نشريه ثمر

 

ثمر شماره 292 - مهر ماه 1393

فهرست مطالب

   

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: تصویب آیین نامه اجرایى قانون نقل و انتقال حق بیمه بازنشستگى

نایب رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس خبر داد: تلاش براى تقویت بیمه درمانى سالمندان

مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگى کشورى: بهره‌وری منابع صندوق بازنشستگى کشورى باید ارتقا یابد

استان‌ها

کانون‌ها

دکتر ربیعى در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملى: نیاز امروز جامعه براى توسعه و رشد به تجارب سالمندان

مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: پرداخت وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی به 200 هزار بازنشسته
معرفى بازنشستگان برگزیده ملى صندوق بازنشستگى کشورى در نهمین همایش ملى گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان
مقاله
بازنشستگان نخبه
سلامت سالمندى
امر به معروف و نهى از منکر
صحیفه سجادیه
شعر «حسین(ع) »
آثار بازنشستگان
سخن ماه

 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى خبر داد: تصویب آیین نامه اجرایى قانون نقل و انتقال حق بیمه بازنشستگى
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى ابراز امیدوارى کرد: صندوق بازنشستگى کشورى در دوره مدیریت جدید روزهاى پویاترى داشته باشد، به طورى که بتواند گام‌های ارزشمندى در جهت ارائه خدمات بهتر به بازنشستگان بردارد.
دکتر على ربیعى در مراسم معارفه محمود اسلامیان به عنوان مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگى کشورى که روز چهارشنبه شانزدهم مهرماه در محل این صندوق برگزار شد، از مجموع تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیران این صندوق تشکر کرد و گفت: اسلامیان از جمله مدیران دلسوز کشور است که تاکنون مسئولیت‌های مهمى در بخش‌های مختلف اقتصادى و سیاسى بر عهده داشته است.
وى با بیان آنکه وظیفه دولتمردان در دولت تدبیر و امید کاستن رنج مردم و محو فقر و محرومیت است، تاکید کرد: این دولت بر اساس استراتژى رفاهى حرکت می‌کند که بخشى از این رفاه و ایجاد تحول در گروه هاى آسیب پذیر است.
دکتر ربیعى در خصوص افزایش تعداد بیمه شده‌ها، گفت: بیش از هفت میلیون نفر ثبت نام شده بیمه در سال جارى به بیمه شدگان افزوده خواهند شد.
وى اظهار داشت: بعد از عید غدیر خم نیز فاز دوم طرح امنیت غذایى اعلام خواهد شد و قرار است در این فاز افرادى که دچار سوءتغذیه هستند، در طرح امنیت غذایى قرار گیرند. یک میلیون نفر در این فاز به جمع دریافت کنندگان طرح امنیت غذایى اضافه خواهند شد.
برنامه هاى حمایتى دولت از بازنشستگان
دکتر ربیعى یکى دیگر از مسائل رفاهى را که دولت پیگیرى می‌کند ارائه خدمات بهتر به بازنشستگان عنوان و اضافه کرد: باید بیش از گذشته در خصوص بهبود وضعیت این قشر تلاش کنیم.
وى تصریح کرد: هنوز در صندوق‌های بازنشستگى (کشورى، تامین اجتماعى و فولاد) با مشکلات متعددى مواجه هستیم، هرچند با کمک صندوق تامین اجتماعى تا هفته آینده حقوق شهریور ماه بازنشستگان صندوق فولاد پرداخت خواهد شد.
وى تاکید کرد: نباید فقط به دادن حقوق به بازنشستگان اکتفا کرد بلکه باید ارایه خدمات رفاهى به بازنشستگان را نیز افزایش داد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى اظهار داشت: باید توان صندوق‌های بازنشستگى افزایش یابد و حرکت صندوق‌ها به سمت فعالیت‌های سودآور سوق یابد.
به گفته ربیعى، همزمان با اعمال سیاست‌های انقباضى، صندوق‌های بازنشستگى باید از بنگاه هاى خرد عبور کنند و به سمتى بروند که عملکرد آنها براى کارگران و کارمندان سودآور باشد.
وى با اشاره به بحث رفاهى و حقوق بازنشستگی گفت: افزایش بهره‌وری منابع بر عهده صندوق‌ها است و باید در این جهت تلاش لازم صورت گیرد، هرچند ممکن است این ثمرات به عمر ما قد ندهد، اما باید تلاش کنیم تا در آینده مردم از این خدمات بهره‌مند شوند.
وى تاکید کرد: سهم 87 درصدى دولت در کمک به صندوق بازنشستگى کشورى باید تقلیل یابد، در حالیکه مطالبات صندوق هم باید پرداخت شود. قرار شد معاونت رفاه وزارت کار لایحه اى در مورد وضعیت صندوق‌های بیمه اى در خصوص مصارف و
درآمد صندوق‌ها ظرف مدت چهار ماه تهیه کند.
دکتر ربیعى همچنین افزود: اصلاح قانون خدمات کشورى به اتمام رسیده و بزودى تقدیم مجلس شوراى اسلامى می‌شود.
وى با تقدیر از زحمات تمامى پرسنل صندوق بازنشستگى کشورى اظهار امیدوارى کرد: با اصلاحات اقتصادى در صندوق، شاهد پویایى بیشترى باشیم، چرا که ما امانت دار مردم هستیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت:کارکردهاى صندوق بازنشستگى کشورى، اجتماعى است، چرا که صندوق‌ها مسئول تامین آرامش کارمندان هستند و برای این کارکرد اجتماعى کارکردهاى اقتصادى تعریف شده و من با توجه به شناختى که از مدیریت و تجربه دکتر اسلامیان دارم معتقدم با همکارى همه شاهد پویایى صندوق خواهیم بود.
وى از تصویب آیین نامه اجرایى قانون نقل و انتقال حق بیمه بازنشستگى خبر داد و افزود: بر اساس قانون مذکور اشخاصى که از شمول صندوق بیمه یا بازنشستگى ذیربط خارج شده و زیر پوشش صندوق بیمه یا بازنشستگى دیگرى قرار می‌گیرند، صندوق بیمه یا بازنشستگی مبدا موظف است حداکثر ظرف یک ماه از زمان تقاضاى بیمه شده نسبت به محاسبه مبلغ حق بیمه یا کسور بازنشستگی (اعم از سهم بیمه شده و کارفرما) با ذکر مدت بیمه پردازى و انتقال آن به صندوق بیمه یا بازنشستگى مقصد اقدام و صندوق بیمه یا بازنشستگى مقصد نیز موظف است حداکثر ظرف یک ماه مابه‌التفاوت متعلقه (سهم شخص) را محاسبه و از شخص وصول نماید.
 
