجویان جهان

ادگار داوس زمانى که تحصیلات خود را براى گرفتن مدرك دکترا آغاز کرد 88 سال سن داشت.

او یک کشیش بازنشسته اهل انگلیس است که تا به حال موفق به دریافت 6 مدرك دانشگاهى شده است و بیشتر عمر خود را صرف تحصیل کرده اما با مرگ همسرش ادامه تحصیل او هم به تعویق افتاد به طورى که دیگر هیچکس فکر نمی‌کرد او بار دیگر به سراغ تحصیل در رشته دیگرى برود. زمانى که تحصیلات ادگار در مقطع دکترا به اتمام رسید او 94 سال و 268 روز سن داشت، همین مسئله باعث شد تا لقب پیرترین دانشجوى دکتراى دنیا به او داده شود.

آمارهاى جهانى در مورد تعداد بازنشستگان شگفت انگیز است

با توجه به اداره آمار جهانى،579 میلیون نفر در سراسر جهان در دوران بازنشستگى به سر می‌برند و بر طبق مطالعه تحقیقاتى که توسط شرکت HSBC صورت گرفته جمعیت بازنشستگان جهان تا سال 2050 به سه برابر یعنى به بیش از 1,5 میلیارد افزایش می‌یابد.

در صورتى که سن بازنشستگی 60 سالگى باشد، متوسط طول زندگى پس از بازنشستگى در مردان 18,5 و در زنان 23 سال است که با ثابت بودن سن بازنشستگى، سن امید به زندگى در حال افزایش است. همچنین گزارش شده است که 44 درصد مردم انتظار دارند قبل از اینکه به طور کامل بازنشسته شوند نیمه بازنشسته شوند چون در این صورت آنها از لحاظ جسمى و ذهنى فعال باقى می‌مانند.

 
 
 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

شیوع و علل سقوط در سالمندان

پرت شدن و سقوط از بزرگترین مشکلات قابل پیشگیرى در منازل، بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌ها است. بر اساس آمار، میزان سقوط در سالمندان بین 35 تا 45 درصد در سالمندان 65 ساله و تا 50 - 60 درصد سالمندان 75 سال به بالا می‌باشد.

سقوط حدود دو سوم تمام حوادث را در گروه سنى سالمندان تشکیل می‌دهد، به گونه اى که حدود یک سوم ساکنان آسایشگاه هاى سالمندان حداقل یک بار در سال و حدود نیمى از آنان بیش از یک بار زمین می‌خورند.

عوارض سقوط در سالمندان

انواع شکستگی‌ها، کبودى، تخریب بافت نرم، پارگی‌ها و هماتوم سابدورال از عوارض متداول سقوط در سالمندان هستند. از دست دادن اعتماد به نفس، ترس از افتادن مجدد، عدم توانایى در انجام امور روزمره، طرد شدن توسط اجتماع و دیگران سایر دغدغه‌هایی است که فرد سالمند تجربه می‌کند و به نوبه خود به عزلت و گوشه گیرى منجر می‌شود.

تا 25 درصد افراد بعد از زمین خوردن دچار صدمه می‌شوند.35 درصد دچار ترس از زمین خوردن مجدد می‌شوند. 45 درصد افراد بعد از زمین خوردن قادر به برخاستن نیستند. در 15 -10 درصد موارد سقوط منجر به شکستگی می‌شود و به طور کلی 87 درصد علت تمام شکستگی‌ها در سالمندان، سقوط می‌باشد.

شکستگی‌ها به طور شایع تر در هیپ، لگن، فمور، مهره‌ها، هومروس، سر، ساعد، پا و آرنج در 3 درصد موارد سقوط رخ می‌دهد و 87 درصد تمامى موارد شکستگی‌ها و بیش از 95 درصد شکستگی‌های هیپ به دلیل سقوط است و نیز سقوط دومین علت حوادث منجر به صدمات طناب نخاعى و مغز است.

شدت عوارض مربوط به سقوط با افزایش سن بیشتر می‌شود که به پذیرش در بیمارستان و پرستارى در خانه منتهى می‌شود.

سقوط نه تنها زندگى سالمندان را تحت تاثیر قرار داده بلکه تاثیرات مهمى نیز روى سیستم‌های بهداشتى و درمانى جامعه به جا می‌گذارد و با افزایش نیاز به خدمات تشخیصى، مراقبتى و درمانی و افزایش تعداد پذیرش و طول مدت اقامت بیمارستانى همراه است. عوارض منتج از سقوط تهدید جدى سلامت، عملکرد و استقلال سالمند محسوب می‌شود و به دلیل موربیدیتى، کاهش فعالیت‌های فیزیکى، ایجاد وابستگى هزینه هاى زیادى را تحمیل می‌کند.

بنابراین یکى از اهداف اولیه مراقبت از سالمندان، کمک به حفظ حداکثر استقلال آنان در محیطی ایمن است تا با پیشگیرى از افتادن، بتوان کیفیت زندگى آنان را ارتقاء بخشید.

علل و عوامل خطر سقوط

سقوط معمولا ناشى از تعامل عوامل مختلف و مولتى فاکتوریال است. عوامل سقوط در مجموع به دو دسته عوامل داخلى و خارجى تقسیم می‌شوند.

عوامل داخلى شامل سن بالاى 80 سال، جنس، وزن کم، ضعف عضلات اندام تحتانى، کاهش حس ارتعاش، کاهش توانایى ذهنى، کاهش اطلاعات حسى، کند شدن پاسخ‌های حرکتى، کاهش فعالیت و تحرك بدن، کاهش قدرت عضلات پروکسیمال و ضعف در قدرت گرفتن اجسام، کاهش انعطاف پذیري مفاصل، آرتریت ها، اختلالات عضلاتی اسکلتی، اختلالات نورولوژیکی، کاهش عملکرد سیستم وستیبولار، دمانس، نوروپاتی محیطی، مشکلات قلبی عروقی، اختلالات شناختى و اختلالات عملکردى به ویژه محدودیت در ADL، اختلالات تعادلى، اختلال در راه رفتن، وجود بیماری‌های مزمن از قبیل پارکینسون، ضعف بینایى، سکته مغزى، فشار خون بالا، کاهش فشار خون، بى اختیارى ادرار، دیابت، آرتریت، استئوپروزسابقه سقوط قبلى می‌باشد. از میان عوامل داخلى محققین، کاهش مهارت‌های حفظ تعادل را عامل اصلى زمین خوردن و دیگر مشکلات حرکتى سالمندان می‌دانند، به طورى که دو سوم افرادى که زمین می‌خورند دچار اختلال تعادل هستند.

عوامل خارجى نیز شامل مصرف داروهاى سایکوتراپیک و خواب آور، پلى فارماسى، شرایط محیطى مانند روشنایى کم محل تردد، فرش لغزنده، فقدان وسایل ایمن در حمام، حرکت سطح اتکا و سُر خوردن، ناهموارى سطوح، اسباب و وسایل دست و پاگیر در مسیر رفت و آمد سالمندان، وسایل کمک حرکتى نامناسب، پلکان نا ایمن، تخت و توالت با ارتفاع نامناسب، حیوانات دست آموز و... می‌باشد.

در موسسات مواردى از قبیل سالمندان تازه پذیرش شده، فقدان دستگیره در محل‌های عبور و مرور و سرویس‌های بهداشتى، کاهش تعداد پرستاران، فعالیت بدون نظارت، اوقات صرف غذا نیز به این عوامل افزوده می‌شود. به هر حال سقوط معمولا ناشى از تعامل عوامل مختلف است، هرچند یکى از این عوامل غالب است. ویژگی‌های فردى به همراه عوامل رفتارى و فارماکولوژیک می‌تواند بالانس را تغییر داده و یا روى پاسخ وضعیتى سالمند اثر بگذارد.

در مجموع حوادث (محیطی) 31 درصد، اختلال راه رفتن 17 درصد، گیجى و سرگیجه 13 درصد، افتادگى پا 10 درصد، کنفیوز 4 درصد، هیپوتانسیون وضعیتى 3 درصد، اختلالات دید 3 درصد، سایر عوامل 15 درصد و عوامل ناشناخته 5 درصد علل سقوط را تشکیل می‌دهند. در بیش از 50 درصد از موارد، یک عامل خارجى در بروز حادثه دخالت دارد.

شایع‌ترین مکان‌های سقوط سالمندان

انتظار می‌رود تا محل‌هایی که سالمند بیشترین زمان در طی شبانه روز را در آن محیط‌ها سپري می‌کنند شامل اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، توالت و پله‌ها بیشترین احتمال بروز حوادث و سوانح روزمره نظیر زمین خوردن را در بر داشته باشند، چنانکه در مطالعات صورت گرفته نیز توالت، حمام و آشپزخانه به ترتیب شایع‌ترین محل‌های آسیب در سالمندانی بوده که در منزل زندگی می‌کرده‌اند. در توالت‌ها مشکلاتی نظیر نشستن در توالت، عدم وجود دستگیره یا میله کنار و لغزنده بودن کف توالت، بیشترین علل حادثه را تشکیل داده و در حمام مشکلاتی از قبیل عدم وجود میله کنار، لغزنده بودن کف حمام و درجه حرارت بالا به ترتیب شایع‌ترین مشکلات ایمنی محسوب می‌شوند.

 
 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

سالمند و موسیقی درمانى

در همه جوامع بشري، سالمندان تعداد قابل توجهی از جمعیت را شامل می‌شوند. بنابراین در صورتى که شرایط مساعد براي سالمند فراهم باشد تا بتواند مستقل و امیدوار زندگی کند، مشکلات اجتماعی کاهش یافته، مشکلات خانواده نیز کمتر می‌شود. یکی از راه هاى مناسب براي بهتر شدن زندگی سالمند و کاهش وابستگی او به دارو و درمان که هزینه قابل توجهی را بر او تحمیل می‌کند، موسیقی است.

موسیقی درمانی بیش از هر تکنیک درمانی دیگر با زندگی روزمره مردم آمیخته و با نیاز و احساس آنها عجین شده است. به طوری که همانند خواب و خوراك، خواندن نیز در هر مکان و محفلی دیده و شنیده می‌شود.

اما علت گرایش و علاقه مردم به موسیقی به خاطر طبیعت و فطرت آدمی است که مجذوب موسیقی است. ذات موزون موسیقی با فطرت وحدت طلب آدمی، پیوند ناگسستنی دارد.

شنیدن و خواندن رایج‌ترین شیوه موسیقی درمانی است که در همه شرایط گوناگون زندگی به سادگی از آن سود می‌جوییم و حال و احوال خود را دستخوش آرامش و سبکی یا نشاط و سرزندگی کرده به انرژي و هیجان درونی توان می‌بخشیم.

