نشريه ثمر

 

ثمر شماره 286-287-288 - فروردين، ارديبهشت و خرداد 1393

فهرست مطالب

   

رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزى سال 1393: تلاش مجاهدانه مردم و مسئولان لازمه تحقق شعار سال است

رییس جمهور در پیام نوروزى سال 1393 : تلاش دولت براى زندگى راحت‌تر و نگرانى کمتر مردم است

رئیس جمهور: تلاش هردو وزارتخانه تعاون و بهداشت، لازمه تحول نظام بیمه و سلامت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: برگزارى جلسه شوراى عالى رفاه

دکتر ربیعى در دیدار نوروزى با پرسنل وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعى: روح تغییر خواهى را در سال جدید در محیط کار دنبال می‌کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى: نیاز جامعه امروز، آرامش، امید و آینده اى بهتر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: نظم بخشیدن به نظام بیمه اى و سلامت در سال 1393
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: نظام بیمه اى ما امروز بهتر از دیروز
با بخشنامه دکتر ربیعى انجام شد: اجراى سیاست‌های جمعیتى ابلاغى مقام معظم رهبرى در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: تأمین امنیت غذایى، اولویت اساسى دولت
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: کمیته هاى مشورتى بازنشستگان در استان‌ها نیز تشکیل می‌شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: بیمه طلایى، هزینه های بسترى درمان بازنشستگان را به صفر رسانده است
راه‌اندازی خانه‌های امید براى 350 هزار نفر از بازنشستگان کشورى
کلئوپاترا دومبیا هنرى در دیدار با مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: باید سهم زنان را در افزایش ارزش افزوده در بخش‌های مختلف جامعه جدى گرفت
مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى خبر داد: امکان بهره‌برداری بازنشستگان تامین اجتماعى از خانه‌های امید بازنشستگان کشورى
گفتگو با ایراندخت عطاریان سفرهاى استانی دولت تدبیر و امید
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: زمان ثبت نام وام ضرورى بازنشستگان کشورى
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: نیازمند اصلاح سیستم‌های بازنشستگى هستیم
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: حضور صندوق بازنشستگى کشوری در حوزه نفت
معاون ادارى و مالى صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: مطالبات 450 هزار نفر از بازنشستگان مشمول، تسویه شده است
استان
کانون‌ها
تحقیق
بازنشستگان نمونه
مقاله
پرسش و پاسخ
منشور حقوق سالمندان
گیاهان آپارتمانى
از هر گوشه جهان
سلامت سالمندى
آثار بازنشستگان
اقسام امر به معروف و نهى از منکر
صحیفه سجادیه
الّلهم عجل لولیک الفرج على مولا
علی مولا
او آمد و از این پس خواهد بود
سخن ماه

 
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزى سال 1393: تلاش مجاهدانه مردم و مسئولان لازمه تحقق شعار سال است
 

مقام معظم رهبرى سال 1393 را به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملى و مدیریت جهادی» نامگذارى کردند.

حضرت آیت الله خامنه اى (مدظله‌العالی) با اشاره به تقارن سال جدید با ایام شهادت بانوى بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از خداوند متعال مسالت کردند: این تقارن، امکان بهره گیرى مضاعف از انوار هدایت الهى و برکات فاطمی را براى ملت ایران فراهم سازد. ایشان در ترسیم افق سال نو، دو مسئله اقتصاد و فرهنگ را مهمتر از مسائل دیگر بر شمردند و تاکید کردند:براى تحقق شعار سال 1393 یعنى «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملى و مدیریت جهادى» تلاش مشترک مسئولان و آحاد مردم ضرورى است.

مقام معظم رهبرى با اشاره به نقش اساسى و برجسته مشارکت و حضور مردم در «زندگی و سازندگى کشور» خاطرنشان کردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروه هاى گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّى در این عرصه‌ها نقش آفرینى کنند. مسئولان هم موظفند با توکل به خداوند و با تکیه بر مردم، در هر دو عرصه اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد میدان عمل شوند. آنچه در سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادى که به کمک مسئولان و مردم شکوفایى پیدا کند و فرهنگى که با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوى حرکت بزرگ کشور و ملت ما را معین کند.

حضرت آیت الله خامنه اى (مدظله‌العالی) با تأکید بر ضرورت استفاده از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته در تصمیم گیری‌های آینده، به ارزیابی کیفیت تحقق شعار «حماسه سیاسى و حماسه اقتصادی» پرداختند و گفتند: در سال 1392، حماسه سیاسى با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه هاى مختلف نظیر انتخابات، راهپیمایی‌های بزرگ و عرصه هاى دیگر به بهترین شکل تحقق پیدا کرد و با دست به دست شدن قدرت اجرایى در کمال امنیت و آرامش، حلقه جدیدى از سلسله طولانى مدیریت کشور شکل گرفت. در سال گذشته حماسه اقتصادى به شکل مورد انتظار محقق نشد که لازم است این حماسه در سال جدید به وجود آید.

ایشان «سیاست‌های اقتصاد مقاومتی» را زیرساخت فکرى و نظرى تحقق حماسه اقتصادی خواندند و تأکید کردند: در پرتو این سیاست‌ها اکنون زمینه لازم براى تلاش مضاعف فراهم است.
 
 
 
رییس جمهور در پیام نوروزى سال 1393 : تلاش دولت براى زندگى راحت‌تر و نگرانى کمتر مردم است
 

دکتر حسن روحانى رییس جمهور ضمن تشریح عملکرد و دستاوردهاى دولت تدبیر وامید در سال گذشته، بر ضرورت همدلى همگان در راستاى پاسداشت هویت ایرانى، اسلامى و ایجاد فضاى رشد فرهنگ در جامعه تاکید کرد و گفت: همه تلاش دولت این است که مردم زندگی راحت‌تر، نگرانى کمتر و نسبت به آینده کشور و فرزندانشان مطمئن‌تر باشند.

مردم عزیز ایران به بنده و همکارانم اجازه خدمت داده و اکنون افتخار می‌کنم که در کنار سفره شادى شما اجازه حضور دارم. در هفت ماهى که از فعالیت این دولت گذشته، قدم‌های بزرگى با حمایت شما مردم برداشته ‌شده است؛ مهمترین آن، ایجاد فضاى آرامش، همدلى، نشاط و تحرك بیشتر براى سربلندی ایرانِ عزیز و توسعه کشورى است که زادگاه و محبوب همه ما است. بسیار خوشحالم به عرض ملت ایران برسانم که در زمینه اقتصادی دولت توانست با کمک کارشناسان و کاردانان و متخصصان، سرعت تورم را مهار کند. همچنان در سال جارى اقدامات مجدانه اى براى کاهش رشد تورم خواهیم داشت. مسئله مهم ما در موضوع اقتصاد، مبارزه با رکود و شروع رونق اقتصادی است. سال 1393 سال رونق اقتصادی خواهد بود و در کنار آن شاهد رشد و شکوفایی صنعت، کشاورزى و بخش‌های خدمات در اقتصاد خواهیم بود.

دولت، درمان و امنیت غذایى براى اقشار محروم را به عنوان دو سیاست در سال جارى دنبال خواهد کرد. به طور کلى، وضعیت درمان کشور، سلامت و بیمه درمانى به نفع مردم تحول مثبت خواهد یافت. مردم در ماه هاى آینده شاهد اوضاع بهترى در مسیر سلامت خودشان و فرزندانشان خواهند بود. همه تلاش دولت این است که مردم زندگى راحت‌تر، نگرانى کمتر و نسبت به آینده کشور و فرزندانشان مطمئن‌تر باشند.

ما نیاز به انسجام و وحدت داریم. همه دست به دست هم دهیم؛ داراى هر فکر و اندیشه ای هستیم، هویت ایرانى و اسلامى مان را پاس بداریم. فضاى رشد فرهنگ را در جامعه مان به وجود بیاوریم. این دولت به مردم اطمینان مى دهد که دو چندان براى بهبود معیشت مردم، تعالى اخلاق و کاهش آسیب‌های اجتماعى، قدم‌های مجدانه اى را در سال جارى برخواهد داشت. نوروز امسال با عطر دل انگیز کوثر توأم است. همه ما از این فضاى معطّر استفاده کنیم و خود را به خاندان رسالت نزدیک‌تر کنیم.
 
 
 
 
رئیس جمهور: تلاش هردو وزارتخانه تعاون و بهداشت، لازمه تحول نظام بیمه و سلامت
 

رئیس جمهور با اشاره به این که بر اساس چشم‌انداز 20 ساله ایران باید به یک کشور توسعه یافته برسد، گفت: اگر دغدغه مردم در نظام سلامت به حد معمول برسد به توسعه دست می‌یابیم، باید نظام سلامت و بیمه ما متحول شود و هر دو وزارتخانه بهداشت و تعاون تلاش کنند تا نظام بیمه و سلامت متحول شود و نگرانى مردم در بخش سلامت که امروز بیش از حد معمول است کاهش پیدا کند.

حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانى رئیس جمهور کشورمان در همایش بیمه سلامت همگانى که با حضور وزراى تعاون، کار و رفاه اجتماعى و بهداشت، درمان و آموزش پزشکى برگزار شد با اشاره به این که موضوع سلامت و بیمه از مسایل بسیار مهم است، گفت: هدف ما طبق چشم انداز 20 ساله این است که کشور به یک کشور توسعه‌ یافته تبدیل شود. انشاالله با حمایت مردم در سال 1393 به یکى از اهداف دولت که رشد مثبت در نظام سلامت است خواهیم رسید.

وى افزود: باید در سال‌های آینده رشد را افزایش دهیم و در طول 10 سال آینده اگر حرکت ملی با مدیریت جهادى را پیش بگیریم نا امید نیستم که بخش بزرگى از عقب‌ماندگی گذشته را جبران کنیم، شدنى است که به چشم انداز برسیم. وى با اشاره به اینکه توسعه بدون توسعه در نظام سلامت امکان پذیر نیست، ادامه داد: اگر مردم در بحث سلامت مشکل داشته باشند به توسعه نمی‌رسیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در نظام سلامت باید مردم از نظر روحى آرامش داشته و از نظر جسمی تقویت شوند، گفت: همه ما مى دانیم که اصل، بهداشت است، اگر بهداشت ناموفق بود، نوبت به درمان می‌رسد. قدم اول بهداشت و قدم دوم درمان است. اگر می‌خواهیم توسعه پیدا کنیم باید جامعه ما سلامت داشته باشد. پولى که برای سلامت هزینه می‌شود هزینه نیست، همان طور که پولى که براى آموزش و پرورش هزینه می‌شود هزینه نیست. مهمترین پایه توسعه انسان است که با توسعه علم و دانش محقق می‌شود.

وى با اشاره به اینکه تصمیم ما این است که نظام سلامت را متحول کرده و به سمت نقطه مطلوب برویم، گفت: براى تحول در نظام سلامت برنامه‌ریزی، سیاست و ارزشیابى قدم اول است.

دکتر روحانى با اشاره به اینکه امروز براى من به عنوان مسئول دستگاه اجرایى و وزراى تعاون و بهداشت روز افتخارآمیزى است، گفت: امروز کاری که بیش از 20 سال در قانون معطل مانده بود عملیاتی شد، تمام مردم ایران را تحت پوشش بیمه قرار دادیم. دفترچه‌های بیمه باید الکترونیکى شده و ارزشمند شوند، بیش از 230 دارو تحت پوشش بیمه است که باید آن را افزایش دهیم و چتر بیمه‌ای را بر بخش‌های توانبخشی و پرتوبخشى نیز بگسترانیم.

رئیس قوه مجریه با بیان این که سازمان‌های مردم نهاد، ارگان‌ها، دستگاه‌ها و مسئولان به صحنه آمده و کمک کنند ابراز امیدوارى کرد، دولت یازدهم در قول‌هایی که به مردم داده و مطالبات مردم ازجمله نظام سلامت موفق باشد و در سال 1393 تحول خوبى را در نظام سلامت و نظام بیمه‌ای شاهد باشیم.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: برگزارى جلسه شوراى عالى رفاه
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى از برگزارى دومین جلسه شوراى عالى رفاه در هفته هاى آتى خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومى و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى دکتر على ربیعی با اشاره به اینکه 6 برنامه تخصصى براى سازمان بهزیستی در سال 1393 پیش بینى شده است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با همکارى مدیران استانی برنامه هاى پیش بینى شده را اجرا کنیم.

وى تصریح کرد: یکى از سیاست‌های دولت تدبیر و امید توجه به مقوله رفاه اجتماعى است که در این زمینه قدم‌های خوبى برداشته شده است و ما بنا داریم از ظرفیت‌های نهادهاى حمایتى از جمله کمیته امداد و بهزیستى در این زمینه استفاده کنیم.

دکتر ربیعى در ادامه با اشاره به برگزارى دومین جلسه شوراى عالى رفاه با حضور رئیس جمهور گفت: به دنبال برگزارى این جلسه در اولین فرصت هستیم و پیش بینى می‌شود طى هفته های آتی دومین جلسه شوراى عالى رفاه برگزار شود.
 
 
 
 
دکتر ربیعى در دیدار نوروزى با پرسنل وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعى: روح تغییر خواهى را در سال جدید در محیط کار دنبال می‌کنیم
 

به گزارش مرکز روابط عمومى و اطلاع رسانى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى دکتر على ربیعى در دیدار نوروزى خود با کارکنان این وزارتخانه گفت:آیین‌های ایرانى و سنتى ما بسیار با ارزش هستند. امروز کارکردهاى آن را حس می‌کنیم. این کارکردها با فرهنگ دینى ما درآمیخته شده است. از کارکردهای اساسی نوروز کدورت زدایى، گرفتن تصمیمات مهم و تغییر و نوخواهى است و باید این فلسفه در همه ابعاد زندگى ما حاکم باشد و من امیدوارم بتوانیم روح تغییر خواهى را در سال جدید در محیط کار دنبال کنیم و قدم‌های مهم و اساسى در جهت تحقق عدالت اجتماعی برداریم.

وى گفت: به یاد داشته باشیم که در وزارتخانه اجتماعی کار می‌کنیم. اگر خانواده ای را خوشحال کنیم کار ارزشمند انجام داده‌ایم که بدون شک با هیچ پاداش مادى قابل جبران نیست. بلکه احساس رضایتی را در ما به وجود می‌آورد که بسیار با ارزش است و از سوی دیگر می‌تواند شادى و شادمانى را به یک زندگی و یا یک خانواده بازگرداند و این اهمیت کار در حوزه خانواده بزرگ کار و رفاه اجتماعى را نشان می‌دهد.

دکتر ربیعى تصریح کرد: این روح ما است که به کار معنا می‌دهد. از این‌رو باید ارزش معنوى کار را حفظ کنیم. آن چیزى که باید در سال جدید معنا یابد روح تغییر پذیرى است که باید در سازمان جارى شود. وى افزود: همان گونه که یادآور شدم حوزه اجتماعى حوزه ای تأثیر گذار در زندگى تک تک مردم جامعه است. پس هرگونه تحول بنیادین و چشمگیر در کارکردهای حوزه این وزارتخانه می‌تواند منشا بسیاری از تحولات اجتماعى در جامعه باشد. پس بهبود بخشیدن به کار در زندگى افراد تاثیر گذار خواهد بود. بر همین اساس نیز سازمان باید همواره متحول شود تا این تاثیر گذارى به طور مستمر در حوزه اجتماعی ادامه یابد. همه ما چیزهاى زیادى به سازمان می‌دهیم، وقت و عمر خود را به سازمان‌ها هدیه کرده و روح خود را به سازمان‌ها می‌دمیم. البته هر کسى نیز ستانده‌هایی دارد که ناچیز است. اما تحولاتى که اقدامات، برنامه‌ها و تصمیم سازی‌های ما می‌تواند منشا تحول در جامعه بشود ستانده اصلى ما محسوب می‌شود و آن جز ارتقا سطح رفاه جامعه نیست.

دکتر ربیعى افزود: ما خود می‌توانیم با نوع نگاه به کار، ستانده بگیریم که ارزش آفرین باشد. ما عشق خود را به سازمان می‌دهیم. ما باید سازمان‌ها را به محل پرواز تبدیل کنیم و مولفه سازمان و خانواده را شکل دهیم. اگر به مسایل خوب و عمیق‌تر نگاه کنیم تاثیر اجتماعى آن با اهمیت‌تر خواهد بود. امیدوارم با کردار و رفتارمان امنیت، آسایش و لذت را به سازمان بیاوریم.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى: نیاز جامعه امروز، آرامش، امید و آینده اى بهتر
 

دکتر على ربیعى وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در همایش روز بسیج کارگرى سخنرانى می‌کرد، گفت: ایجاد فضاى آرام در جامعه و افزودن امید برای آینده اى بهتر از وظایف مهم براى همه به ویژه بسیجیان است.

وى عنوان کرد: نامگذارى روزى به عنوان بسیجیان کارگر، نوعى نماد سازى است و امروز شاهد وجهى از جلوه های کارگران هستیم، زیرا معتقدم همه کارگران بسیجى هستند. بر همه ما است به عنوان بسیجیان صحنه کار و تولید، همواره فرمان تاریخى حضرت امام (ره) را نصب العین خود در تمام امور قرار داده و بر مبناى آن عمل کنیم. ما همگى عمیقاً بر این باوریم که بسیج، جویبار زلال تفکر عاشقانه امام و چشمه سار جوشان محبت و عشق به کردگار است.

ربیعى گفت: امروز باید بسیج بیش از هر زمان دیگری حافظ امنیت فردى و جمعى و دنبال کردن اخلاق باشد و از همین رو تاکید می‌کنم که بسیج باید موتور حرکت پیشرفت و حرکت جمعى باشد. چرا که امروز به کار و تلاش خستگی‌ناپذیر، نوآوری و خلاقیت نیاز داریم. وى حمایت از برنامه‌های اقتصادى دولت، ایجاد فضاى آرام در جامعه، پیشگیرى از تنش و افزودن بر امید مردم براى آینده بهتر و افزایش انسجام و همدلى و کمک به اعتماد عمومى را وظیفه همگان به ویژه بسیجیان دانست.

وى یادآور شد: پیش‌نیاز چنین تحولى تغییر فرهنگ است و باید تولید محورى در جامعه به یک ارزش تبدیل شود و با عزم ملى و با حرکت بسیجى باید در این جهت حرکت کنیم. زمانى چون کوه ایستادیم. نه تنها اقتصادمان مقاومتى بود، بلکه در برابر بمب و موشک‌های دشمن نیز چون کوه مقاومت کردیم.

امروز به فضل الهى، مقاومت در برابر بمب و موشک‌ها در میان نیست، اما وقتى اقتصادمان مقاومتى خواهد شد که بسیج با پاکدستى، با ایجاد امنیت کسب و کار، با خلق روحیه همکارى و تعاون و با همان احساس مسئولیت مبتنى بر ایمانى که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بدان اشاره می‌کنند، زمینه کار و تلاش را در حیطه مأموریت‌های ذاتى خود فراهم آورد.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: نظم بخشیدن به نظام بیمه اى و سلامت در سال 1393
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى با بیان اینکه یکى از اقدامات دولت در سال 1393 نظم بخشیدن به نظام بیمه اى و سلامت است، ادامه داد: حضور رییس جمهور در شرکت دارو پخش که بخشى از تولیدات سلامت را انجام می‌دهد نیز در همین راستا بوده است.

به گزارش مرکز روابط عمومى و اطلاع رسانى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى، دکتر على ربیعى گفت: همه وزارتخانه ها به دستور رییس جمهور موظف شده‌اند تا برنامه هاى خود را در حوزه اشتغال اعلام کنند.

وى ادامه داد: براى ایجاد اشتغال هم از سوی وزارتخانه ها و هم در استان‌ها، برنامه‌ریزی شده و چند استان به صورت آزمایشى در حال مطالعه هستند تا موانع تولید و شرایط بهبود فضاى کسب‌وکار استخراج شود، همچنین بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارایه می‌شود.

دکتر ربیعى خاطر نشان کرد: دولت نیز در هرچند جلسه اى که تشکیل می‌دهد، به صورت آرام و تدریجى، بخشى از موانع تولید را برداشته است. در چند سال گذشته با رشد منفى انباشته شده اقتصادی مواجه بوده‌ایم که از نیمه دوم سال گذشته تلاش شد این رشد به سمت مثبت حرکت کند و امسال تلاش داریم تا نرخ رشد اقتصادى را به سه درصد برسانیم.

وى با بیان اینکه جهت گیرى کلى دولت رونق تولید و خروج از رکود است، عنوان کرد: علاوه بر گشایش در مسایل خارجى، اهتمام مدیریت مسایل کارشناسى و علاقه‌مندی در حوزه سلامت نیز وجود دارد و دولت با بهره گیرى از اختراعات، ابداعات و اقدامات دانش بنیان، فعالیت خود را برای ایجاد اشتغال آغاز کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى به تشکیل جلسه شورای عالى اشتغال در هفته دوم فروردین سال جاری اشاره کرد و گفت: رییس جمهورى تاکید کردند همه دستگاه‌ها با همین شرایط و بودجه موجود، برنامه هاى اشتغال خود را بیان کنند و همین طور برنامه شغل‌های اجتماعى که بیشتر به منزله ایجاد شغل در مناطق مرزى و کمتر توسعه‌یافته است.

ربیعى افزود: اکنون میزان اشتغالزایى بخش «آى سى تی» و کشاورزى مشخص شده و در حوزه توریسم، گردشگرى، صنایع دستى و همچنین مشاغل سبز و محیط زیست نیز برنامه‌ها در حال تدوین است.

وى خاطر نشان کرد: پیام دیگر رییس جمهوری در شرکت تولیدى دارو پخش این است که دولت به بخش خصوصى و فعالان اقتصادى توجه دارد و حامى سرمایه گذارى و کارآفرینى است. دولت، همه تلاش خود را در این باره به کار می‌بندد و از نظام بانکى خواسته است که در خدمت تولید قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى همچنین درباره سامانه الکترونیکى تامین اجتماعى افزود: با راه اندازى این سامانه بیمه شدگان می‌توانند سوابق بیمه و نحوه محاسبه حق بیمه را در این سامانه مشاهده کنند.

ربیعى ادامه داد: خوشبختانه بیمه‌ها با دو شعار مسئولیت پذیرى و کارآمدى جهش بزرگى در فعالیت‌های خود داشته‌اند و تامین اجتماعى نیز برنامه هاى خود را در این راستا تنظیم کرده که امیدواریم کارگران رضایت بیشترى از درمان درتامین اجتماعى هم داشته باشند.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اعلام کرد: نظام بیمه اى ما امروز بهتر از دیروز
 

دکتر على ربیعى در همایش بیمه سلامت همگانی که با حضور رییس جمهور برگزار شده بود، گفت:نظام بیمه‌ای ما امروز بهتر از دیروز حرکت می‌نماید و اصلاحات ساختارى قابل توجهى را تجربه کرده است. ما حرکت به سوى بیمه کارآمد و مسئول را پی می‌گیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: عدالت اجتماعی از بنیادی‌ترین خواسته‌های مردم در انقلاب اسلامی ایران بود. عدالت اجتماعى از نیازهاى اولیه زندگى تا فرصت‌های برابر اجتماعى، مجموعه‌ای است که زمینه رشد و تعالى فرد را ایجاد می‌کنند و براى پویایی جامعه اهمیت زیادى دارد. سلامت نیز یکى از آن حداقل‌ها است و امروز امیدواریم دفترچه‌های بیمه سلامت آغازى براى تحقق بخشى از این عدالت باشد.

ربیعى افزود: از اهتمام ویژه رییس جمهور به بحث بیمه‌ها و سلامت تشکر می‌کنم. این توجه ناشى از عنایت خاص ایشان به عدالت اجتماعى است. بدون شک عدالتى که از طریق ایجاد امنیت روانى و جسمانی با بیمه‌ها و فراهم آوردن سلامت و کاهش هزینه‌های بهداشتى ایجاد شود، فرصت برابر مشارکت در زندگى اجتماعى را براى افراد جامعه ایجاد می‌کند. آقاى رییس جمهور از ما خواسته بودند که اقدامات مناسبى براى مشمول کردن همه افراد و اعتبار بخشى به دفترچه‌ها و کاهش هزینه های درمانى انجام دهیم. ایشان از میزان فشار هزینه های بخش درمان بر مردم آگاهی دقیق دارند. بنابراین تاکیدشان بر اصلاح وضعیت و کاهش هزینه های درمانى مردم جدى است.

وى تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مبناى وظایف و سهم خود در این راستا در چند ماه گذشته اقدامات زیادى در خصوص افزایش کیفیت خدمات بیمه اى انجام داده و کوشیده نقصان‌های بیمه‌ای مرتبط با بخش بیمه‌ای را کاهش دهد. ما حرکت به سوى بیمه کارآمد و مسئول را پى می‌گیریم اما هنوز کارهاى زیادى براى انجام دادن باقى مانده است.

دکتر ربیعى افزود: دفترچه‌های بیمه همگانى یک گام به سوى تحول در نظام سلامت کشور است. اما مهم این است که بدانیم اصلاح ساختارى در نظام سلامت لازم است. اصلاحاتى که ساختارهاى منابع، مصارف و هزینه‌ها از آن جمله است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: اصلاح سبک زندگی مردم و سبک درمان و تاکید بر پیشگیرى که هزینه کمترى در بر دارد مسیرى است که در پیشرو داریم. مسئله سلامت آن قدر مسئله مهمى است که می‌باید موانع آن مداوم مورد بررسى قرار گرفته و گفت‌وگوی اجتماعى گسترده اى درباره آن شکل بگیرد.

وى گفت: امروز یکى از آرزوهاى بنیانگذاران جمهوری اسلامی و یکى از آرمان‌های قانون اساسى محقق شده است که این روز را به مقام معظم رهبرى و مردم شریف ایران تبریک می‌گویم.
 
 
 
 
با بخشنامه دکتر ربیعى انجام شد: اجراى سیاست‌های جمعیتى ابلاغى مقام معظم رهبرى در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى
 

دکتر على ربیعى، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجراى سیاست‌های جمعیتى ابلاغى از سوی مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) خطاب به معاونین و روساى سازمان‌ها و موسسات وابسته به این وزارتخانه بخشنامه‌ای صادر کرد.

متن کامل بخشنامه بدین شرح است.

معاونین محترم وزیر

روساى محترم سازمان‌ها و موسسات وابسته

ضمن قدردانى از دوراندیشى و توجه مقام معظم رهبرى (مدظله‌العالی) به آینده ایران اسلامی در ابلاغ سیاست‌های سلامت و نیز سیاست‌های جمعیتى و در راستاى تأکیدات رئیس جمهور محترم مبنى بر تلاش وزارتخانه ها براى تحقق منویات معظم له موارد ذیل جهت عملیاتى نمودن سیاست‌های جمعیتى ابلاغ می‌شود:

1- در راستاى بند 1 سیاست‌های جمعیتى، سازمان تامین اجتماعى موظف است در ارتباط با افزایش نرخ بارورى به بیش از سطح جانشینى، تسهیلات لازم را در ارتباط با موانع بیمه اى فرزند سوم به بعد فراهم نماید.

2- در راستاى بند 2 سیاست‌های جمعیتى، به سازمان تامین اجتماعى تکلیف می‌گردد در ارتباط با پرداخت هزینه ازدواج به بیمه‌شدگان تامین اجتماعى تسهیلات لازم را فراهم آورد.

3- در راستاى بند 3 سیاست‌های جمعیتى، معاونت روابط کار موظف است در محیط‌های کار شرایط لازم را براى فعالیت مادران باردار فراهم ساخته تا مادران بتواند بدون دغدغه پس از طى دوران باردارى به محیط کار بازگردند و هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف در این زمینه موظف هستند در چارچوب مقررات قانون کار، اجازه اخراج پس از بازگشت از زایمان را ندهند.