 
 
نایب رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس خبر داد: تلاش براى تقویت بیمه درمانى سالمندان
 
نایب رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس، گفت: مطابق آمار از سال 1375 تا 1395 حدود 10 سال به میانه سنى جمعیت اضافه می‌شود و متاسفانه هرم جمعیتى ایران به سمت سالمندى پیش می‌رود.
فرج الله عارفى افزود: مطابق آمار از سال 1375 تا 1404 حدود 43 درصد به جمعیت کشور اضافه می‌شود که در این مدت 130 درصد به جمعیت سالمندى کشور اضافه می‌شود.
وى تصریح کرد: در حال حاضر که جمعیت کشور به سمت سالمندى پیش می‌رود، لازم و ضرورى است تا اقداماتى در این راستا انجام شود، از جمله اینکه نهادهاى مسئول براى دهه نخست یک هزار و 400 نفر که بیشترین سالمند را در کشور خواهیم داشت از هم اکنون برنامه ریزى کنند.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس نهم، یادآور شد: باید دانشگاه هاى کشور جوانان را به گونه اى آموزش دهند که بتوانند به سالمندان خدمات مطلوب را ارائه دهند تا بتوانیم بهترین شرایط را براى زندگى سالمندان فراهم کنیم، البته براى ارائه خدمات نیازمند ورود و همکارى صدا و سیما، آموزش و پرورش، مجلس و دولت نیز هستیم.
عارفى ادامه داد: باید در سراسر کشور سالمندان و خانواده هاى آنها آموزش‌های لازم را ببینند، چون بسیارى از خانواده هاى سالمندان براى ارتباط برقرار کردن با آنها مشکل دارند و آگاهى و اطلاعات کافى در این زمینه ندارند.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس شوراى اسلامى، افزود: ما تلاش می‌کنیم بیمه درمانى سالمندان را تقویت کنیم و در راستاى افزایش مستمرى آنها که هم اکنون بسیار کم بوده و کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد اقداماتى انجام دهیم تا شرایط زندگى سالمندان بهبود یابد.
 