هرکس که در شرایط سالمی باشد هرازگاهی با شنیدن و خواندن، احساسات خود را جاري می‌سازد و برون می‌افکند و انرژي کسل و یا نگران و سرگردان درونی را به سمت حالت و احساسی مطلوب هدایت می‌کند و از فشار بی رغبتی دل می‌کاهد. این شیوه درمانگري ساده همیشه و همه وقت مورد استفاده مردم بوده است. چنانچه آمده است که داود پیامبر هر از گاهی در کوه

و دشت به الحان خوش نوایی سرمى داد تا فشار تألمات مکافات قوم را از دل بکاهد و مجدداً بر مردم و اجتماع فرود آید و با قدرت و روحیه مسلط‌تری به اصلاح امور بپردازد. مهمترین نقش موسیقی به عنوان درمان در بیمارستان‌های مختلف و براي سالمندان است. براي سالمندانی که دنیاي ذهنی پراکنده اي دارند، نظم موسیقی تجربه سازمان یافته مطلوبی است که می‌تواند آنها را از آشفتگی احساس دور کند تا توانایی پیش بینی کردن فعالیت و ارتباط با موسیقی را به دست آورند.

پیش از آنکه هر فردي بتواند در اجتماع رابطه مناسب و موفقیت آمیزي داشته باشد باید ابتدا با خود احساس راحتی کند. موسیقی می‌تواند ابزار «خود بیانى» را فراهم کند و احساس «خود ارزشمندی» را تقویت نماید؛ این مهم به مقدار قابل توجهی مراجعه افراد را به مراکز درمانی کم می‌کند و مصرف دارو را به حداقل می‌رساند.

در سالمندان توجه به این امر ضروری است که موسیقی سبب می‌شود آستانه تحمل درد بالا رود. تپش قلب، اضطراب و افسردگی کم شود. بسیاري از سالمندان براي برطرف کردن این مشکلات به مقدار زیادي دارو نیاز دارند. اگر سالمند خود نوازنده ساز باشد، اثر مفید آن چندین برابر خواهد شد. قابل ذکر است که در ایام پیري که چشم خوب نمی‌بیند، مطالعه مشکل می‌شود و بسیاري از سرگرمی‌ها جایگاه خود را از دست می‌دهند، استفاده از موسیقی بسیار مفید و مشکلات چندگانه سالمندان را کاهش می‌دهد.

بسیاري از سالمندان در زمینه تقویت کارکرد جسمی نیازهایی دارند این نیازها ممکن است شامل تقویت حرکتی در مفاصل مختلف، افزایش توان و تحمل بدن و تقویت قدرت عضلانی بعد از شکستگی یا بیماري باشد. با موسیقی می‌توان راه هاى سرگرم کننده و لذت بخش براي رسیدن به اینگونه اهداف تقویتی پیدا کرد. به عنوان مثال با موسیقی همراه با تمرینات ورزشی روزانه می‌توان احساس دردي را که غالباً توأم با این ورزش‌ها است از ذهن دور کرده و محرك لازم را براي شرکت در انجام این قبیل ورزش‌ها و فعالیت‌های حرکتی فراهم آورد. دست زدن نشاط انگیز و موسیقی ریتمیک می‌تواند ورم مفاصل انگشتان را کم کند. فعالیت‌هایی چون حرکات ورزشی موزون می‌تواند احساس اطمینان، شادي و امنیت را براي انجام حرکات مستقل، در سالمند بهبود بخشد. ضربه زدن به زمین همراه با موسیقی سبب خم شدن و کشش عضلات بدن می‌شود که در تنظیم جریان خون، تقویت عضلات و توان بدنی مؤثر است. گوش دادن به موسیقی، نه به اندازه نواختن ساز ولی کمتر از آن، اثر مفید دارد و با توجه به اینکه بسیار کم هزینه است و سالمند می‌تواند در موقع انجام کارهاي روزانه و استراحت به آن بپردازد، بسیار با اهمیت است. بیشترین اثر موسیقی روي بی قراري، گیجی، تنش و آلزایمر بوده است، موسیقی توانایی فرد را افزایش می‌دهد، افسردگی را کم می‌کند و یا از بین می‌برد و با توجه به اینکه یکی از مشکلات سالمندان افسردگی است و باید هزینه اي را صرف درمان و بستري کردن سالمند کرد، می‌توان به این موضوع توجه دقیق داشت. به طور کلی موسیقی درمانی علاوه بر بهبود شرایط زندگی سالمندان، در کاهش احساس تنهایی، ترس از آینده مشکلات جسمی، مشکلات روحی و روانی، احساس طرد از خانواده، اضطراب، اندوه، مشکلات تغذیه اي، وابستگی به دیگران و وابستگی دارویی سالمندان نقش بسزایی دارد. مشکلات سالمندان تحت تأثیر موسیقی سبک‌تر و تحمل مشکلات براي آنان آسان‌ترمی شود. موسیقی موجب بالا رفتن سطح اعتماد به نفس سالمندان می‌شود، وابستگی عاطفی آنها را زیاد و وابستگی به دیگران را کم می‌کند. سبب می‌شود که تمایل به ورزش در فرد سالمند پدید آید. بیایید سالمندان را آموزش دهیم که این امکان کم هزینه را مورد توجه قرار دهند.

 
 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

بیماری‌های روان تنى؛ منشا مشترك جسم و روان

بیمارى روان تنى به معنى بیمارى با منشا مشترك جسم و روان است و منظور از آن، بیماری‌های جسمى و فیزیکى است که فاکتورهاى روحى و روانى بر آنها تاثیر مهم و غیرقابل انکارى دارد.

بیماری‌های روان تنى، بیماری‌های جسمى هستند که فاکتورهاى روحى، روانى نقش مهمى در ایجاد آن، ادامه یافتن بیماری یا در واکنش آنها به درمان‌های جسمى، فیزیکى دارند.

بیماری‌های روان تنى، تعداد زیادى از بیماری‌های جسمى را شامل می‌شود که به چند دسته ازآنها اشاره می‌شود:

1-بیماری‌های قلبى-عروقى: ازمهمترین بیماری‌های این دسته تشخیصى است و یکى از عوامل مرگ و میر در جوامع پیشرفته است. فاکتورهاى روحى و روانى در ایجاد این اختلالات نقش مهمى دارند و از جمله این بیماری‌ها می‌توان به فشار خون، بیمارى عروق کرونر، آریتمى هاى قلبى، مرگ‌های ناگهانى و بیمارى نارسایى احتقانى قلب اشاره کرد. افسردگى، از فاکتورهاى روانى است که بر این اختلال اثر دارد که از طریق زندگى غیرفعال و بدون تحرك کافى، انزواى اجتماعى، تغذیه ناسالم و... ایجاد می‌شود. سایر فاکتورهاى روانى شامل عصبانیت، کینه، دشمنى پایدار و کاهش خوش بینى است که با عدم رضایت از زندگى، کار یا خانواده ارتباط نزدیکى دارد. اضطراب و استرس اعم از نوع شدید، فعال، یا دائمى و خفیف هم در بیمارى زایى نقش مهمى دارد.

2- بیماری‌های دستگاه گوارش:دومین گروه از این اختلالات هستند که می‌توان از این دسته به زخم معده، بیماری‌های التهابى روده، بیماری‌های عملکردى روده از جمله سندرم روده تحریک پذیر یا سوءهاضمه عملکردى شکم، دردهاى عصبى و... اشاره کرد.

3- چاقى و اختلالات خوردن و بیماری‌های وابسته: مانند قند خون

4- بیماری‌های تنفسى: از جمله آسم و بیماری‌های انسدادى ریه.

5- بیماری‌های روماتولوژیک:بیماری‌های روان تنى بسته به نوع بیمارى، تاثیر هورمون‌های جنسیتى بر روند بیمارى، شدت بیمارى و دیگر عوامل از جمله عامل ژنتیک یا سایر نارسایی‌ها، ممکن است در جنس زن یا مرد شایع‌تر باشند و حتى بعضى از انواع این بیماری‌ها کودکان را نیز درگیر می‌کنند. وراثت با درجات مختلفى در ابتلا به این بیمارى موثر است. فاکتورهاى فیزیکى یا بیولوژیک بیشتر ارثى هستند، در حالى که بسیارى از عوامل و فاکتورهاى روحى و روانى ممکن است بر اثر تربیت و یادگیرى از خانواده یا افراد مهم زندگى، اتفاقات روند رشد و بلوغ یا وقایع مهم زندگى به وجود بیایند. کسانى که در معرض استرس‌های شدید یا مزمن هستند، افرادى که از روابط خانوادگى سالم و غنى محرومند یا در معرض فشارهاى مزمن خانوادگى هستند، بیشتر از همه در معرض ابتلا به بیماری‌های روان تنى قرار دارند. البته نحوه شخصیت فرد و نحوه نگرش او به مسائل و مشکلات و شیوه‌هایی که غالبا در مواجهه با مسائل به کار می‌گیرد، در میزان اثر تخریبى عوامل استرس زا، نقش بسزایى دارد. افرادى که فاقد مکانیسم‌های دفاعى مناسب یا سالم در برابر استرس‌های روزمره زندگى هستند، قطعا آسیب پذیرى بیشترى در مواجهه با مشکلات دارند.

بسته به نوع بیمارى و شرایط خاص هر فرد، درمان‌های صرفا فیزیکى یا فیزیکى و روانى و در بعضی موارد هم تنها درمان‌های روحى و روانى پیشنهاد می‌شود وقطعا درمان‌های ترکیبى، بهترین تاثیر را دارند.

حمایت خانواده، بهبود الگوهاى ارتباطى بیمار و خانواده و بهبود درك متقابل و همدلى در خانواده، نقش مهمى در پیشگیرى و درمان این قبیل بیماری‌ها دارد. همانطورکه مناسبات سالم خانوادگى در ایجاد و حفظ سلامت روحى اعضا و افراد خانواده نقش مهم و حیاتى دارد، مناسبات ناسالم در بیمارى زایى موثر خواهد بود.

معاشرت؛ نقطه عطف سالمندي

معاشرت؛ نقطه عطفی است که دوره سالمندي را دلپذیرتر می‌کند. افرادي که از ارتباطات اجتماعی قوي و نیرومندي برخوردارند از سلامت بهتري بهره‌مند هستند. مطالعات صورت گرفته روي زندگی افرادي که عمر بالایی داشته‌اند نشان می‌دهد آنها از روابط خوبی با دیگران برخوردار بوده و همواره به دیدار دوستان و اقوام خود می‌رفته‌اند.

همچنین این مطالعات نشان می‌دهد افرادي که ازدواج کرده‌اند نسبت به افراد مجرد بیشتر عمر می‌کنند. این مطالعات بیانگر آن است زنان متاهل به طور متوسط تا چهار سال و مردان متاهل 10 سال بیشتر از همجنسان خود که مجرد هستند، عمر می‌کنند.