4- سازمان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعى در جهت بند 3 سیاست‌های جمعیتی موظف هستند علاوه بر ارائه پوشش موثر بیمه اى داروهاى نابارورى، ابعاد دیگر در این زمینه را مورد توجه قرار داده و امکانات خود را در جهت حل مشکلات زوج‌های نابارور تمهید کنند.

5- سازمان آموزش فنى و حرفه اى کشور در راستاى بند 4 سیاست‌های جمعیتی مکلف است در کنار آموزش‌های مهارتی برای افراد شاغل و جویندگان کار نسبت به ارائه آموزش‌های منظم و مستمر در جهت ایجاد تعادل در رابطه بین شغل و کیفیت زندگی طراحی‌های لازم را از طریق تدوین استاندارد هاى آموزشى به عمل آورد.

6- در راستاى اجراى بند 4 سیاست‌های ابلاغى، سازمان تأمین اجتماعى و بیمه سلامت ایرانیان تقویت نظام تامین اجتماعى و نیز در امتداد روند بیمه از سوى سازمان‌ها سعى در قوت بخشى به نظام بیمه اى و اعتباربخشی بیشتر به دفترچه‌ها را با جدیت پیگیرى و برنامه ریزى نمایند.

7- سازمان بهزیستى کشور در جهت اصول مندرج در بند 4 سیاست‌های ابلاغى مکلف به تقویت نظام ارائه مشاوره بر مبنای فرهنگ و ارزش‌های اسلامى ایرانى بوده و برنامه ریزی‌های کارشناسى شده برای گسترش ابعاد مشاوره و فعالیتى نظیر اورژانس اجتماعى را صورت دهد.

8- معاونت فرهنگى و اجتماعى وزارت متبوع در راستاى تحقق بند 5 سیاست‌های ابلاغى، برنامه ریزى مناسب براى ترویج فرهنگ کار همراه با سبک مصرف کالاهاى ایرانى را با رویکرد توسعه اشتغال پیگیرى نموده ونیز معاونت توسعه کارآفرینى و اشتغال در جهت تقویت نام و نشان تجارى کالاهای ایرانی موانع رشد کارآفرینان در این زمینه را برطرف نماید.

9- در راستاى بند 6 سیاست‌های جمعیتى، معاونت رفاه اجتماعى اجراى طرح امنیت غذایی را با هدف گذارى براى خانواده های کم توان مورد اهتمام قرار داده و به ویژه با توجه به اهمیت هزار روز اول زندگى در جهت سلامتى جسمى و روحى کودکان مراقبت‌ها و برنامه ریزی‌های لازم در این خصوص تمهید نماید.

10- سازمان تامین اجتماعى و صندوق بازنشستگی کشورى در جهت اجراى بند 7 سیاست‌های ابلاغى، ضمن اهتمام به تکریم هر چه بیشتر سالمندان و بازنشستگان، برنامه ریزی‌های لازم را براى توسعه امور درمانی و کاهش هزینه هاى درمان، سهولت و عدالت در دسترس و همچنین امور رفاهى با روش‌های گوناگون از جمله توسعه خانه های امید در شهرها را پیگیرى نماید.

11- در راستاى بند 6 سیاست‌های جمعیتى، معاونت رفاه اجتماعى با فعال کردن شورای ساماندهی کودکان در معرض آسیب و شورای سالمندان و جهت دهى این شوراها با سیاست‌های ابلاغى جمعیت و نیز در جهت اجرایی شدن مصوبات شوراهاى مذکور تلاش لازم را معمول دارند.

12- در راستاى بند 8 سیاست‌های جمعیتى، معاونت توسعه کارآفرینى و اشتغال و سازمان آموزش فنى و حرفه اى بر اساس یک نیازسنجى نوین و با توجه به تغییرات فن آورى در عرصه نیروى کار و تغییرات فرهنگی، اقدام لازم براى آموزش‌های تخصصی متناسب با نیازهاى جامعه و استعدادها و علایق آنان در جهت ایجاد اشتغال موثر و مولد را فراهم نماید.

13- صندوق بیمه عشایر و روستاییان مکلف است در راستاى بند 10 سیاست‌های ابلاغی، گسترش بیمه روستاییان و عشایر، موانع موجود را بررسى نموده و همچنین سازمان بیمه سلامت در جهت ارتقاى بیمه همگانی سلامت ایرانیان، تقویت سرانه بیمه روستاییان و عشایر را مد نظر قرار دهد.

14- در راستاى بند 11 و 12 سیاست‌های ابلاغى، سازمان تامین اجتماعى موظف است تمهیدات لازم براى بیمه اجتماعى هموطنان خارج از کشور را فراهم نموده و از طریق تشکیل دفتر بیمه ایرانیان خارج از کشور زمینه امنیت روانی و تأمین اجتماعى آنان جهت بازگشت به ایران، برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.

15- موسسه کار و تامین اجتماعى و موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعى مکلف هستند پژوهش‌های مداوم را جهت اجرایى نمودن سیاست‌های جمعیتى و حمایتى با تأکید بر ایجاد اشتغال، رفاه و بیمه اجتماعى با شاخص‌های بومى و اجتماعى در برنامه های پژوهشی سال 1393 قرار دهند.

على ربیعى

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى

 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: تأمین امنیت غذایى، اولویت اساسى دولت
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: تامین امنیت غذایی اولویت اساسى و جزو دغدغه‌های اصلی دولت است.

على ربیعى، با اشاره به اینکه در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها هم به موضوع امنیت غذایی توجه جدى شده است، اظهار کرد: در شرایط کنونی با مدیریت جهادى باید عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم.

وى با بیان اینکه دولت دو سیاست تولید و رفاه را توام دنبال می‌کند، گفت: به همین منظور شورای عالی رفاه، شوراى کودکان و سالمندان در دولت فعال شده است.

ربیعى از شناسایى 800 هزار کودك دچار سوءتغذیه در کشور خبر داد و افزود: دولت در جهت ریشه کن کردن فقر مطلق حرکت می‌کند.

وى با اشاره به قدمت 60 ساله شیر پاستوریزه ایران گفت: براى جلب مشترى بسته بندى محصولات این شرکت باید ارتقا یابد و با توجه به افزایش روزافزون تنوع محصولات لبنى، کیفیت در کنار رعایت قیمت رقابتی باید ارتقا یابد.

خط تولید محصولات پودرى شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقى به ظرفیت دو هزار تن در سال راه‌اندازی شد.

در این خط انواع محصولات پودرى همچون پودر شیرخشک، پودر آب پنیر و پودر کازنینات سدیم برای نخستین بار در کشور تولید خواهد شد.

مدیر عامل کارخانه پگاه آذربایجان شرقى هم در این مراسم گفت: این شرکت در سال 1339 تاسیس شده و روزانه 400 تن شیر خام تولید می‌کند.

محمد براتى گودرزى با اعلام اینکه 38 محصول لبنی در این شرکت تولید می‌شود، افزود: این کارخانه توانسته 10 هزار فرصت شغلى در استان آذربایجان شرقى ایجاد کند. وى با اشاره به اینکه با افتتاح خط تولید محصولات پودری این شرکت 20 درصد نیاز شیر خشک استان تولید خواهد شد، گفت: با بهره‌برداری از این خط، تولیدات این واحد تولیدى به پنج هزار تن ارتقا خواهد یافت.

گودرزى اعلام کرد: 46 درصد نیاز بازار شیر استان آذربایجان شرقى توسط این کارخانه تولید می‌شود. کارخانه شیر پاستوریزه عدل تبریز در سال 1339 توسط زنده یاد غلامرضا عدل در محل قدیمی (خیابان پاستور) تاسیس شد. این کارخانه که دومین کارخانه بزرگ کشور بود با سرمایه شخصی احداث و پس از راه‌اندازی، سهام آن به کارخانه شیر منطقه اى آذربایجان شرقى واگذار شد.

ظرفیت این کارخانه 20 تن در روز بود که در ابتدا روزانه 3 تن شیر فرآورى و بسته بندى می‌شد. در بین سال‌های 1355 تا 1356 با اجراى طرح تغذیه رایگان در مدارس کشور تولید کارخانه افزایش یافت. به دلیل نیاز به افزایش بیشتر ظرفیت، کارخانه جدید شیر منطقه‌ای آذربایجان شرقى در محل فعلى که از چهار کارخانه اول لبنیات کشور محسوب می‌شد در سال 1357 به بهره‌برداری رسید.
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: کمیته هاى مشورتى بازنشستگان در استان‌ها نیز تشکیل می‌شود
 

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى حل مسائل و رسیدگى به مشکلات بازنشستگان کشوری از اهداف اصلى این صندوق برشمرد و گفت: بازنشستگان سرمایه هاى عظیم اجتماعی هستند و باید از تجارب و اندوخته هاى فکرى آنان در جهت توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود.

ایراندخت عطاریان در دیدار با بازنشستگان فرهنگی استان سیستان و بلوچستان به تشکیل کمیته هاى مشورتى در حوزه هاى فرهنگى، اجتماعى، فنى، اقتصادى و آموزشى در صندوق بازنشستگی کشورى اشاره کرد و افزود: در این کمیته‌ها تلاش داریم از توان و تجربیات فکری بازنشستگان نخبه در جهت حل مشکلات و اولویت بندى نیازهاى آنان استفاده کنیم که خوشبختانه این کمیته‌ها در تهران فعال شده و در آینده نزدیک در دیگر استان‌ها نیز کمیته های مشورتی ایجاد خواهد شد.

عطاریان بهبود وضعیت اقتصادى، ارتقاى خدمات درمانی، افزایش خدمات رفاهى، غنى سازى اوقات فراغت، برنامه ریزى در جهت بهره بردارى از توان و تجربیات بازنشستگان را از مهمترین برنامه های صندوق بازنشستگى کشورى در سال 1393 عنوان کرد و گفت: امسال با توجه به اولویت قرار گرفتن اقتصاد و فرهنگ برنامه هاى متنوعى برای بازنشستگان تدوین شده است که متعاقباً اعلام خواهد شد.
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: بیمه طلایى، هزینه های بسترى درمان بازنشستگان را به صفر رسانده است
 

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى کاهش هزینه هاى درمانى بازنشستگان کشورى را از مهمترین برنامه هاى این صندوق در سال جاری عنوان کرد.

ایراندخت عطاریان در سفر استانى دولت به زاهدان و در بازدید از شرکت بیمه آتیه سازان حافظ سیستان و بلوچستان با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلى نظام سلامت از سوى مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) گفت: ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت از سوى رهبر معظم انقلاب به عنوان نقشه راه بخش درمانى کشور بوده که به طور قطع با اجراى این فرامین افق و چشم انداز

روشن رو به رشد و امیدوارانه اى در حوزه سلامت کشور به روى مردم گشوده خواهد شد.

وى افزود: نگاه جامع و کامل معظم له به مقوله درمان از طریق ابلاغ سیاست‌های کلى نظام سلامت نشانگر اهتمام و توجه ویژه حاکمیت به حوزه بهداشت و درمان است.

عطاریان تسهیل دسترسى آسان به خدمات بهداشتی و ارتقاى سطح کیفى خدمات درمانى را از مهمترین ویژگی‌های بیمه طلایى بازنشستگان دانست و گفت: خوشبختانه پوشش گسترده و فراگیر بیمه طلایى براى بازنشستگان کشوری علاوه بر اینکه هزینه هاى درمانى این قشر فرهیخته را کاهش داده بلکه این امکان را برای آنان فراهم کرده تا با مراجعه به بیمارستان‌ها و

مراکز درمانى طرف قرارداد از خدمات پزشکی با سطح کیفى مطلوبى برخوردار شوند به عبارتی بیمه طلایى هزینه هاى بسترى درمان بازنشستگان را به صفر رسانده است.

عطاریان با تقدیر از فعالیت‌های شرکت بیمه آتیه سازان حافظ براى بازنشستگان کشوری تأکید کرد: خدمت رسانى به بازنشستگان و تأمین نیازهای درمانى آنان از مهمترین اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى در سال جاری است و مسئولان و دست‌اندرکاران طرح ملی بیمه طلایى نیز باید در جهت افزایش سطح رضایت‌مندی این قشر گام بردارند.

 
 
 
 
راه‌اندازی خانه‌های امید براى 350 هزار نفر از بازنشستگان کشورى
 

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى از تأسیس 20 خانه امید براى جمعیتى بیش از 350 هزار بازنشسته تا پایان سال جارى خبر داد.

ایراندخت عطاریان با اشاره به دستاوردهاى سفر استانی دولت به استان سیستان و بلوچستان و اجرای طرح‌هایی از سوى صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال از سوى مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملى و مدیریت جهادى نامگذارى شده و در این خصوص دولت تدبیر و امید نیز با سرلوحه قرار دادن این مطالبه مهم رهبر معظم

انقلاب، سیاست‌ها و برنامه هاى خود را با رویکرد برقراری عدالت اجتماعى، توسعه و پیشرفت، بهبود فضاى کسب‌وکار و ارتقاى خدمات و فعالیت‌های فرهنگى براى آحاد مختلف مردم تدوین کرده است. در سفر اخیر دولت به سیستان و بلوچستان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز طرح‌ها و برنامه‌هایی را در زمینه اشتغال زایی و فعالیت‌های فرهنگى براى مردم استان سیستان و بلوچستان به تصویب رسانده که در طول سال جاری اجرایى خواهد شد.

عطاریان ادامه داد: البته صندوق بازنشستگی کشوری نیز همسو با دیگر دستگاه هاى دولتی مقدمات تأسیس نخستین «خانه امید» را در زاهدان آغاز کرده و انشاا... با اعتبارى که برای این پروژه اختصاص یافته شهروندان زاهدان به ویژه بازنشستگان کشورى این منطقه تا پایان سال صاحب مجموعه فرهنگى خانه امید شوند.

وى افزود: با توجه به تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى مبنى بر گسترش و توسعه فضاهای فرهنگى براى بازنشستگان کشورى در شهرستان‌ها پیش بینى می‌شود طبق برنامه ریزی و برآورد مالى صورت گرفته امسال در 20 شهر کشور « 20 خانه امید» راه اندازى شود.
 
 
 
 
کلئوپاترا دومبیا هنرى در دیدار با مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: باید سهم زنان را در افزایش ارزش افزوده در بخش‌های مختلف جامعه جدى گرفت
 

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى ایراندخت عطاریان مدیرعامل این صندوق در دیدار با هیئتى از سازمان بین‌المللی کار اظهار داشت: پیشرفت و ارتقاى چشمگیر موفقیت زنان در طول سالیان بعد از پیروزی انقلاب اسلامى موضوعى غیرقابل انکار و مرهون رویکردها، دیدگاه‌ها و برنامه‌های کلان کشور در زمینه توسعه فرهنگى، اجتماعى و اقتصادى بوده است.

عطاریان ادامه داد: زنان سهم قابل توجهى از جمعیت کشور ایران به خود اختصاص داده‌اند که بر اساس آخرین آمارهاى اعلام شد 49 درصد از جمعیت کشور را شامل می‌باشد. وى تاکید کرد: زنان در عرصه های مختلف اقتصادى، صنعتی و کشاورزی حضور چشمگیری دارند به طورى که 28 درصد از زنان کشورمان در بخش کشاورزى،23 درصد در بخش صنعت و 48 درصد در بخش خدمات عمومى فعالیت دارند.

عطاریان بر تاثیر نگرش عمیق حضرت امام خمینی (ره) و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را در رشد و شکوفایى زنان در حوزه های مختلف سیاسى، اجتماعى، اقتصادى و فرهنگى تاکید کرد. وى با اشاره به بخشى از شکل گیرى صندوق بازنشستگى کشوری و ضرورت حمایت از مستخدمین دولت در مقابل پیرى، فوت و از کارافتادگى کارکنان دولت، کارآمد کردن ذخایر و سرمایه‌گذاری‌ها و برقرارى تعامل مناسب با مشترکین و مخاطبین را از مهمترین رویکردهای صندوق بازنشستگى کشورى عنوان کرد. مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان، پرداخت وام ضرورى، برگزارى تورهای زیارتی و سیاحتى، اجراى بیمه تکمیلى درمان، اجرای بیمه عمر و حوادث بازنشستگان با کمک دولت، احداث و توسعه خانه‌های امید و تمهیدات اجراى نظام نوین بازنشستگی چند لایه را از مهمترین اقدامات و عملکرد این صندوق بر شمرد.

در این دیدار «کلئوپاترا دومبیا هنری» مدیرکل دپارتمان‌های استانداردهاى بین‌المللی کار (ILO) اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که کشور ایران در جهت رفع موانع و محدودیت‌های تبعیض جنسیتى در حوزه کار و مدیریت در حال تلاش و پیشرفت است.

«هنری» با ابراز خوشنودى از هدف گذارى بر جامعه زنان در بحث اشتغال ادامه داد: باید سهم زنان را در افزایش ارزش افزوده در بخش‌های مختلف جامعه جدی گرفت. سرمایه‌گذاری بلندمدت در حوزه اشتغال زنان قطعاً در بهبود و افزایش روند مشارکت اقتصادی زنان کمک شایانى خواهد کرد.

«هنری» به موضوع اجراى مقاوله نامه شماره 111(تبعیض در اشتغال و حرفه) در جمهورى اسلامى ایران اشاره و اظهار داشت: این موضوع در جمهورى اسلامی ایران از سال 1985 در اجلاسیه هاى مختلف مطرح شده که اقدامات مثبت و مساعد مسئولین ایران به نتایج قابل قبولى دست یافته است. وى یکى از وظایف اصلی سازمان بین‌المللی کار را تصویب استانداردهاى بین‌المللی کار دانست که این سازمان داراى یک ویژگی خاص و منحصر به فرد سه جانبه گرایى متشکل از گروه‌های دولت، کارگر و کارفرما می‌باشد که به گفته وى ILO تنها نهاد و ارگان بین‌المللی است که هر سه گروه دولت‌ها، کارفرمایان و کارگروهان را در شرایط مساوى و با حقوق یکسان و برابر گرد هم می‌آورد تا در خصوص مسائل و موضوعات مرتبط با کار و امور اجتماعى به بحث و تصمیم‌گیری بپردازند.

«هنری» نقش ممتاز و برجسته عطاریان را در هدایت و راهبرى صندوق بازنشستگى کشورى ستود و از وى به عنوان نماد موفق حضور زنان در عرصه مدیریت کلان کشور یادکرد. وى در پایان گفت: حق برخورداری از بازنشستگى می‌تواند امنیت را در جامعه به ارمغان بیاورد و سیستم‌های نظارتى بین‌المللی برخوردارى از حق بازنشستگى و تامین اجتماعى را مدنظر قرار می‌دهد.

 
 
 
 
 
مدیر عامل صندوق بازنشستگى کشورى خبر داد: امکان بهره‌برداری بازنشستگان تامین اجتماعى از خانه‌های امید بازنشستگان کشورى
 

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشوری ایراندخت عطاریان در نشست با مدیران این صندوق اظهار داشت: امسال در راستای ارتقای سطح خدمات فرهنگى و اجتماعی برای بازنشستگان در 20 شهر کشور خانه امید با رویکرد جدید براى جمعیتى بیش از 350 هزار نفر بازنشسته راه اندازى می‌شود.

وى افزود: ایجاد خانه هاى امید با رویکرد جدید ضمن افزایش نشاط، شادابى و پویایى، شرایط اشتغالزایى بازنشستگان را نیز فراهم خواهد نمود.

عطاریان ادامه داد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالاى خانه هاى امید، بازنشستگان گرامی سازمان تأمین اجتماعى نیز در سراسر کشور همزمان با ولادت با سعادت حضرت علی (ع) می‌توانند از خانه هاى امید استفاده نمایند.
 
 
 
 
 
گفتگو با ایراندخت عطاریان سفرهاى استانی دولت تدبیر و امید
 

درباره اهمیت برگزارى جلسات و آثار سفرهاى استانى دولت در جهت سرمایه گذارى براى توسعه و پیشرفت استان با ایراندخت عطاریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشوری به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

·        استان سیستان و بلوچستان از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالایى برخوردار است شما در این باره چه نظری دارید؟

استان سیستان و بلوچستان به لحاظ موقعیت جغرافیایى و ظرفیت‌های متنوع و مطلوبى که به خصوص در بخش تولیدات کشاورزى به ویژه خرما و محصولات آبزى پرورى و شیلات از جمله میگو دارد، می‌تواند در توسعه صادرات نقش مؤثرى ایفا کند و در کنار این مزیت اقتصادی این استان پتانسیل‌های بالقوه ای برای جذب سرمایه و ایجاد فضای کسب و کار ملى و بین‌المللی دارد، همچنین با توجه به صبغه فرهنگى و تاریخی استان سیستان و بلوچستان، ضرورى است با سرمایه گذاری مناسب و مشارکت بخش‌های خصوصی و همراهى نخبگان، هنرمندان، فرهنگیان و فعالان اجتماعی جهت شکوفایى، پویایى و پرورش استعدادها و توانمندی‌های شهروندان، برقرارى عدالت اجتماعی و پیشرفت و توسعه فرهنگى استان اقدامات ویژه اى صورت گیرد که خوشبختانه مصوبات و تدابیر دولت در بخش‌های مختلف و دستاوردهای سفر اخیر کارگزاران دولت به استان سیستان و بلوچستان نشانگر اهتمام، حمایت ویژه و عزم جدى مسئولان و خدمتگزاران دولت یازدهم نسبت به مردم این منطقه است.

·        شرایط جذب سرمایه گذاری در استان و زیرساخت‌های لازم را چگونه ارزیابى می‌کنید؟

استان سیستان و بلوچستان با توجه به موقعیت ممتاز به ویژه ارتباط با کشورهاى همسایه و منطقه، شرایط زیرساخت‌های لازم را براى سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و عرصه‌های مختلف دارا است. بنابراین سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتى، کشاورزى، گردشگرى و خدمات این استان علاوه بر اینکه منجر به رشد و شکوفایى منطقه می‌شود براى سرمایه گذاران و فعالان اقتصادى نیز به صرفه و توجیه مناسب اقتصادی خواهد دانست. البته مواردى همانند ایجاد امنیت براى سرمایه گذاران، ارائه تسهیلات مالى کم بهره، ایجاد معافیت‌های مالیاتى و بیمه‌ای، حذف قوانین و ضوابط دست و پاگیر، رفع موانع قانونى و ادارى و ارائه مشوق‌های حمایتی از سوى دولت از جمله مواردی است که باید در زمینه جذب سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.

·        ارزیابى شما از نقش و نگاه دولت در جهت رشد سرمایه‌گذاری در استان چیست؟

نگاهى به راهبردها، سیاست‌ها و اهداف دولت‌های گذشته مبین این حقیقت و واقعیت است که سرمایه‌گذاری در اغلب کشورها با هدف توسعه و پیشرفت از مباحث مهم و ریشه‌داری است که در کانون توجه دولت‌ها بوده و براى تحقق آن اقدامات و تلاش‌های بسیارى از طریق سیاستمداران، مدیران و مشارکت نخبگان و صاحب نظران حوزه های اقتصادی صورت گرفته است، چرا که گسترش سرمایه‌گذاری‌ها اعم از دولتی و خصوصى به منظور ایجاد فرصت‌های اشتغال، تهیه و تدارك سرمایه به تأمین تکنولوژى، دسترسى به دانش و مهارت‌های مدیریتى، کاهش میزان فقر، مدیریت ریسک کسب و کارهاى مخاطره آمیز و نتیجتاً افزایش رفاه عمومی از مواردى است که بدون مداخله و نقش جدى دولت میسر و عملی نخواهد شد، به عبارت دیگر دولت با فراهم ساختن بسترها و زیرساخت‌های لازم براى بخش خصوصى می‌تواند از حداکثر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنان به عنوان پیشگامان اصلى سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادى در قلب فرایند توسعه اقتصادى استان استفاده بهینه نماید. بر این اساس، تحقق اهداف مندرج در سند چشم‌انداز بیست ساله نظام، برنامه پنجم توسعه و برنامه‌های عملیاتى تدوین شده برای توسعه استان مشروط به حمایت از بخش خصوصى جهت سرمایه‌گذاری خواهد بود. ناگفته نماند در شرایط کنونی، اقتصاد کشور که با رکود تورمی مواجه است استراتژی‌ها، خط مشی‌ها و رفتارهای بخش‌های دولتى داراى نقش کلیدی در شکل دادن شرایط برای سرمایه‌گذاری و ایجاد فضاى مناسب کسب و کار می‌باشند. همچنین قوانین و مقررات تسهیل کننده و حمایتگر نیز می‌تواند تأثیر بسزایى در میزان مشارکت بخش خصوصى داشته باشد. بنابراین سه عنصر کلیدى براى بهبود فضای کسب و کار و مشارکت گسترده بخش خصوصى در استان سیستان و بلوچستان باید مورد توجه قرار گیرد. اولین عنصر هزینه سرمایه‌گذاری است که از عوامل مختلفى مانند مقررات اداری و کاغذبازى، مالیات‌ها، مقررات بازار کار، زیرساخت‌ها و هزینه های تأمین مالى تأثیر می‌پذیرد. عنصر دوم ریسک‌ها می‌باشند که عمدتاً از عوامل و خط مشی‌های پیش بینى شده تأثیر می‌گیرند و عنصر سوم موانع رقابت هستند که عمدتاً از مقررات شروع کسب و کار، ورشکستگى، قانون رقابت و... تأثیر می‌پذیرند. در مجموع با در نظر گرفتن عناصر سه‌گانه یادشده سرمایه گذاران بخش خصوصى نیازمند محیط سرمایه‌گذاری قابل پیش بینى، امن و با ثبات هستند.

·        به نظر شما بخش خصوصى و نهادهای عمومى و غیردولتى در سرمایه‌گذاری استان چه نقشى می‌توانند داشته باشند؟

بخش خصوصى نقش کلیدى و اثربخشی در توسعه و پیشرفت همه جانبه استان سیستان و بلوچستان دارد ولى باید به یاد داشته باشیم که با چالش‌ها و محدودیت‌های موجود در استان به ویژه امنیت سرمایه‌گذاری، ایجاد موانع ادارى، دسترسى آسان و سریع به منابع مالى که یکى از الزامات و پیش نیازهاى سرمایه‌گذاری بخش خصوصى در توسعه استان است.

این بخش به تنهایى نمی‌تواند عمل نماید. نهادهاى عمومى و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایى دولت بایستى با حمایت‌های منطقى خود حمایتگر و تسهیل کننده فعالیت‌های بخش یادشده باشند و زیربناها و بسترهای لازم را براى گسترش فعالیت‌های بخش مزبور از طریق تهیه و تدارک زیربناها، ایجاد محیط رقابتى، تدوین مقررات مطلوب، مدیریت مناسب منابع عمومى و نهایتاً تقویت نظام مالى استان به عنوان مکمل مهیا نمایند. براى تحقق اهداف توسعه اقتصادی استان ضرورى است ضمن کاهش هزینه‌ها و ریسک سرمایه گذارى و افزایش ظرفیت‌های نهادى و قانونی استان، استراتژى توسعه استان با محوریت تقویت و تشویق بخش خصوصی براى سرمایه گذارى در حوزه هاى مختلف تدوین گردد تا بخش مذکور بتواند در یک چارچوب روشن و شفاف اقدام به انجام فعالیت‌های لازم براى استان بنماید.

در چارچوب استراتژى فوق‌الذکر تهیه و تدوین راهبرد و نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان با توجه به ظرفیت‌ها و نیازهاى استانى به صورت برنامه‌ریزی شده و هدفمند در زمینه های صنعت، کشاورزى، خدمات، فناورى اطلاعات، گردشگرى و ... و تدارك فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اولویت بندی این فرصت‌ها می‌تواند راهنماى مناسب براى مشارکت بخش خصوصى در حوزه های مختلف اقتصادی استان باشد.