 
 
 
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگى کشورى: بهره‌وری منابع صندوق بازنشستگى کشورى باید ارتقا یابد
 
محمود اسلامیان در مراسم معارفه خود که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى و تنى چند از معاونان وزارت کار و مدیرعامل صندوق تامین اجتماعى در محل صندوق بازنشستگى کشورى برگزار شد، افزود: سال‌ها در حوزه هاى اقتصادى و اجتماعى فعالیت داشته و همواره تلاش کرده‌ام که به نحو شایسته اى از عهده مسئولیت‌هایی که داشته‌ام برآیم.
وى تاکید کرد: یک مدیر شایسته باید بتواند از توان افراد در حوزه فعالیت خود یارى بگیرد و بى تردید از همکارانى که داراى تجربه هاى ارزشمندى هستند، در این زمینه یارى خواهم گرفت.
وى معتقد است: ضرورى است در جهت ارتقاى بهره‌وری منابع صندوق بازنشستگى کشورى تلاش‌های بیشترى صورت گیرد.
به گفته وى، رقابت در اقتصاد حرف نخست را می‌زند و در خصوص اموال صندوق بازنشستگى کشورى مسئول هستیم، زیرا این اموال متعلق به افراد زحمتکش جامعه است.
اسلامیان گفت: همچنین باید طورى مدیریت کنیم که وقتى کار را به دیگرى می‌سپاریم در پیشگاه پروردگار و مردم سربلند باشیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى تاکید کرد: از تلاش همه مدیرانى که بخواهند براى تحقق ارتقاى بهره‌وری اموال صندوق بازنشستگى کشورى همکارى کنند، استقبال می‌کنم. وى اظهار امیدوارى کرد: فضایى در صندوق ایجاد شود که همکارى صادقانه اى میان همکاران و مدیران این صندوق توسعه یابد.
اسلامیان در پایان اظهار امیدوارى کرد که مسئولان صندوق بازنشستگى کشورى در ارائه خدمت به مردم، به شایستگى برسند که استحقاق مردم زحمتکش کشورمان باشد.
 
 
 
 
استان‌ها - بوشهر؛ زادگاه رئیسعلى دلوارى بازنشستگان، گنجینه هاى تجربه و تخصص
 

بازنشستگان با توجه به ارزش‌های والایشان؛ همواره نگاه برنامه ریزان را به خود معطوف کرده و بر این اساس دستگاه هاى مختلف که تولیت ارزش‌ها اعم از اقتصادى، اجتماعى و علمى را به عهده دارند، نسبت به موارد مطرح شده عنایت ویژه داشته و در قالب طرح برنامه هاى ادارى و رفاهى راهکارهاى مفیدى ارائه می‌دهند تا پیشکسوتانى که عمر گرانبهاى خویش را در راه اعتلاى نسل‌های آینده صرف نموده‌اند، در زمان بازنشستگى دور از مشکلات لاینحل، خاطرى آسوده داشته و از هر حیث مورد احترام و تکریم واقع شوند، کما اینکه در دین مبین اسلام احترام به بزرگان و پیران، احترام به خدا ذکر شده است.

همچنین بیانات گوهر بار مقام معظم رهبرى مبنى بر اینکه بازنشسته آیینه شاغل است را می‌توان بهترین الگو و سرمشق تاکیدى بر تکریم بازنشستگان دانست. صندوق بازنشستگى کشورى نیز با راه اندازى مراکز استانى قدمى کوچک در جهت تکریم بازنشستگان فرهیخته برداشته است. نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت یکى از مدیران استانى می‌نشیند.

مصاحبه اى با جهانبخش کدخداپور مدیر صندوق بازنشستگى کشورى در استان بوشهر انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید.

با توجه به گذشت چند سال از تصویب بازنشستگى پیش از موعد، آیا هنوز متقاضى دارید؟

بله، حدود 20 تا 25 نفر درخواست بازنشستگى پیش از موعد داشته‌اند. از بدو اجراى قانون بازنشستگى پیش از موعد تعداد 1670 نفر بازنشسته گردیده‌اند که باعث شد بعضا نیروهایى که در اوج تجربه و کارآیى بودند عملا از بدنه کارشناسى دولت خارج شوند. ما افرادى داشتیم که در بین 35 تا 40 سالگى بازنشسته شدند، در حالى که اکنون در قانون مدیریت خدمات کشورى سن اجبارى بازنشستگی 70 سال تعیین شده است.