اگر دوست دارید بیشتر زندگی کنید و در مدت زندگی خود از سلامت روانی و جسمی بیشتري برخوردار باشید باید در نخستین گام به همسر خود اعتماد کنید، این اعتماد بزرگترین پشتیبان و سرمایه اي است که شما را روي خط عمر و زندگی به جلو حرکت می‌دهد. زنانی که به شوهر خود اعتماد می‌کنند تا شش سال بیشتر زندگی می‌کنند.

 
 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

رو ش هاى فراهم آوردن شادابى جسمى و ذهنى بازنشستگان

دوران بازنشستگى ممکن است به یکى از بى حوصله ترین روزهاى زندگی‌تان تبدیل شود زیرا به جاى اینکه فقط تعطیلات آخر هفته را در خانه باشید، هر روز در خانه خواهید بود و این موضوع براى بسیارى ازمردم غیرقابل هضم و غیرقابل باور است و به این ترتیب چون نمی‌توانند باور کنند که بازنشسته شده‌اند دچار بی‌حوصلگی می‌شوند.

می‌توانید با ایجاد آمادگى در خودتان از همین حالا که مشغول به کار هستید و بازنشسته نشده‌اید، دوران بازنشستگى سرشار از شادى و موفقیتى را پیشرو داشته باشید و این اتفاق فقط از طریق شروع به ایجاد آمادگى در وجود خودتان از هم اکنون به وجود می‌آید. یکى از واضح و بدیهی‌ترین مسائلى که براى مردم در زمان بازنشستگی‌شان بسیار حائز اهمیت و مفید و مؤثر است، پرداختن به تفریحات دلخواه و سرگرمی‌های شخصى است.

مهمترین گام قبل از بازنشستگى این است که با اطمینان کامل سرگرمی‌هایتان را برگزینید و در واقع قبل از بازنشسته شدن، شروع به انجام دادن آن سرگرمی‌ها و تفریحات کنید. زیرا اگر شما بازنشسته شدید و پرداختن به یک سرگرمى را آغاز نکرده باشید، براى شما بسیار دشوار و دور از ذهن است که به یکباره شروع به انجام سرگرمی‌هایتان کنید و چون انجام این کار براى شما تازه و جدید است، انجام دادن آن برایتان بسیار سخت و دشوار خواهد بود. قبل از بازنشستگى در مورد آنچه از انجام آن لذت می‌برید، عمیقا فکر کنید؛ کارهایى از قبیل باغبانى و رسیدگى به گل‌ها، یادگیرى مهارت‌های خاص یا حتى انجام انواع و اقسام ورزش‌ها و ... شما می‌توانید قبل از بازنشستگى هر یک از این کارها و سرگرمی‌هایی را که دوست دارید از پایه بیاموزید و از همین حالا انجام اینکار را شروع کنید.

مورد دیگرى که بسیارى از مردم به انجام آن می‌پردازند، داوطلب شدن براى انجام کارهاى گوناگون براى دیگران بدون دریافت مزد و پاداش است. بسیارى از مردم خواستار خدمت کردن به دیگران و همنوعان خود هستند، بهترین زمان براى انجام این قبیل کارها، دوران بازنشستگى است. شما می‌توانید در زمان‌هایی که وقت اضافه دارید و همه کارهایتان را انجام داده‌اید، به انجام کارهاى خیر و خداپسندانه بپردازید و گره اى هر چند کوچک از زندگى دیگران باز کنید. انجام این کارها حس جدیدى را در شما به وجود می‌آورد و می‌تواند به زندگی‌تان معنا و مفهوم دیگرى ببخشد. مى توانید به مدرسه‌هایی که در آنها تحصیل

کرده‌اید، بروید و در آنجا خاطرات شیرین جوانى و دوران تحصیل را یادآورى کنید. حتى ممکن است در دوران بازنشستگى علایق، سرگرمی‌ها و تفریحات جدیدى را کشف کنید؛ شما حتى قادر هستید دوستان تازه اى براى خودتان بیابید. بسیارى از مردم هستند که در این دوران از انجام دادن انواع ورزش‌ها و بازی‌ها لذت می‌برند، حتى باشگاه‌های فراوانى براى بازى شطرنج وجود دارد. شطرنج می‌تواند در فعال نگه داشتن مغز و ذهنتان بسیار مؤثرو مفید باشد.

بازنشستگى و رفع نیازهاى مادى و معنوى

بازنشستگى به دورانى از زندگى اطلاق می‌شود که فرد از مدار کار و فعالیت خارج شده و از آن پس با دریافت حقوق معینى تحت عنوان حقوق بازنشستگى به زندگى دلخواه خود ادامه می‌دهد.

شرایط بازنشستگى در بیشتر جوامع رسیدن به سن معینى است که شرایط جسمى فرد، توان ادامه اشتغال را از وى باز ستانده و دیگر نمی‌تواند به کار و فعالیت ادامه دهد؛ سن بازنشستگى در کشورهاى جهان تفاوت می‌کند اما به طور کلى در محدوده 55 تا 70 سالگى است.

تا پیش از اینکه مسئله رفاه اجتماعى در جوامع اروپایى مطرح شود کارمندان و کارگران وابسته به بخش دولتى یا خصوصى از حقوق و مزایای بازنشستگى برخوردار نبوده و ناگزیر تا پایان عمر خود به کار ادامه می‌دادند و اگر دچار ناتوانى و بیمارى می‌شدند یا باید از پس اندازى که هنگام اشتغال اندوخته بودند هزینه می‌کردند یا با کمک‌های مالى اقوام و بستگان به زندگى ادامه می‌دادند. تصور کنید حکم بازنشستگى شما صادر شده بدون اینکه برنامه اى براى بازنشستگى خود تنظیم کرده باشید.

در وحله نخست، چگونه گذراندن اوقات بیکارى ذهن شما را مشغول کرده و سپس متوجه خواهید شد که نظم و ترتیبى که سال‌های دراز بر زندگی شما حاکم بوده اکنون رخت بر بسته و یک آشفتگى و بى نظمى در زندگی تازه شما به وجود آمده است. جامعه‌شناسان و روانشناسان اجتماعى این آشفتگى و بى نظمى را پدیده اى آسیب رسان دانسته و آن را ناشى از کوتاهی افراد در تنظیم برنامه ریزى براى این دوران دانسته‌اند. کارشناسان بر این باورند نظام‌های تامین اجتماعى بیشترین سهم را در عقب‌ماندگی سامانه هاى تامین اجتماعى براى برطرف کردن نیازهاى عاطفى بازنشستگان و از کار افتادگان دارند. تشکل‌ها و اجتماعاتى که تحت عناوین گوناگون بازنشستگان نهادهاى مختلف به وجود آورده‌اند نیز بیشترین تلاش خود را صرف برطرف کردن نیازهاى مادى کرده‌اند. اتحادیه هاى گوناگونى که افراد شاغل تشکیل می‌دهند تا در دوران بازنشستگى زندگى مرفه ترى براى افراد تحت پوشش خود فراهم سازند، با همه تلاش‌هایی که براى نیل به این هدف به عمل آورده، نتوانسته‌اند رضایت اکثر بازنشستگان را جلب کنند.
 
 
 
 
 
داستان
 

پیرمرد بازنشسته و دانش آموزان شیطون!

روزى پیرمرد بازنشسته، خانه جدیدى در نزدیکى یک دبیرستان خرید. یکى دو هفته اول همه چیز به خوبى و در آرامش پیش می‌رفت تا این که مدرسه‌ها باز شد. در اولین روز مدرسه، پس از تعطیلى کلاس‌ها سه تا پسر بچه در خیابان راه افتادند و درحالی‌که بلند بلند با هم حرف می‌زدند، هر چیزى را که در خیابان افتاده بود شوت می‌کردند و سر و صدای عجیبى راه انداختند. این کار هر روز تکرار می‌شد و آسایش پیرمرد کاملاً مختل شده بود. این بود که تصمیم گرفت کارى بکند. روز بعد که مدرسه تعطیل شد، دنبال بچه‌ها رفت و آنها را صدا کرد و به آنها گفت: «بچه‌ها شما خیلى بامزه هستید و من از این که می‌بینم شما اینقدر نشاط جوانى دارید خیلى خوشحال هستم. من هم که به سن شما بودم همین کار را می‌کردم. حالا می‌خواهم لطفى در حق من بکنید. من روزی 1000 تومان به هر کدام از شما می‌دهم که بیایید اینجا و همین کارها را بکنید. »

بچه‌ها خوشحال شدند و به کارشان ادامه دادند. تا آن که چند روز بعد، پیرمرد دوباره به سراغشان آمد و گفت: «ببینید بچه‌ها متأسفانه در محاسبه حقوق بازنشستگى من اشتباه شده و من نمی‌توانم روزى 100 تومان بیشتر به شما بدهم. از نظر شما اشکالى ندارد؟ »بچه‌ها گفتند: «100 تومان؟ اگر فکر می‌کنی ما به خاطر روزى فقط 100 تومان حاضریم این همه بطرى نوشابه و چیزهاى دیگر را شوت کنیم، ما نیستیم. »و از آن پس پیرمرد با آرامش در خانه جدیدش به زندگى ادامه داد.

بازنشستگى نجار

نجار پیرى خود را براى بازنشسته شدن آماده می‌کرد تا اینکه یک روز او با صاحب کار خود موضوع را در میان گذاشت. پس از روزهاى طولانى و کار کردن و زحمت کشیدن، حالا او به استراحت نیاز داشت و براى پیدا کردن زمان این استراحت می‌خواست تا او را از کار بازنشسته کنند. صاحب کار او بسیار ناراحت شد و سعى کرد او را منصرف کند، اما نجار بر حرفش و تصمیمى که گرفته بود پافشارى کرد. سرانجام صاحب کار درحالی‌که با تأسف با این درخواست موافقت می‌کرد، از او خواست تا به عنوان آخرین کار، ساخت خانه اى را به عهده بگیرد. نجار در حالت رودربایستى، پذیرفت درحالی‌که دلش چندان به این کار راضى نبود. پذیرفتن ساخت این خانه برخلاف میل باطنى او صورت گرفته بود، براى همین به سرعت مواد اولیه نامرغوبى تهیه کرد و به سرعت و با بى دقتى، به ساختن خانه مشغول شد و به زودى و به خاطر رسیدن به استراحت، کار را تمام کرد. او صاحبکار را از اتمام کار باخبر کرد. صاحب کار براى دریافت کلید این آخرین کار به آنجا آمد. زمان تحویل کلید، صاحب کار آن را به نجار بازگرداند و گفت: این خانه هدیه اى است از طرف من به تو به خاطر سال‌های همکارى! نجار، یکه خورد و بسیار شرمنده شد.

در واقع اگر او میدانست که خودش قرار است در این خانه ساکن شود، لوازم و مصالح بهترى براى ساخت آن بکار می‌برد و تمام مهارتى که در کار داشت براى ساخت آن بکار می‌برد. یعنى کار را به صورت دیگرى پیش می‌برد.