·        دستاوردهاى سفرهاى استانی برای توسعه استان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سفرهاى استانى دولت تدبیر و امید که منشا برکات و خدمات فراوانی براى مردم منطقه به همراه دارد باعث می‌شود که دستگاه های اجرایی و نهادهاى دولتى متناسب با هدف گذاری‌ها، برنامه ریزی‌ها و منابع مالى تخصیص یافته طرح‌ها و پروژه‌ها را در سطح استان در بخش‌های اقتصادى، صنعتى، فرهنگى، آموزشى و خدماتی به اجرا درآورند که حاصل این همگرایی، تعامل و همکاری‌های مشترک فرابخشى دستگاه های اجرایی منجر به شکوفایى، پویایی توسعه و پیشرفت و رونق بخشیدن اقتصاد استان می‌شود. جاى بسی خوشحالی است که سفر اخیر کاروان دولت تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان و تصویب 99 مصوبه اثربخش و تحول گرایانه در حوزه هاى مختلف اقتصادى، صنعتى، فرهنگى، آموزشى و خدماتی آینده اى درخشان همراه با افزایش رفاه عمومى را براى مردم این استان نوید می‌دهد.

از سوى دیگر تدابیر و برنامه های کارشناسانه و امیدبخش دولت این اطمینان و اعتماد را بین کارآفرینان، سرمایه گذاران و فعالان اجتماعی استان ایجاد کرده تا آنان نیز در رشد اقتصادى و بهبود فضاى کسب و کار منطقه مشارکت جدى و فعالی داشته باشند.

·        به نظر شما برگزارى چنین جلساتی چه اهدافى را دنبال می‌کند؟

هدف از برگزارى جلسات نمایندگان دستگاه هاى اجرایى در دولت با محوریت ایجاد تحول و توسعه در استان و هدایت و سوق دادن اعتبارات و منابع مالى تعریف شده مربوط به پروژه‌ها و برنامه های مصوب در چارچوب هدف گذاری‌ها تعیین شده است. همچنین در این جلسات با ارزیابى و تحلیل ظرفیت‌ها، استعدادها و پتانسیل‌های استان در بخش‌های مختلف این فرصت را براى برنامه ریزان و تصمیم گیران دولت فراهم می‌سازد که جهت گیری‌ها به سمت نیازها و مطالبات منطقه معطوف گردد. از دیگر ویژگی‌های مثبت این جلسات زمینه همکاری‌های مشترك بخشی و فرابخشى دستگاه‌ها با رویکرد حمایت از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصى است که آثار و نتایج آن در کوتاه مدت و بلند مدت در منطقه مشهود خواهد بود.

 
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: زمان ثبت نام وام ضرورى بازنشستگان کشورى
 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشورى از نیمه دوم سال جارى خبر داد و گفت: کسانی که تا کنون از این صندوق وام دریافت نکرده‌اند در اولویت دریافت وام قرار دارند.

ایراندخت عطاریان درباره شرایط و نحوه ثبت‌نام وام‌های ضروری صندوق بازنشستگى کشوری توضیح داد: بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این صندوق براى ثبت‌نام وام ضروری اقدام کنند که از زمان اعلام، معمولا یک ماه براى ثبت نام فرصت دارند. وى ادامه داد: شرایط خاصى براى ثبت نام وجود ندارد، تنها کافى است بازنشسته و وظیفه بگیر مشترك صندوق باشند؛ البته کسانى که تا کنون از صندوق وام دریافت نکرده‌اند نسبت به کسانى که قبلا وام دریافت کرده‌اند، در اولویت قرار می‌گیرند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه اعلام کرد: هرساله ثبت‌نام وام ضرورى صندوق، نیمه دوم سال انجام می‌شود. عطاریان با بیان اینکه تعداد افراد مشمول دریافت وام هر ساله، بسته به میزان اعتبار مصوبى که از طریق بانک فراهم می‌شود متفاوت است، گفت: صندوق بسته به مقدار اعتبار دریافتی، می‌تواند تعداد افراد دریافت کننده وام را تعیین کند.

وى افزود: سال گذشته میزان بودجه اختصاص یافته جهت پرداخت وام به بازنشستگان بیش از 100 میلیارد تومان بود که با این اعتبار وام ضرورى حداکثر دو میلیون تومانى به بازنشسته و وظیفه بگیر واجد شرایط و مشترک صندوق پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق تاکنون به 540 هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترك خود وام ضروری پرداخت کرده است.
 
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى: نیازمند اصلاح سیستم‌های بازنشستگى هستیم
 

مصاحبه بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در 30 سال آینده تعداد افراد بالاى 60 سال در ایران به 25 تا 30 میلیون نفر می‌رسد یعنى چیزى حدود یک سوم جمعیت کشور در سنى قرار می‌گیرند که نه ‌تنها بازدهى و مشارکت اقتصادى ندارند بلکه نیازمند سیستم رفاهى و تامین اجتماعى جامع هستند که برای دولت و صندوق‌های بازنشستگى هزینه بر است. در حال حاضر دست کم بیش از 5/4 میلیون سالمند در کشور داریم که با توجه به افزایش سن امید به زندگى و رسیدن آن در کشور به 73 سال، یکى از تمهیدات رویارویى با این وضعیت اصلاح سیستم‌های بازنشستگى صندوق‌های بازنشستگی است که میلیون‌ها نفر براى دوران از کارافتادگی و سالمندى خود امید به آن بسته‌اند. رویه ای که در کشورهاى توسعه یافته و عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه دنبال می‌شود این است که در سال‌های گذشته متناسب با افزایش امید به زندگی، سن بازنشستگى را هم افزایش داده‌اند تا هزینه افزایش امید به زندگى به صندوق‌ها تحمیل نشود. با این وجود راه حل‌های متفاوتى از سوی کارشناسان این حوزه پیشنهاد می‌شود. ایراندخت عطاریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشوری در این گفت‌وگو به بررسى مشکلات صندوق‌های بازنشستگى و اصلاح آن با توجه به مسائل سالمندى در کشور پرداخته است.

·         با توجه به اینکه سالمند شدن جمعیت، نگرانی‌هایی درباره سرعت رشد اقتصادى در آینده را ایجاد می‌کند و عملکرد و انسجام مالی درباره مراقبت‌های بهداشتى، سیستم‌های بازنشستگى و بالاخره رفاه زندگى در این دوران را به دنبال دارد، به نظر شما مهمترین اقدام عملی که در حوزه بازنشستگى باید صورت گیرد کدام است؟

مهمترین اقدام در این حوزه اصلاح سیستم‌های بازنشستگى است که موضوع بسیار با اهمیتى است و اکثر بحث‌های بین‌المللی در زمینه سالمند شدن جمعیت نیز بر اصلاح سیستم‌های بازنشستگى تمرکز کرده و منعکس کننده این واقعیت هستند که افزایش شمار سالمندان و افزایش طول عمر، باعث رشد هزینه براى طرح‌های بازنشستگى است در نتیجه نیاز به تامین مالى بلند مدت معتبر را اجتناب ناپذیر می‌سازد. البته این اصلاحات تنها محدود به سیستم‌های بازنشستگى نیست، در واقع تمرکز اصلى بر اصلاح سیستم‌های بازنشستگى قرار دارد، ولى در مقابل طراحى سیستم‌های بازنشستگى، تامین اجتماعى، مالیات و سیاست‌های بازار کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

·        آیا عوامل مطرح درباره روند افزایش سن جمعیت کشور با سایر کشورها یکسان است، یا این عوامل در هر کشورى متفاوت است؟

دو عامل در روند افزایش سن جمعیت در هر کشوری از جهان موثر است.

1- افزایش طول عمر: در بیشتر مناطق دنیا مردم به طور قابل ملاحظه ای نسبت به دهه‌های پیشین عمر طولانی‌تری دارند. در تمام جهان امید به زندگی از سال 1950 حدود 20 سال افزایش یافته است و طبق پروژه‌های تقسیم‌بندی جمعیت جهانی سازمان ملل سن امید به زندگى تا 76 سال رسیده است.

2- کاهش بارورى در 50 سال اخیر است. نرخ کلی باروری جهانى، از 5 به حدود 5/2 فرزند براى هر زن کاهش یافته است. از آنجا که خانواده‌ها فرزندان کمتری دارند در نتیجه به تعداد جمعیت سالمند اضافه می‌شود. تاثیر این دو عامل در همه کشورها در رشد جمعیت سالمند یکسان است که در کشور ما هم صدق می‌کند. یعنى روند سالمند شدن، هم در کشورهاى توسعه یافته و هم در کشورهاى در حال توسعه اتفاق می‌افتد، اما ممکن است فهرست کشورهایی با بیشترین تعداد افراد بالاى 60 سال در این روند تغییر کند.

·        اصلاح سیستم‌های بازنشستگى در کشورهای دیگر به چه شکل صورت می‌گیرد؟

اصلاح بازنشستگى در بسیارى کشورها معمولا به شکل اصلاح در جزییات است که به کندى صورت می‌گیرد، ولى با ابعاد بسیار همچون کاهش در مزایا، افزایش حق بیمه‌ها در سیستم بازنشستگى، توسعه و ایجاد حساب‌های انفرادى و تغییر تدریجى در قوانین مرتبط با سن بازنشستگى اتفاق می‌افتد. اصلاحاتى که با شرایط مطلوب برنامه‌ریزی شده باشند بر کل سیستم اثر می‌گذارد و راه گریزى ایجاد نمی‌کند، مثلا در شرایطى که از طریق بیمه بیکاری و از کارافتادگى آثار بازدارنده براى کار کردن به وجود می‌آید، شاخص طرح‌هایی مثل ارتباط مزایا با نرخ وابستگى و ارتباط سن بازنشستگى با سن امید به زندگى، می‌تواند سیاست‌های متضاد را کاهش دهد.

·        نظر شما درباره حضور بخش خصوصى با حمایت‌های دولتى براى اصلاح این وضعیت چیست؟

در این مسیر امکان بى تفاوت بودن وجود ندارد، زیرا تفکر دقیق و مذاکرات ماهرانه براى گذر به اقتصادی مستحکم، با عدالت و حمایت‌های دولتی امکان پذیر است. بخش خصوصى با بهره‌مندی از حمایت و سیاست‌های دولت باید پیش بینی‌های لازم را در نظر بگیرد تا این روند به سوى دوران زندگی طولانى و کارکنان مسن‌تر بیشتر گرایش پیدا کند. در هر صورت نقش بازنشستگى خصوصى می‌تواند یک نقش مهم در دراز مدت باشد.

·        آیا انواع سیستم‌های بازنشستگى به طور یکسان با مقوله سالمند شدن جمعیت مواجه هستند؟

می‌توان گفت سالمند شدن جمعیت، مفهومی است که انواع سیستم‌های بازنشستگى نیز با آن مواجه هستند. سیستم‌های توازن هزینه با درآمد که از طریق دولت تامین مالى می‌شوند، با مشکلات جدیدی روبه رو هستند، در این‌گونه سیستم‌ها تعداد مستمری ‌بگیران رو به افزایش است، در حالى که تعداد افرادى که حق مشارکت پرداخت می‌کنند رو به کاهش است. سیستم‌های بازنشستگى که به صورت اختیارى تامین مالى می‌شوند، یعنی بودجه داوطلبانه دارند نگران سیاست‌های اقتصادی آینده هستند. البته باید متذکر شد که سیستم‌های اجبارى نیز براى دولت مسائل و مشکلات خاص خود را دارند.

·        با توجه به مشکلاتى که هم اکنون پیش روی اصلاح سیستم‌های بازنشستگى است به نظر شما آیا راه حلى وجود دارد؟

البته، ترکیبى از هر دو سیستم می‌تواند یک راه براى کاهش ریسک این دو سیستم باشد. برخی کشورهای توسعه یافته مسائل بازنشستگی‌شان را از طریق تبدیل سیستم مزایاى معین به شکل خاصی از سیستم مشارکت معین با موفقیت حل کرده‌اند. مثلا در کشور آلمان، فرمول مزایاى معین توسط یک عامل پایدار تجدید نظر و اصلاح شد. این عامل به تناسب اضافه شدن جمعیت سالمند، افزایش حقوق بازنشستگى سالانه را کاهش می‌دهد. در خیلی از کشورها از این دو روش اصلاحى استفاده می‌کنند. در ایران نیز صندوق بازنشستگى کشوری سعی کرده است مطالعات خود را در زمینه نظام تامین اجتماعى چند لایه و امکان استقرار آن گسترش دهد تا براى برخورد با تاثیرات منفی تغییرات جمعیتى بر بازنشستگى در آینده آمادگی لازم را داشته باشد. در پایان لازم می‌دانم یادآور شوم که هرچند مهمترین اقدام، اصلاح سیستم بازنشستگی است اما باید توجه داشت که الگوهای موفق اصلاحات بازنشستگى نیازمند کاربرد استراتژی‌های جامع به ویژه درباره افزایش موثر مشارکت سالمندان در بازار کار است.
 
 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: حضور صندوق بازنشستگى کشوری در حوزه نفت
 

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشورى، مدیر عامل این صندوق با اشاره به برگزارى همایش ظرفیت‌های اقتصادی و مزیت‌های سرمایه گذارى در سفر استانی کاروان تدبیر و امید به استان ایلام گفت:در این همایش توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه این استان در حوزه هاى مختلف با حضور مسئولان ارشد دولت و مشارکت جدى سرمایه گذاران و فعالان اقتصادى بخش خصوصى مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان با رویکرد توسعه اقتصادی استان طرح‌های مختلفى در حوزه های گردشگری، منابع نفت، گاز و پتروشیمى و کشاورزی به تصویب رسید.

ایراندخت عطاریان با اشاره به اینکه بخش بالادستى نفت، گاز و پتروشیمى در اقتصاد ایران جایگاه ویژه و کلیدى دارد و باید مدیریت‌ها و پتانسیل‌های این حوزه در جهت تحول، پیشرفت و توسعه اقتصادى استان، بهره بردارى هدفمندی صورت گیرد، افزود: استان ایلام با توجه به اینکه جزو استان‌های نفت خیز است از نیروى انسانی کارآمد، مستعد و آماده تلاش و حضور مهندسین و تکنسین‌های خوبى به همراه بخش وسیعى از تخصص‌ها برخوردار است که خوشبختانه با حمایت ویژه استاندار و مسئولان استانى فرصت و ظرفیت گسترده اى براى مشارکت سرمایه گذارى و حضور جدی فعالان و کارآفرینان بخش اقتصادى در این استان به ویژه در زمینه نفت، گاز و پتروشیمى، گردشگرى، کشاورزى فراهم شده است و ضرورت دارد این توانمندی‌ها، استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه به سمت تولید و اشتغال جایگاه ایجاد تحول و بهبود در فضاى کسب و کار استان هدایت شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى با بیان اینکه این صندوق در حال حاضر در 6 صنعت نفت و گاز و پتروشیمى، حمل و نقل دریایى و هوایى، فولاد، ساختمان، گردشگرى، صنایع غذایى فعالیت دارد، اظهار داشت: با توجه به حضور پر رنگ و فعال صندوق در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و به عنوان یکى از سهامداران پتروشیمى ایلام کماکان از مشارکت صندوق بازنشستگى کشوری با فعالان و کار آفرینان بخش خصوصى در حوزه نفت، گاز و پتروشیمى استقبال می‌کند.
 
 
 
 
 
معاون ادارى و مالى صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: مطالبات 450 هزار نفر از بازنشستگان مشمول، تسویه شده است
 

مطالبات بازنشستگان ناشى از اجراى قانون مدیریت خدمات کشورى سال 1386 بر اساس مصوبات دولت و مجلس شوراى اسلامى طی چند نوبت به حساب آنان واریز شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگى کشوری محمدرضا افشار، درباره موضوع عدم پرداخت تفاوت تطبیق حقوق سال 1386 افزود: صندوق بازنشستگى کشورى با التزام به قانون و صیانت از حقوق و منافع بازنشستگان تا کنون طى 9 مرحله مطالبات بیش از 450 هزار نفر از بازنشستگان مشمول قانون مطالبات را پرداخت و تسویه کامل کرده است.

وى اظهار داشت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با عزم جدى و حمایت همه جانبه دکتر نوبخت معاون برنامه ریزى و نظارت راهبردی ریاست جمهورى، روند پرداخت مطالبات بازنشستگان کشورى تسریع شده و امسال نیز با تأکید و پیگیرى وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى مجموع مطالبات باقیمانده بازنشستگان مشمول تا پایان سال 1393 به طور کامل تسویه خواهد شد.

به گفته افشار تا کنون بیش از یک میلیون و 950 هزار تومان از مطالبات بازنشستگان مشمول پرداخت و تسویه شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید رویکرد و هدف گذارى تیم مدیریتى صندوق بازنشستگى کشورى همسو با سیاست‌های کلان دولت یازدهم در جهت بهبود وضعیت معیشتى و افزایش سطح رفاه بازنشستگان بوده و این نوید را می‌دهم که روند ارائه خدمات فرهنگى و رفاهى به این جامعه فرهیخته با برنامه‌هایی که براى سال 1393 تدوین شده در مقایسه با سال گذشته افزون‌تر خواهد شد.
 
 
 
 
 
استان - آذربایجان شرقى؛ قطب مهم صنعتى تکریم بازنشستگان مهمترین نیاز روحى و روانى آنها
 

بازنشستگان با توجه به ارزش‌های والایشان؛ همواره نگاه برنامه ریزان را به خود معطوف کرد ه و بر این اساس دستگاه‌های مختلف که تولیت ارزش‌ها اعم از اقتصادى، اجتماعى و علمى را به عهده دارند، نسبت به موارد مطرح شده عنایت ویژه داشته و در قالب طرح برنامه های ادارى و رفاهى راهکارهای مفیدی ارائه می‌دهند تا پیشکسوتانی که عمر گرانبهای خویش را در راه اعتلاى نسل‌های آینده صرف نموده‌اند، در زمان بازنشستگى دور از مشکلات لاینحل، خاطرى آسوده داشته و از هر حیث مورد احترام و تکریم واقع شوند، کما اینکه در دین مبین اسلام احترام به بزرگان و پیران، احترام به خدا ذکر شده است. صندوق بازنشستگى کشورى نیز با راه‌اندازی مراکز استانى قدمى کوچک در جهت تکریم بازنشستگان فرهیخته برداشته است. نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت یکى از مدیران استانی می‌نشیند.

مصاحبه اى با بهروز قاسمى ثانى مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان آذربایجان شرقى انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید.

 با توجه به گذشت چند سال از تصویب بازنشستگى پیش از موعد، آیا هنوز متقاضى دارید؟

بلى بازنشستگى پیش از موعد متاسفانه فرصتى است تا نیروهاى کار آمد با تجربه و مهارت‌هایی که در طول 25 سال خدمت کسب کرده بودند از پیکره سازمان‌ها و وزارتخانه ها خارج شوند. از طرف دیگر وارد نمودن و تحمیل بار مالى براى صندوق بازنشستگی کشورى بود.

 وضعیت بازنشستگان در کشور را چطور ارزیابى می‌کنید؟

خوشبختانه از سال 1381 به بعد با اجرای بند «ل» تبصره 4 قانون بودجه سال 1381 و با اجراى مصوبه 13/2/1379 مجلس شوراى اسلامى «اجراى قانون مدیریت خدمات کشوری»، پرداخت وام‌های ضرورى، پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان قبل از سال 1379، احداث خانه‌های امید، اختصاص یک روز در تقویم رسمى کشور به نام تکریم بازنشستگان تلاش براى حفظ جایگاه و شان و مقام، ارزش‌ها و منزلت بازنشستگان صورت گرفته است.

 شما براى رویارویى با مشکلات بازنشستگان در مدیریت خود چه سیاستی را در پیش گرفتید؟

به نظر بنده بیش از هر چیزى حفظ کرامت بازنشستگان مهم است. احترام گذاشتن به آنها، پرداخت به موقع حقوق، پرداخت معوقات ناشى از اجرای قانون مدیریت خدمات کشورى، تعامل با کانون‌های بازنشستگى، پیگیرى مطالبات معوق و تلاش جهت لحاظ نمودن هزینه‌های آزمایش، دارو و دندانپزشکی در بیمه مکمل درمان که مورد درخواست اکثریت بازنشستگان است از دیگر اقداماتی است که این مدیریت انجام داده است.

 نکته‌ای که در بازنشستگى پر رنگ است قطع وابستگى فرد به محیط کار و موقعیت اجتماعی‌اش است، به عنوان یک مدیر در این حوزه فکر می‌کنید چطور می‌توانیم عوارض ناشى از قطع وابستگی را کاهش دهیم؟

هر چند به نظر بعضى از شاغلین دستگاه‌های اجرایى وابستگى افراد با دستگاه‌های اجرایى به نوعى مزاحمت کاری تلقى می‌شود، بنده به عنوان یک مدیر معتقد هستم قطع وابستگى افراد بعد از بازنشستگى با محیط کار و موقعیت‌های اجتماعى ضربه سنگینى به محیط کار و کارکنان محیطى که در حال حاضر در آنجا اشتغال دارند وارد می‌کند. از فرمایشات مقام عظماى ولایت است که بازنشستگان آیینه اى براى شاغلین هستند. ارتباط آنها با محیط کارى و اجتماعى در حکم معادن و ذخائرى هستند که در صورت نیاز می‌توان به آن دسترسى پیدا کرده و نهایت استفاده را در جهت بهبود روش‌ها و ارائه خدمات بهتر برد. مانند تشکیل اتاق فکر در هر موسسه یا وزارتخانه با استفاده از حضور و تجربیات بازنشستگان و به کار بستن نتایج به دست آمده در پیشبرد اهداف سازمانى.

 بُعد دیگر بازنشستگى، بحث رفاه اجتماعی است که در کشور ما به عهده صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی است که خود این صندوق‌ها با افزایش سن امید به زندگى و عدم تعادل ورودی و خروجى شان با مسئله مواجه هستند، در بُعد رفاه اجتماعى چه ساز و کارهایی باید بیندیشیم که به موضوع بازنشستگی کمک کند؟

الحمدالله صندوق بازنشستگى کشوری در بُعد فرهنگى و اجتماعى قدم‌های بزرگى را براى قشر فرهیخته جامعه برداشته که می‌توان به احداث خانه‌های امید بازنشستگان در اکثر استان‌ها و حتی شهرستان‌های سراسر کشور، برگزارى مراسم 25 ذی‌الحجه و تکریم از بازنشستگان و برگزارى تورهاى زیارتى و سیاحتی بازنشستگان اشاره کرد. پیشنهاد می‌شود خدماتى که به قشر پیشکسوت جامعه ارائه می‌شود به نحو احسن اطلاع رسانى شود. تشکیل کارگروهی با حضور بازنشستگان در هر استان و مشارکت در کارگروه‌های آنها و استفاده از پیشنهادات و تسرى آن با توجه به اعتبار بودجه تخصیصى به سراسر کشور انجام گیرد.

 ماده 113 قانون مدیریت خدمات کشوری ماده اى است که بر اساس آن ادغام 17 صندوق بیمه‌ای که هرکدام ساز و کار و مشترکان خاص خود را دارند در سازمان بیمه سلامت پیش‌بینی شده است، آیا با این عمل مشکلات صندوق‌های بیمه‌ای حل می‌شود؟

خیر به نظر بنده ادغام صندوق‌ها صحیح و اصولی نبوده در بلند مدت پاسخگو نخواهد بود. چون هر کدام از صندوق‌ها از قوانین و مقررات خاص خود تبعیت می‌کنند و زمانی می‌تواند مفید باشد که از پایه، کلیه قوانین و مقررات مغایر حذف و وحدت رویه ایجاد شود.

 با توجه به ارتباطى که با این گروه دارید مهمترین نیاز این گروه را در چه می‌دانید؟

تکریم و حفظ کرامت بازنشستگان مهمترین نیاز روحى و روانى آنها است که متاسفانه از سوى برخى مورد توجه قرار نمی‌گیرد. آنها فقط به دنبال مسائل مادی نیستند، توقع دارند به خواسته‌های آنان اهمیت بدهیم و حرف‌های عزیزان پیشکسوت را گوش بدهیم و هر روز که بتوانیم این عزیزان که در حکم استاد هستند، به خودمان نزدیک‌تر نماییم و در برخی از تصمیم گیری‌ها مشارکت دهیم، مطمئنا به نتایج مطلوب‌تری خواهیم رسید و آنها احساس نخواهند کرد که ما آنان را به دست فراموشى سپرده‌ایم و مرهمى بر درد و زخم‌های روحى و روانی این عزیزان زحمتکش جامعه خواهد بود.

 در حال حاضر ما کانون‌های بازنشستگى دستگاه‌های دولتى راداریم آیا توانسته‌اند مطابق با شرح وظایف تعیین شده حرکت کنند؟

تا حدودى، بعضى از کانون‌ها بیش از شرح وظایفشان حرکت نموده‌اند. تاسیس صندوق‌های قرض‌الحسنه و پرداخت وام به تعدادی از بازنشستگان در سال و رفع نیاز همنوعانشان حرکت مثبتى از سوى برخى کانون‌های بازنشستگى است.

در انتها صحبتى که دارم این است که تک‌تک بازنشستگان براى ما شاغلین حکم استادی دارند احترام آنها را بجا آوریم و هر روز از سخنان گهربار آنان که حکم رهنمود ارشادى است بهره ببریم و کرامت و منزلت آنان را حفظ و پیگیر مسائل و مشکلات این بزرگواران باشیم.
 
 
 
 
 
کانون‌ها - ثمره جوانى از دست رفته‌ام دانش‌آموزانم هستند
 

کانون‌های بازنشستگى به عنوان تشکل‌های غیر دولتى و بازوان توانمند و متفکر دستگاه های اجرایى می‌توانند صندوق بازنشستگی کشورى را در ارائه خدمات به بازنشستگان یارى نمایند. از آنجایى که گردانندگان کانون‌ها از جامعه بازنشستگان داراى تجربه مفید و تخصص می‌باشند، می‌توانند در عین حال که محلی برای ارائه تجربیات شغلى هستند، در حد مقدورات به همنوعان خود خدمت رسانی کنند.

استفاده از نقطه نظرات سازنده کانون‌های بازنشستگی، رشد و بالندگى دستگاه‌های اجرایى و صندوق بازنشستگى کشورى را به ارمغان می‌آورد. به همین منظور نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت رییس یکى از این کانون‌ها می‌نشیند.

با على اکبر دستورى رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش شبستر مصاحبه اى انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

از خودتان بگویید؟

بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان شبستر هستم. در مدت سى سال خدمتم نزدیک به 20 سال مدیریت مدارس را بر عهده داشته و اکنون مدیرعامل کانون بازنشستگان در شهرستان هستم. به طور همزمان بازرس شرکت تعاونى مصرف و هیئت مدیره مؤسسه خیریه آواى مهر (مرکز نگهدارى بیماران روانى) و عضو چند مرکز و موسسه می‌باشم.

 با توجه به اینکه بیکار بودن و فعال نبودن باعث تحلیل رفتن جسم می‌شود آیا سعی کرده‌اید قبل از ورود به بازنشستگى مهارت‌های جدیدى کسب کنید؟

من بعد از بازنشستگى هیچ‌گونه فراغت زمانی نداشته و خودم را با کار خدماتی مشغول کرده‌ام. چون معلم بازنشسته هستم نتوانستم خودم را قانع کنم کارى که در شأن منزلت جایگاهم در اجتماع نیست انجام دهم و سرمایه اى نیز براى انجام کارهاى بزرگ را ندارم.