وضعیت بازنشستگان در کشور را چطور ارزیابى می‌کنید؟

از زمان تطبیق وضع حقوق بازنشستگان با قانون مدیریت خدمات کشورى، حقوق بازنشستگان افزایش چشمگیرى پیدا کرد که بعضا 150 تا 200 درصد به حقوق‌ها اضافه شد که به همت صندوق بازنشستگى کشورى 1830 میلیارد تومان کلیه مطالبات ناشى از آن، در اقدام بى سابقه در هفته دولت در سال جارى تسویه شد. سایر خدمات ارزنده اى که در سال‌های اخیر از لحاظ رفاهى توسط صندوق بازنشستگى کشورى ارائه شده شامل: برگزارى تورهاى زیارتى و سیاحتى، اعطاى تسهیلات ضرورى و بلاعوض، هزینه درمان، همایش تجلیل از بازنشستگان و صدور کارت منزلت بوده است.

شما براى رویارویى با مشکلات بازنشستگان در مدیریت خود، چه سیاستى را در پیش گرفتید؟

تاکید ما در مدیریت بازنشستگى استان بر این بوده که تا حدود زیادى از مراجعات حضورى بازنشستگان و وظیفه بگیران به دلیل شرایط خاص سنى و وضعیت گرماى هوا کاسته شود، لذا با هماهنگى که با دستگاه‌های اجرایى به عمل آمد از هر دستگاه یک نماینده جهت پیگیرى امور این عزیزان با این مدیریت در ارتباط است. از طرفى دیگر به خاطر تعامل خوبى که کانون‌ها با این مدیریت دارند، یکسرى از امور و مسائل بازنشستگان از طریق کانون‌های مربوطه پیگیرى و حل و فصل می‌گردد. نهایتا با اطلاع رسانى صورت گرفته، بازنشستگان خدمات مورد نیاز خود را از طریق پایگاه اطلاع رسانى صندوق بازنشستگى کشورى و به صورت الکترونیکى دریافت می‌نمایند.

نکته اى که در بازنشستگى پر رنگ است، قطع وابستگى فرد به محیط کار و موقعیت اجتماعی‌اش است، به عنوان یک مدیر در این حوزه فکر می‌کنید، چطور می‌توانیم عوارض ناشى از قطع وابستگى را کاهش دهیم؟

بازنشستگان گنجینه هاى تجربه و تخصص هستند. این افراد نباید به یکباره کنار گذاشته شوند، بلکه باید با راه اندازى تعاونی‌ها و NGO از تخصص و تجربیات آنها در جامعه استفاده نمود. ما عینا شاهد هستیم که دست‌اندرکاران کانون‌های بازنشستگى بدون هیچ چشم داشتى با عشق و علاقه در حال فعالیت و پیگیرى امور هستند و این موضوع باید در سایر زمینه‌ها نیز تعمیم یابد.

بُعد دیگر بازنشستگى، بحث رفاه اجتماعی است که در کشور ما به عهده صندوق‌های بیمه اى و بازنشستگى است که خود این صندوق‌ها با افزایش سن امید به زندگى و عدم تعادل ورودى و خروجی شان با مسئله مواجه هستند، در بعد رفاه اجتماعى چه سازوکارهایی باید بیندیشیم که به موضوع بازنشستگى کمک کند؟

موضوع تامین اجتماعى در دنیا امروزه خواسته اصلى شهروندان هر کشور است و این باعث شده تا دولت‌ها اهمیت زیادى براى این موضوع قائل شوند و قوانین و مقرراتى را براى رفاه اجتماعى افراد تدوین کنند. در کشور ما در سال‌های اخیر جهت رفاه اجتماعى گام‌های ارزنده اى برداشته شده که سهم عمده اى از اجراى آنها بر عهده صندوق‌های بیمه و بازنشستگى بوده

است. نمونه اى از این قوانین می‌توان به قانون اصلاح پاره اى از مقررات بازنشستگى و وظیفه مصوب 13/2/1379 یا تطبیق وضع حقوق بازنشستگان با قانون مدیریت خدمات کشورى و نهایتا بحث رفاه اجتماعى در برنامه هاى 5 ساله توسعه اشاره کرد. لیکن علیرغم این اقدامات هنوز هم پارهاى از مشکلات بازنشستگان لاینحل باقیمانده و متوسط حقوق ده میلیون ریالى آنان کفاف هزینه هاى بالاى امروزه را نمی‌دهد.