فراموشى مادر

چمدانش را بسته بودیم، با خانه سالمندان هم هماهنگ شده بود. کلا یک ساك داشت با یک قرآن کوچک، کمى نان روغنى، آبنات، کشمش. چیزهایى شیرین براى شروع آشنایى، گفت: «مادر جون، من که چیز زیادى نمی‌خورم یک گوشه هم که نشستم نمی شه بمونم، دلم واسه نوه هام تنگ می شه! »گفتم: «مادر من دیر می شه، چادرتون هم آماده است، منتظر هستند. » گفت: «کیا منتظرند؟ اونا که اصلا منو نمی‌شناسند! آخه آنجا مادرجون، آدم دق مى کنه‌ها، من که اینجا به کسى کار ندارم اصلا دیگه حرف نمی‌زنم. خوبه؟ حالا می شه بمونم؟» گفتم: «آخه مادر من، شما دارى آلزایمر می‌گیری همه چیز رو فراموش می‌کنی! »گفت: «مادرجون، این چیزى که اسمش سخته رو من گرفتم، قبول! اما تو چى؟ تو چرا همه چیز رو فراموش کردى دخترم!؟» خجالت کشیدم! حقیقت داشت، همه کودکى و جوانیم و تمام عشق و مهری را که نثارم کرده بود، فراموش کرده بودم.

او بخشى از هویت، ریشه و هستی‌ام بود، راست می‌گفت، من همه را فراموش کرده بودم! زنگ زدم خانه سالمندان و گفتم که نمی‌رویم توان نگاه کردن به خنده نشسته بر لب‌های چروکیده‌اش رو نداشتم، ساکش را باز کردم قرآن، نان روغنى و همه چیزهاى شیرین دوباره در خانه بودند! آبنات را برداشت گفت: «بخور مادرجون، خسته شدى هى ساك رو بستى و باز کردى.»

دست‌های چروکیده‌اش را بوسیدم و گفتم: «مادرجون ببخش، حلالم کن، فراموش کن. » اشکش را با گوشه رو سری‌اش پاك کرد و گفت: «چى رو ببخشم مادر، من که چیزى یادم نمى یاد، شاید فراموش می‌کنم! گفتى چى گرفتم؟ آلمیزر!؟»در حالى که با دستان لرزانش، موهاى دخترم را شانه می‌کرد زیر لب می‌گفت: «گاهى چه نعمتیه این آلمیزر!! »

حکایت پیرمرد و خانه سالمندان

پیرمردى صبح زود از خانه‌اش خارج شد. در راه با یک ماشین تصادف کرد و آسیب دید. عابرانى که رد می‌شدند به سرعت او را به اولین درمانگاه رساندند. پرستاران ابتدا زخم‌های پیرمرد را پانسمان کردند. به او گفتند: باید ازشما عکسبردارى شود تا جایى از بدن شما آسیب و شکستگى ندیده باشد. پیرمرد غمگین شد، گفت عجله دارد و نیازى به عکسبردارى نیست.

پرستاران از او دلیل عجله‌اش را پرسیدند. پیرمرد گفت: زنم در خانه سالمندان است. هر صبح آنجا می‌روم و صبحانه را با او می‌خورم. نمی‌خواهم دیر شود! پرستارى به او گفت:خودمان به او خبر می‌دهیم. پیرمرد با اندوه گفت: خیلى متأسفم. او آلزایمر دارد. چیزى را متوجه نخواهد شد! حتى مرا هم نمی‌شناسد! پرستار با حیرت گفت: وقتى که نمی‌داند شما چه کسى هستید، چرا هر روز صبح براى صرف صبحانه پیش او می‌روید؟ پیرمرد با صدایى گرفته و به آرامى گفت: اما من که می‌دانم او چه کسى است...!

به خاطر خودشان!

زن و شوهر پیرى نزد شیوانا آمدند و از او در مورد مشکل خود مشورت خواستند. زن گفت: «ما دو پسر داریم و هر دو با ما مهربان هستند و به ما احترام می‌گذارند. وضع مالى هر دوى آنها هم خوب است. اما وضع ما چندان خوب نیست. از مال دنیا فقط یک زمین کشاورزى داریم که در فصل کشت آن را اجاره می‌دهیم و با پول اجاره تا آخر سال زندگى می‌کنیم. البته مقدار این پول زیاد نیست، ولى کفاف یک زندگى معمولى در حد ضعیف را می‌دهد. »شیوانا پرسید: «آیا آن دو پسر به شما کمک مالى نمی‌کنند؟ » مرد گفت: «مشکل همین جا است. پسر بزرگتر هر وقت نزد ما می‌آید مستقیما به ما پول نمی‌دهد، بلکه براى ما وسیله می‌خرد. وسیله‌هایی مثل عصا، صندلى، نیمکت، ظرف و امثال این‌ها. برعکس او پسر کوچک‌تر ما است که وضع درآمدی‌اش مثل اولى زیاد خوب نیست، اما براى ما چیزهاى مصرفى می‌خرد. مثل غذا، میوه، دارو و نظایر آن. البته پسر دوم اگر پول اضافى داشته باشد مبلغى از آن را هم به ما می‌دهد. اما پسر بزرگتر و همسرش اصرار دارند که به خاطر ما حتما باید وسایل ماندگار و غیر مصرفى بخرند و اصلا حاضر نیستند براى غذا، دارو و تفریح ما پولى خرج کنند. »زن گفت: «چند بار که به خانه پسر بزرگتر رفتیم به خاطر ما حمام منزلش را بازسازى کرد. روى دیوارها نرده کشید تا موقع بالا و پایین رفتن دچار زحمت نشویم. براى ما تخت خواب و کمد خاص خریدند تا هر وقت می‌آییم راحت باشیم. خلاصه کلى به سر و وضع خانه خود به خاطر ما رسیدند! و مرد ادامه داد: و چند بار که به خانه پسر کوچکتر می‌رویم او براى ما دکتر می‌آورد، دارو تهیه می‌کند، خوراك و غذا می‌خرد و خلاصه سعى می‌کند از لحاظ سلامتى به ما برسد.»

شیوانا لبخندى زد و گفت: «پس به این ترتیب پولى که پسر بزرگتر می‌دهد به صورت وسیله و جسم ماندگار در منزل شما باقى می‌ماند و به چشم می‌آید و پولى که پسر کوچک‌تر می‌پردازد به صورت غذا و دارو مصرف می‌شود و دیده نمی‌شود؟ درست است؟» مرد خندید و گفت: «البته پسر بزرگ‌تر هر وقت به خانه ما می‌آید بخشى از غذاها و داروهایى که پسر کوچک تر خریده را هم براى خودش می‌برد و ما هم چیزى نمی‌گوییم!»

شیوانا پرسید: «خوب مشکل شما چیست؟» مرد گفت: «ما الان دیگر پیر و از کارافتاده شده‌ایم و توانایى اداره مزرعه و زمین را نداریم. می‌خواستیم کل مسئولیت این کار را به یکى از این پسرها بدهیم. اما مانده‌ایم به کدام یک بدهیم. پسر اولى به هر حال بزرگتر است و طبق قاعده باید به او بسپاریم. اما از سوى دیگر مطمئن هستیم اگر به پسرکوچکتر بدهیم موقع از کارافتادگى خرج خودمان می‌کند و به جاى خرید وسایل و لوازم جانبى به خودمان می‌رسد و در نتیجه مدت زنده بودن و سلامتى ما بیشتر می‌شود و از لحاظ دارو و درمان در بقیه زندگى خود مشکلى نخواهیم داشت!»

شیوانا تبسمى کرد و گفت: «چرا پنهان می‌کنید و حقیقت را آنگونه که هست بر زبان نمی‌آورید. پسر بزرگتر شما بیشتر براى خودنمایى و به چشم آمدن کارهایش پول خرج می‌کند. البته طاقت خرج کردنش هم کم است و با گرفتن خوراکی‌ها و داروهایى که خاص شما خریدارى شده، سعى می‌کند بخشى از این مخارج را برگرداند. کارهایى هم که می‌گویید به اسم شما در خانه خود انجام داده براى منزل خودش بوده و در نهایت ربطى به شما ندارد. مسلما پس ازمرگ شما هم همه این وسایل را به عنوان حق خود برمى دارد. اما پسر کوچکترتان نگران سلامتى و ناراحتى خود شما است. به همین خاطر حتى با وجودى که می‌داند بخشى از خوراك و دارو توسط برادر بزرگتر برداشته می‌شود، باز هم به کار خود ادامه می‌دهد و چیزهایى می‌خرد که شاید ماندگار نباشند و به چشم نیایند، اما صرف وجود خودتان می‌شود و باعث طولانی‌تر شدن عمر و کاهش رنج بیماریتان می‌شود. عقل سلیم می‌گوید که اداره اموال خود را به پسرکوچکتر خود بسپارید تا انتهاى دوران حیات خود را در رنج و فقر و بیمارى طى نکنید. اینکه نیاز به مشورت ندارد! »زن ناراحت شد و گفت: «اما جواب حرف مردم را چه بدهیم؟ آنها می‌گویند مگر پسر بزرگ چه مشکلى داشت که اداره اموال به پسر کوچک سپرده شد؟ از سوى دیگر پسر بزرگم اگر بفهمد دلخور می‌شود و کمتر به سراغ ما می‌آید.»شیوانا با لبخند گفت: «اگر برعکس انتخاب می‌کردید و اداره اموال به پسر بزرگ سپرده می‌شد آیا پسر کوچک هم دلخور می‌شد و قهر می‌کرد؟» مرد گفت: «نه او این چیزها را به دل نمی‌گیرد.»شیوانا گفت: «وقتى انسانى این قدر صاف و بزرگوار است چگونه در انتخاب او شک می‌کنید!؟ برخیزید و بروید که مشکل شما ندیدن حقیقت وجودى آدم‌ها است و تا وقتى این مشکل را دارید بدون شک گیر افرادى خواهید افتاد که به شما به خاطر خودشان کمک می‌کنند!.»
 
 
 
 
 
خانه تکانى، این بار دل‌ها
 

آرى بهار در راه است و همه ما انتظارش را می‌کشیم. انتظار لحظه شیرین سال تحویل، انتظار خواندن دعاى سال تحویل توسط پدربزرگ، انتظار دریافت اولین عیدى پس از سال تحویل. این جنب و جوش و این جوش و خروش روح انسان را به وجد می‌آورد. آرى این روزها همه در تکاپوى انجام وظیفه خود نسبت به استقبال از بهترین و زیباترین فصل زیباى این دنیا هستند. از خانه تکانى گرفته تا خرید و...