 آیا با اعتماد به نفس، هدفمند و آینده نگر بازنشسته شده و به آرامش رسیده‌اید؟

براى بازنشستگى خود نقشه هاى زیادی داشتم که متاسفانه به جز چند سفر زیارتی هیچ کدام از آنها محقق نشد.

 آیا با خود فکر کرده‌اید در برابر جوانى از دست رفته چه اندوخته‌اید؟

مرحوم پدرم در خصوص جوانى شعرى را زمزمه می‌کرد که:

جوانى بهار است و پیرى چو دی                نه آن دى که دارد بهارى ز پى

ثمره جوانى از دست رفته‌ام دانش‌آموزانی هستند که هر روز عده اى از آنها را مشاهده می‌کنم و از نتیجه کارم راضى هستم.

 با توجه به اینکه زمان استخدام و پایان کار رسمى در کشورمان معین و محدود است، آیا با افزایش سن بازنشستگی موافق هستید؟

معتقد هستم اگر زمان بازنشستگى را بیشتر نمی‌کنند، بعد از بازنشستگى آنهایى که توان فعالیت دارند با توجه به تجربیات و توانشان در پست‌های مختلف به کار گمارده شوند. فردى که جهت رفع نیاز مالى مجبور می‌شود به هر کارى مشغول شود اگر در همان کار خود با حقوق کمتر و به صورت پاره وقت استخدام شود بهتر است تا اینکه به کارى روى آورد که شایسته‌اش نیست.

 اگر به 30 سال قبل بازگردید آیا باز هم کار دولتى را انتخاب می‌کنید؟

اگر بتوانم به 35 سال قبل برگردم با عشقی که براى تدریس و با بچه‌ها بودن داشتم و دارم، على رغم حقوق کم باز هم در پست سابقم خدمت می‌کردم.

 از کانون بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان شبستر برایمان بگویید؟

نزدیک به 4 سال است که از تأسیس کانون می‌گذرد با وجود امکانات بسیار کم آن، در حد توان توانسته ایم فعالیت‌های رفاهى اعم از تورهاى زیارتى، سیاحتى، ارائه خدمات بیمه تکمیلى، توزیع فیش‌های حقوق، احکام و امورات اداری و... را با همکارى صندوق بازنشستگی کشوری استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان شبستر به اعضاى کانون ارائه دهیم که در این فرصت از این عزیزان تقدیر و تشکر می‌نمایم که نهایت همکاری را با کانون دارند.

کانون جهت تسهیل در دریافت کارت بیمه تکمیلى و دریافت هزینه‌های درمانى، اسناد و مدارك پزشکى اعضا را جمع آورى و پس از دریافت حواله از بیمه به عزیزان تحویل می‌دهد که البته همگى آنها خواستار ارائه تعهدات بیشتر و بهتر هستند و نیاز پرداخت هزینه‌های دارو، ویزیت، آزمایش، خدمات دندانپزشکى و عینک از ضروریات می‌باشد که کانون خواسته‌های عزیزان را به صندوق بازنشستگی کشورى ارسال کرده است.

 یکى از نگرانی‌های جامعه بازنشستگان به حداقل رسیدن مسائل اقتصادی است، در این راستا کانون چه اقداماتی را انجام داده است؟

در رابطه با مسائل اقتصادى بازنشستگان، دولت خود مستحضر است که حقوق همکاران بسیار پایین و هزینه‌ها بسیار بالا است و بعد از بازنشستگى ازدواج فرزندان، رفت و آمدها و مهمانی‌های خانوادگى و بیماری‌های زمان سالمندی (قند، چربى و فشار و...) همه افراد را با مشکل مواجه می‌کند.

 در رابطه با اجراى طرح سفرهای زیارتی و سیاحتى بازنشستگان «در خانه نمانیم» که توسط این صندوق انجام می‌شود چه نظرى دارید؟

سفرهاى زیارتى و سیاحتى بسیار خوب و همکاران از آنها استقبال می‌کنند ولى تعداد آن محدود است (در طول دوران بازنشستگى فقط 2 بار) اگر این مسافرت‌ها سالانه باشد بسیار عالی خواهد بود.

 احداث و راه‌اندازی خانه‌های امید، ویژه بازنشستگان کشورى در استان‌ها چه کمکى به غنى سازى اوقات فراغت بازنشستگان نموده است؟

طرح احداث خانه‌های امید بسیار عالی است ولى مورد استفاده شهرستان‌ها قرار نمی‌گیرد. اگر این خانه‌ها در وسعت پایین‌تر در همه شهرستان‌ها اجرا می‌شد خوب بود.

 پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت نام و قرعه کشى اینترنتی آیا روش قابل قبولى است؟

پرداخت وام ضرورى بسیار بجا است ولی هم از نظر مبلغ و هم تعداد وام گیرنده ناچیز می‌باشد.

 به نظر شما براى تکریم و حفظ شان و مقام بازنشستگان چه کارى از دست جامعه و دولت بر می‌آید؟

دولت می‌تواند عزت از دست رفته بازنشستگان را که خالصانه 30 سال از بهترین ایام عمر خود را در جهت پیشرفت کشور و پرورش سرمایه‌های همیشگى و رساندن آنها به کمال (آموزش و پرورش دانش‌آموزان) صرف نموده‌اند باز گرداند.

 به نظر شما انتظارات بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگى از صندوق بازنشستگی کشورى چیست؟

بازنشستگان انتظار دارند مسئولین صندوق در پرداخت حقوق، ایجاد امکانات رفاهی و تسهیلاتى، تکمیل بیمه خدمات درمانی، تقویت کانون‌ها در جهت پر کردن اوقات فراغت، ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشسته و مشارکت و استفاده از بازنشستگان با توجه به تجربیات و استعدادهای آنان در امورات اجتماعى و...تلاش بیشترى بنماید.

در خاتمه طول عمر رهبر عزیز و موفقیت دولت پر توانمان که نور امید را در دل‌های همگان روشن نمود، خواستارم.
 
 
 
 
 
تحقیق - ارزیابى کیفیت خدمات صندوق بازنشستگى کشوری در استان آذربایجان شرقى
 

عصر حاضر به عنوان عصر کیفیت یاد می‌شود و کیفیت به مثابه مهمترین مزیت رقابتی اکثر سازمان‌ها، اعم از تولیدى، خدماتى و... مطرح است. همچنین تسخیر بخش اعظم اقتصاد به وسیله خدمات، حجم بالاى فعالیت و تنوع موسسه‌ها و شرکت‌های خدماتى، از سلامت، بهداشت و آموزش گرفته تا فناورى اطلاعات، مدیران را بر آن می‌دارد که نسبت به کیفیت خدمات ارائه شده حساس بوده و توجه جدى به ارزیابى کیفیت خدمات داشته باشند.

در ایران نیز همانند جوامع مختلف، رفاه و تأمین اجتماعى یکى از اساسی‌ترین پیش نیازهاى توسعه است و همواره در سرلوحه کار برنامه ریزان و تصمیم گیران دولت‌ها قرار دارد و چون کالایى عمومى است و افراد جامعه خود به طور مستقیم نمی‌توانند تولیدکننده آن باشند، ناگزیر این دولت‌ها هستند که سامان دهنده آن محسوب می‌گردند و بر آنها است که این وظیفه مهم و بنیادى را با مشارکت مردم به انجام برسانند. (اصل 29 قانون اساسى). از این‌رو تصمیم گیرندگان و مدیران، نیازمند الگوها و مدل‌هایی هستند تا با شناسایى نیازها و انتظارات مشتریان خود، نقاط ضعف و قوت آنها را شناخته و نتایج خدمات را به گونه اى طراحى کند که این نیازها و خواسته‌ها برآورده شود. به این منظور پژوهشى با هدف ارزیابی کیفیت خدمات صندوق بازنشستگی کشورى به عنوان دومین صندوق بیمه اى در ایران از لحاظ افراد تحت پوشش در شهر تبریز انجام شد. در این پژوهش تلاش شده تا میزان شکاف بین انتظارات و ادراکات بازنشستگان در ارتباط با پنج بُعد کیفیت خدمات یعنی عوامل ملموس، قابلیت اطمینان، پاسخگویى، تضمین و همدلی را شناسایى کرده و مورد ارزیابی قرار دهد.

نتایج بدست آمده مطالعات داخلی و خارجى در زمینه ارزیابى کیفیت خدمات در صنایع مختلف از جمله بیمه، بانکدارى، کتابخانه و... همگی مبین پایین بودن کیفیت خدمات ارائه شده نسبت به انتظارات مشتریان بوده ولى اهمیت ابعاد پنج‌گانه در صنایع مختلف و میزان شکاف بین مولفه ها نیز متفاوت است.

نتایج نشان داد که انتظارات بازنشستگان از کیفیت خدمات صندوق بازنشستگى کشوری بیشتر از ارائه خدمات صندوق می‌باشد، بین انتظارات و ادراکات بازنشستگان بیشترین شکاف مربوط به مؤلفه عوامل فیزیکى، وضعیت ظاهرى و تجهیزات ساختمان و کمترین شکاف مربوط به مؤلفه پاسخگویى می‌باشد که به احساس مسئولیت نسبت به ایفای تعهدات مدیریت و کارکنان در قبال پاسخگویى سریع و دقیق به بازنشستگان مربوط می‌باشد. همچنین نتایج تعیین اهمیت مؤلفه‌ها نشان داد که مؤلفه های پاسخگویی و قابلیت اطمینان از ابعاد پنج‌گانه کیفیت خدمات مهم‌تر ین و عوامل همدلى و ملموس در اولویت‌های بعدى (کمترین اهمیت) را از دیدگاه بازنشستگان تبریز به خود اختصاص داده است.

نکته قابل توجه از تحقیق انجام‌شده این است که مدیریت صندوق بازنشستگی کشورى آذربایجان شرقی توانسته است به مولفه اى که دارای بیشترین اهمیت از دیدگاه بازنشستگان بوده (پاسخگویی) توجه نموده و تا حدودى انتظارات بازنشستگان را برآورده سازد، ولی در سایر ابعاد همچون قابلیت اطمینان و تضمین توجه کمتری نموده که این امر می‌تواند برای صندوق بازنشستگى کشورى که رتبه هاى خوبى در ارزیابى عملکرد و طرح تکریم از ارباب رجوع را کسب نموده مناسب نباشد.

مهمترین محدودیت این پژوهش را می‌توان شرایط اقتصادى، اجتماعى، فرهنگى و روانی بازنشستگان و وضعیت رفاهى و

مشکلات اقتصادى جامعه مخصوصا تورم را نام برد که پاسخگویى و نظرات آنان را تحت تاثیر قرار داده است. از این رو پیشنهاد می‌گردد با توجه به اینکه در نتایج این پژوهش اولویت بندى ابعاد پنج‌گانه کیفیت خدمات از دیدگاه بازنشستگان به ترتیب (پاسخگویى، قابلیت اطمینان، تضمین، همدلى، عوامل ملموس یا فیزیکى) تعیین گردیده است، این رتبه بندى به عنوان مبنایی براى تعیین تقدم و تأخر برنامه هاى صندوق و برنامه ریزان آن با تأکید بر روى ابعادى که دارای اولویت بالاترى هستند قرار گیرد. سازمان با ایجاد فضاى اعتمادسازی در تعهداتش بیشتر اهتمام ورزیده و خود را متعهد به وعده هاى داده شده بداند. به منظور درك و توجه به بازنشستگان و برقرارى ارتباط مناسب با آنها نیازمند به کار گیری کارکنان مجرب، مؤدب و با سعه

صدر هم در سطوح وظایف تخصصی و هم در مهارت‌های ارتباطی بالا می‌باشد که ارایه خدمت به بازنشستگان را بالاتر از وظیفه کاری خود دانسته، در انتقال حسن اعتماد به بازنشستگان مؤثر باشند. همچنین توجه مدیران به فضای داخلی و خارجى و به کارگیری امکاناتی مانند آسانسور، پارکینگ، تجهیزات مدرن همچون نصب سیستم خودپرداز بانک صادرات در داخل ساختمان (با توجه به اینکه بانک عامل در سیستم دریافت و پرداخت‌های صندوق می‌باشد).

افزایش خدمات اینترنتى، استفاده از پایگاه اطلاع رسانى استانى و سامانه پیام کوتاه می‌تواند موجب افزایش رضایت بازنشستگان گردد. استفاده از لباس متحدالشکل با آرم صندوق سبب می‌شود که رفتار کارمندان معقول‌تر و با احترام بیشتری به نظر رسیده و پایبندی آنان را به سیستم در ذهن مشتری تداعی کرده و کیفیت ارایه خدمات را افزایش می‌دهد که منجر به رضایتمندی بازنشستگان خواهد شد. افزایش تعداد کارکنان با توجه به حجم وظایف محوله مهمترین عامل در افزایش رضایت بازنشستگان خواهد بود. با انجام نظرخواهی‌های مستمر، ادراکات بازنشستگان از خدمات ارایه شده مورد ارزیابى قرار گرفته و صندوق

از وجود مشکلات احتمالى در زمینه هاى مختلف از جمله نیروی انسانی، تسهیلات و بیمه تکمیلی درمان و... مطلع گشته و برای رفع آن تلاش نماید و بالاخره به منظور ارتقاى کیفیت خدمات با استفاده از انتظارات و دیدگاه های بازنشستگان و نتایج ارزیابی مستمر کیفیت خدمات، تدوین استانداردهای کیفیت خدمات بیمه اى اجتناب ناپذیر می‌باشد.

 طاهره احمدزاده

کارشناس مسئول امور بازنشستگى

مدیریت صندوق بازنشستگى کشورى در استان آذربایجان شرقى

 
 
 
 
 
بازنشستگان نمونه - بازنشستگى، نگاه به گذشته و خشنود و راضى بودن از نتیجه اعمال
 

توجه به زندگى و جایگاه اجتماعی بازنشستگان، ارتقاى منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه های اصلى و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پای سخن یکى از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اى را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکى از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم.

«زهرا بهجت» در سال 1392 در هشتمین همایش 25 ذی‌الحجه به عنوان بازنشسته نمونه کشورى برگزیده شده است.

در سال 1312 در شهرستان جهرم فارس در خانواده ای مذهبى به دنیا آمدم. فرزند اول بودم. از بچگى خداوند حس تشخیص را به من داده بود. در سن 4 سالگى به مکتب خانه سپرده شدم تا قرآن را بیاموزم. معلم، خانم مسنى بود که خیلى به بچه های کوچک محبت داشت. 7 سالگى به تنها دبستان دخترانه شهر (فروغى) رفتم.

رفتار معلمم خیلى توجه مرا جلب کرد از همان روز تصمیم گرفتم معلم شوم. روز اول مدرسه که به منزل رفتم جلوى سنگ‌های حیاط ایستادم و اسم هر یک از بچه های کلاس را روى آنها گذاشتم و با حرکاتى مشابه معلم درس همان روز را تکرار کردم. در کلاس اول 19 شاگرد بودیم تا کلاس ششم به 7 نفر رسیدیم. 3 دبستان پسرانه هم داشتیم.

امتحان نهایى با پسران یکى بود و من بین کل دانش آموزان دختر و پسر رتبه اول شهرستان شدم. سال بعد تعداد معلمان کم بود، گفتند رتبه اولی‌ها معلم شوند. من با 6 کلاس سواد، معلم کلاس دوم دبستان پسرانه با 40 شاگرد و حقوق ماهى 18 تومان شدم، البته خیلى موفق عمل کردم. یکى دو سال بعد معلم جذب کردند و عذر ما را خواستند و چون دبیرستان نبود

خانه نشین شدم و در کارهاى خانه و نگهداری از خواهر و برادرها به مادرم کمک می‌کردم. تا به سن 18 سالگی رسیدم. جهرم 4 نفر معلم می‌خواست و 19 نفر درخواست داده بودند. من هم درخواست دادم و بین ما امتحانى برگزار شد و من رتبه اول شدم. استخدام شدم و 3 سال معلم کلاس 6 ابتدایى شدم. تصمیم گرفتم درسم را ادامه بدهم. یک آقایى در فامیل داشتیم که مثل من درس خوانده بود با این تفاوت که سیکل اول را گذرانده بود. از ایشان خواستیم که بعد از مدرسه به من و خواهر دیگرم درس بدهد. صبح‌ها معلم و ناظم مدرسه بودم و بعدازظهرها موقع درس خواندن خودم بود. شهریور همان سال کلاس 9 را امتحان دادیم و قبول شدیم. سال بعد وارد دانشسرای مقدماتی شدم. 2 سال خودم درس می‌خواندم و با پسران شیراز امتحان می‌دادم. سخت بود اما شیرین و موفق شدم به عنوان اولین دختر جهرم دیپلم بگیرم. سال 1334 دوره سیکل اول اولین دبیرستان تاسیس شد و من دبیر دبیرستان شدم. البته چند درس فیزیک، شیمى و ریاضى را همزمان تدریس می‌کردم. سال بعد دبستان و دبیرستان را از هم جدا کردند و من تا سال 1339 مدیر دبستان شدم. بعد از آن به شیراز منتقل شدم. هم تدریس می‌کردم هم معاون مدرسه بودم. تا سال 1346 که به تهران منتقل شدم. دیپلم ادبى گرفتم و سال 1350 در 4 کنکور شرکت کرده و همه را قبول شدم. از مدرسه عالى ترجمه (دانشگاه علامه طباطبایى) لیسانس زبان عربی گرفتم. مدارس راهنمایى تازه تاسیس شده بود و من معلم راهنمایى شدم. رفتم کرج تا اینکه انقلاب شد. در این مدت من و خانواده فعالیت سیاسی داشتیم. خواهر دومم لیسانس حقوق قضایی از دانشگاه تهران داشت و مدیر دبستان رفاه بود و در دبیرستان عربی و دینى درس می‌داد. من نیز هندسه درس می‌دادم. خواهر دیگرم دانشجوی رتبه اولى پزشکى بود و علوم طبیعی درس می‌داد. خواهر بزرگم همرزم شهیدان رجایى و باهنر بود و همپاى ایشان مبارزه می‌کرد. هر دو نفرشان تحت تعقیب ساواك بودند. سال 1353 به انگلیس رفتند. سال 1354 خواهر بزرگم و سال 1357 خواهر دیگرم در سن 26 سالگى در پاریس شهید شدند.

با بازگشایى مجدد مدارس در فروردین 1358 مدیر مدرسه اى در مهرشهر کرج شدم. یک ساختمان بزرگ بدون دیوار و امکانات که فقط نام مدرسه را یدک می‌کشید. با پیگیرى موفق شدم یکسرى میز و صندلى از انبارى آموزش و پرورش بگیرم. جهت دیوار کشی 500 متر مبلغ 200 هزار تومان از اداره کل گرفتم. براى آسفالت زمین مدرسه در تابستان همزمان با ثبت نام بچه‌ها با کمک خود خانواده‌ها مبلغى جمع شد و... اینگونه کارها انجام می‌شد. سال‌ها گذشت تا اینکه سال 1361 با 32 سال خدمت بازنشسته شدم.

بعد از بازنشستگى توسط سفیر ایران در هند دعوت به کار شدم. بعد از یک سال به تهران برگشتیم. مرحوم دکتر وحید دستجردى که در مدرسه رفاه جزو شاگردانم بود از من دعوت کرد تا به عنوان رییس اداره اسرا و مفقودین جنگ در هلال احمر مشغول به کار شوم. به مدت 18 سال در خدمت خانواده شهدا و اسرا بودم.

حدود 6 میلیون نامه با صلیب سرخ جهانی مبادله کرده بودیم. تا اینکه عراق براى جنگ با کویت تصمیم به آزاد سازى اسرا کرد. سال 1381 کار من آنجا تمام شد و خانه نشین شدم. عنوان «ام الاسرا» را از سوی سید على اکبر ابوترابى دریافت کرده و در زمره بانوان مبارز پیشکسوت قرار گرفتم.

همچنان به فعالیت اجتماعى خود به صورت تلفنى ادامه می‌دهم. در این مدت 2 دبستان در جهرم و فیروز آباد فارس ساختم. یک امامزاده در زادگاهم وجود دارد که در حال بازسازى آن هستم. 3 عنوان کتاب ترجمه کرده و 2 عنوان کتاب خاطرات با عناوین «ام الاسرا» و «چشمان تر» به چاپ رسانده‌ام.

 شیرین‌ترین خاطرات خود را از دوران خدمتتان بیان کنید؟

روزى که دیپلم گرفتم. روزی که اولین گروه آزادگان به کشور برگشتند. روزى که مفقودانى که شهید اعلام شده بودند جزو لیست صلیب سرخ اعلام شدند. روزى که اولین بار چشمم به قبر پیامبر و مسجدالحرام افتاد، همه اینها خاطرات شیرین سال‌های گذشته بودند.

 وقتى حکم بازنشستگی‌تان را دریافت کردید چه حسى داشتید؟

یک لحظه به عقب برگشتم و ماحصل فعالیت‌هایم را از نظر گذراندم و دیدم خدا را شکر عمرم بیهوده سپرى نشده و 52 سال خدمت مخلصانه و صادقانه مفید بوده است.

 به عنوان یک بازنشسته چه انتظاری از صندوق بازنشستگی کشوری دارید؟

اولا تشکر می‌کنم از اینکه به عنوان بازنشسته نمونه انتخاب شدم دوم اینکه به یاد بازنشستگان باشند هرچند با ارسال یک کارت تبریک و به پرداخت مطالبات هم کمى تسریع ببخشند.

 یک جمله خطاب به مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى بگویید؟

خیلى خوشحالم که یک خانم شایسته مدیرعامل این صندوق هستند. امیدوارم که رقت قلبشان باعث شود که توجه بیشترى به بازنشستگان داشته باشند.

 بازنشستگى را در یک جمله توصیف کنید؟

بازنشستگى وقتى خوب است که انسان به گذشته نگاه کند و از دیدن نتیجه آن خشنود و راضى باشد. از خدمت جانانه اى که به جامعه داشته احساس رضایت کند. البته در این دوران وقت آزاد پیدا می‌کنید سعی کنید به خدا نزدیک‌تر شوید و به فکر عاقبت به خیرى باشید تا بتوانید جواب خدا را با سربلندى بدهید.
 
 
 
 
 
مقاله - دوران شگفت انگیز بازنشستگى
 

بازنشستگى رخداد پر اهمیتى در چرخش زندگى انسان است. آدم‌ها باید بتوانند این پندار را بپذیرند که قادرند به طرز موفقیت آمیز وبا سرافرازى به منزله فردى کامل بی آنکه از شغلى برخوردار باشند به حیاتشان تداوم بخشند. به گونه ای که بازنشستگى امکان تصمیم گیری گسترده ترى پیرامون زندگى شخص فراهم می‌کند چنانچه این تصمیمات خوب صورت گیرد شخص، سازمان و اجتماع مجموعا بهره‌مند می‌گردند. برخى افراد بازنشستگى را به منزله نقش بى نقشى وصف کرده‌اند. در جامعه اى که پایه‌اش بر کار به عنوان یک ارزش اخلاقى استوار شده است حرکت از یک نقش فعال مولد معین در یک روز به نقش بى نقشى در روز دیگر این باور را بر می‌انگیزاند که بازنشستگى به امراض روحى و جسمی می‌انجامد. از دیدگاه بسیاری از اشخاص، کار یعنى زندگى و بیکاری جان سپارى در عین زنده بودن است.

 روند بازنشستگى

جامعه‌شناسان متمایز ساخته‌اند که رویداد بازنشستگى از چند مرحله زیر تشکیل شده است:

نخستین مرحله، مرحله «پس دور بازنشستگی» است. در برخى از مناطق هنگام بازنشستگی فرد براى دستیابى به تأمین و امکانات مالى و بهره‌مندی از مهارت‌های تفریحى با آمادگى کامل با بازنشستگى مواجه می‌شود. این اطلاع باید در مرحله اول بسیار بعید دوران یاد شده پدید آید.

دومین مرحله، درست پیش از رخداد بازنشستگی پدیدار می‌گردد و از امکان حتمى بازنشستگى حکایت دارد.

سومین مرحله، مرحله «ماه عسل» نامیده می‌شود. شخص حس می‌کند در فضاى جدیدى از آزادى غوطه می‌خورد و به امورى دل‌خوش می‌کند که امکانات مالی‌اش میسر می‌سازد همچون سفر، دید و بازدید و ...

چهارمین مرحله، مرحله «وانهادگی» نام دارد تمایل بى حد به مسافرت‌های پیاپی و بازدیدهاى ملال آور احتمالا تجربه دشوارى در این بخش خواهد بود.

پنجمین مرحله، به مرحله «بازیابی» شهرت دارد. فرد می‌کوشد در زندگی خویشتن روالى را در پیش گیرد که بتواند از عهده تداوم سالیانه‌اش بر آید. لازمه این قسمت شناخت فرصت‌های تازه و انجام گزینه هاى واقع‌گرایانه در سایه علاقه‌ها و مهارت‌های خود می‌باشد.

ششمین مرحله، مرحله «پایدارى یا تثبیت چرخه زندگی» است. بازنشسته فلسفه و الگوهایى از تصمیم گیرى به وجود آورده که برآیند آن یک زندگی همراه با سرگرمى منطقى پیش بینی شده و ارضا کننده است. وى شخصی بالغ و خود بسنده است که نقش بی نقشى را به یک وضعیت احترام انگیز مسئولیت پذیر و ارزنده در جامعه بدل کرده است. در صورتى که حیات به سیرش ادامه دهد شخص می‌تواند به مرحله پایانى گام نهد. نقصان پشتیبانى مالى یا تقلیل قوای جسمانی مرحله پایانى بازنشستگى را رقم می‌زند.

 راهکارهاى رویارویى با فشار روحى هنگام و بعد از بازنشستگى

پذیرش وضعیت تازه جسمانى و روانی (سازگارى با شرایط جدید) اشتغال پاره وقت در حد توان، زندگی در کانون خانواده و جمع دوستان، راه اندازى تعاونی‌های تخصیصى و ارایه خدمات به صورت پیمانکارى، استفاده از بازنشستگان به عنوان مشاوران تخصیصى در طرح‌ها، تشکیل انجمن‌های علمى، برپایی گروه هاى ورزشى سالمندان و انجام ورزش، تفویض اختیار از سوى خانواده جهت مراقبت از افراد جوان تر، تشکیل نشست‌های ماهیانه و تجلیل از افراد به صورت سالانه، تهیه امکانات و شرایط براى سفرهاى دسته جمعى، گرد هم آیى خانواده‌ها در باشگاه‌ها و پرداخت یارانه به عنوان تسهیلات ویژه، معرفى خدمات بازنشستگان در نشریات داخلى سازمان، شرکت در فعالیت‌های اجتماعى- فرهنگى، حضور در کلاس‌های هنرى، انجام فرایض و فعالیت‌های مذهبى و بازدید از اماکن مقدس و متبرکه، ایجاد امکاناتی برای درج مطالب و نگارش علمى و تجارب و خاطرات بازنشستگان به منظور انتقال به جوانان، ساخت مجتمع‌های مسکونی، تفریحى، ورزشى و فرهنگى، ارایه تسهیلات مالى، استراحت کافى و لذت بردن از آن، داشتن برنامه غذایی مناسب این دوره، مراقبت از وضعیت جسمی و روانى از طریق مشاوره های پزشکی، روانشناختى و رعایت موارد ایمنی در خانه و بیرون از آن.

 ترس از آینده اى که در پیش رودارید

فکر از دست دادن شغل آن هم کاری که عمرى جزو وجودتان بوده است برای دستیابى بدان تلاش کرده و اکنون بدون آن احساس بیکارى، پوچى و ... می‌کنید. ترس از دست دادن پویایى و تلاش خویش به خصوص اینکه بپندارید مانند گذشته نمی‌توانید فعالیت کنید می‌تواند باعث دل نگرانى تان شود.