ماده 113 قانون مدیریت خدمات کشورى ماده اى است که بر اساس آن ادغام 17 صندوق بیمه اى که هرکدام ساز و کار و مشترکان خاص خود را دارند در سازمان بیمه سلامت پیش بینى شده است، آیا با این عمل مشکلات صندوق‌های بیمه اى حل می‌شود؟

صندوق‌های بازنشستگى با کسرى منابع مالى و کاهش ورودى صندوق مواجه هستند. یکى از مواردى که می‌تواند به آنان کمک کند ادغام است، لیکن بحث بازنشستگى و بحث سلامت دو حوزه متفاوت هستند و نیاز به کارشناسى بیشتر و تدوین قوانین و مقرراتى جهت ارائه خدمات به طور یکپارچه است.

با توجه به ارتباطى که با این گروه دارید مهمترین نیاز این گروه را در چه می‌دانید؟

مهمترین خواسته بازنشستگان این است که همانند یک شاغل با آنان برخورد شود و از امکانات رفاهى که شاغلین از آن برخوردارند مانند بیمه هاى درمانى، تسهیلات، تکریم و احترام بهره‌مند شوند.

در حال حاضر ما کانون‌های بازنشستگى دستگاه‌های دولتى را داریم، آیا توانسته‌اند مطابق با شرح وظایف تعیین شده حرکت کنند؟

کانون‌های بازنشستگى تاکنون فراتر از وظایفى که داشته‌اند در خدمت بازنشستگان بوده‌اند. این کانون‌ها رابط بازنشستگان با دستگاه متبوع، مدیریت بازنشستگى، بیمه و سایر دستگاه‌ها نظیر بانک‌ها و شهرداری‌ها بوده و توانسته‌اند خدمات بسیار ارزشمندى را براى بازنشستگان انجام دهند. خدماتى نظیر معرفى بازنشستگان به بانک‌ها جهت دریافت وام، توزیع کالاهاى ضرورى بین بازنشستگان، راه اندازى تورهاى زیارتى و سیاحتى و دریافت امکانات دستگاه‌های متبوع خود براى رفاه بازنشستگان.

در پایان براى بازنشستگان عزیز و خانواده هاى آنان آرزوى سلامتى و موفقیت نموده و از این عزیزان استدعا دارم تجربیات ارزشمند، راهنمایی‌ها و انتقادات سازنده خود را از ما دریغ ننمایند.
 
 
 
 
کانون‌ها - بازنشستگى؛ گذر از نقشى به نقش دیگر
 

کانون‌های بازنشستگى به عنوان تشکل‌های غیردولتى و بانوان توانمند و متفکر دستگاه‌های اجرایى می‌توانند صندوق بازنشستگى کشورى را در ارائه خدمات به بازنشستگان یارى نمایند. از آنجایى که گردانندگان کانون‌ها از جامعه بازنشستگان داراى تجربه مفید و تخصص می‌باشند، می‌توانند در عین حال که محلى براى ارائه تجربیات شغلى هستند، در حد مقدورات به همنوعان خود خدمت رسانى کنند.

استفاده از نقطه نظرات سازنده کانون‌های بازنشستگى، رشد و بالندگى دستگاه‌های اجرایى و صندوق بازنشستگى کشورى را به ارمغان می‌آورد. به همین منظور نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت رییس یکى از این کانون‌ها می‌نشیند.