هر جا که این روزها قدم می‌گذاری، زمزمه نو شدن و جابه‌جایی می‌شنوی. صداى پاى بهار می‌آید؛ صداى تغییر، نغمه گوش نواز جویبارهای کوچک و پیچ در پیچ، ترنم دلچسب آواز روح بخش پرندگانى که از لانه‌هایشان بیرون زده‌اند یا از سفرى طولانى به مأمن سال پیش خود بازگشته‌اند؛ همه چیز در حال دگرگونى است. انسان، طبیعت، کائنات و چه انتخاب زیبایى براى نو شدن سال و تغییر و تحول سال در بهترین زمان ممکن.

در این میان، خیلى از مادرها و اعضاى خانه عبارتى را مدام تکرارمى کنند؛ «خانه تکانى! »مراسمى است براى خود که گاه روزها و ساعت‌های متمادى، وقت و انرژى را باید صرف آن نمود؛ رسم و عملى زیبا، پسندیده و دوست داشتنى.

خانه تکانى، از شستن و تمیز کردن شروع می‌شود و تا بازسازى و تغییر دکوراسیون و... ادامه می‌یابد، اما امسال بیاییم یک خانه تکانى به خانه تکانی‌های هر ساله خود اضافه نماییم؛ یک خانه تکانى که روح و روان خسته ما را پس از یک سال به طرز معجزه آسایى متغیر و دوست داشتنى نماید. در این بهار می‌خواهیم دست به یک خانه تکانى اساسى بزنیم؛ خانه تکانى از نوع شخصى و منحصربه‌فرد، آن هم از ریشه و اساس. می‌خواهیم همه چیز را دچار تغییر نماییم اما تغییر نگرش و دیدگاه.

در آستانه بهارى دیگر، به خود بیاییم و نیک و عمیق بیندیشیم، به گذشته‌ها برگردیم، ناراحتی‌ها، بغض‌ها و کینه‌ها، کمبودهاى عاطفى و نابسامانی‌های روحى، همه و همه را در مقابل دیدگان خود قرار دهیم و ببینیم چه چیزهایى خانه دل را به مکانى تلخ و سرد مبدل ساخته است؟

خانه دل باید ساده باشد، صمیمى و آرام، خالى از انواع بغض‌ها و کینه‌ها و سرشار از محبت‌ها و دوست داشتن‌ها. خانه دل باید صاف باشد و صیقلى، گرم باشد و مهربان و در نهایت، خانه دل باید زیباترین و با نشاط‌ترین جلوه هاى بصرى و معنوی را دارا باشد. پس در این بهار دل انگیز، هیچ کجا براى خانه تکانى، مناسب‌تر و واجب‌تر از دل نیست. به گوشه گوشه دل سر می‌زنیم، پلیدی‌ها را با هوشیارى می‌یابیم وآنها را با معجونى از لبخند، مهربانى و بخشش، از دل بیرون می‌رانیم. از امسال، دیگر دل‌ها جایى براى نگاه داشتن بدی‌ها و ناراستی‌ها نیست.

یادمان باشد خانه اى زیبا و دوست داشتنى است که صاحب خانه‌اش دلى پاك، مهربان، آرام و خالى از تمامى بدی‌ها داشته باشد. براى لذت بردن از خانه اى که در آن روزگار می‌گذرانیم، امسال پیش از خانه تکانى، به سراغ دل‌هایمان برویم و خانه تکانى را از دل‌هایمان آغاز نماییم که مهم‌تر از خانه تکانى نوروزى، خانه تکانى دل‌ها است.

از صمیم قلب از او می‌خواهیم در آخرین روزهاى این فصل سرد کمکمان کند. کمکمان کند تا دلمان خانه او شود. با بهار تمام پرستوهاى مهاجر به خانه بازمى گردند. تمام گل‌ها و درختان خفته بیدار می‌شوند. با بهار زندگى دوباره آغاز می‌شود. پروردگارا کمکمان کن تا در این زیباترین فصل آغاز زندگى، روحمان و قلبمان زندگى نو را آغاز کنند.

 
 
 
 
 
فلسفه هفت سین
 

امروزه ایرانیان به هنگام چیدن سفره هفت سین اولین و مهم‌ترین موردي را که بر سفره قرار می‌دهند، قرآن کریم است. ایرانیان مسلمان به نشانه توکل و توسل به خداوند متعال در آغاز سال و درخواست بهترین‌ها از خالق خویش قرآن را در بهترین جاي سفره قرار داده و پس از آن اجزاي دیگر را می‌چینند و با خواندن دعاى یا مقلب‌القلوب والابصار از خداوندى که تدبیر کننده امور است دگرگونى حال خود به بهترین حالات و تازه شدن و تغییر یافتن را همراه بهارمى خواهند.

آنچه که در این سفره قرار می‌گیرد، باید داراى پنج ویژگى باشد: پارسى باشد؛ با بند واژه «س» آغاز شود؛ ریشه گیاهى داشته باشد؛ خوردنى باشد؛ اسم مرکب نباشد. نام آن از واژه هاى ترکیبى ساخته نشده باشد؛ بنابراین هر آنچه که داراى این ویژگی‌ها نباشد (اگر چه با حرف «س» هم آغاز شده باشد) نمی‌توان جزو هفت سین به حساب آورد. در زبان پارسى، تنها هفت چیز هستند که این ویژگی‌ها را دارا هستند:

1. سیر : نماد اهورامزدا است.

2. سیب: نماد فرشته اسفند و نماد بارورى و پرستارى است.

3. سبزى:نماد فرشته اردیبهشت و نماد زندگى دوباره است.

4. سنجد: نماد فرشته خرداد و نماد عشق است.

5. سرکه: نماد فرشته امرداد و نماد صبر، شکیبایى و جاودانگى است.

6. سمنو : نماد فرشته شهریور و نماد خوار و بار است.

7. سماق: نماد فرشته بهمن و نماد باران یا رنگ طلوع خورشید است.

کلمات مرکب مانند سیب زمینى و سیرترشی و کلماتى که مربوط به غیر روییدنى خوراکى مانند سنبل و سکه و ... باشند در این محدود قرار نمی‌گیرند و جزو سین‌های اصلى شمارش نمی‌شوند. اما غیر از این گیاهان و میوه هاى سفره نشین، خوان نوروزى اجزاى دیگرى هم دارد:

تخم مرغ: نماد زایش و آفرینش است و نشانه اى از نطفه و نژاد.

آینه: نماد روشنایى است و حتماً باید در بالاى سفره جاى بگیرد.

آب: نشانه برکت و پاکی در زندگى است.

اسپند، شاخه هاى سرو، دانه هاى انار، گل بیدمشک، شیر نارنج، نانو پنیر، شمعدان و... را هم می‌توان جزو اجزاى دیگر سفره هفت سین دانست.

 
 
 
 
 
سیزده بدر؛ جشن پایان نوروز
 

آئین ها و مراسم عید نوروز باستانى که اغلب از اول اسفند ماه هر سال آغاز می‌گردند داراى سه مرحله می‌باشند. مرحله اول برگزارى جشن شب چهارشنبه سورى، مرحله دوم برگزارى مراسم و جشن‌های عید نوروز و مرحله سوم برگزارى مراسم سیزده بدر که جشن پایان نوروز است. روز سیزدهم فروردین ماه مانند شب چهارشنبه سورى داراى اهمیت خاصى است. همانطورى که با برپائى جشن شب چهارشنبه سورى به استقبال عید نوروز می‌رویم با مراسم سیزده بدر، نوروز را بدرقه می‌کنیم.

ایرانیان باستان دوازده روز اول فروردین را به یاد دوازده ماه سال به جشن و شادى سپرى می‌کردند و روز سیزدهم را به باغ و صحرا رفته و جشن پایانى عید بهار و سال نو را در طبیعت برگزار می‌کردند و بدین ترتیب مراسم عید نوروز پایان می‌یافت و از روز چهاردهم فعالیت‌های کار وزندگى عادى دوباره آغاز می‌شد.

در حال حاضر نیز این روز را همه افراد خانواده‌ها در دامن طبیعت سپرى می‌کنند و یکى دو روزمانده به سیزده بدر خانم‌ها وسایل مورد نیاز براى تهیه غذاهاى مخصوص و تنقلات روز سیزده را فراهم می‌سازند.

ایرانیان باستان بر خلاف اقوام دیگر عدد سیزده را نحس نمی‌دانستند و روز سیزده هرماه براى آنها روزى خوب و گرامى بود.

· ابوریحان بیرونى دانشمند بزرگ ایرانى در کتاب معروف خود به نام آثارالباقیه آورده است: ایرانیان باستان هر روز از ماه را به نامى می‌خواندند و سیزدهمین روز ماه «تیر» نامیده می‌شود که نام فرشته اى عزیز و نام ستاره اى بزرگ و نورانى و خجسته است. همچنین این اندیشمند ایرانى در جدولى که براى خوب (سعد) و بد بودن (نحس) ایام تنظیم کرده روز سیزده نوروز را روزی فرخنده (سعد) نامیده است.

· بر اساس باورهاى اساطیرى ایران باستان، روزى که آرش کمانگیر براى تعیین مرز ایران و توران از قله دماوند با تمامى قدرت روحى و جسمى خود تیرى رها کرد تا مرز ایران را مشخص کند، روز سیزده نوروز بوده و شاید نامیدن روز سیزده به عنوان «تیر» بر اساس همین اتفاق باشد که با فرود آمدن تیر او در کنار رودخانه جیحون ایرانیان آن را گرامى داشتند و جشنى بر پا کردند که مراسم سیزده بدر باقى مانده آن است. بنابراین بر اساس این چنین باورهائى در ایران باستان نمی‌توان عنوان کرد که عدد سیزده نحس است.

مراسم روز سیزده بدر با انجام رسوم و برنامه هاى خاص خود برگزار می‌گردد. کارهائى که صورت می‌گیرد به شرح زیر است:آماده شدن براى سیزده بدر، انتخاب محل مناسب براى نشستن، شادى و بازى و مسابقه هاى دسته جمعى، سبزه گره زدن، به آب انداختن سبزه نوروز، خوردن کاهو با سکنجبین، نهار روز سیزده، پختن آش رشته در بعدازظهر سیزده، دروغ سیزده و پایان روز سیزده بدر.

یکى از رسم‌های تفننى و طنز آمیز روز سیزده بدر تعریف خاطرات جوك و مخصوصا مطلبى دروغ است که به دروغ سیزده معروف می‌باشد. در این رابطه وقتى افراد بهم می‌رسند موضوعى را که اصل آن دروغ است به طور جدى براى هم تعریف می‌کنند و موقعى که شنونده به آن توجه می‌کند پس از چندى متوجه می‌شود که آن موضوع دروغ بوده و گوینده ابراز می‌دارد که آن گفته دروغ سیزده است.