 چه باید کرد؟

بازنشستگى را پذیرا گردید و خویشتن را با شرایط مقتضیات و ضروریات آن سازگار گردانید، پیشه مناسبی را براى پس از بازنشستگی برگزینید و هرگز از فراگیرى دست نکشید. کارهایى که می‌توانند علاوه بر تفریح به نوعى وسیله امرار معاش باشند مانند آموختن کار با رایانه، آموختن زبان خارجه و صنایع‌دستی، نقاشى، باغبانى، ماهیگیری و... از همین الان به فکر سرگرمی و کار مورد علاقه خود باشید مانند کتابخوانى، جمع آورى کلکسیون‌های مختلف، کارهاى دستى و ...عواملى را که در شما فشار روانى ایجاد می‌کنند شناسایى کنید، مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارید، وقت بسیار دارید در انجام کارها شتاب نکنید. شیوه زندگى خود را تغییر دهید. خوش بین باشید. لبخند را فراموش نکنید. ورزش و نرمش را در برنامه روزانه خود بگنجانید، خواب کافی داشته باشید. به مسافرت بروید. زیاد بخوانید و بنویسید. از امکانات محلی خود براى انتقال تجربه به دیگران بهره ببرید. تلاش کنید تا تنها نباشید. به بهانه هاى مختلف با دوستان ارتباط برقرار نمایید. با افرادی که شاد و سرحال هستند رفت و آمد کنید. با دوستان یک کار جمعی کوچک راه اندازى کنید.

ابوالفضل امیردیوانى

بازنشسته آموزش و پرورش

 
 
 
 
 
پرسش و پاسخ
 

تعدادى از بازنشستگان و موظفین با ارسال نامه به اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل و بخش کارشناسان پاسخگو، سؤالاتى را مطرح کرده‌اند که در این بخش به تعدادى از سئوالات مطرح شده به شرح ذیل پاسخ داده شده است. چنانچه بازنشستگان و موظفین مشترك صندوق در جهت برقرارى مستمرى و یا نسبت به پرداخت حقوق ابهاماتى دارند، می‌توانند سئوالات خود را از طریق سایت صندوق به نشانی www.cspf.ir مطرح کنند.

 اینجانب عضو هیئت علمى بازنشسته هستم. حقوق بازنشستگی‌ام از ابتدای سال 1393 کمتر از ده درصد افزایش‌یافته است. در صورتی که بر اساس مصوبه هیئت وزیران می‌بایست 20 درصد افزایش یابد. علت چیست؟

به موجب بند ( 5 ) تصویب نامه شماره 185751/ت 50286 هـ مورخ 17/2/1392 هیئت محترم وزیران حقوق کلیه بازنشستگان از ابتدای سال 1393 به میزان 20 درصد افزایش می‌یابد لیکن بند ( 8) همان تصویب نامه مقرر می‌کند که حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایى به میزان 000/000/6 ریال و حداکثر حقوق آنان نیز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی 000/000/42 ریال تعیین می‌گردد؛ لذا حقوق جنابعالی با رعایت بند ( 8) تصویب نامه یادشده تا میزان ( 000/000/42 ریال) افزایش یافته است.

 پرداخت هزینه های درمانی ایثارگران بازنشسته در سال 1393 بر عهده چه مرجعى است؟

به موجب بند «ج» تبصره 16 قانون بودجه سال 1393 کل کشور دولت مکلف است صددرصد هزینه‌های درمانى مربوط به ایثارگران بازنشسته و شاغل در دستگاه‌های اجرایى و افراد تحت تکفل آنها اعم از خدمات درمانی و بیمه تکمیلى را توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماید.

 اینجانب بازنشسته مشترك صندوق بازنشستگی کشورى می‌باشم و یکی از فرزندانم در فروردین سال 1393 ازدواج کرده است، کمک هزینه ازدواج توسط چه دستگاهى پرداخت می‌شود و میزان آن چقدر است؟

امتیاز کمک هزینه ازدواج در سال 1393 عدد 6500 و ضریب ریالی حقوق در این سال 1207 ریال تعیین شده است؛ لذا میزان کمک هزینه قابل پرداخت به شما مبلغ 500/845/7 ریال می‌باشد. اضافه می‌نماید بر اساس مقررات مورد عمل پرداخت این کمک هزینه بر عهده دستگاه محل خدمت شما است.

 اینجانب در سال 1392 تحت پوشش بیمه تکمیلى درمان نبوده‌ام. آیا در سال جارى می‌توانم تحت پوشش قرار بگیرم؟

مدت بیمه تکمیلى درمان بازنشستگان یک سال است که افراد می‌توانند در بدو قرارداد و در مهلت زمانى مشخص شده نسبت به اعلام تمایل یا انصراف خویش از بیمه تکمیلى درمان از طریق دستگاه متبوع اقدام نمایند؛ لذا چنانچه فردى در سال 1392 تحت پوشش بیمه تکمیلى درمان قرار نداشته باشد در ابتداى شروع قرارداد جدید می‌تواند نسبت به اعلام تمایل در خصوص بیمه تکمیلى درمان از طریق دستگاه متبوع خود اقدام نماید. ضمنا شروع قرارداد در سال جارى 1/4/1393 خواهد بود.

در دوران سالمندی از زندگی لذت ببرید

یک فوق تخصص روانپزشکى سالمندان و عضو هیئت علمى دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان می‌کند: در جامعه ما نگرش به مسئله سالمندى اغلب با کارافتادگی و خانه نشینى مساوى است، از همین رو بیشتر ما سعى می‌کنیم تا والدین سالخورده را در منزل نگه داریم و از آنها می‌خواهیم تا بیشتر در رختخواب بمانند و اجازه کمترین فعالیت و مسئولیت خانواده را نیز به آنها نمی‌دهیم. به گمان خود به آنها لطف می‌کنیم، اما غافل از این هستیم که در کنج خانه نشستن براى سالمند آسیب‌های فراوانى را به همراه دارد؛ زیرا انسان تا زمانى که زنده است به تحرك و فعالیت متناسب با شرایطش نیاز دارد.

با توجه به ناتوانایى ها و مشکلات جسمانى سالمند گمان می‌کنیم هر زمان که وى به تنهایى و بدون حضور ما از منزل بیرون برود، قطعاً اتفاق ناگوارى مانند زمین خوردن، حملات قلبى، سرگیجه و ... پیش خواهد آمد. تصور غلط در جامعه ما وجود دارد که سالمندى را همراه با انزوای اجتماعی می‌دانیم. این نگرش در فرهنگ ما نهادینه شده و به همین دلیل اغلب سعی می‌کنیم تا سالمندان در فعالیت‌های اجتماعی درگیر نشوند و در خلوت و تنهایی خود باشند. این طرز تفکر حتى در خود سالمندان نیز وجود دارد، چنانکه اگر از آنها براى شرکت در میهمانى، مسافرت، گردش و... دعوت کنیم، اظهار می‌دارند که دیگر سنى از من گذشته و حالا نوبت جوان‌ها است و بهتر است در خانه بمانم. از سوى دیگر اگر سالمندى را ببینیم که فعالیت اجتماعى دارد، طورى به او نگاه می‌کنیم که انگار رفتار نکوهیده اى را انجام داده است. در حالى که سالمندى همزمان و همراه با انزواى اجتماعى نیست. بسیاری از افراد در سنین بالا تمایل به شرکت در جمع و فعالیت‌های اجتماعى دارند؛ زیرا انسان در دوران جوانى و میانسالى به دلیل مشغله کارى و خانوادگى فرصتى برای انجام بعضى کارهاى مورد علاقه را ندارد اما با افزایش سن که نگرانى و مسئولیت فرزندان کاهش می‌یابد، فراغتى حاصل می‌شود. در این دوره یک فرایند طبیعی در ذهن شکل می‌گیرد و فرد شروع به بازنگری فعالیت‌های گذشته می‌کند و دوست دارد تا کارهایى را که همیشه دوست داشته، انجام دهد، اما فرصت آنها را نداشته، حالا انجام دهد. به خصوص اگر سالمندان در محیطى باشند که این اجازه و فرصت را کسب کنند، دست به کارهاى خلاقانه‌ای می‌زنند. در این بازه زمانی تجربیات و پختگی‌ها در کنار دانش بسیار مؤثر واقع می‌شوند و خیلى اوقات توام با نمود اجتماعى مشخص خواهد بود.

 
 
 
 
 
استان‌ها - آذربایجان غربى، از کهن‌ترین استان‌های ایران سلامت، یکى از شاخص‌های اصلى توسعه‌یافتگی جوامع
 

بازنشستگان با توجه به ارزش‌های والایشان؛ همواره نگاه برنامه ریزان را به خود معطوف کرده و بر این اساس دستگاه‌های مختلف که تولیت ارزش‌ها اعم از اقتصادى، اجتماعى و علمى را به عهده دارند، نسبت به موارد مطرح شده عنایت ویژه داشته و در قالب طرح برنامه های ادارى و رفاهى راهکارهای مفیدی ارائه می‌دهند تا پیشکسوتانی که عمر گرانبهاى خویش را در راه اعتلای نسل‌های آینده صرف نموده‌اند، در زمان بازنشستگى دور از مشکلات لاینحل، خاطرى آسوده داشته و از هر حیث مورد احترام و تکریم واقع شوند، کما اینکه در دین مبین اسلام احترام به بزرگان و پیران، احترام به خدا ذکر شده است. صندوق بازنشستگى کشورى نیز با راه‌اندازی مراکز استانى قدمى کوچک در جهت تکریم بازنشستگان فرهیخته برداشته است. نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت یکى از مدیران استانى می‌نشیند.

مصاحبه اى با مهدى صدر احمدى مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان آذربایجان غربى انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید.

 بازنشستگى را تعریف کنید؟

بازنشستگى حالتى است که نیروی انسانی شاغل، با داشتن شرایط معینی از سن و سنوات، به موجب حکم مقام دارای صلاحیت از خدمت احراز می‌کند. بازنشستگى از حوادث و اتفاقات مهم زندگی است و تاثیر شدید و قابل توجهی در حیات روانى، اجتماعى و اقتصادی افراد دارد. بازنشسته مجبور به ترک نقشی است که در اجتماع قبول کرده و حداقل 25 تا 30 سال از عمر خود را مصروف آن نموده است.

 شما براى رویارویى با مشکلات بازنشستگان در مدیریت خود چه سیاستی را در پیش گرفتید؟

همواره در جنبه هاى مختلف زندگى با مشکلات مختلفى روبرو شده و می‌بایست با این مشکلات مقابله کنیم، بسیارى از ما در مقابل مشکلات از آنها رویگردان می‌شویم و نمی‌خواهیم واقعیت را قبول کنیم. در صورتى که با یک برنامه ریزى مناسب ارتباط با مردم، کانون‌های بازنشستگى و خود بازنشستگان توجه به نیروهاى درون و با سازگارى و انعطاف بیشتر و با توکل بر خداوند متعال و یارى جستن از ائمه می‌توان به مشکلات غلبه نمود.

 نکته اى که در بازنشستگى پر رنگ است قطع وابستگى فرد به محیط کار و موقعیت اجتماعی‌اش است، به عنوان یک مدیر در این حوزه فکر می‌کنید چطور می‌توانیم عوارض ناشى از قطع وابستگی را کاهش دهیم؟

بازنشستگى تدریجى بجاى بازنشستگی یکباره، سهیم و فعال نمودن بازنشستگان در برنامه ریزی‌های مربوط به خود، ایجاد اتاق‌های فکر در دستگاه هاى دولتى با حضور بازنشستگان صاحب تجربه و تخصصی همان دستگاه و اختصاص اتاق‌هایی در محل اداره جهت ارتباط بازنشستگان با محیط کار قبلى خود.

 بُعد دیگر بازنشستگى، بحث رفاه اجتماعی است که در کشور ما به عهده صندوق‌های بیمه اى و بازنشستگی است، در بعد رفاه اجتماعى چه ساز و کارهایی باید بیندیشیم که به موضوع بازنشستگی کمک کند؟

در برنامه پنجم توسعه، تکالیف مهمى بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده از جمله استقرار نظام جامع تامین اجتماعى چند لایه که اجرای آن تحول سیاسى در معیشت و درآمد ذینفعان این صندوق به خصوص بازنشستگان و کارکنان دولت ایجاد خواهد کرد و همچنان که مدیرعامل صندوق نیز در مصاحبه‌ها و برنامه های خود ویژگی‌های این برنامه را عنوان نموده‌اند. اجراى برنامه هاى لایه هاى پایه عموما نقش، باز توزیعى دارد و به تامین حداقل نیازهاى معیشتى بازنشستگان می‌پردازند و لایه هاى بیمه اى نقش جایگزینی در دوران اشتغال و حفظ جایگاه در آمدى بازنشستگان را بر عهده دارند. طرح‌های بازنشستگى تکمیلى به عنوان بخشى از سیستم بازنشستگی برای تامین مناسب مزایا در دوران بازنشستگی در نظر گرفته می‌شوند که می‌توانند به صورت اجبارى یا اختیاری طراحی گردند و اجراى این برنامه‌ها یکى از مهمترین پروژه هاى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى در دولت تدبیر و امید در سال 1393 می‌باشد. صندوق بازنشستگى کشورى با بررسی و شناخت نقاط قوت و ضعف در زمینه امور بیمه اى و سرمایه گذارى با تبیین انتظارات در حوزه بیمه به منظور کاهش فاصله میان مصارف و منابع قدم‌های مثبتى برداشته و با عنایت به رویکرد دولت تدبیر وامید که رویکردی تحول گرایانه می‌باشد با بهبود شرایط اقتصادی شاهد تحول هرچه بیشتر در ارائه خدمات به جامعه بازنشستگان باشیم.

 آیا با ادغام 17 صندوق بیمه اى که هرکدام ساز و کار و مشترکان خاص خود را دارند در سازمان بیمه سلامت، مشکلات صندوق‌های بیمه اى حل می‌شود؟

سلامت یک مقوله بسیار مهم در جامعه است که عوامل بسیارى در ایجاد و تداوم آن نقش داشته و حاصل مشارکت تمام دستگاه هاى اجرایى یک جامعه است. به همین علت سلامت یکى از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی جوامع و کشورها شمرده می‌شود و دستیابى به سلامت بدون سرمایه گذارى در این بخش میسر نیست. سرمایه گذارى در سلامت باعث رشد رفاه بیشتر براى جامعه می‌شود. به نظر می‌آید اگر قصد دولت در اجرای سیاست‌های اصل 44 است اصولا باید هرروز از امور اجرایى فاصله بگیرد و بر سیاست گذارى و نظارت تمرکز نماید، تجربه هاى گذشته نشان داده که نبود رقیب در بلند مدت سازمان را دچار مشکلات زیادى خواهد کرد و بهره‌وری آن را کاهش می‌دهد. البته همان گونه که به درستى نیز تشخیص داده شده، به دلیل تعداد بی‌شمار صندوق‌های بیمه اى، روش‌ها و مدل‌های متفاوت به شکل فعلى با مشکلات عدیده اى مواجه هستیم. به نظر اینجانب با استفاده از تجارب کشورهاى موفق در این حوزه و تعدیل روش‌ها و ایجاد وحدت رویه در بین صندوق‌ها و ادغام صندوق‌های کوچک در صندوق‌های بزرگ و با ایجاد چند صندوق انگشت شمار امکان رقابت بین صندوق‌ها ایجاد می‌شود و دولت می‌تواند تنها با سیاست گذارى و نظارت بیشتر و ایجاد بسترهاى بهینه تضمین‌کننده پویایى نظام بیمه همگانى کشور بوده و شاهد تقویت جایگاه سازمان‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده بیمه باشیم.

 با توجه به ارتباطى که با این گروه دارید مهمترین نیاز این گروه را در چه می‌دانید؟

ایجاد امکانات سرگرم کننده تفریحى و ورزشی با همکارى دستگاه هاى دولتى جهت پر کردن اوقات فراغت آنها، افزایش تورهاى زیارتى و سیاحتی و... البته شایان ذکر است که تورهای زیارتی در قالب طرح (در خانه نمانیم) از سال 1386 اجرا می‌گردد و می‌بایست در خصوص افزایش کمک‌های صندوق و تعداد سفرها در طول یک سال و همچنین حذف محدودیت‌های موجود در جهت خدمات رسانى هرچه بیشتر به بازنشستگان قدم‌هایی را برداشت.
 
 
 
 
 
کانون‌ها - دوره سالمندى، دوره عقل و حکمت
 

کانون‌های بازنشستگى به عنوان تشکل‌های غیر دولتى و بازوان توانمند و متفکر دستگاه‌های اجرایى می‌توانند صندوق بازنشستگى کشورى را در ارائه خدمات به بازنشستگان یارى نمایند.

از آنجایى که گردانندگان کانون‌ها از جامعه بازنشستگان داراى تجربه مفید و تخصص می‌باشند، می‌توانند در عین حال که محلی برای ارائه تجربیات شغلى هستند، در حد مقدورات به همنوعان خود خدمت رسانی کنند.

استفاده از نقطه نظرات سازنده کانون‌های بازنشستگی، رشد و بالندگى دستگاه های اجرایی و صندوق بازنشستگى کشورى را به ارمغان می‌آورد. به همین منظور نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت رییس یکی از این کانون‌ها می‌نشیند.

با فریدون حیدر اسدى رئیس هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش آذربایجان غربى مصاحبه ای انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 از خودتان بگویید؟

70 ساله هستم و یک دختر و دو پسر دارم.

 به نظر شما بازنشستگى چند وجه دارد؟ بازنشستگى شما چند وجه دارد؟

بازنشستگى وجوه مختلفى دارد که دو وجه آن بارز و غالب است :-1 وجه منفى 2- وجه مثبت برخی بازنشستگى را با از کار افتادگی اشتباه گرفته و خود را بى حاصل وبى کار تصور می‌کنند این وجه منفی بازنشستگی است.

خوشبختانه بعضى از بازنشسته‌ها یقین دارند که از برخى مقررات دست و پاگیر اداری رها شده و شوق پرواز دارند و می‌خواهند به فعالیت‌های اجتماعى، اقتصادى، فرهنگى و امور خیریه بپردازند و این وجه مثبت بازنشستگى است. وجه بازنشستگى من مثبت است. لطف الهی شامل حال بنده شده و بعد از بازنشستگى هیچ‌وقت احساس پیرى و ناتوانى نکرده‌ام. این تفکر و باور باعث شده از زندگى راضی و خوشنود باشم و لذت ببرم.

 آیا با اعتماد به نفس، هدفمند و آینده نگر بازنشسته شده و به آرامش رسیده‌اید؟

بلى، با اعتماد به نفس بازنشسته شده‌ام. با توجه به خدمت صادقانه‌ام، هیچگاه باتأسف به گذشته نگاه نکرده و پاسخ‌هایی که از جامعه براى من رسیده و می‌رسد موجبات آرامشم را فراهم کرده و از بازنشسته شدن بسیار راضى هستم، از بازنشسته شدن نه تنها پشیمان نیستم، بلکه آن ‌را موهبت می‌دانم. باور دارم اگر به خاطر غروب آفتاب اشک بریزى و در سوگ نشینى از تماشاى ستارگان درخشان آسمان زیبا، بى بهره خواهى ماند.

 با توجه به اینکه زمان استخدام و پایان کار رسمى در کشورمان معین و محدود است، آیا با افزایش سن بازنشستگی موافق هستید؟

میگویند دوره طفولیت، دوره عصمت و طهارت و دوره سالمندى دوره عقل و حکمت است، لذا با افزایش سن بازنشستگی و استفاده از تجربیات پیشکسوتان عزیز، البته تحت شرایطى موافقم.

 اگر به 30 سال قبل باز گردید، آیا دوباره کار دولتى را انتخاب می‌کنید؟

بى هیچ تردیدى باز هم شغل معلمى را انتخاب می‌کنم. زیرا هر لحظه ای از زندگی معلم عمرى جاودانه و عطر کلامش در عمق لحظه‌های دانش‌آموزانش پیوسته ایام جارى است.

 از کانون بازنشستگان آموزش و پرورش آذربایجان غربى برایمان بگویید؟

هیئت مدیره فعلى کانون در سال 1389 و توسط همکاران عضو، انتخاب و مسئولیت اداره آن را عهده دار شده است. کانون به محل جدید خود یعنى مدرسه راهنمایی تحصیلى ادیب سابق واقع در فلکه بازارباش منتقل شد. در این محل اطاق‌های ورزش مجهز به (سه دستگاه میز تنیس)، کتابخانه، اطاق مطالعه، اطاق فکر و تبادل نظر و نمازخانه تعبیه شده است. در ضمن صندوق قرض‌الحسنه آبرومند و موفقى در این کانون فعال است.

 از نگرانی‌های جامعه بازنشستگان به حداقل رسیدن مسائل اقتصادى و حل مشکلات درمانى است، در این راستا کانون چه اقداماتى را انجام داده است؟

کانون بازنشستگان یک تشکل صنفى است که با حق عضویت اعضاى آن اداره می‌شود. کانون با تاسیس صندوق قرض‌الحسنه که کارشناسان اماکن بر عملکرد آن نظارت دارند اقدام به پرداخت وام با بهره 2% می‌نماید. همچنین با برخى فروشگاه‌ها قراردادهایى دارد که همکاران می‌توانند با تخفیف قابل ملاحظه و بصورت اقساط از آنها خرید نمایند. در ضمن کلیه فعالیت‌های هیئت مدیره و بازرسین به صورت افتخارى است.

کانون براى حل مشکلات درمان بازنشستگان توجه مسئولین بیمه خدمات درمانی و آتیه سازان حافظ را در انجام هرچه سریع‌تر درخواست‌های قانونى بازنشستگان جلب کرده و در برخى موارد براى حل موضوع، خود اقدام می‌نماید. همچنین با همکارى کارشناسان بیمارستان امید (بیمارستان اختصاصى بیماران سرطانی) ترتیبى داده شد که پزشکان بیمارستان در سالن کانون حضور یافته و اطلاعات لازم و کافی را براى پیشگیرى و شناخت علایم بیماری و اقدام به موقع جهت معالجه به همکاران بازنشسته تشریح کنند.

 در رابطه با اجراى طرح سفرهای زیارتی و سیاحتى بازنشستگان «در خانه نمانیم» که توسط این صندوق انجام می‌شود چه نظرى دارید؟

طرح در خانه نمانیم بسیار عالى و رضایت نسبی حاصل شده است. امید است با برنامه ریزی بهتر، بازنشسته در موقع برگشت از مسافرت احساس سبکى و آرامش کند نه احساس خستگى و بی‌حرمتی نسبت به خود نماید. بازنشستگان به طور اعم و معلمین بازنشسته به طور اخص شایسته نگاه محبت آمیز و برخورد متین و احترام آمیز هستند؛ لذا انتظار می‌رود با تشکیل کلاس‌های آموزشى براى میزبانان هتل‌ها، آنها را با روحیات و خصوصیات افراد بازنشسته آشنا کرده و در مجموع طوری برنامه‌ریزی شود که با این همه هزینه و صرف نیرو، به بازنشستگان نشاط، امید و حس محترم بودن القا گردد.

 پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت نام و قرعه کشى اینترنتی آیا روش قابل قبولى است؟

بلی روش خوبى است. اگر با توجه به تعداد بازنشستگان هر استان، بین استان‌ها توزیع و سهمیه هر یک مشخص و سپس قرعه کشی مابین بازنشستگان هر استان به صورت مستقل صورت پذیرد منطقی‌تر است. در عین حال ترتیبى اتخاذ گردد که به تعداد محدود و معینى که صندوق اعلام می‌دارد با صلاحدید و معرفى کتبى مسئولین کانون‌ها، وام مورد نظر پرداخت شود.

 از اقدامات دیگر کانون بازنشستگی استان بگویید؟

تشکیل اتاق‌های ورزشى و کلاس‌های آشنایى با دیدگاه مولانا، تامین قسمتی از شهریه دانشگاه فرزندان متقاضیان، تامین هزینه‌های اولیه تعدادى از اعضای نیازمند اعمال جراحى، عیادت از بیماران همکار و شرکت در مراسم مختلف ایشان، ایجاد فضاى بسیار صمیمانه و معلمانه در کانون و جذب همکاران بازنشسته به کانون، ایجاد حرمت بیشتر و در خور به بازنشستگان در ادارات مختلف با تعامل صمیمانه و منطقى با مسئولین مربوط ادارات استان، دعوت از فارغ‌التحصیلان سال‌های 42- 1340 دانشسراى مقدماتى و مرکز تربیت معلم. دعوت از پیشکسوتان آموزش و پرورش که جوانترین 75 سال و مسنترین آنها صد ساله بود.

 
 
 
 
 
بازنشسته نمونه - با 44 سال تدریس بازنشسته شدم
 

توجه به زندگى و جایگاه اجتماعی بازنشستگان، ارتقاى منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه های اصلى و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پاى سخن یکى از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اى را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکى از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم.

«حسین روشن چراغ» در سال 1392 در هشتمین همایش 25 ذی‌الحجه به عنوان بازنشسته نمونه کشوری برگزیده شده است.

در سال 1320 در «هشنیز» از توابع شهرستان پارسیان به دنیا آمدم. پدرم کشاورزى بود که براى صید مروارید به خلیج فارس می‌رفت. صاحب دو پسر و دو دختر بود که من فرزند دوم خانواده بودم. منزل ما یک حیاط بزرگ و هفت اتاق خشتی و گلى داشت. ما و خانواده عمویم با هم آنجا زندگى می‌کردیم. شهریور سالى که من به دنیا آمدم (همزمان با جنگ جهانى) شهرها جاى نا امنى به شمار می‌آمد. به آبادان رفتیم. آبله بیداد می‌کرد. پدر، برادر و خواهرم مبتلا شدند و خواهرم یک چشمش را از دست داد. 3 ساله بودم که پدر و برادرم از دنیا رفتند. مادر ماند و سه بچه کوچک که باید ازآنها نگهدارى می‌کرد. مادر چندى بعد ازدواج کرد. شوهرش مرد مهربانى بود و جای خالى پدر را براى ما پر کرد. بعدها سه دختر دیگر به جمع خانواده اضافه شدند، اما ناپدرى، هیچ فرقى بین فرزندان خود و همسرش نمی‌گذاشت. در مدرسه آنقدر باهوش بودم که خانواده‌ها ساعت‌ها صف می‌بستند تا با بچه‌هایشان درس کارکنم. در دبیرستان پیروزى آبادان تحصیل کردم. پیگیر مسائل سیاسى روز بودم. در دانشسرای مقدماتى شرکت کرده و قبول شدم. به اهواز رفتم با ماهى پنج تومان مقرری که آن را هم پس‌انداز می‌کردم. در

کنار درس به ورزش هم می‌پرداختم. در مسابقات وزنه‌برداری اهواز در وزن پنجاه تا شصت کیلوگرم شرکت و مقام اول را

کسب کردم. سال 1335 در مسابقات کشتى استان خوزستان مقام اول و در تهران رتبه پنجم را به دست آوردم. پس از فارغ‌التحصیلی در سال 1336 به استخدام آموزش و پرورش اهواز درآمده و پس از آن به آغاجارى رفته و دبیر شدم.

هفته اى هشتاد و پنج ساعت ریاضى، فیزیک، شیمى، انگلیسى و عربى تدریس می‌کردم. حقوقم نود و شش تومان بود که با اضافه کارى به سیصد تومان هم می‌رسید. آن موقع چون آموزش و پرورش به حضور من نیاز داشت، توانستم از سربازى معاف شوم. با تدریس خصوصى بقیه اوقاتم را می‌گذراندم.