با عالى بازدار رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان بوشهر مصاحبه اى انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

از خودتان بگویید؟

اینجانب متولد سال 1336 هستم. پس از اخذ دیپلم از دبیرستان ماندگار سعادت بوشهر وارد دانشسراى تربیت معلم شیراز شدم. پس از فارغ‌التحصیلی براى تدریس به استخدام آموزش و پرورش درآمدم و کار معلمى را از دورترین روستاهاى استان بوشهر آغاز کردم. پس از 10 سال اشتغال مجددا در رشته الهیات و معارف اسلامى تحصیلات دانشگاهى را آغاز و در سال 1369 به پایان رساندم. بخشى از دوران خدمت در اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به سمت مسئول گروه آموزش‌های نظرى و پیش دانشگاهى اشتغال داشتم و در 4 سال پایان خدمت به سمت مدیر آموزش و پرورش مرکز استان (بوشهر) انتخاب و سرانجام خدمت 30 ساله را به پایان رساندم. دو فرزند دختر و پسر دارم که هر دو تحصیلات دانشگاهى را در رشته زیست شناسى و مهندسى مکانیک به پایان رسانده‌اند و مشغول خدمت هستند.

چه تعریفى از بازنشستگى دارید؟

براى بازنشستگى تعاریف متفاوتى آمده است. تعریفى که امروز عینی‌تر به نظر می‌رسد به این مضمون است که بازنشستگى به عنوان یک فرایند عبارت است از تدارك و گذر از نقشى به نقش دیگر. یعنى ما قبل از بازنشستگى تابع یک سرى هنجارهاى عینى هستیم و پس از آن تابع هنجارهاى خاص. بنابراین تعریف بازنشستگى باید حدود 10 سال پیش از آن انجام گیرد تا بازنشسته بتواند براى خود موقعیتى دست و پا کند.

به نظر شما بازنشستگى چند وجه دارد؟ بازنشستگى شما چند وجه دارد؟

سلامت و زنده دلى پس از بازنشستگى، منوط به داشتن نقشه هاى زندگى است. رمز شادابى انسان در سنین بالا و پژمردگى در سنین پایین بستگى به نقشه راهى دارد که براى خود تنظیم نموده‌ایم. من نیز بر اساس علاقه اى که قبل از بازنشستگى به بحث تعلیم و تربیت داشته‌ام، بیشتر فعالیتم پس از بازنشستگى نیز به همین امر اختصاص یافته و سعى می‌کنم تجربیات به دست آمده در آموزش و پرورش را در همین مسیر مورد استفاده قرار دهم.

از بازنشسته شدن راضى هستید؟

اعتقادى به شیوه فعلى بازنشستگى در ایران ندارم. در آموزش و پرورش می‌توانیم در صورت علاقه و آمادگى یک معلم، برنامه اى داشته باشیم که پس از 30 سال خدمت از میزان ساعت موظف فرد بکاهیم، نه اینکه یکباره او را مجبور به خانه نشینى کنیم. میزان کاهش ساعت تدریس، طى فرایندى چند ساله اتفاق بیفتد. امروز به جز آنان که تمایل به بازنشستگى پیش از موعد دارند، عده زیادى هم علاقمند به ادامه خدمت هستند. تجربه و تخصص به سختى به دست می‌آید، نباید به آسانى کنار گذاشته شود.

از کانون بازنشستگان کشوری استان بوشهر برایمان بگویید؟

کانون بازنشستگان بوشهر در سال 1378 تاسیس شده است، در حال حاضر 1400 عضو دارد. در استان بوشهر 10 کانون دیگر نیز داریم که حدود 70 درصد بازنشستگان عضو آنها هستند. کانون‌ها می‌توانند تشکل صنفى مفیدى باشند، اگر واقعا مورد توجه مسئولان قرار بگیرند.

از اقدامات دیگر کانون بازنشستگان کشورى استان بوشهر بگویید؟

ما با مذاکره با بانک صادرات که حقوق بازنشستگان را پرداخت می‌کند، توانسته ایم سهمیه اى از تسهیلات اعطایى براى درمان، ازدواج فرزندان بازنشستگان و خرید کالا اخذ کنیم. همچنین با تشکیل صندوق قرض‌الحسنه در کانون که 1360 نفر عضو دارد، وام‌هایی با بهره بسیار کم به اعضا پرداخت می‌کنیم.

اگر استان از خانه امید بازنشستگان برخوردار شده، ارتباط کانون با خانه امید را تشریح فرمایید؟

در صورتى که برنامه اى براى احداث خانه امید در بوشهر از سوى صندوق بازنشستگى کشورى در دست تهیه است، استدعا داریم که در انجام کار تسریع شود. احداث چنین فضاهایى کاملا لازم و ضرورى است.

پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت نام و قرعه کشى اینترنتى آیا روش قابل قبولى است؟

پرداخت وام ضرورى با این شیوه نمی‌تواند تاثیرگذار باشد. باید بین صندوق بازنشستگى کشورى و کانون‌ها هماهنگى به عمل آید. نیازهای بازنشستگان را طبقه بندى کرده و برای تسهیلات اعطایى معیارهایى مانند سفرهاى زیارتى و سیاحتى، بهداشت و درمان، ازدواج فرزندان، هزینه تحصیل فرزندان، تهیه مسکن و... در نظر گرفته شود. در حال حاضر پولى که به عنوان وام به نیازمند و بى نیاز بدون هدفمندى پرداخت می‌شود، ما می‌توانیم با هماهنگى مدیریت صندوق بازنشستگى کشورى در استان همین مبلغ وام را هدفمندتر به متقاضى برسانیم.

براى تکریم و حفظ شان و مقام این قشر چه کارى از دست جامعه و دولت برمی‌آید؟

تکریم از نیازهاى جامعه بازنشستگى است، بازنشسته‌ها را سرمایه هاى معنوى کشور می‌دانند، ولى آنطور که باید مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. می‌دانیم که مشکلات بازنشستگان کشور از دغدغه هاى اصلى مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى است. تخفیف براى مسافرت‌ها، وسایل حمل‌ونقل عمومى و بلیط‌های هواپیما و قطار، استخدام فرزندان معلمان بازنشسته در وزارت آموزش و پرورش، کمک به معیشت معلم و بازنشسته، حمایت از تعاونی‌های مصرف ویژه بازنشستگان، رسیدگى و ارتقاى وضعیت بیمه درمان و... چنانچه اتفاق بیفتد، تکریم را از شعار به عمل تبدیل کرده‌ایم.
 
 
 
 
دکتر ربیعى در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملى: نیاز امروز جامعه براى توسعه و رشد به تجارب سالمندان
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: امروز جامعه براى توسعه و بهبود شرایط روابط عاطفى نیاز به تجارب سالمندان دارد.

دکتر على ربیعى در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملى که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى برگزار شد، افزود: امروز براى ما روز مهمى است، انتخاب روز 25 ذی‌الحجه بر اساس شان نزول سوره هل اتى است که در شان اهل بیت پیامبر اکرم نازل شده است.

وى اظهار داشت: جامعه ایران در 20 سال آتى با پدیده سالخوردگى مواجه خواهد شد. 30 درصد از سالمندان کنونى فاقد سواد هستند اما در سال‌های آتى با سالمندانى مواجه خواهیم شد که نه تنها داراى سواد هستند، بلکه داراى تجارب ارزشمندى از دانش می‌باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: امروز جامعه براى توسعه و بهبود شرایط روابط عاطفى نیاز به تجارب سالمندان دارد.

وى تاکید کرد: بنابراین به میانسالى نباید به عنوان مسئله نگاه کرد. بلکه میانسالى می‌تواند به عنوان راه حل در نظر گرفته شود.

دکتر ربیعى در خصوص شرایطى که در آینده براى سالمندان پدید خواهد آمد، گفت: هم اکنون تعداد پزشکان با تخصص سالمندى در ایران بسیار اندك هستند که باید در این زمینه شرایط بهتر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى با اشاره به تغییر سبک زندگى، گفت: هم اکنون سبک زندگى در ایران تغییر کرده و دیگر چند نسل در کنار هم زندگى نمی‌کنند، روابط خانوادگى در جامعه ایران به شدت در حال تغییر است و تنهایى در ایران بیش از گذشته شده است.

به گفته دکتر ربیعى، در صورتى که می‌خواهیم جامعه را سالم نماییم باید به بازنشستگى به شکل دیگرى نگاه کنیم، ضمن آنکه نیاز به سرمایه اجتماعى داریم و باید همزیستى در کنار یکدیگر را تبلیغ کنیم. وى اظهار داشت: جامعه کنونى ایران نیاز به نسلى دارد که بتواند آرامش را در جامعه تسرى بخشد.

دکتر ربیعى گفت: در عمر یک هزار روزه اى که از عمر دولت تدبیر و امید باقى مانده، باید بتوانیم بنیان‌هایی را در کشور ایجاد کنیم که این نهادها ماندگار شوند.