شادى و خنده به معنى دورى از ناراحتى و اندیشه هاى ناجور خود باورى و مثبت اندیشى می‌باشد. مهربانى و روبوسى نماد آشتى (استحکام روابط انسانى) و دورى از دشمنى و عداوت است که این اعتقاد موجب برقرارى یک اجتماع سالم و همزیستى مسالمت آمیز و توام با احترام به یکدیگرمى گردد. به آب انداختن سبزه هفت سین در حقیقت ایثار و گذشت و همیارى با یکدیگر تلقی می‌شود. خوردن غذا در طبیعت و تعارف کردن به دیگران نمادى از کمک به هم و تقسیم کردن آنچه که نعمت است به همنوعان و باز بودن سفره افراد براى همه می‌باشد. گره زدن سبزه برای باز شدن بخت و رفع گرفتاری‌های زندگى تمثیلى از پیوند زن و مرد و ادامه نسل و زندگى در روى زمین است.

بنابراین می‌توان بیان کرد که در هر یک از مراسم عید نوروز باستانى از چهارشنبه سورى گرفته تا مراسم اصلى ایام تحویل سال، عید نوروز و مراسم سیزده بدر همواره این جشن‌ها و آئین ها در جهت بالا بردن روحیه و امید در زندگى شادى آفرینى و هدفمند کردن حیات با انجام حرکت‌های اجتماعى و ایجاد همبستگى جمعى و ایجاد رضایت و دوستى با دیگران وزندگى کردن در کنار یکدیگر در نهایت صفا و صمیمیت و لذت بردن از گذران عمرو شکرگزارى از نعمات خدا دادى است.

ز کوى یار می‌آید نسیم باد نوروزى

از این باد ار مددخواهى چراغ دل برافروزى

به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانى

به گلزار آى کز بلبل غزل گفتن بیاموزى

سخن در پرده میگویم چو گل از غنچه بیرون آى

که بیش از پنج روزى نیست حکم میر نوروزى
 
 
 
 
 
پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در ایام عید ورزش را فراموش نکنند
 

از آنجایی که استمرار در ورزش مهم‌تر از مدت زمان آن است، سالمندان در تعطیلات عید نباید ورزش را کنار بگذارند.

دکتر مرجائی، متخصص ارتوپدي گفت: ورزش در دوران سالمندي باعث پیشگیري از پوکی استخوان می‌شود، البته نه تمام ورزش‌ها بلکه ورزش‌هایی که همراه با وزن گذاري باشد مثل پیاده روي که از عوامل ثابت شده در پوکی استخوان و حتی درمان آن است.

وي در ادامه گفت: سالمندان باید ورزش‌های سبک و پیاده روي انجام دهند و اگر شرایط وجود داشته باشد به استخر بروند چرا که ثابت شده است که رفتن به استخر و راه رفتن و نرمش در آب و حتی شنا کردن می‌تواند در درمان ساییدگی استخوان و آرتروز مفاصل به آنها کمک کند.

دکتر مرجائی اظهار داشت: مهمترین نکته در ورزش، استمرار آن است. پس سالمندان در تعطیلات عید نیز نباید ورزش و نرمش را فراموش کنند و حداقل 5 الی 10 دقیقه در روز به نرمش بپردازند.
 
 
 
 
 
در مسافرت‌های نوروزى سالمندان را فراموش نکنیم
 

این روزها اعضاي هر خانواده اي در تهیه و تدارك کارهاي نوروزي خود هستند، برخی هم با یک برنامه ریزي دقیق قصد سفر دارند. سفر می‌تواند سبب بالا رفتن روحیه در فرد شده و هیجان ایجاد کند. این تغییر براي همه اعضاي خانواده مهم است حتی سالمندان.

عضو مرکز تحقیقات روانپزشکى و علوم رفتارى دانشگاه علوم پزشکى اظهار داشت: سفر براي سالمندان بسیار ضروري است و نقش موثرى در ایجاد نشاط و شادابى سالمندان دارد.

دکتر نغمه مخبر با اشاره به اینکه در سایه برطرف کردن نیازهایى همچون سرگرمی، تفریح، آزادي، عشق و تعلق، هویت اجتماعی و نیاز به قدرت است که فرد می‌تواند از نظر روحی اقناع شود؛ اما در کنار فعالیت‌های روزانه این نیازها به فراموشی سپرده می‌شوند، گفت: هنگامی که فرد به سالمندي می‌رسد رسالت‌های زندگی خود را که بزرگ کردن فرزندان و فعالیت‌های اجتماعی است به انجام رسانده و زمان زیادي دارد که به کارهاي خود رسیدگی یا به آنها فکر کند و این نیازها هنگامی که در جمع است بهتر برآورده می‌شود.

این روانپزشک سالمندان عنوان کرد: نیاز به تفریح و سرگرمی ازجمله نیازهایی است که سن و سال نمی‌شناسد، حتی در سنین سالمندي بیشتر از زمان‌های دیگر جایگاه پیدا کرده و در جمع خانوادگی است که احساس عشق و تعلق به یکدیگر شکل می‌گیرد. از جمله بهترین فعالیت‌ها و سرگرمی‌ها در این دوران می‌تواند مسافرت‌های دسته جمعی با اعضاي خانواده باشد. مسافرت بهترین فرصت براي جمع شدن خانواده دور هم و چند روزي با هم بودن است.

وي سفر در کنار سالمندان را نقطه قوتی براي بهبود روابط عاطفی برشمرد و گفت: سفر، بهترین فرصت براي بودن در کنار سایر اعضا و سالمند خانواده است. همین موضوع باعث می‌شود که روابط عاطفی بین اعضاي خانواده استحکام بیشتري پیدا کند.

دکتر مخبر گفت: برخی از خانواده‌ها به هنگام برنامه ریزي سفر جایی براي سالمندشان در نظر نمی‌گیرند، باید یادمان باشد که سالمندان نیز جزئی از خانواده محسوب می‌شوند. اگر آنها دچار مشکلاتی از قبیل زوال عقل نیستند، به همراه بردن آنان سبب می‌گردد از روزمرگی زندگی خارج شوند. برخی از سالمندان، خود عنوان می‌کنند که دست و پاگیر هستند و نمی‌توانند در مسافرت شما را همراهی کنند یا بیان می‌کنند که زیاد حوصله ندارند و ترجیح می‌دهند در خانه بمانند، باید به آنها بگویید که مزاحمتی براي شما ندارند و به آنها تاکید کنید سفر براي آنان نیز لازم است. این روانپزشک سالمندان درباره سالمندانی که محدودیت‌هایی براي سفر کردن دارند، توصیه می‌کند:مدیریت و برنامه ریزي در سفر، دو اصل مهم است که باید آن را مد نظر داشت. ممکن است فرد سالمند، در حرکت کردن کمى مشکل داشته باشد، ولى این شرایط مانع سفر نمی‌شود و با کمی برنامه ریزى می‌توان آن را حل کرد. وي خاطر نشان کرد: همواره به یاد داشته باشید که در گذشته والدین تان برنامه هاي سفر خود را با برنامه درسی شما هماهنگ می‌کردند که بهترین زمان را براي مسافرت انتخاب کنند و یا زمانی که شما نوزاد بودید آنها این سختی را تحمل کرده و به همراه شما به سفرمی رفتند، حالا نوبت شما است که بهترین برنامه ریزي را داشته باشید و بتوانید سفري خاطره انگیز براي خود و سالمند عزیزتان رقم بزنید. برخی از سالمندان ممکن است مشکلات و یا بیماری‌هایی داشته باشند که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، توصیه این است که براي سفر کردن این افراد ابتدا با پزشک معالج مشورت شود.

 
 
 
 
 
برنامه ریزى سفر سالمندان
 

سفر با سالمندان از جمله سفرهایى است که با توجه به سن و سال آنها نیازمند برنامه ریزى خاص است، اما در هر صورت این نکته را باید مد نظر داشته باشیم که این ملاحظات خاص نباید به حذف کردن سفر براى این گروه سنى منجر شود. این امر دلایل مختلفى دارد. از جمله مهم‌ترین این دلایل می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

·      سفر کردن موجب تغییر روحیه سالمندان می‌شود.

·      خاطرات خوب دوران جوانى را براى آنها یادآورى می‌کند.

·      با سفر سالمندان احساس می‌کنند هنوز توانایی‌هایشان در حدى است که می‌توانند سطح زندگى خود را در حد استاندارد حفظ کنند.

نخستین نکته اى که براى برنامه ریزى سفر سالمندان باید مدنظر قرار داد توجه به علاقه‌مندی آنها است؛ بنابراین به عنوان نکته نخست توجه داشته باشید در ارتباط با انتخاب مقصد گردشگری به نیاز و علاقه فرد توجه کنید.

اما نکته مهم‌تر پس از دریافت نظرات فرد سالمند، توجه به توانمندی‌های فیزیکى فرد سالمند است. در بسیارى اوقات شاید تمایل فرد به سفرهایى با احتمال خطرى حداقلى باشد که در این صورت مشکلى وجود ندارد؛ البته در چنین شرایطى نیز پیشنهاد می‌شود چنانچه فرد سالمند رژیم دارویى یا غذایى خاصى را باید رعایت کند دقیقاً تمام نکات بررسى شود.

همچنین سالمندانى که بیماری‌های خاص دارند متناسب با سطح سفر حتماً نظر مشورتى پزشک دریافت شود. دریافت نظر مشورتى پزشک می‌تواند در چارچوب تغییر یا حفظ رژیم دارویى و غذایى، انتخاب نوع وسیله نقلیه، انتخاب محل اسکان، ظرفیت فرد سالمند براى تحمل سختى و... باشد. در کنار این پیش بینی‌ها توجه داشته باشید سالمندان متناسب با توانمندی‌های فیزیکى شان حتى می‌توانند سفرهایى با احتمال خطر بیشترى نیز داشته باشند. در دوره کنونى به ویژه با گسترش تسهیلات گردشگرى دسترسى به بسیارى مناطق که در گذشته غیرممکن می‌رسید با وسایل نقلیه معمولى امکان پذیر شده است.

اما در همین شرایط چنانچه قصد سفر به یک منطقه ناشناخته را همراه با یک فرد مسن دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم سه نکته را مدنظر داشته باشید:

نخست این که سفر گروهى (در قالب تور) را به سفر فردى ترجیح بدهید. این امر دلایل متعددى می‌تواند داشته باشد. از جمله این که در سفرهاى گروهى امکانات بیشترى می‌تواند در اختیار فرد سالمند قرار گیرد، در حالى که در بسیاری از سفرهاى چند نفره این امکانات فراهم نیست. دسترسى به پزشک، حضور افراد مسلط به منطقه در میان جمع و دلایلى از این قبیل از جمله امکاناتى است که سفر را براى سالمندان آسان‌تر می‌کند.