در همسایگى یکى از شاگردانم دخترى را پسندیدم و از او خواستگارى کردم. پدر همسرم مردى قرآن خوان و اهل فضل بود. مشاعره می‌کرد و حافظ خوانى و شاهنامه خوانی‌اش حرف نداشت. اما به ازدواج غیر فامیلى معتقد نبود. چون سن همسرم کم بود از من تعهد گرفت که بعدا به سن قانونى رسیدیم عقد رسمى کنم. همسرم را با مهریه اى معادل سیصد تومان و چهارده مثقال طلا به عقد خود درآوردم. دو سال بعد، صاحب اولین دخترم شدم. پس از او دو پسر به نام‌های على و محمد به دنیا آمدند.

سال 1349 ناپدرى و شوهر خواهرم دار فانى را وداع گفتند. خواهرم چهار پسر داشت که هیچ درآمدى نداشتند. به یکباره سرپرستى دو خانواده دیگر نیز بر دوش من افتاد. با برگزارى کلاس خصوصی و تدریس‌های پى در پى نمی‌گذاشتم گرد غم بر سر و صورت خانواده بنشیند.

دخترم در چهارده سالگى دیپلم گرفت و در دانشگاه پرستارى اصفهان مشغول به تحصیل شد. من تقاضاى انتقال به آموزش و پرورش اصفهان دادم. سازمان اطلاعات اهواز خواسته‌ام را رد کرد. حتى با استخدام من در شرکت نفت مخالفت شد. بعد از پیروزى انقلاب، به اصفهان منتقل‌شده و فوق دیپلم شیمى صنعتى گرفتم. سال 1359 در شاهین‌شهر تدریس می‌کردم که جنگ شروع شد. دخترم همراه عده اى از خواهران داوطلب عازم منطقه شد و مدتى در بیمارستان صحرایی اهواز بود.

پسرم «علی» متولد سال 1344 و خیلى اهل مطالعه، نماز و قرآن بود. به ورزش رزمى هم علاقه داشت. عصر به عصر به مسجد شهر می‌رفت. حیاط را آب و جارو می‌کرد تا نمازگزاران می‌آیند، همه جا مرتب باشد. شانزده ساله بود که درس و مدرسه را رها کرد و از طرف بسیج به جبهه رفت. دوره آموزشى را در اهواز گذراند. بعد از عروسى دخترم، به منطقه رفت. هشت روز بعد که دختر و دامادم را براى پاگشا دعوت کرده بودم، خبر شهادت «علی» را آوردند. او اولین شهید شاهین شهر بود. نه لباس مشکى پوشیدم و نه پارچه مشکى زدم. یک سال پس از او با دخترم عازم منطقه شدیم. دخترم در بیمارستان افشار دزفول و خودم مسئول نقاهتگاه انصارالحسین در جنگ‌های شیمیایی بودم.

پسر دیگرم «محمد» به دلیل تنها فرزند ذکور بودن و به علت شهادت برادر، از سربازى معاف شده بود. در دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل شد. عضو فعال بسیج بود. در برگزارى نماز جمعه و کارهاى فرهنگى و مراسم مذهبی تلاش می‌کرد. کشتى می‌گرفت و در مسابقات استانى مدال‌های طلا، نقره و برنز دریافت کرده بود. غروب که می‌شد، براى برگزارى نماز به مسجد می‌رفت. دو هفته از شروع ترم دوم گذشته بود که عازم جبهه شد. به واسطه درایتی که داشت، به سمت فرماندهى یکى از گردان های لشکر 27 محمد رسول الله انتخاب شد. در کربلاى 4، دستش از کتف قطع شد. در بیمارستان صحرایی ماند، اما از منطقه دور نشد. نیروهایش را به مرخصى فرستاد. به شلمچه رفت و در کربلاى 5 شرکت کرد. او در سال 1365 به شهادت رسید و شش روز بعد در شاهین‌شهر با حضور دانش‌آموزان، معلمان، سپاهیان و مردم کوچه و بازار به خاک سپرده شد. باورمان نمی‌شد محمد در جمع یک ملت تشییع شود. فرزند ما نه تنها عزیز ما که عزیز یک ملت بود و این براى من و همسرم باعث افتخار بود. آن روزها من در نقاهتگاه ورزشگاه تختی که جانبازان شیمیایى را نگهدارى می‌کردند، فعال بودم. به خاطر تماس با آنها دچار آسیب‌هایی از ناحیه ریه، دست و چشم شدم که هر روز بیشتر شده و آزارم می‌دهند. بعد از شهادت محمد، صاحب دو دختر شدم.

در سال 1372 لیسانس شیمى محض و سال 1378 فوق لیسانس علوم سیاسی گرفتم. در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شهرستان برخوار، میمه و شاهین‌شهر بودم. در همین دوره به عضویت گروه دوستى پارلمان ایران و عمان، پارلمان ایران و ارمنستان و نیز کمیسیون برقى کردن موتورهاى چاه‌های کشاورزى درآمدم. بالاخره بعد از 44 سال تدریس در سال 1375 از آموزش و پرورش بازنشسته شدم.
 
 
 
 
 
منشور حقوق سالمندان
 

 ماده 1: حق زندگى.

·        آزادى محل زندگى.

·        خانواده و دیگر مداخله کنندگان درمانگر باید حق سالمند را در انتخاب محل زندگی رعایت نمایند.

·        سالمند را باید از خطرات احتمالى هر موقعیت آگاه کرد.

 ماده 2: مناسب سازی محیط زندگى با نیازهاى فرد سالمند.

·        محیط زندگى سالمند باید با نیازهاى خاص وى مطابقت داشته باشد.

·        در صورت کاهش استقلال فرد سالمند به هر دلیلى وى می‌تواند در منزل دوم خویش تحت مراقبت‌های ویژه بخش‌های دولتى یا غیردولتى قرار گیرد.

·        ارتقاى کیفیت زندگى و آسایش جسم و روح سالمند باید هدف نهایى پروژه خدمت رسانى باشد.

·        برخوردارى از فضاى خصوصى و اجتماعى ویژه سالمند می‌بایست در مراکز درمانى و توانبخشى مدنظر قرار گیرد.

 ماده 3: زندگى اجتماعى على رغم محدودیت‌های مشارکت سالمند.

·        آزادى عمل در برقرارى ارتباط حق مسلم سالمند است.

·        خدمات اجتماعى می‌بایست با توجه به شرایط دوران سالمندی متناسب سازى شود.

·        سالمندان باید از حقوق فردى و اجتماعى خود مطلع شوند.

 ماده 4: حضور و نقش فعال اطرافیان.

·        حفظ روابط اجتماعى با خانواده و دوستان حق طبیعی سالمندان است.

·        تقویت نقش مهم خانواده در ارائه حمایت‌های اجتماعی می‌بایست مدنظر قرار گیرد.

·        در صورت عدم وجود نزدیکان حمایت گر این نقش به عهده مراکز توانبخشى و درمانى سالمندان و داوطلبان می‌باشد.

 ماده 5: درآمد و دارایى.

·        سالمند مالک تمامى درآمدها و دارایی‌های خود است.

·        دارایى فرد سالمند در صورت وابستگی روانی و جسمى وى از سوى قانون مورد محافظت قرار گیرد.

·        در صورتى که درآمد و توانایى مالی سالمند کفایت رفع نیازهاى او را نکند باید از حمایت رفاهی قانونی بهره‌مند شود.

 ماده 6: ارج نهادن به فعالیت‌های سالمند.

·        حفظ و نگهدارى توانایی‌های انجام فعالیت‌ها تا حد امکان.

·        سالمندان با سطح شناختى پایین نیز نیاز به ابراز وجود دارند.

·        مشارکت فعال سالمندان از احساس پوچى و بى ارزشی آنان پیشگیرى می‌کند.

 ماده 7: آزادى انجام فعالیت‌های مذهبى.

·        مراکز خاص سالمندان باید محلى براى اداى مراسم مذهبی داشته باشد.

·        حفظ و تکریم سالمند با هر دین و مذهب.

·        رعایت و حفظ اصول مذهبى مورد قبول فرد سالمند.

 ماده 8: حفظ استقلال سالمند.

·        پیشگیرى از وابستگى سالمند توسط مراکز سالمندى و خانواده حق مسلم اوست.

·        خانواده و مراکز سالمندى باید مجهز به دستورالعمل‌های پیشگیری از وابستگى جسمى و روانى سالمندان باشند.

 ماده 9: حق بهره‌مندی از مراقبت.

·        سالمند مثل هر گروه سنى دیگر باید دسترسى به مراقبت‌های خاص داشته باشد که این مراقبت شامل تمامى خدمات پزشکى و توانبخشى لازم می‌باشد.

·        تجهیز مؤسسات توانبخشى و بیمارستان‌ها با نیازهای خاص سالمند از وظایف دولت است.

 ماده 10 : حق بهره‌مندی از مراقبین آموزش دیده.

·        وجود آموزش خاص در رشته سالمندشناسى و طب سالمندی برای مراقبین اساسى است.

·        بهره‌مندی تمامى پرسنل مراقب از حمایت‌های روانى در مراکز سالمندى.

 ماده 11 : رعایت شرایط جسمى و روحى در مراحل آخر زندگی سالمند.

·        مراقبت دقیق از دردهاى جسمى و تکلم‌ها روحى در مراحل آخر زندگى سالمند و حمایت از خانواده وى وظیفه نظام‌های حمایتى است.

تمامى مراقبین باید از اصول ارتباطى در مورد مراحل آخر زندگى سالمند مطلع باشند.
 
 
 
 
 
مقاله - چگونه با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها کنار بیاییم؟
 

اکثر قریب اتفاق پدربزرگ و مادربزرگ‌ها روش فرزندان یا عروس و داماد خود را در برخورد با نوه‌شان درست نمی‌دانند و در تربیت نوه‌شان دخالت می‌کنند. قصد والدینتان و والدین همسرتان خیر است ولی گاهى پیش می‌آید که کنار آمدن با آنها کمى سخت است. بسیارى از زوج‌ها متوجه می‌شوند که والدین خودشان و همسرشان، آنگونه که انتظارش را داشتند، مفید و پشتیبان نیستند.

یاوران دست به نقد

این دسته از پدربزرگ و مادربزرگ‌ها تمایل دارند نقش پدر و مادر کودك را بازی کنند. آنها کودك را جلوى شما تنبیه می‌کنند؛ بابت آنچه که کودك می‌خورد، می‌پوشد و برنامه هاى تلویزیونى که نگاه می‌کند نگرانى خود را ابراز می‌کنند و انتظار دارند ساعات طولانى را با نوه های خود سپرى کنند. براى والدین شما و همسرتان مشکل است بپذیرند که دیگر مسئولیتی ندارند.

راه حل

سعى کنید موقعیت را درك کنید و به خنده برگزار کنید. بالاخره حالا که خود شما هم بچه دار شده‌اید میدانید که والدین چه آسان براى کودکان خود نگران می‌شوند. بنابراین اگر زمانى که شما کودك بودید مادرتان مرتب به شما یادآورى می‌کرد که خودتان را خوب بپوشانید و نگران آن است که نوه‌هایش هم دچار سرماخوردگى شوند.

وقتى براى قدم زدن بیرون می‌روید یک کت هم با خودتان ببرید؛ این کار خیلی آسان‌تر از ایستادن و جر و بحث کردن با والدینتان است. اگر آنها در نحوه تنبیه کردن فرزندانتان مداخله می‌کنند، به آنها بگویید که از بابت کمکشان متشکر هستید ولى ترجیح می‌دهید این کار را به شیوه خودتان انجام دهید و اگر اشتباهی هم مرتکب می‌شوید از آن درس بگیرید.

روش‌های قدیمى

والدین شما و همسرتان روش‌ها و اطلاعات جدید را در خصوص نگهداری از کودکان قبول ندارند. آنها متوجه نمی‌شوند چرا شما کار خود را رها نمی‌کنید، چرا اجازه می‌دهید فرزندتان در تختخواب شما بخوابد. آنها نمی‌بینند که علیرغم همه این اختلاف‌ها کار شما در تربیت کودکتان خوب بوده است.

دکتر نیومن می‌گوید: «از آنجا که آنها قبلاً فرزندانشان را بزرگ کرده‌اند، خودشان را در این زمینه متخصص می‌دانند و انتظار دارند شما از نصایحشان استقبال کنید. پدربزرگ و مادربزرگ شدن به آنها احساس پیرى می‌دهد. مخصوصاً هر بار که شما به آنها گوشزد کنید اطلاعاتشان در خصوص جنبه هاى مهم بزرگ کردن کودک روزآمد نیست، این احساس ناخوشایند تشدید می‌شود.»

راه حل

نویسنده کتاب «راهکار پدربزرگ و مادربزرگ‌ها» می‌گوید: «به آرامى توضیح دهید زمانه از وقتى که شما بچه بودید تغییر کرده است. مقالات، تحقیقات و کتاب‌های تازه منتشر شده را در دسترس آنها قرار دهید و سعى کنید آنها را آموزش دهید. حتى می‌توانید آنها را به ملاقات یک پزشک متخصص اطفال یا گردهمایی‌های مدرسه فرزندتان ببرید تا با دنیاى امروز بچه‌ها بیشتر آشنا شوند. در ضمن از راهنمایی‌های خوب و مفید آنها هم بهره‌مند شوید.»

زمانى که مسئله امنیت فرزند شما مطرح است، اصرار کنید از راهنمایی‌های شما پیروی کنند. دکتر نیومن می‌گوید: «در این گونه موارد می‌توانید بگویید: بله، حق با شما است. بهتر است که کودك روی صندلی به این بلندى ننشیند ولى اگر هم بخواهد، من نمی‌گذارم.»

پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های رؤیایى

والدین شما و همسرتان به مناسبت‌های مختلف و حتى بدون مناسبت به فرزند شما پول می‌دهند و او را همراه با اسباب

بازی‌هایش به حمام می‌برند. طورى که، کودك هنوز از لذت بازى با یک عروسک بهره‌مند نشده، بعدى از راه می‌رسد. این باعث می‌شود که هر وقت چیزى خواست فقط بگوید: «مادربزرگ! پدربزرگ! »

نویسنده کتاب «چگونه روان درمانگر خود باشیم.» می‌گوید: «در این گونه موارد، نیت آنها خیر است ولى این پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها احتمالاً سعى می‌کنند چیزهایى را براى نوه‌شان فراهم کنند که خود در کودکى نداشته و یا نتوانسته‌اند براى کودکان خود تهیه نمایند. آنها از داشتن نوه کاملاً به هیجان آمده‌اند. الان براى خرج کردن پول دارند و به این وسیله می‌خواهند نشان بدهند که براى نوه‌شان اهمیت قائلند.»

 دکتر کورنهابر می‌گوید: «به والدین خود و همسرتان بگویید که فرزند شما لباس‌ها و اسباب بازی‌های زیادى دارد و سیاست خانوادگی شما بر این است که اندکی محدودش کنید.» اگر علیرغم استدلال شما بر خرید هدیه اصرار داشتند، می‌توانید اقلامى را پیشنهاد کنید که واقعاً به کار شما می‌آیند مثل: کالسکه بچه، دوچرخه یا کمک‌های نقدى برای پس انداز دانشگاه کودك. این دسته از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها شما را برای رفتارها و مشکلات کودکان در مدرسه سرزنش می‌کنند و از مهارت شما در نگهداری از فرزندتان انتقاد می‌کنند. کودك را بابت هر خطاى کوچکى مؤاخذه می‌کنند و نارضایتى خود را با هر چیزى، حتى حرکات چشم و ابرو نشان می‌دهند. دکتر نیومن می‌گوید: «والدین شما، تمام عمرشان را صرف ایراد گرفتن از شما کرده‌اند و به شما متذکر شده‌اند چه کنید، چه نکنید و چگونه امورتان را انجام دهید. آنها ممکن است از این نقطه ضعف خود حتى خبر هم نداشته باشند. بنابراین وقتش رسیده که شما پیشقدم شوید و این عادت بد را ترك دهید.»

فردى می‌گوید: «والدینش در برقراری ارتباط با پسر هشت ساله او که یک پسر شاد و بسیار پرحرف است، مشکل دارند. آنها فکر می‌کنند که ما با پسرمان خیلی مدارا می‌کنیم. گاهى اوقات تصمیم می‌گیرند خودشان تربیتش کنند. بنابراین کاملاً ندیده‌اش می‌گیرند یا خیلى تند به او می‌گویند: «نه! تو نمی‌توانی این کار را بکنی!» بدتر از همه این است که هر وقت والدینم نزد ما هستند، متوجه می‌شوم که من هم بیشتر به پسرم ایراد می‌گیرم.»

راه حل

دکتر نیومن می‌گوید: «شما الان یک بزرگسال محسوب می‌شوید و هیچ عیبی ندارد اگر صادقانه به والدینتان بگویید که ایرادات اکید آنها چه حسى به شما می‌دهد. بگویید که نمی‌خواهید هر بار که آنها با شما هستند این حس بد را داشته باشید. یادآورى کنید که مایلید آنها با پسرتان رابطه نزدیکى داشته باشند. رفتار منفى آنها شرایط را براى گذراندن اوقات با آنها براى شما مشکل ساخته است». دکتر کورنهابر می‌گوید: «اگر این یادآوری‌ها کمکى نکرد، جلسات مشاوره خانوادگی راه بیندازید؛ دیده شده است که روابط میان پدربزرگ و مادربزرگ‌ها و نوه‌هایشان از این طریق بهبود یافته است.» بگویید: «فکر نمی‌کنم این طوری به جایى برسیم. به نظر می‌آید هیچ کدام از ما خوشحال نیستیم. پس بیایید از خانواده کمک بگیریم.»
 
 
 
 
 
گیاهان آپارتمانى
 

 هواى مورد نیاز

تعویض هواى درون اتاق با باز گذاشتن پنجره‌ها و ورود هواى تازه سبب می‌شود که اکسیژن کافی و مورد نیاز به گیاه رسیده ساقه گیاهان قوی‌تر شده در مقابل بیماری‌ها مقاومت بیشترى یابند. همچنین با این کار گاز نشتى از اجاق گاز و چراغ‌های گازى دیوارى و دیگر آلودگی‌های هوا از اتاق خارج می‌شوند.

اما باید گیاه را از وزش مستقیم باد که به سرعت و مستقیماً به گیاه می‌وزد، نظیر باد کولر و کوران حفظ کنید. همچنین هنگامى که دماى بیرون اتاق از درون آن کمتر است از باز نمودن پنجره محل استقرار گیاهان براى ورود هواى تازه اقدام نکنید زیرا براى گیاهان زیان آور است. تغییر درجه حرارت ناگهانى محیط زیست گیاه، باعث ریزش برگ‌های تحتانى آن می‌گردد.

 نور

نور مورد نیاز گیاهان آپارتمانى نور غیر مستقیممى باشد. در تاریکى هیچ گیاهى رشد نمی‌کند. دیوار به رنگ روشن (سفید) سبب رویش بهتر گیاهان می‌شود علت این امر انعکاس نور متوسط رنگ‌های روشن در آپارتمان‌های کم نور است.

برگ‌ها و ساقه هاى گیاهان مستقر در پشت پنجره اغلب به طرف نور کشیده شده و خم می‌شوند. جهت جلوگیرى از این نقیصه و حفظ توازن رویش بایستی گهگاهى آن را به یک طرف بچرخانید. مواظب باشید که گیاهان گلدار را هنگامى که گل‌ها روییده‌اند حرکت ندهید.

نور فلورسنت را می‌توان به عنوان منبع کمکى نور به جاى نور طبیعى جهت رشد گیاهان استفاده نمود. از لامپ‌هایی که از خود حرارت می‌دهند نظیر لامپ‌های مدادى براى گیاهان گلدار و از مهتابی‌ها یا لامپ‌های گازى براى گیاهان بدون گل و با برگ زینتى استفاده می‌گردد. بهترین وضعیت براى استفاده از نور مصنوعى در جایى که نور طبیعى کافى نمی‌باشد، استفاده از چند لامپ مهتابیِ آفتابى و سفید است. گیاهان مورد نظر باید به فاصله حدود 24 سانتى متر در زیر مهتابی‌ها قرار بگیرند، به شرطى که لامپ‌ها حداقل حدود 14 ساعت در روز روشن باشند. براى آسان‌تر شدن کار می‌توان از کلیدهاى تایمر دار استفاده کرد. البته این تجویز براى مکان‌هایی است که نور غیرمستقیم به میزان بسیار کم به آنجا می‌رسد و فاقد نور کافى می‌باشد.

از طرفى چنانچه مشاهده نمودید که گیاه در ساعات گرم روز بین ساعات ده تا شانزده حالت پژمردگی پیدا کرده و برگ‌ها ابتدا به زردی و سپس به رنگ قهوه اى تغییر رنگ پیدا کرده مطمئن باشید که از نور زیاد رنج می‌برد. آن را از پنجره دورتر قرار دهید یا در اواسط روز پرده‌ها را بکشید. اصولاً نور مستقیم آفتاب براى گیاهان آپارتمانى، مخصوصاً برگ‌های تازه جوانه زده مضر است و نبایستی نور آفتاب مستقیماً از پشت شیشه پنجره به آنها بتابد. بهتر است نور از پرده کرکره نیمه بازو یا پرده تورى عبور نموده و به اصطلاح فیلتر شده باشد.

 آبیارى

در مورد آبیارى گیاهان مسئله مهم تنظیم فواصل آبیاری در فصول مختلف است. طبق آمار به دست آمده اکثر گیاهان آپارتمانى در اثر افراط در آبیاری و عدم اطلاع مردم از نحوه آبیارى آنان از بین مى روند. میزان آب در هر آبیارى باید طورى باشد که آب اضافى از گلدان خارج شود تا مطمئن شویم که آب به تمام قسمت‌های گلدان و ریشه‌ها رسیده است. در ضمن با این روش از باز بودن سوراخ زهکش گلدان هم اطمینان حاصل می‌کنیم. آب جمع شده در زیر گلدانى را حتماً باید خالى کنید زیرا مانع تنفس ریشه می‌شود و در نهایت موجب مرگ آن می‌گردد. از دادن آب خیلى سرد و کلر دار نیز به آنان خوددارى نمایید.

 زمان آب دادن گیاهان:

مناسب‌ترین زمان آبیارى در گرم‌ترین ساعات روز، زمانى است که خاك گلدان رو به خشکى نهاده ولى هنوز کاملاً خشک نشده است. جهت راهنمایی و یارى شما به تشخیص صحیح اینکه خاك گلدان در حال خشک شدن هست یا خیر، اولاً باید سطح خاک گلدان خشک باشد و در برخى گیاهان دونم باشد. ثانیاً هنگامى که با انگشت به گلدان ضربه می‌زنید باید صداى پوکى بدهد که نشانه خشکی خاك است و نه صداى خفه که در اثر خاک مرطوب تولید می‌شود. خاك مرطوب نسبتاً چسبنده است و خاك دو نم چسبندگى کمتری دارد. خاك 85 درصد گیاهان آپارتمانى بایستی همیشه مرطوب باشد. خاك مرطوب خاکى است که اگر آن را مشت کنید و فشار دهید، فرم گرفته و با یک تلنگر ذرات آن از هم جدا می‌شود.
 
 
 
 
 
استان‌ها - اردبیل؛ معروف به دارالارشاد بازنشستگان گنجینه هاى دیرپاى خرد
 

بازنشستگان با توجه به ارزش‌های والایشان؛ همواره نگاه برنامه ریزان را به خود معطوف کرده و بر این اساس دستگاه‌های مختلف که تولیت ارزش‌ها اعم از اقتصادى، اجتماعى و علمى را به عهده دارند، نسبت به موارد مطرح شده عنایت ویژه داشته و در قالب طرح برنامه‌های ادارى و رفاهى راهکارهای مفیدی ارائه می‌دهند تا پیشکسوتانی که عمر گرانبهاى خویش را در راه اعتلای نسل‌های آینده صرف نموده‌اند، در زمان بازنشستگى دور از مشکلات لاینحل، خاطرى آسوده داشته و از هر حیث مورد احترام و تکریم واقع شوند، کما اینکه در دین مبین اسلام احترام به بزرگان و پیران، احترام به خدا ذکر شده است. صندوق بازنشستگى کشورى نیز با راه‌اندازی مراکز استانى قدمى کوچک در جهت تکریم بازنشستگان فرهیخته برداشته است. نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت یکى از مدیران استانی می‌نشیند.

مصاحبه اى با على اشجعى مدیر صندوق بازنشستگی کشورى در استان اردبیل انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید.

 وضعیت بازنشستگان در کشور را چگونه ارزیابى می‌کنید؟

با توجه به زندگى و جایگاه اجتماعی آنان ارتقاى منزلت و جایگاه بازنشستگان اولین نیاز عزیزان ارزشمند و زحمتکش و نهادینه کردن آن در جامعه اسلامى است و مهمترین نیاز بازنشستگان بهبود وضع معیشت و ترمیم حقوق بازنشستگی آنان است و با عنایت به سن این عزیزان ارتقاى خدمات درمانی و توجه بیشتر و گسترش بیمه تکمیلى مطلوب در قالب بیمه طلایی درمان به معناى تکامل آن است.

 براى رویارویى با مشکلات بازنشستگان در مدیریت خود چه راهکارى را در پیش گرفته‌اید؟

با عنایت به اینکه بازنشستگان گنجینه هاى دیر پاى خرد و تجربه هستند که گوهر گرانبهاى زندگانی خود را براى سربلندى میهن اسلامی و امت اسلامى خویش نثار کردند همواره سیاست رعایت ادب، احترام و تکریم توأم با صمیمیت در برخورد با این عزیزان را وظیفه خود دانسته و به آن عمل کردیم که خوشبختانه موجبات رضایتمندى اکثریت بازنشستگان عزیز استان را به دنبال داشته است.

 نکته اى که در بازنشستگى پر رنگ است قطع وابستگى فرد به محیط کار و موقعیت اجتماعی‌اش است، به عنوان یک مدیر در این حوزه فکر می‌کنید چطور می‌توانیم عوارض ناشى از قطع وابستگی را کاهش دهیم؟

اگر بازنشستگان از حقوق مکفی برخوردار باشند و بتوان از تجربیات گرانقدر آنان در سازمان‌ها و شرکت‌ها و مشارکت آنان در فعالیت‌های اقتصادی بهره‌مند شد از مهمترین عوامل خروج از گوشه گیرى و انزوای بازنشستگان در جامعه خواهد بود چرا که در بین بازنشستگان کشوری افرادی توانا و مجرب و دارای تخصص‌های فراوان هستند که با استفاده از توان و نیروى آنها می‌توان موجبات رونق اقتصادى کشور را فراهم و آنان را از وابستگى رهایی داد.

 بُعد دیگر بازنشستگى، بحث رفاه اجتماعی است که در کشور ما به عهده صندوق‌های بیمه اى و بازنشستگی است، در بعد رفاه اجتماعى چه ساز و کارهایی باید بیندیشیم که به موضوع بازنشستگی کمک کند؟

در بحث رفاه اجتماعى که از اهمیت ویژه اى نیز برخوردار است و وظیفه اصلی و ذاتى صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگی است صندوق می‌تواند با مساعدت و همیارى کلیه مقامات کشوری و با توجه به منابع و مصوبات قانونی در افزایش حقوق بازنشستگان گام‌های مؤثرى بردارد و در جهت امورات رفاهى نیز صندوق می‌تواند جهت پاسخگویى به درخواست‌های مکرر بازنشستگان و موظفین با تدابیر مصوبات قانونى اقدامات مؤثری انجام دهد. البته لازم به ذکر است در سال‌های اخیر صندوق بازنشستگی کشورى اقدامات موثر و متنوع و گسترده اى را جهت بهبود و ارتقای امور بازنشستگان انجام داده که البته رضایتمندى بازنشستگان کشوری را به همراه داشته است.