دوم این که قبل از سفر (حتى اگر به صورت گروهى سفر می‌کنید) از برنامه هاى سفر و توانمندی‌های فرد همراه مطمئن شوید. اگر در قالب تور سفرمى کنید این اطلاعات را به صورت دقیق از آژانس مجرى می‌توانید کسب کنید و اگر هم قصد سفر به صورت فردى را دارید از طریق جستجو در اینترنت یا کسب اطلاعات از آشنایان این امر قابل تحقق است. این موضوع اهمیت زیادى دارد و حتى به آژانس مجرى تور می‌توانید سن و شرایط مسافر را یادآور شوید تا در صورت نیاز امکانات مورد نیاز براى او پیش بینى شود.

نکته سوم این که هنگام برنامه ریزى براى سالمندان بیمه این افراد را جدى بگیرید. هم اکنون مسافرانى که در قالب تور سفر می‌کنند از بیمه مکفى برخوردارند، اما در ارتباط با افراد سالمند این نکته اهمیت بیشترى دارد و حتى شاید نیاز باشد سقف یا گستره بیشترى از تعهدات در نظر گرفته شود. مواقعى هم که به صورت فردى و خانوادگى سفرمى کنید و فرد مسنى در جمع شما حضور دارد بازهم موضوع بیمه را جدى بگیرید و پیش از سفر همه اعضاى گروه و به ویژه فرد سالمند را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

در نهایت یادآورى این نکته ضرورى است که سالمندى، گذارى از عمر است که اگر ارزشى بیشتر از سال‌های دیگر نداشته باشد، ارزشش کمتر نیست و چه بسا تجربیات بسیارى از سالمندان ارزشش را در سفر بیش از سایر زمان‌ها نشان دهد. نعمت و هدیه سفر کردن با سالمندان را به خود و فرد سالمند هدیه بدهید و مطمئن باشید سفر و خاطره اى متفاوت براى شما رقم خواهد زد.

 
 
 
 
 
بازنشستگى؛ گل و گلکارى
 

نگهدارى گل حسن یوسف

این گیاه به شکل‌های مختلفى وجود دارد که ممکن است از نگاه اول گیاهان متفاوتى به نظر آیند ولى تمامى آنها داراى نام واحد و نیازمند شرایط یکسانى هستند با این تفاوت که داراى پسوندهایى نیز می‌باشند مانند:حسن یوسف معمولى و حسن یوسف رنیلت.

حسن یوسف‌ها به خاطر زیبایى رنگ برگ‌هایشان هم درون آپارتمان و هم در بیرون در ردیف گیاهان پرارزش و دوست داشتنى می‌باشند. انواعى ازآنها با رنگ‌های صورتى و قرمز و رنگ ارغوانى، قرمز و سبز تحت عنوان ملکه دنباله قرمز وجود دارند. تمام انواع حسن یوسف به راحتى در آب ریشه دارمى شوند و می‌توانند در آب خالص هم به خوبى رشد کنند.

طریقه پرورش

1- میزان نوردهى: از لحاظ نیاز نورى این گیاه روزانه چهار ساعت و بیشتر به نور مستقیم خورشید نیاز دارد و از لحاظ نور مصنوعى به میزان 800 شمع در مدت 12 ساعت در روز به نور نیاز دارد.

لازم به ذکر است که در صورت فراهم نبودن شرایط نورى این گیاه به حالت علفى یا سبز کامل در می‌آید که در این صورت از جذابیت و زیبایى آن کاسته می‌شود.

2- میزان درجه حرارت مورد نیاز: در روز 30 -25 درجه سانتی‌گراد و در شب 25 - 20 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

3- میزان آبیارى: آبیاري به صورت دائمى و خاک باید همیشه مرطوب باشد.

4- نوع خاك: نصف پیمانه خاك رس و یک پیمانه خاك برگ و یک پیمانه ماسه شکسته می‌باشد.

5- هرس: چون گیاه حسن یوسف داراى رشد سریعى می‌باشد جهت جلوگیرى از رشد سریع و بى قواره شدن آن بایستى جوانه انتهاى نوك ساقه را هر زمان که لازم شد قیچى کنید.

6- روش تکثیر: این گیاه را می‌توان در تمام فصول به روش قلمه زنى ساقه در محیط کنترل شده تکثیر نمود. در ضمن قلمه هاى این گیاه در بهار و تابستان به راحتى در آب ریشه دار می‌شوند.

بازنشستگى و گیاهان شفا بخش

رضا نیک دست بازنشسته موسسه تحقیقات گیاه پزشکى کشور است که توانسته با تحقیقات خود در این زمینه بیماری‌های زیادى را معالجه نماید. براى این امر وى سفرهاى زیادى را به مناطق مختلف ایران جهت کسب علم، تجربه و آزمایش آموخته هاى خویش انجام داده که به لطف الهى از همه آنها نیز نتیجه مثبت دریافت کرده است. وى در نهایت فروتنى و تواضع و از سر خلوص نیت، نتایج تحقیقات و آموخته‌هایش را در اختیار نشریه ثمر قرار داده شاید با چاپ آنها، مورد استفاده همنوعان وى که همان بازنشستگان فرهیخته و سالمندان گرانقدر باشند قرار گیرد. به این امید که قدم کوچکى در راه سلامت این عزیزان برداشته باشد.

سوءهاضمه یا نفخ شکم

رازیانه 15 گرم

زیره سیاه 10 گرم

تخم گشنیز 15 گرم

سنبل ختایى 15 گرم

انیسون 15 گرم

زیره سبز 70 کرم

تمام این گیاهان را با هم مخلوط و آسیا بکنید. یک قاشق قهوه خورى از آن را در یک لیوان آب جوش بریزید. پس از 2 دقیقه جوشاندن محلول را 10 دقیقه دم و با عسل شیرین کنید. یک فنجان از آن را بعد از هر غذا بنوشید.

نارسایى کبد

گل مرزنجوش 30 گرم

ریشه شیرین بیان 30 گرم

گل همیشه بهار 20 گرم

نعناع سبز 20 گرم

2 قاشق سوپخورى براى یک لیوان آب کافى است که باید 20 دقیقه آن را دم کنید و با عسل شیرین کرده و هر روز بعد از غذا یک فنجان از آن را بنوشید.
 
 
 
 
 
آثار بازنشستگان
 

·         داستان‌های کلیله و دمنه

کتاب «داستان‌های کلیله و دمنه» توسط طاهره اسدى صابر از متن اصلى این کتاب به نثرى ساده و روان برگردانده شده است. اسدى صابر به عنوان برگردان کتاب، در سخنى با خوانندگان آورده است: «داستان سیمرغ را در کتاب درسى خوانده بودیم که یکى از داستان‌های زیباى کتاب منطق الطیرعطار نیشابورى است. به اصل ماجرا بیشتر توجه و سعى کنیم ما هم یکى از سیمرغ‌ها باشیم، هیچ وقت نگوییم من باشم ولى دیگرى نباشد، بلکه باهم به پرواز آییم، به سوى کمال برسیم و اطرافیان خود را براى رسیدن به کمال سوق دهیم، قدر نعمت‌های بى کران خدا را بدانیم و شکر گذارى نماییم، صداقت، درستى و وفاى به عهد را از یاد نبریم. »

·         دانش آموز عزیزم تو می‌توانی

«دانش آموز عزیزم تو می‌توانی» عنوان دیگرى است که توسط همین نویسنده به رشته تحریر درآمده است. این کتاب که به چاپ دوم نیز رسیده است تجربه سال‌های خدمت نگارنده به عنوان دبیر در کنار دانش آموزان است. نویسنده کتاب در مقدمه می‌گوید: «گاهى یک تصمیم و یک تفکر خوب و بجا می‌تواند دریچه هاى بسیارى را براى موفقیت ما باز کند. ما از این نیرویى که در وجودمان نهفته است آگاهى کامل نداریم و حتى می‌توان گفت شاید هنوز هم به آن دست نیافته ایم پس بیایید آگاهى خود را بالا ببریم و سعى کنیم حقایق زندگى را درك کنیم و به زندگى خود معناى بیشترى بدهیم و لذت ببریم. »این دبیر بازنشسته چند عنوان کتاب دیگر دارد که با تصویرگرى بسیار زیبا توجه خوانندگان نوجوان را به سمت خود جلب می‌کند، از آن جمله: لاك پشت و مرغابی‌ها، چرا کوزه شکست؟ و ماجراى کیسه زر که مجموعه اى از داستان‌های کلیله و دمنه است.

·         آینه‌ی مهر

«آینه‌ی مهر» کتاب همه خانواده‌ها است که جهانگیر زمانى متولد 1318 و بازنشسته سازمان استاندارد آنرا به رشته تحریر درآورده و توسط انتشارات آواى کلار روانه بازار شده است.

جهانگیر زمانى ویراستار و نویسنده پر تلاش، افزون بر نوشته‌ها و سر گفتارهاى گوناگون در بخش‌های فرهنگى و اجتماعى در رسانه هاى همگانى و نوشتارى، ده‌ها دست نوشته و برگردان کتاب‌های ارزنده در رشته هاى باغبانى، کشاورزى، روانشناسى، پزشکى، نساجى و... را با موشکافى و نگرش ویژه اى به پارسى ویرایش و بازنویسى نموده است. او همواره پایبندى سخت آشتی‌جویانه و آرمانى به زبان پارسى به ویژه سامان دادن و پالایش آن از واژگان بیگانه دارد و با شورى دلچسب به گرد آورى واژگان با نژاده پارسى و کاربرد آنها دست یازیده است. زمانى در «سرآغاز سخن نگارنده» آورده است: «براى برونداد کتابى که فراپیش خواننده ارجمند است از هرگونه کارهاى خانوادگى تن زدم و فرآیند بررسى و کوشمندى دو ساله اى پشت سر نهاده شد، هرچند که آنچه را می‌خواستم برآورده و خشنودم نساخت. دستاوردى که هم اینک در دست دارید با 104 عنوان و با گفته‌هایی از دانشوران و بزرگان آغازیده‌ام که در دو بخش و به دنبال هم تا پایان کتاب آمده است ... شمارى از گفتارها و نوشته هاى نگارنده درباره زبان پارسى و نیز شاخه هاى فرهنگى، اجتماعى، باغبانى و... می‌باشد که در آغاز هر برگ و در بالاى نوشتار با نشان‌های روشن گردیده است. درباره جستارها و نوشته‌هایم هیچگونه تعصبى ندارم. ولى میدانم و امیدوارم خشنودى خوانندگان ارجمند را فراهم آورده و به گستره آگاهی‌هایشان بیفزاید.»

 
 
 
 
 
جدول
 

·         افقى:

1. همه دست‌اندرکاران صندوق بازنشستگى کشورى از صمیم قلب می‌گویند.

2. امیدواریم بازنشستگان عزیز در ایام نوروز براى تنوع و تغییر روحیه بروند- در ایام نوروز در بیشتر خانه‌ها پیدایش می‌شود.

3. چند عضو-جد رسول اکرم (ص) -از میوه هاى جالیزى

4. لوازم اضافى- واکسن را می‌گویند-از امراض خطرناك

5. پایه و اساس-بندرى در مصر-آواز دادن

6. بازنشستگان نمی‌توانند از این میوه‌ها در فصل بهار استفاده کنند! - آرزوها-ضمیر متصل

7. ساقه برنج-ذکر و عبادت پروردگار

8. زنگ کاروان-در سفره هفت سین جا خوش کرده- طایفه اى در ایران- کتاب مقدس هندوان

9. موسیقیدان دوره سامانیان- هم در خانه روستاییان هست هم در دانشگاه- مطالعه اجمالى کتاب

10 . تکرار یک حرف- بتى در صدراسلام- دوره فوق دیپلم

11 . تلخ عرب- اداره اى در دادگسترى- مخترع پیل الکتریکى

12 . ملاقات- نیت و قصد- مایه اصلى آهنگ

13 . بالا آمدن آب دریا- شیر عرب-پایتخت کشور عجایب

14 . درخت زبان گنجشک- پدر-کشتى جنگى- خشن و ناصاف

15 . ییلاقى در شمال شهر تهران-آینده نگر

·         عمودى:

1. پیدا و آشکار شدن- سرگردان و متحیر

2. توانایى و توانگرى-از ورزش‌های اشرافى- رطوبت

3. خشنود و شادمان-صدمات و آسیب‌ها- بیشتر جانوران دارند

4. پایدارى در دوستى، به سر بردن عهد- پروردگار

5. فلز قدرتمند-جامه و لباس- بزرگ و مهتر قوم- حرف ربط

6. گیاه بى ساقه-جایگاه درندگان- اسم ترکى - رنگ

7. نام مادر پیامبر مکرم-به دست آوردنى و کسب کردنى

8. از درختان همیشه سبز با برگ‌های کوچک و گرد-اعتراف کننده- گرو گذاشتن

9. گیاهى از نوع زردچوبه با ساقه هاى بلند با تخمى شبیه کنجد-فرمان کشتى-دل آزار کهنه

10 . نفس بلند-سلسله جبالى در آسیا- گودى ته دره

11 . نوعى هواپیماى جنگنده- جدایى کننده- مایه پیشرفت بعضی‌ها- درخت کائوچو

12 . سور هاى در مصحف شریف- نفى عرب- دلالت شده و دلیل آورده شده

13 . هدف و آرزوى بزرگ- از کتب مذهبى- مروارید کویر

14 . گریختن و فرار کردن- نوعى شیرینى خانگى که طرفدار زیادى دارد- علامت نداشتن

15 . بوى پشم سوخته- به رسم یادبود می‌نویسند و از خود به جا می‌گذارند- موسیقى نظامى

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·         بازنشستگان گرامى می‌توانند با ارسال پاسخ صحیح جدول در قرعه کشى شرکت نمایند.

·         به سه نفر جوایز نفیسى اهدا می‌گردد.

 

·         کهنسالان باید آگاهى بخش اندیشه جوانان باشند، نه بازیگران زندگى آنان.

 
 
 
 
 
امر به معروف و نهى از منکر
 

معروف و منکر دو مفهوم متقابلند، در لغت به معناى شناخته شده و ناشناخته می‌باشند و در اصطلاح، کارهایى که نیکى یا زشتى آنها توسط عقل یا شرع، شناخته شده باشند، به ترتیب معروف و منکر نامیده می‌شوند.

به‌کارگیری لفظ معروف و منکر در امور مربوط به بایدها و نبایدهاى دین، بدین لحاظ است که فطرت پاك انسانى با کارهاى معروف آشنا و مأنوس و با زشتی‌ها و امور ناپسند، بیگانه و نامأنوس است.

معروف و منکر قلمرو وسیعى دارد و در محدوده عبادات یا یک سرى از گناهان کبیره نمی‌گنجد. در مجموع می‌توان از معروف و منکر، به ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها تعبیر نمود.

 
 
 
 
 
صحیفه سجادیه
 

بارالها! تو پروردگار بزرگى هستى که فضلت را از احدى دریغ نمی‌کنی و حق خود را به طور کامل از کسى دریافت نمی‌داری، یاد تو از یاد همه یادشدگان برتر است و نام‌هایت منزه از آن است که منسوبان بدانها نامیده شوند و نعمتت در میان تمام آفریدگان پخش و پراکنده است، پس سپاس تو راست بر تمام آنچه بیان شد اى پروردگار جهانیان.

الهى، از تو چیزى می‌خواهم. اى خداى من که بخشش آن چیزى از تو کم نمی‌کند و برداشتن بارى را طلب می‌کنم که برداشتن آن بر تو گران نیست. الهى، از تو می‌خواهم که نفسم را به من ببخشى که آن را براى این خلق نکردى که به وسیله آن از شرى دورى جویى، یا بدان وسیله خیرى بدست آورى، ولى این نفس را آفریدى تا قدرتت را بر ایجاد نظیر آن نمودار سازى و دلیل و حجت بر همانندش باشد؛ من از تو می‌خواهم گناهانم را که زیر سنگینى بارشان مانده‌ام از دوش من بردارى و از تو نسبت به

آنچه سنگینى آن مرا به زانو درآورده یارى می‌طلبم، پس بر محمد و آلش درود فرست.
 
 
 
 
 
بهترین دعا
 

برخى از ما به انواع مختلف دعا می‌کنیم، سخن گفتن با خدا آزاد است، ولى ائمه هدى چگونه سخن گفتن را به ما تعلیم داده‌اند تا بهتر به مقصود خود برسیم. امام می‌فرمایند که «من یک دعایى یادتان می‌دهم که اگر این دعا را بخوانید، شبهه‌ها در شما اثر نمی‌کند.» این دعا دعاى «غریق» است. یعنى کسى که این دعا را بخواند مانند کسى می‌ماند که به اصطلاح در آب افتاده و دارد غرق می‌شود و می‌خواهد کسى دستش را بگیرد. بگویید: «یَا اللهَُّ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ »، دو جمله است، جمله اوّل؛ نام‌های مقدس الهى است، «یَا اللهَُّ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ »، جمله دوم؛ «ثَبِّتْ قَلْبِى عَلَى دِینِک»، خدا دستم را بگیر، دلم را بر دینت پابرجا بدار که این شبهه‌ها بر من اثر نکند.

 
 
 
 
 
سخن ماه
 

الهی! من نه آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم، نه تو آنى که گدا را ننوازي به نگاهى؛ در اگر باز نگردد، نروم باز به جایى؛ پشت دیوار نشینم، چو گدا بر سر راهى؛ کس به غیر از تو نخواهم، چه بخواهى چه نخواهى؛ باز کن در، که جز این خانه مرا نیست پناهى.

 

·         بیدارترین، هشیارترین و پسندیده‌ترین کسان، داناترین سالخورده اى است که دانش را به تجربه آموخته است.

·         یک مادر می‌تواند 10 فرزندش را نگهدارى کند؛ اما 10 فرزند نمی‌توانند یک مادر را نگه دارند.

حضرت علی (ع) می‌فرماید: هرکس بتواند چهار صفت را از خود دور کند سزاوار است که ناملایمى نبیند. خودپسندى، تنبلى، لجاجت و شتابزدگى.
 
 
 
 
 
بازنشستگان، چشم و چراغ و سرمایه هاى این سرزمین
 

محمود اختیارى «بازنشسته وزارت ارتباطات»

وقتى حکم بازنشستگى را به کسى که 30 سال خدمتش به پایان رسیده می‌دهند، دیگر آن فرد بازنشسته با اداره‌اش سروکارى ندارد و باید مثل بقیه بازنشسته‌ها از روز بعد به پارك محله‌شان برود و با آنها روى نیمکت بنشیند و به درد دل‌هایشان گوش

کند. این کار هر روزه اغلب بازنشسته‌ها است همان‌هایی که پیشکسوت و چشم و چراغ و سرمایه هاى این سرزمین هستند. تجربه یکایک این قشر از جامعه مان آنقدر کارساز و با ارزش است که وقتى در کنار جوانان و آنان که تازه به عرصه کار و مسئولیت قدم گذاشته‌اند قرار گیرد، بى شک اثرات و ثمرات مثبت و سازنده ترى حاصل می‌آید و هر طرح و برنامه اى با کمک این تجارب ارزنده و اندوخته هاى گرانسنگ نتایج بهتر و درخور توجه ترى را براى کل جامعه و سرزمین اسلامى مان رقم خواهد زد. امید که روزى فرا رسد تا دیدگاه‌های همگان به قشر بازنشستگان تغییرى بنیادى بیابد و آن جایگاه و منزلت واقعى بازنشستگان که با

شأن و مقام شان عجین است برقرار شود.
 
 
 
 
 
حافظ طبیعت
 

گر شرح حالى از ما خواهى همى بدانى                               ما حافظ طبیعت با شغل محیط بانى

محبوب کوه و صحرا، همراه رودهاییم                                     از بهر حفظ انفال، هر جا و هر کجاییم

در سالیان سابق، مثل پلنگ بودیم                                       خصم طبیعت هم چون طعمه به چنگ بودیم

هنگام سوز سرما، ما از تنگه‌ها گذشتیم                               همراه با رفیقان، دره به دره گشتیم

یخبند برف‌ها را با پاى خود شکستیم                                    آنگه میان کولاك، بر قله‌ها نشستیم

شب‌های تار و تیره در غارها چو ماندیم                                 با سختى و مشقت، شب را به صبح رساندیم

برخى به خواب می‌رفت چون خسته بود و بیتاب                     وز نعره پلنگان بیدار گشته از خواب

بعضى ز سوز سرما بنمودى شکایت                                     شخصى ز پارو پیرار می‌گفت او حکایت

فردا دوباره ما صبح دوربین گشا، دویدیم                                بزها و قوچ وحشى دسته به دسته، دیدیم

در سال چند ماهى کوه جاى خواب ما بود                             اما همین جسارت عهد شباب ما بود

اینک چنان نحیفم ز آزار زندگانى                                         پیرى فرا رسیده سر آمده جوانى

قدرت نمانده بر تن، فرسوده استخوانم                                 پایم شکسته مانده، از دست شد توانم

حتى براى رفتن محتاج رهنمایم                                          هم گام نیست با من، خودساخته عصایم

جهانگیر مهدى آبادى

بازنشسته سازمان حفاظت محیط زیست

 
 
 
 
 
سخن ماه
 

و خداى تو حکم فرمود که جز او را نپرستید و بر پدر و مادر نیکویى کنید، اگر یکى از آنان یا هردو به سنین کهولت و سالخوردگى رسیدند، زینهار کلمه اى که رنجیده خاطر شوند، نگویید و کمترین آزار به آنان نرسانید و با آنها به اکرام و احترام سخن بگویید.