1. ارتقاى جایگاه بازنشستگان در سطح کشور و نهادینه کردن آن در جهت حفظ کرامت انسانى آنها

2. استمرار و ارتقاى سقف بیمه عمرو حوادث و بیمه تکمیلى درمان

3. استمرار و ارتقاى سقف وام‌های قرض‌الحسنه ضرورى

4. اختصاص سهمیه سالانه تشرف به حج عمره

5. تمهید پرداخت الباقى مطالبات گذشته بازنشستگان به صورت یکجا

 با توجه به ارتباطى که با این گروه دارید مهمترین نیاز این گروه را در چه می‌دانید؟

اولین نیاز این قشر ارزشمند و زحمتکش که باید در جامعه اسلامی مان به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود ارتقاى منزلت بازنشستگان است و از آنجائی که این قشر بهترین دوران عمر گرانمایه خود را جهت اعتلاى این مرز و بوم نهاده‌اند از جامعه انتظار احترام و تکریم دارند که البته این امر در آیات و روایات دین مان نیز مورد سفارش و تاکید قرار گرفته است.

دومین نیاز این عزیزان تامین و ارتقای سطح معیشت آنان با افزایش حقوق بازنشستگى است که صندوق با کمک دولت می‌تواند به این امر بپردازد.

نیاز به همبستگى و ارتباطات پیوسته دائم با یکدیگر و ایجاد احساس مفید بودن و استفاده از تجربیات آنان با برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌ها و تشکل‌ها می‌توان تا حد بسیار زیادی برطرف کرد.

 در حال حاضر ما کانون‌های بازنشستگی دستگاه هاى دولتى راداریم، آیا توانسته‌اند مطابق با شرح وظایف تعیین شده حرکت کنند؟

کانون‌ها می‌توانند جایگاه و مکان مناسبی براى ارتباط و همبستگی بازنشستگان محسوب شوند که البته با سازماندهى این کانون‌ها برای ارتقای جایگاه و مکان مؤثر جهت اجرای برنامه هاى زیارتى و سیاحتی و برنامه هاى خاص در مناسبت‌های مختلف ملى و مذهبى اعتبارى به مدیریت‌های صندوق بازنشستگی کشوری استان‌ها تخصیص داده شود تا در اختیار کانون‌های استان قرار گیرد.
 
 
 
 
 
کانون‌ها - دوره سالمندى، دوره عقل و حکمت
 

کانون‌های بازنشستگى به عنوان تشکل‌های غیر دولتى و بازوان توانمند و متفکر دستگاه های اجرایى می‌توانند صندوق بازنشستگى کشورى را در ارائه خدمات به بازنشستگان یارى نمایند.

از آنجایى که گردانندگان کانون‌ها از جامعه بازنشستگان داراى تجربه مفید و تخصص می‌باشند، می‌توانند در عین حال که محلی برای ارائه تجربیات شغلى هستند، در حد مقدورات به همنوعان خود خدمت رسانی کنند.

استفاده از نقطه نظرات سازنده کانون‌های بازنشستگی، رشد و بالندگى دستگاه‌های اجرایى و صندوق بازنشستگى کشورى را به ارمغان می‌آورد. به همین منظور نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت رییس یکی از این کانون‌ها می‌نشیند.

با رحیم چاکر عباسى رئیس کانون بازنشستگان کشورى اردبیل مصاحبه ای انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 از خودتان بگویید؟

همزمان با ریاست کانون، به عنوان مشاور کانون بازنشستگان کشورى مرکز هم فعالیت می‌کنم. 67 ساله داراى مدرک لیسانس ادبیات فارسى هستم. در سال 1380 به افتخار بازنشستگى نایل آمده و داراى دو فرزند پسر و دختر می‌باشم. همسرم نیز بازنشسته آموزش و پرورش است.

 به نظر شما بازنشستگى چند وجه دارد؟ بازنشستگى شما چند وجه دارد؟

بازنشستگى سه وجه مهم دارد: 1- تلاش، پایدارى و استوارى بى وقفه براى ساخت آینده بهتر 2- وقار، عظمت انسانیت، الگو بودن و بزرگ منشى توام با تجربه و پختگی 3- از کار افتادگى و فرتوتى. وجه بازنشستگی اینجانب موارد 1 و 2 است.

 براى دوران بازنشستگى فعالیتى در نظر گرفته بودید؟

با توجه به اینکه خانواده پدر و مادرم بازاری بودند، مغازه اى تدارك دیدم که به شغل ابزار فروشى مشغول شوم ولى به علت نداشتن روحیه بازارى موفق به این کار نشدم و چون در کارهاى ساختمانی تجربه و مهارت قبلى داشتم همزمان با کار کانون به کارهاى ساختمانى مشغول شده و ایام تعطیل نیز با خانواده به گردش و تفریح می‌روم.

 آیا با خود فکر کرده‌اید که در برابر جوانی از دست رفته چه اندوخته‌اید؟

اندوخته و دست آورد حاصله‌ام تجربه، پختگى و کاردانى است. دو فرزند صالح، متدین و صادق تربیت کرده و تحویل جامعه داده‌ام که بزرگترین و والاترین نعمت خداوندى است.

 از کانون بازنشستگان کشوری برایمان بگویید؟

این کانون در سال 1377 تاسیس شده و در حال حاضر بیش از 6 هزار نفر عضو در مرکز استان و 4 هزار و 500 نفر عضو در شهرستان‌های تابعه دارد. امورات کاری بازنشستگان را از طریق مذاکره و مکاتبه با مقامات ذیصلاح کشور انجام و از حقوق مادى و معنوى بازنشستگان دفاع می‌نماید. در راستاى فراهم کردن امکانات رفاهى و گردشگرى می‌توان به برگزاری تورهاى مسافرتى، کلاس‌های هفتگى قرآن، ثبت نام اینترنتى وام ضروری، ارتباط بین بازنشستگان، عیادت و دلجویى از بازنشستگان بیمار و شرکت دسته جمعى در جلسات قرآن اشاره کرد.

 در سال 1392 چه اقدامى از سوی صندوق بازنشستگى کشورى مورد توجه شما قرار گرفته است؟

در سال گذشته درصد وام ضرورى نسبت به سال‌های قبل از 10% به بالا به 4% کاهش یافته و اعتبار اختصاص داده شده بیشتر از سال‌های قبل بود.

 یکى از دغدغه‌های بازنشستگان، حل مشکلات درمانى آنان است. کانون در کنار اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری چه اقداماتى را جهت رضایت آنان انجام داده است؟

کانون بازنشستگى یک تشکل بازنشستگی فاقد اعتبار دولتى بوده و هیچگونه قدرت مانور مالى در کشور ندارد. کانون فقط می‌تواند در موارد خاص، بازنشستگان نیازمند مداوا را به پزشکان متعهد و متخصص معرفى می‌نماید.

 در رابطه با اجراى طرح سفرهای زیارتی و سیاحتى بازنشستگان «در خانه نمانیم» که توسط این صندوق انجام می‌شود چه نظرى دارید؟

تعداد مسافرت‌ها از دو نوبت به سه نوبت و بیشتر ارتقا یابد، طبق روال استقرار در هتل‌ها، زائر یا سیاح برابر منو غذایی بایستی سفارشات غذایى خود را اعلام کند که این امر از طریق عوامل اجرایى شرکت‌ها منسوخ و اکنون یک نوع غذاى واحد از طریق عوامل اجرایى بدون شرایط هتل‌ها تعیین می‌گردد، استان‌های کشور در تعیین اتاق‌ها و هتل‌ها متفاوت عمل می‌نمایند.

 پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت نام و قرعه کشى اینترنتی آیا روش قابل قبولى است؟

پرداخت وام ضروری با شرایط قرض‌الحسنه جهت حل مشکلات بازنشستگان امیدوارکننده است ولى نحوه پرداخت به روش قرعه کشى معقول، عامه پسند و رضایت‌بخش نیست، زیرا در مقام اختصاص وام بازنشسته اى که چند سال قبل بازنشسته شده با بازنشسته جدید از هیچگونه امتیاز و اولویتى برخوردار نیست. با عنایت به شناخت مسئولین استانى از وضعیت مالی بازنشستگان، اگر این پرداخت‌ها به صورت استانى و غیر متمرکز انجام پذیرد مطلوب‌تر است.

 نقش جامعه و مسئولان در عبور بهتر بازنشستگان، از این دوران چیست؟

بازنشستگان افراد با تجربه و کاردانی بوده و جهت تربیت و شکوفایى نسل جوان، براى جامعه و خانواده‌ها از جایگاه و اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، اگر پذیرش جامعه و حمایت مالى و پشتیبانی دولت براى ارجاع مسئولیت بر این اساس متفق و هماهنگ باشد به جایگاه واقعى خود خواهند رسید.

 براى تکریم و حفظ شان و مقام بازنشستگان چه کارى از دست جامعه و دولت برمى آید؟

به منظور قدردانى، پاسداشت و حق شناسی سال‌ها زحمت بى منت این قشر فرهیخته، پذیرش تجربه و اندوخته آنان از جانب جامعه و حمایت بى دریغ دولت برای جبران نیازمندی‌های روزمره آنان از طریق افزایش قانونى حقوق و مستمرى و اختصاص بسته‌های کالایى براى گذراندن زندگی بهتر در تکریم و حفظ شان بازنشستگان تاثیر گذار خواهد بود.

 چه انتظار و توقعى از دولت و صندوق بازنشستگى کشورى براى ارتقای وضعیت بازنشستگان دارید؟

انتظار داریم موانع و تبعیض‌ها رفع و بازنشستگان و شاغلان یکسان دیده شوند، با افزایش درصد حقوق و مستمری سالانه.

تامین مسکن بازنشستگان از طریق تعاونی‌های مستقل، همچنین با تجمیع بیمه‌های درمانى و تکمیلى و ایجاد یک بیمه واحد و همگانى با شرایط، ضوابط و تعهدات یکسان و یکنواخت براى کلیه نیازمندان دارو و درمان و تحت پوشش قرار دادن به صورت چتر حمایتى می‌توانند بازنشستگان را یارى دهند.

قانون مدیریت خدمات کشورى پنج سال به صورت آزمایشى بوده و ناقص به تصویب رسیده و جوابگوى انتظارات بازنشستگان

نیست، لذا از صندوق بازنشستگى کشوری انتظار و استدعا داریم با هماهنگى دولت تدبیر و امید، تدوین و اصلاح قانون مدیریت خدمات کشورى را با اولویت خاص جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارجاع و پیگیرى فرمایند.
 
 
 
 
 
بازنشسته نمونه
 

وقتى به قدرت خدا امید داشته باشید، هر کارى امکان پذیر است

توجه به زندگى و جایگاه اجتماعی بازنشستگان، ارتقاى منزلت این قشر با اهمیت و تأمین معیشت آنها، همواره از دغدغه های اصلى و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پای سخن یکى از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده‌ای را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکى از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم.

تعلیم و تربیت با زندگی‌اش عجین شده بود. 18 سال تمام، زنگ صبحگاهی مدرسه را در حالى در کنار دانش آموزان دزفولی نواخت که درد محرومیت را همراه با آنها تجربه می‌کرد. مدرسه در حاشیه شهر قرار داشت و دانش‌آموزانش کودکانى بودند که یا عشایر بودند یا با تکه نانى روزگار می‌گذراندند. هواى گرم دزفول و آفتاب سوزانش عرق را بر جبین کودکان می‌نشاند و گاهى گرماى طاقت‌فرسا چنان به اوج خود می‌رسید که حال و هواى درس خواندن کمتر چیزى بود که در چهره‌های آفتاب سوخته کودکان دزفول به چشم می‌خورد.

«طوبى مهدى نسب» بازنشسته فرهنگى،56 ساله از دزفول جزو معدود افرادی است که وارد عرصه کارهاى نیک شده و با تشویق همکاران فرهنگى و زنان خانه دار در ساخت دارالقرآن، مسجد و تهیه تجهیزات مدرسه و بازسازى و نوسازی مدارس اقدام‌های بى نظیرى را انجام داده تا تصویر زیباى انسانیت و نوع دوستی را به قاب زندگى پیوند بزند.

اینجانب سال 1336 در یک خانواده مذهبی با اوضاع مالى متوسط به دنیا آمدم. در 16 سالگى وارد دانشسرای مقدماتی شده و بعد از سال 1354 به طور رسمى به استخدام آموزش و پرورش دزفول درآمدم. نزدیک به 9 سال در امور معاونت مدرسه و 8 سال مدیریت و مابقى در پایه اول تا چهارم معلم بودم. سال 1383 بازنشسته شدم.

از سال 1386 به خاطر اینکه با نیازهای مدرسه آشنایى داشته و مشکلات مدارس ابتدایى به ویژه مدارس حاشیه شهر را از نزدیک شاهد بودم به تدریج انگیزه گرایش به کار خیر در وجودم شکل گرفت و باعث شد تا برای پیشرفت مدارس حاشیه اى شهر بکوشم. فعالیت‌های مربوط به تهیه تجهیزات مدرسه و ساخت و نوسازی مدارس را در کنار مرحومه مریم قلمبر پایه گذار مجمع بانوان خیر مدرسه ساز شروع کردم.

اهداف مجمع مشخص بود و با استقبال بی نظیر فرهنگیان مواجه شد، بنابراین با اعلام آمادگى شمار انبوهى از زنان فرهنگی و خانه دار قوت قلب گرفتم و این بار محکم و استوار این مسیر پر از حس آرامش و شادى را پیمودم، سختى ادامه راه و مشکل هزینه برای تهیه تجهیزات مدارس معنایش را از دست داده و روز به روز امور خیریه رونق می‌گرفت. هم اکنون ادامه دهنده راه مؤسس مجمع بانوان خیر هستم.

شاید اگر تشویق‌های همسر مرحومم نبود و درس انسانیت و یارى رساندن به دیگران را از او نمی‌آموختم به ادامه راه مصمم نمی‌شدم. همسرم پایه ابتدایی را تدریس می‌کرد، اول مهر که فرا می‌رسید براى کودکان بى بضاعت لباس، دفتر و مداد می‌خرید و سعى می‌کرد ماه مهر را خاطره انگیز کند.

حالا پسر بزرگم امور خیریه را هدایت می‌کند. او 4 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دزفول را دارد و از زمانى که دانشجو بود همیشه در کارهای مجمع کمک حالم بود. او نیز در جشنواره‌های خیران شرکت می‌کند و تعهداتى را بر عهده می‌گیرد.

انگیزه این اقدام‌هایم مشکلاتى بودند که سال‌ها در کنارشان زندگى کرده و از سویى شاهد دانش آموزانى بودم که در حاشیه شهر زندگى عشایری و چادرنشینى داشتند و هر لحظه امکان داشت به خاطر شرایط نامساعد اقتصادی از ادامه تحصیل باز بمانند. مشکلات را از نزدیک لمس کرده بودم و می‌دانستم باید کارى کنم. مدرسه‌ها به لحاظ تجهیزات کمبود داشتند و نمی‌توانستیم دست روى دست بگذاریم و منتظر بودجه اداره آموزش و پرورش باشیم. زنان مدیریت اقتصادى خانواده را بر دوش دارند و باید به نحوى آن را مدیریت کنند که دخل همسرشان با خرج خانواده جور دربیاید. دل کندن از مالى هم که با زحمت و مشقت بدست می‌آید به این آسانى نیست.

زنان دزفولى نشان دادند اگرچه به لحاظ مخارج محدودیت‌هایی دارند ولى می‌توانند با اندك پس‌اندازشان صحنه‌های نابى از همدلى را به نمایش بگذارند.

در چند سالى که مسئولیت خیریه را بر عهده داشتم زنانى را دیدم که یکی ارثیه پدری‌اش را براى خیریه واگذار کرده بود یا خانم فرهنگى پس اندازی که سال‌های سال اندك اندك جمع کرده بود با خلوص نیت و بدون اینکه سود و منفعتى داشته باشد آن را بخشید.

حس اینکه به گونه اى زندگى می‌کنی که کارى از تو ساخته است وجدانت را راحت می‌کند. یاد گرفته‌ام فقط به فکر خودم نباشم و بدون همدردی با دیگران سرم را روى بالش نگذارم. هرچند در خانواده خیلى مرفهى بزرگ نشده‌ام ولى یاد گرفته‌ام انسان‌هایی هم هستند که نمی‌توانند همه نیازهای فرزندانشان را تأمین کنند کودکانی هستند که شاید داشتن کیف مدرسه تنها آرزوهاى کودکیشان را می‌سازد.

وقتى خیّرى می‌بیند پولش جایى خرج شده که دیگران می‌توانند از آن استفاده کنند و قدمى که برداشته به ثمر رسیده است و دیگران از این ثمره بهره‌مند می‌شوند همگى از لحظات خوب زندگى هستند. زندگى با کار نیک ارزش زیادی پیدا می‌کند؛ زیرا دیگران از وجود هم بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند با وجود او در آسایش باشند. اینجا است که والاترین صحنه‌های انسانیت تجلی پیدا می‌کند شاید براى برخى افراد دل کندن از مال مانند دل کندن از جان باشد، اما لذتى را که در کار خیر دیدم در هیچ نقطه ای از زندگى بدان دست نیافتم. جایى که مال و دارایى انسان به هیچ دردى نمی‌خورد. باید برای رسیدن به آرامش معنوى به انسان‌های دیگر سود رساند.

رفاه و مادیات زندگى همیشه ماندگار نیست تا حدى که به دیگران نیازمند نشده و در سختی‌ها کم نیاورید کافی است و رفع نیازهاى همنوعان باید دغدغه اصلى هر آدمى باشد. وقتی وارد کار خیر می‌شوید باید انتظار معجزه های زیادى را داشته باشید و وقتی به قدرت خدا امید داشته باشید هر کارى انجام پذیر است.
 
 
 
 
 
از هر گوشه جهان
 

در آینده، تعداد زنان سالمند بیشتر خواهد شد

در کشورهاى اروپایى، 186 سالمند بالای 60 سال در مقابل 100 نفر زیر 15 سال و در کشورهاى در حال توسعه 41 سالمند در مقابل 100 نفر زیر 15 سال وجود داشتند، ولى اکنون تعداد سالمندان در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است. در آینده تعداد زنان سالمند نسبت به مردان افزایش خواهد یافت. پیش بینی شده است که در سال 1430 تعداد زنان سالمند 34,5 درصد و تعداد مردان سالمند 31,6 درصد باشد که دلیل اصلى آن بالا بودن امید به زندگى در زنان است.

بهترین کشورهاى دنیا براى بازنشستگى

زندگى کردن در خارج از کشور بسیار متفاوت است با یک بازدید ساده و توریستى از یک کشور خارجى. قبل از اینکه تصمیم بگیرید در یک کشور خارجى به زندگى خود ادامه دهید شما نه تنها باید نوع آب و هوا و هزینه زندگی در آن کشور را مدنظر قرار دهید، بلکه لازم است مواردى همچون امکانات بهداشتى، امنیتى، میزان مالیاتى که باید به دولت پرداخت و دید و نحوه رفتار مردمان آن کشور نسبت به خارجی‌ها را در نظر بگیرید.

اگر دوران کارى خود را سپرى کرده و اکنون در آستانه بازنشستگى قرار گرفته‌اید و تصمیم دارید این دوران را در یک کشور خارجی بگذرانید با خواندن این مطلب چندین امکان برای شما وجود خواهد داشت. دو هفته‌نامه «فوربس» کشورهایى که بهترین شرایط برای گذراندن دوران بازنشستگى را دارند معرفی کرده است.

 استرالیا

بهترین شهرهاى این کشور براى گذراندن دوران بازنشستگى عبارتند از: «سیدنى»، «ملبورن»، «پرت» و «کانبرا». استرالیا به عنوان متنوع‌ترین کشور دنیا از لحاظ زیست بوم شناخته می‌شود.

 اتریش

برآوردها نشان می‌دهد که «وین»، پایتخت این کشور بالاترین کیفیت زندگى بین شهرهای اروپایى را به خود اختصاص داده است. با این حال هزینه‌ها در این شهر پایین‌تر از لندن یا پاریس است.

 بلژیک

بلژیک دومین کشور اروپایى است که توانسته در رده‌های بالاى این فهرست قرار گیرد. «بروکسل» پایتخت بلژیک است که با قطار تنها 80 دقیقه با پاریس و دو ساعت با لندن فاصله دارد و با این حال نرخ زندگى در این شهر بسیار ارزان‌تر از پایتخت فرانسه و انگلیس است. البته در این کشور مالیات بر ثروت اخذ می‌شود که به تازگى در فرانسه و انگلستان اخذ می‌شود.

 کاستاریکا

آتشفشان‌های بسیار، جنگل‌های گرمسیری سرسبز، پارک‌های ملى فراوان، سواحل زیبا و گونه‌های حیوانى متنوع از «کاستاریکا» کشورى شگفت‌انگیز ساخته است. این کشور همچنین از امنیت اجتماعى بالایى نیز برخوردار است.

 اکوادور

مرکز آن شهر «کویتو» است. علاوه بر آب و هواى مناسب و مردمانى مهربان، زندگی کردن در چنین جایى باعث می‌شود که هزینه زندگی شما حداقل به نصف کاهش یابد.

 فرانسه

تحقیقاتى که در سال 2012 میلادى انجام‌شده است نشان می‌دهد که فرانسه به همراه اسپانیا جزو کشورهایى است که بازنشستگان مهاجر بیشترین اقبال را به آن دارند.

 هندوستان

اگر در هند خانواده ای داشته باشید یا مدت زیادی را در هندوستان گذرانده باشید، می‌توانید بی نظمی عجیب این کشور، فقدان شرایط بهداشتى و فاصله طبقاتى فاحش بین فقیر و غنى را تحمل کنید؛ با این حال زندگی در هند یعنى کاهش هزینه‌های زندگى به میزانی قابل توجه.

جریمه سنگین بى توجهى به والدین سالمند

نحوه رفتار با والدین سالخورده، به یکى از مسائل عمده چین تبدیل شده است. حدود یک هشتم از جمعیت چین را افراد بالاى 60 سال تشکیل می‌دهند که نیمى از آنها تنها زندگى می‌کنند. آمار دولتى چین می‌گوید انتظار می‌رود شمار افراد بالاى 60 سال در چین از 185 میلیون نفر در وضعیت کنونی به 487 میلیون نفر یا 35 درصد از ساکنان آن کشور در سال 2035 برسد. یادآور می‌شود که عمر متوسط مردم چین طى پنج دهه از 41 سال به 73 سال رسیده است. دولت چین قانون حقوق سالخوردگان را تصویب کرده است که بر اساس آن با مشکل رو به فزونی تنهایى و انزواى سالخوردگان در چین برخورد کند. قانون جدید می‌گوید شهروندان بزرگسال باید به نیازهاى معنوى والدین خود توجه کنند و هرگز به آنان بى توجهى نکنند. در صورت خوددارى فرزندان بالغ از دیدار با والدین سالمندشان، با مجازات‌هایی مانند جریمه و زندان مواجه خواهند شد.

ص 30

مادربزرگ فداکار

یک مادربزرگ 66 ساله هر روز نوه معلول خود را از روستایى در چین کول کرده و او را به مدرسه‌اش در فاصله 2 کیلومترى می‌برد.

«فانگ مى» 14 ساله که از ناحیه زانو دچار مشکل است، پدر و مادر خود را در یک سانحه از دست داده و حالا مادربزرگش براى انجام کارهای او از ساعت 5 صبح بیدارمى شود و تا ساعت 7 صبح او را برای مدرسه رفتن آماده می‌کند. فانگ مى می‌گوید: در این سفر یک ساعت و نیمى، مادربزرگم 3 بار باید استراحت کند.

جوان 70 ساله!

یک مرد 70 ساله آمریکایى که همچنان به ورزش مشغول است به قدری جوان مانده که برخى تصور می‌کنند او بیش از 40 سال ندارد. «سانی» در سن 44 سالگى یک ازدواج نامناسب را تجربه کرد و برای تخلیه استرس ناشى از آن به باشگاه ورزشى رفت. 11 ماه پس از این رویداد او در یک مسابقه ورزشى شرکت کرد و در رده تازه کارها در جایگاه سوم قرار گرفت. «سانی» درباره پیرى می‌گوید: پیرى زمانى از راه می‌رسد که پیش خود می‌گویی دیگر پیر شده‌ام.

نگرانى ترک‌ها از دوران بازنشستگى

57 درصد از افراد شرکت کننده در این تحقیق بر این باورند، استاندارد زندگى آنان در دوران پیرى، بدتر از اکنون خواهد بود و تنها 31 درصد اعلام کردند که با کار بیشتر می‌توانند دوران بازنشستگى خوبى را براى خود رقم بزنند.

اکثر جوانان بالغ ترکیه نگران شرایط مالی خود در دوران بازنشستگى هستند.

به گزارش سایت تخصصى صنعت بیمه، بیش از نیمى از شهروندان بین 30 تا 45 سال ترکیه ( 53 درصد) که در آخرین نظرسنجى انجام شده شرکت کرده‌اند، بر این باورند که دوران پیرى خوبى خواهند داشت اما از سوى دیگر، 54 درصد نیز معتقدند که شرایط مالى آنان در زمان بازنشستگى مساعد نخواهد بود. در این تحقیق که با عنوان «امنیت اعتماد همبستگی» توسط گروه بیمه «آلیانز» انجام شده، همچنین آمده است: 58 درصد جوانان ساکن ترکیه با این عبارت که «از اکنون باید برای دوران بازنشستگى پس انداز کرد» موافقند. 31 درصد نیز اعلام کردند، در حال حاضر به برنامه هاى جامع دوران بازنشستگى براى پس انداز پیوستند و تنها 13 درصد منتظر خدمات و ابزار حرفه اى هستند.

57 درصد از افراد شرکت کننده در این تحقیق بر این باورند، استاندارد زندگی آنان در دوران پیرى، بدتر از اکنون خواهد بود و تنها 31 درصد اعلام کردند که با کار بیشتر می‌توانند دوران بازنشستگى خوبى را برای خود رقم بزنند.

طبق این گزارش، ترکیه در حال حاضر جمعیتى بالغ بر 77 میلیون نفر دارد که بیش از هفت درصد این جمعیت حداقل 65 سال سن دارند. با این آمار و به گفته موسسه آمار این کشور، ترکیه در حال حرکت به سمت کهنسالى است. در آمار این موسسه آمده است که جمعیت ترکیه تا سال 2023 حدود 2/10 درصد رشد می‌کند و این رقم به ترتیب در سال 2050 و 2075 میلادى به 8/20 و 7/27 درصد می‌رسد.

گروه بیمه آلیانز این تحقیق را به طور گسترده در چندین کشور جهان مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ژاپن، ترکیه و مالزى انجام داده است. پس از انجام این تحقیق مشخص شد که شهروندان تمامى این هفت کشور، از برنامه هاى دولت خود راضی نیستند و معتقدند چنین برنامه های برای آنان امنیت کامل مالى در دوران بازنشستگی را به ارمغان نمی‌آورد.

ص 31

سالمندترین خانواده جهان

اعضاى سالمندترین خانواده جهان شامل 11 خواهر و برادرند که سن آنها در مجموع 855 سال است و در انتظار وارد شدن نامشان به کتاب رکوردهای جهانی گینس هستند.

تمامى 11 خواهر و برادر این خانواده بین 68 تا 89 سال سن دارند. در حال حاضر رکورد مسن‌ترین خانواده جهان به یک خانواده ایتالیایى با 9 خواهر و برادر و مجموع سن 828 سال اختصاص دارد. به گفته کارشناس‌ها به محض تایید شدن سن خانواده جدید، رکورد گینس شکسته خواهد شد.

نا امیدى بازنشسته هاى ایتالیایى از حل بحران اقتصادى این کشور

حدود هشتاد درصد بازنشسته هاى ایتالیایى به پایان بحران اقتصادی این کشور خوش بین نیستند.

چهل و پنج درصد از آنها بر این باور هستند، شرایط اقتصادى ایتالیا رو به وخامت است. سى و دو درصد نیز بر این باورند، ایتالیا در اوج بحران اقتصادى قرار دارد. فقط هفده درصد از بازنشسته‌های ایتالیایى بر این باور هستند، شرایط بد اقتصادى پایان یافته است، درحالی‌که شش درصد از آنها نیز از هرگونه اظهار نظر درباره شرایط اقتصادی در این کشور، خوددارى می‌کند.

این پایگاه اینترنتى نوشت، بر خلاف افزایش جزئى تولید ناخالص داخلى در ایتالیا، این کشور هنوز شاهد رشد اعتماد مردمى به اقتصاد خود نبوده است. هفتاد و پنج درصد از بازنشسته‌های ایتالیایى بر این باور هستند، کیفیت زندگی‌شان بدتر شده یا اینکه در شرایط منفى باقى مانده است. درحالی‌که فقط بیست و چهار درصد از آنها بر این باور هستند، کیفیت زندگی‌شان بهبود یافته است.

چهل و شش درصد از بازنشسته‌های ایتالیایى بر این باور هستند، در پنج تا ده سال آتى، کیفیت زندگی‌شان بهبود خواهد یافت، یا اینکه در شرایط مثبت باقی خواهد ماند. در حالی که چهل و سه درصد از آنها بر این باور هستند، کیفیت زندگی‌شان بدتر خواهد شد، یا اینکه در شرایط منفى باقی خواهد ماند. یازده درصد نیز ترجیح می‌دهند، مقایسه اى انجام ندهند.

تلویزیون هم باید براى سالمندان کارى کند

کامران نجف زاده سفیر ویژه کودکان و سالمندان گفت: همانقدر که براى کودکان کار، قدم‌های خوبی برداشته شده و قرار است بیمه شوند؛ باید براى سالمندان هم کارى کرد.

نجف زاده یادآور شد: در این میانه اما حقیقت این است که تلویزیون انرژی‌اش را براى کودکان و جوانان گذاشته و از منظرى این درست هم هست اما به این فکر می‌کنم که در حوزه سالمندان،تلویزیون می‌تواند کارایی بسیار بیشترى داشته باشد.

سفیر سالمندان بهزیستى تصریح کرد: برخى برنامه‌ها در شبکه آموزش روى سخنشان با سالمندان است اما کلاً در تلویزیون برنامه‌ها بیشتر «درباره» سالمندان ساخته می‌شود، نه «برای» آنها!

سالمندان غریبه گانى هستند که با تغییر سبک زندگى ما و پا گذاشتن به این روزگار، نه شنونده اى برای خاطرات و حرف‌هایشان از گذشته هست و نه خود حوصله اى برای گام برداشتن با امروزی‌ها دارند. سریال‌های ویژه و برنامه هاى

مخصوص آنها می‌تواند کیفیت زندگی‌شان را دگرگون کند.
 
 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

خرما

درخت خرما درختى است که پا در آب و سر در آتش دارد. مدافع سرسخت بدن در برابر بیماری سرطان است. خرما یکى از میوه‌هایی است که مقدار فسفر و کلسیم آن درست به اندازه اى است که به طور طبیعی بدن ما به آن نیاز دارد. خرما دارای ویتامین A است که مخصوص رشد بوده و مصرف این ویتامین برای نگهداری کلسیم در بدن ضرورت دارد. همینطور خرما داراى ویتامین 1B است که براى تعادل اعصاب و تغذیه بدن لازم است. فسفری که در خرما وجود دارد سلول‌های عصبی را سرزنده نگه داشته و وجود این ماده حیاتى چاره و درمان موثر تمام کمبودهاى بدن است. بر طبق تحقیقات علمى که اخیرا انجام شده مشخص گردیده که احتیاج انسان به آهن 9 میلى گرم در هر روز است با تجزیه اى که در خرما به عمل آورده‌اند ثابت شده در هر صد گرم خرما 6/3 تا 5 میلى گرم آهن وجود دارد پس با مصرف مقدار کمى خرما احتیاج بدن ما به آهن رفع می‌شود و همه می‌دانیم آهن نیرو دهنده گلبول‌های قرمز است.

رضا نیک دست

 بازنشسته موسسه تحقیقات گیاه پزشکى کشور

باغبانى، خطر سکته سالمندان را کاهش می‌دهد

محققان بیمارستان دانشگاهى در سوئد در یک مطالعه 12 ساله، چهار هزار و 232 سالمند بالاى 60 سال را مورد بررسى قرار داده و دریافته‌اند انجام کارهاى ساده مانند باغبانى و کارهای منزل در سنین سالمندى، خطر سکته قلبى و مغزى را کاهش می‌دهد.

افراد سالمند در مقایسه با سایر گروه‌ها، زمان زیادى را در حالت نشسته و بدون تحرك سپرى می‌کنند که این مسئله خطر بروز بیماری‌های قلبى و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. محققان میزان فعالیت بدنى افراد سالمند را در زمان انجام فعالیت‌های بدنى عادى مانند تعمیرات منزل یا خودرو، چمن زنى، رسیدن به گل و گیاهان مورد بررسی قرار دادند.

نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، افراد سالمندی که در طول روز از فعالیت بدنی بیشترى برخوردار هستند در معرض خطر کمتر حملات قلبى و مغزی قرار دارند که بر این اساس، خطر حملات قلبى و مغزى تا 27 درصد و خطر مرگ تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند. فعالیت‌های بدنی مستمر و در عین حال ساده مانند کارهای منزل و باغبانى نقش مهمی در پیشگیرى از بیماری‌های قلبى و عروقی ایفا کرده و به داشتن عمر طولانی‌تر در افراد میانسال و سالمند کمک می‌کنند.

اگرچه این مطالعه تنها بر روی افراد بالاى 60 سال انجام شد، اما نتایج کلى نشان می‌دهد که افراد در گروه هاى مختلف سنى با انجام فعالیت‌های بدنى مستمر، کاهش مدت نشستن پشت صندلى و انجام پیاده روى روزانه، کمتر در معرض خطر ابتلا به انواع مختلف بیماری‌های قلب و سکته قرار می‌گیرند.

سالمندان از خوردن سبزیجات خام بپرهیزند

اکثر خوراکی‌های ارگانیک برای حفظ سلامت بدن مناسب هستند، از این میان برخى از خوراکی‌ها در جوانی براى سلامتى بسیار مفید هستند، اما در دوران سالمندی خوردن برخى از آنها ممنوع و یا در حجم بسیار کم مصرف شود.

با بالا رفتن سن مراقبت از بدن هم باید افزایش یابد، دیگر به راحتی نمی‌توان هر نوع ماده خوراکى را خورد.

به عنوان مثال گریپ‌فروت ازجمله خوراکی‌هایی است که درزمان سالمندى نباید بخوریم، این میوه سرشار از ویتامین C و برای شادابی پوست موثر است، اما در سالمندان فشار خون را بهم می‌ریزد.

یا سبزیجات خام در جوانى برای سلامت بدن بسیار مفید هستند، اما همان سبزیجات براى سالمندان به دلیل ضعیف شدن دندان‌ها و تحلیل لثه‌ها می‌توانند سبب فشار بر دهان و سوء هاضمه شوند. در مورد حبوبات هم باید رعایت کرد، لوبیا منبع غنی از فیبر، پروتئین و آهن است اما در سالمندى مصرف آن مشکلات گوارشی پدید می‌آورد.

مواد خوراکى دیگرى مانند لبنیات، قهوه، غذاهاى با میزان بالاى نمک، کلم و جوانه هاى گیاهى خام نیز باید با اعتدال مصرف شوند.

کفش مناسب سالمندان

با بالا رفتن سن به دلیل کشیدگی عضلات و تاندون هاى پا، پوشیدن برخی کفش‌ها با ویژگی‌های خاص به سالمندان توصیه می‌شود.

على ترکمان، متخصص ارتوپد در خصوص اینکه چه کفشى برای سالمندان مناسب‌تر است، اظهار داشت: با بالا رفتن سن در سالمندان، چربى که در کف پا وجود دارد، دچارآتروفى می‌شود و پوست کف پا کاهش پیدا می‌کند.

وى ادامه داد: در این دوره به دلیل کشیده شدن عضلات و تاندون هاى پا در سالمندان، بهترین کفش با کفه‌ی نرم مثل کفش‌های ورزشى توصیه می‌شود.

ترکمان با اشاره به اینکه در هنگام پیاده روى خصوصا در سالمندان باید از کفش‌هایی استفاده شود که نیروهای وارد شده از زمین را جذب کند، افزود: باید به قوس کف پا توجه شود، زیرا در سالمندان پوست نازک شده و تحلیل می‌رود و باید کفش‌هایی را انتخاب کنند که این قوس را پر کند.

اینترنت افسردگى سالمندان را کاهش می‌دهد

افراد مسن که با استفاده از شبکه هاى اجتماعى می‌توانند با دیگران در ارتباط باشند کمتر احساس تنهایى می‌کنند.

نتایج یک مطالعه که به تازگى انجام ‌شده است، نشان می‌دهد که اینترنت در مبارزه با افسردگى به افراد سالمند کمک می‌کند. محققان دانشگاه دولتی میشیگان در این مطالعه اطلاعات بیش از 22 هزار شهروند بزرگسال را هر دو سال یکبار جمع آورى کردند و مورد مطالعه قرار دادند.

این مطالعه که مدت شش سال به طول انجامید، نشان داد که استفاده از اینترنت در بین افراد مسن می‌تواند خطر ابتلا به افسردگى را تا 30 درصد کاهش دهد.

دکتر شیلا کاتن استاد ارتباطات، اطلاعات و رسانه دانشگاه دولتی میشیگان و مجرى این تحقیقات می‌گوید: این تاثیر بسیار قوى است. کاتن این مطالعه را یکى از بزرگترین و منسجم‌ترین تحقیقات از این نوع عنوان کرد و گفت: نتایج آن به روشنی بر نقش و اثر مهم استفاده از اینترنت در کاهش سطح افسردگى در افراد مسن تاکید دارد.

عوارض بی‌حرکتی در سالمندان

یک روانپزشک با اشاره به اینکه بی حرکتى به اعضاى بدن آسیب می‌رساند، گفت: اثر بى حرکتى در قلب و عروق موجب اختلال در قلب و به ویژه ترومبوفلبیت (لخته شدن خون در رگ‌ها) می‌شود و این عارضه موجب کاهش فشارخون در حالت ایستاده می‌شود.

دکتر فریدون ضرغام با بیان اینکه بی حرکتى حالتى است که منجر به عوارض زیادى در سالمندان می‌شود و سلامتى آنها را تهدید می‌کند، گفت: مجموعه علائم فیزیکى، متابولیسمى و روحى که باعث بر هم خوردن تعادل سالمندان می‌شود، در

اثر بى حرکتى روزانه بروز می‌کند.

برخى از این آسیب‌ها و عوارض سریع و پس از بى حرکتى کوتاه مدت بروز می‌کند و برخى پس از گذشت مدت‌ها بى حرکتى، ایجاد می‌شود.

وى با اشاره به مطالعات انجام شده، در خصوص علل بى حرکتى در سالمندان گفت: 53 درصد به علت ابتلا به بیماری‌های قلبى، روماتیسمی و عصبى، 20 درصد به علت انجام اعمال جراحى، 12 درصد علل روانی و 4 درصد سالمندان نیز به علت مشکلات اجتماعى دچار بى حرکتى هستند.

این دکتراى روانپزشکى با تاکید بر اینکه بى حرکتى اثراتى بر اعصاب و شخصیت اجتماعى فرد دارد، افزود: هرچه سن افزایش یابد عوارض سندروم بى حرکتى نیز بیشتر می‌شود، به ویژه پس از 80 سالگی این سندرم خطیرتر و شدیدتر می‌شود.

افسردگى و گوشه گیرى نیز می‌تواند به بى حرکتى منجر شود. دستور استراحت کامل بیش از حد از سوی طبیب معالج گاه موجب بى حرکتی می‌شود. همچنین مصرف داروهای مخدر و مسکن بیش از حد نیاز بروز این سندرم را در پى دارد.

بى حرکتى در جوانان پس از 6 هفته، به دلیل اختلال همودینامیک، کم شدن فشارخون در حالت ایستاده را ایجاد می‌کند. تظاهرات سقوط فشارخون ایستاده پس از بى حرکتی در سالمندان شدیدتر و زودتر بروز می‌کند. در صورت انجام یک ورزش متوسط پس از سه هفته، افزایش ضربان قلب به میزان 40 ضربه در دقیقه در جوانان مشاهده می‌شود. با انجام مداوم تمرینات ورزشى به مدت 5 تا 10 هفته، قلب به وضعیت قبلی باز می‌گردد.

بى حرکتى در سالمندان با ضایعه قلبى، نارسایى قلب یا کاهش تحمل فعالیت در وى را سبب می‌شود. بیمار با ضایعه‌ قلبى را باید در وضعیت نیمه نشسته بى حرکت کرد تا از ایجاد عوارض قلبى پیشگیرى شود.

بهبود خواب افراد سالمند با بازنشستگى

محققان می‌گویند بازنشستگی و البته داشتن پول در حد کافی می‌تواند خواب افراد سالمند را بهبود بخشد.

متخصصان خاطرنشان می‌کنند: هیچ تردیدى نیست که استرس کار می‌تواند خواب کافى و مناسب شبانه را از شما سلب کند و اکنون نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که حداقل براى افرادى که از نظر مالى تامین هستند و نگرانى و دغدغه بی پولی را ندارند، بازنشستگى تاثیرخوبى روى خواب آنها دارد.

در این پژوهش میزان آشفتگی‌های خواب در 14 هزار و 714 نفر از داوطلبان در فرانسه مورد ارزیابی قرار گرفت.

محققان دریافتند: بازنشسته‌هایی که از نظر مالى تامین هستند کیفیت خواب بهترى دارند در حالى که این یافته در مورد بازنشسته‌هایی که ثبات مالى ندارند، صدق نمی‌کند.

به گفته استاد دپارتمان بهداشت عمومى دانشگاه تورکو در فنلاند، این امر در مورد کسانى که بازنشسته می‌شوند اما تامین مالى ندارند کاملا بر عکس است. یعنى این افراد بیش از دوران کارمندى دچار استرس و تشویش می‌شوند و اغلب با اختلالات شدید خواب دست به گریبان هستند. در مطالعات دیگری نیز تایید شده است که استرس کار عواقب نامطلوبى براى سلامتى دارد و حتی می‌تواند کشنده باشد.

شناسایى هفت ژن جدید مرتبط با نابینایى در سالمندان

دانشمندان، 7 ژن جدید مرتبط با نابینایی در سالمندان را شناسایی کردند.

یک تیم بین‌المللی از محققان توانستند 7 ژن جدید مرتبط با دژنراسیون ماکولار وابسته به سن (AMD)، از علل شایع نابینایى در افراد مسن را شناسایى کنند.

با توجه به اظهارات پژوهشگران این یافته می‌تواند اهداف درمانى جدیدی برای بیمارى AMD باشد.

به گفته دانشمندان، علاوه بر عوامل ژنتیکی در این بیمارى عوامل خطرساز دیگر می‌توان به سن، سیگار کشیدن، افزایش فشار خون، چاقى و رژیم غذایى اشاره کرد.

AMD یک بیمارى پیشرونده عصبی است که سلول‌های گیرنده نورى را از بین نمی‌برد. زمانى که این بیماری پیشرفت می‌کند افراد از انجام فعالیت‌هایی مانند خواندن، رانندگى، تماشاى تلویزیون و شناسایى چهره محروم می‌شوند.

داروهاى فشار خون براى به تعویق انداختن فراموشى

پژوهشگران علوم پزشکى دانشگاه بریستول با انجام یک مطالعه ابتدایی دریافته‌اند که شاید بتوان روش‌های درمانی جدید براى فراموشى معرفی کرد. آنان می‌گویند شاید بتوان از داروهایی که در حال حاضر برای درمان فشار خون تجویز می‌شوند، براى به تعویق انداختن بیماری فراموشی کمک گرفت.

محققان با بررسى داروهاى بازدارنده گیرنده هاى آنژیوتانسین که برای کنترل فشار خون بالا استفاده می‌شوند می‌توانند خطر توسعه بیماری زوال عقل را به میزان 50 درصد کاهش دهند.

این رقم در بیمارانى که هم داروهای بازدارنده گیرنده هاى آنژیوتانسین و هم داروهاى تبدیل کننده هاى آنزیم آنژیوتنسین را مصرف می‌کنند به 55 درصد کاهش بروز بیمارى می‌رسد.

همچنین مصرف این دو گروه از داروها در افرادى که از زوال عقل رنج می‌برند موجب کاهش 67 درصد احتمال مرگ پیش از موعد می‌شود. این محققان در این خصوص اظهار داشتند: «بررسی‌های ما به وضوح نشان می‌دهند که داروهاى بازدارنده گیرنده هاى آنژیوتانسین از توسعه و گسترش فراموشى پیشگیری می‌کنند.»

اطلاعات این پایگاه تقریبا مربوط به 10 میلیون بیمار می‌شود که از سوی پزشکان مراقبت‌های اولیه در انگلیس تحت درمان قرار گرفته بودند.

نتایج این ارزیابی‌ها تایید کرد افراد 60 سال به بالا که طى 10 سال گذشته یک یا دو نوع مختلف از این داروها را استفاده کرده‌اند، 50 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به فراموشی هستند. همچنین مصرف این داروها احتمال بروز انواعى از اختلال مشاعر عروقى را تا 25 درصد کاهش می‌دهد.

 
 
 
 
 
آثار بازنشستگان
 

سخن‌ها و نکته‌ها

کتاب «سخن‌ها و نکته‌ها» عنوان کتابی است که توسط محمدرضا امامى تالیف شده و مجموعه اى از شعر و نثر است.

این کتاب حاوى مطالبى در زمینه هاى گوناگون مانند کنایات، اشارات و نظرات در قالب 9 غزل و قطعه، 25 مثنوى، 24 دوبیتى و رباعی و ... است.

«محمدرضا امامی» متولد 1319 در خانواده اى مومن و معتقد به اصول اخلاقى به دنیا آمد. پدر وى از روحانیون و صاحب کتابخانه ای بزرگ بود که طبق وصیتش به کتابخانه قم اهدا گردید.

تحصیلات ابتدایى و متوسطه را در رشته ادبى در شهرستان ساوه به انجام رساند. دوران سربازی را در سپاه دانش تهران و مشهد سپری کرد. در سال 1344 به استخدام آموزش و پرورش تفرش درآمده و سال 1353 از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته فلسفه فارغ‌التحصیل شد. در سال 1373 نیز به افتخار بازنشستگى نائل گردید. وى اولین کتاب خود را به نام «شناخت» در سال 1388 منتشر کرده و همچنان به سرودن اشعار مشغول است.

هم صدایى با شهریار

«هم صدایى با شهریار» عنوان کتابی است که توسط حسین دوستى به رشته تحریر درآمده است. در پیش درامد کتاب آمده: استاد شهریار شاعر بى بدیل عصر حاضر با آفرینش سروده های ماندگار خویش نام خود را بر قله شعر و ادب معاصر ثبت نموده و مکتب جدید در عرصه ادبیات بنا نهاد.

در بخش «مکتب ادبى حیدربابا» این منظومه از همه جهات بررسى شده و در بخش «یادگارهایى از استاد شهریار» خاطراتى از شهریار آمده و در آخر کتاب اسناد و تصاویرى از این شاعر پرآوازه به چاپ رسیده است. این کتاب بخش‌های دیگرى هم دارد که خواننده بهتر است خود به سراغ آنها برود.

حسین دوستى متولد سال 1338 است. وى داراى مدرك کاردانی زبان انگلیسى و کارشناسی مدیریت آموزشى است. مدرس زبان انگلیسی و تاریخ در مدارس منطقه ارسباران بوده و در سال 1385 از آموزش و پرورش شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقى به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

دوستى با مدد الهى موفق به چاپ 41 عنوان کتاب و چاپ بیش از 300 مقاله در مطبوعات شده است.

همچنین قطعاتى از اشعارش در کتب و مطبوعات چاپ شده است. مقام اول کتاب سال تبریز، مقام دوم سفرنامه نویسى، مقام سوم معلمان مولف کشور، چهره برتر فرهنگی استان و معلم بسیجى نمونه استان از دیگر افتخاراتى است که به آنها دست یافته است.

فراز و نشیب زندگى من

کتاب «فراز و نشیب زندگى من» نوشته سید قنبر حیدرى شیشوان بازنشسته وزارت کشور است.

حیدرى در هامش کتاب خویش آورده است: «زندگى خاطره اى بیش نیست پس چه بهتر خاطرات خوشى از انسان به یادگار ماند.»

وى بعد از نگارش شجره نامه خانوادگى در بخش دوم کتاب به شرح وقایع زندگی خود پرداخته و توضیح جامع و کاملی پیرامون زادگاه و محل سکونت خویش به خوانندگان ارائه می‌دهد و به شرح گذران زندگى ازدواج و اشتغال و... می‌پردازد.

حیدری شیشوان پس از 18 بار تلاش و در سن 73 سالگى در رشته علوم اجتماعى برنامه‌ریزی در مقطع کارشناسى در سال 1380 پذیرفته شده است. وى همچنین داراى مدرك کارشناسى ارشد گرایش تحقیقات آموزشى در دانشگاه آزاد واحد عجب شیر است.

 

 پنج اصل را غنیمت بشمار: جوانى را پیش از پیرى، سلامتى را پیش از بیمارى، بى نیازى را پیش از تهیدستى، آسودگى را پیش از گرفتارى و زندگى را پیش از فرا رسیدن مرگ.

 حضرت رسول اکرم (ص)
 
 
 
 
 
اقسام امر به معروف و نهى از منکر
 
آنچه انجام آن از نظر عقل یا شرع لازم و واجب و یا ارتکابش از نظر آن دو، زشت و قبیح باشد، امر و نهى در موردشان واجب می‌گردد. هر کارى که انجامش از نظر عقل یا شرع خوب و مستحب یا ارتکابش از دیدگاه آن دو، پسندیده نیست، امر و نهی‌اش مستحب است.
 
 
 
 
 
صحیفه سجادیه
 

بارالها! تو پروردگار بزرگى هستى که فضلت را از احدى دریغ نمی‌کنی و حق خود را به طور کامل از کسى دریافت نمی‌داری، یاد تو از یاد همه یادشدگان برتر است و نام‌هایت منزه از آن است که منسوبان بدانها نامیده شوند و نعمتت در میان تمام آفریدگان پخش و پراکنده است، پس سپاس تو راست بر تمام آنچه بیان شد اى پروردگار جهانیان.

الهى، از تو چیزى می‌خواهم. اى خداى من که بخشش آن چیزى از تو کم نمی‌کند و برداشتن بارى را طلب می‌کنم که برداشتن آن بر تو گران نیست. الهى، از تو می‌خواهم که نفسم را به من ببخشى که آن را براى این خلق نکردى که به وسیله آن از شرى دورى جویى، یا بدان وسیله خیرى بدست آورى، ولى این نفس را آفریدى تا قدرتت را بر ایجاد نظیر آن نمودار سازى و دلیل و حجت بر همانندش باشد؛ من از تو می‌خواهم گناهانم را که زیر سنگینى بارشان مانده‌ام از دوش من بردارى و از تو نسبت به

آنچه سنگینى آن مرا به زانو درآورده یارى می‌طلبم، پس بر محمد و آلش درود فرست.
 
 
 
 
 
الّلهم عجل لولیک الفرج على مولا
 

بى تو اینجا همه در حبس ابد، تبعیدند مناجات

سال‌ها، هجرى و شمسى، همه بى خورشیدند

از همان لحظه که از چشم یقین، افتادند

چشم‌های نگران آیینه، تر دیدند

نشد از سایه‌ی خود هم بگریزند، دمى

هرچه بیهوده به گرد خودشان، چرخیدند

چون به جز سایه ندیدند، کسى در پى خود

همه از دیدن تنهایى خود، ترسیدند

غرق دریاى تو بودند، ولى ماهى وار

باز هم نام و نشان تو، ز هم پرسیدند

در پى دوست همه جاى جهان را گشتند

کَس ندیدند در آیینه، به خود خندیدند

سیر تقویم جلالى به جمال تو خوش است

فصل‌ها را همه با فاصله‌ات، سنجیدند

تو بیایى همه ساعت‌ها و ثانیه‌ها.

از همین روز، همین لحظه، همین دم عیدند...

 
 
 
 
 
علی مولا
 

على خورشید تابان             على ماه درخشان

على چون صبح صادق          على قرآن ناطق

على جان حقایق                على مولاى عاشق

على اصل ولایت                  على نور هدایت

على کوه استقامت             على امید امت

على ایمان کامل                على مولاى فاضل

على مظلوم عالم               على نگین خاتم

على روح پیمبر                  على فاتح خیبر

على مظهر پاکى               على مرد افلاکى

على ساقى کوثر               على فاتح لشکر

على شهید محراب            على گوهر نایاب

على در شب خاموش        على آذوقه بر دوش

على حیدر کرار                 على تا صبح بیدار

مهدى تاج گردون

بازنشسته آموزش و پرورش استان قم

 
 
 
 
 
او آمد و از این پس خواهد بود
 

از پس خوابى کوتاه، سر از زمین ماسه اى غار حرا برگرفت. هوا خنکایى لرزآور داشت. شب، گویى به نیمه خود رسیده بود.

محمد، سر سوى بیرون چرخانید.

مکه، طبیعت پیرامون آن در خوابى ژرف غرقه بودند. سکوتى سنگین و غریب، هستى را یکسره در خود فرو برده بود. محمد، پیش‌تر بسیار نیمه شبان را با بیدارى سپرى ساخته بود؛ لیک، آن مایه سکوت و آرامش را، هرگز نه شنیده و نه احساس کرده بود.

محمد به هر گوشه آسمان که نگریست او را دید. پس، صدایى به لطافت باران و خوشنوایى آواى جویباران از او برخاست :اى محمد! بخوان به نام پروردگارت که بیافرید...

محمد، همنوا با آن موجود آسمانى، خواندن آغازید. خواندن که پایان یافت. صداى آسمانى، فرو خفت. گوینده آن به هیأت نخستین درآمد و آن توده نور آسمانى، به یکباره کمرنگ و سپس ناپدید گشت.

خواست تا از جاى برخیزد لیک در زانوانش نایى نمانده بود. بر زمین پهن شد. در همان حال، پیشانى بر زمین نهاد و صدایش به گریه، فراز شد. بر پاى ایستاد. ردا و عبا را بر شانه‌ها و تن میزان ساخت و از حرا پای به در نهاد و رو به جانب یثرب داشت.

پس در افق روبرو نورى شگرف دید که فضا را پوشانده بود. در میان آن هاله نور، همان موجود آسمانى پیشین را دید با همان سیما و هیأت مردانه و آن شکوه فرازمینی. همان صداى آسمانى روح بخش در فضا پیچید و در گوش جان محمد نشست.

 -اى محمد... تو پیامبر خدایى و من فرشته او، جبرئیلم. خواست آفریدگار جهان بر آن قرار گرفته بود تا بارى دیگر با بندگان خویش سخن گوید! نیز، از میان جمله آفریدگان بیرون از شمار خویش، محمد را شایسته این هم سخنى و میانجى رسانیدن پیام خود به مردم دانسته بود!

«اى جامه بر سرکشیده، برخیز و مردمان را بیم ده و پروردگارت را به بزرگى یاد کن و جامه خویش را پاکیزه گردان...! »
 
 
 
 
 
سخن ماه
 

حضرت امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: اى مردم! به خدا سوگند من هرگز شما را به هیچ طاعتى فرا نمی‌خوانم مگر آن که خود بر شما، در عمل به آن پیشى می‌جویم و از هیچ گناهى بازتان نمی‌دارم و نهى نمی‌کنم. مگر آن که پیش از شما، خود را از عمل به آن باز می‌دارم.