 
 
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى اعلام کرد: پرداخت وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی به 200 هزار بازنشسته
 

دکتر محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگى کشورى در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملى از پرداخت وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی به 200 هزار بازنشسته خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوري محمود اسلامیان در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی با بیان اینکه حدود 10 روز است این سمت را بر عهده گرفته‌ام و مسلما امکان ارائه گزارش مبسوطی درباره وضعیت صندوق بازنشستگی کشوری وجود ندارد، گفت: تنها باید بگویم که خود بنده هم در یک خانواده بازنشسته زندگی کرده و دغدغه هاي بازنشستگان را درك می‌کنم.

وي افزود: وقتی گزارش عملکرد 9 ساله گذشته را مرور کردم، به سهم خودم امیدوارم دولت یازدهم روند کاهش تورم را دنبال کند و وضعیت براي بازنشستگان نیز بهبود یابد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوري ضمن اعلام اینکه در این مدت کوتاه 400 میلیارد تومان اعتبار دریافت کردیم تا ظرف مدت هفت ماه به 200 هزار بازنشسته وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی پرداخت کنیم، گفت: سال گذشته به حدود 70 هزار بازنشسته وام اهدا شد که امسال این تعداد به 200 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

گفتنی است در این مراسم از 5 نفر از بازنشستگان برگزیده کشورى دکتر اسماعیل شهبازي، دکتر پرویز جَبه دار مارالانی، عباس مهیار، دکتر ایرج افشار و عباسعلی عصارزادگان توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل به عمل آمد.
 
 
 
 
معرفى بازنشستگان برگزیده ملى صندوق بازنشستگى کشورى در نهمین همایش ملى گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان
 

ایرج افشار سیستانى

دکتر ایرج افشار سیستانى متولد سال 1319 است. داراى دکترى جامعه شناسى و بیش از 140 عنوان کتاب و صدها مقاله در حوزه هاى ایران‌شناسی، اقلیم شناسى، مردم شناسى و پژوهش‌های خلیج فارس تالیف کرده است و کتاب «مقدمه اى بر شناخت ایل‌ها، چادرنشینان و طوایف عشایرى ایران» وى در سال 1367 به عنوان کتاب سال جمهورى اسلامى ایران برگزیده شده است.

استاد سیستانى سخاوتمندانه کتابخانه شخصى خویش را که محصول سال‌ها جستجو و گردآورى منابع ارزشمند حوزه مطالعات ایران‌شناسی است، براى استفاده پژوهشگران سیستانى و بلوچستانى در کتابخانه و آرشیو سازمان اسناد و کتابخانه ملى جمهورى اسلامى ایران در زاهدان وقف نمود که بیش از 48000 جلد کتاب در این کتابخانه مورد استفاده دانش‌پژوهان قرار گرفته است. وى از سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى به افتخار بازنشستگى نائل آمده است.

پرویز جَبه دار مارالانى

دکتر پرویز جَبه دار مارالانى متولد سال 1320 در تبریز است. وى تحصیلات کارشناسى خود را در سال 1342 با کسب رتبه اول در رشته الکترومکانیک در دانشکده فنى دانشگاه تهران به پایان رساند و با کسب بورس تحصیلى، تحصیلات خود را در تا مقطع دکترا ادامه داد.

در آزمایشگاه هاى بل زیر نظر اساتید بنام خود پروفسور مهدى دهقان تنها و جواد دهقان پور مشغول به کار شد که پس از مدتى به ایران برگشت و به عنوان استاد دانشکده فنى دانشگاه تهران به کار مشغول شد.

وى چندین کتاب در زمینه مهندسى برق تالیف کرده که از اکثر آنها در دانشکده‌های مهندسى برق ایران به عنوان مرجع استفاده می‌شود. همچنین دو عدد از این کتب «روش‌های کامپیوترى طرح و تحلیل مدار» و «سیستم‌های کنترل نوین» در سال‌های 1367 و 1370 به عنوان کتاب سال جمهورى اسلامى معرفى شده است. وى بازنشسته دانشگاه تهران است.

اسماعیل شهبازي

دکتر اسماعیل شهبازي در سال 1315 در شهرستان نهاوند دیده به جهان گشود. وي با قبولی در دانشسراي کشاورزي ورامین در روستای مامازن در حومه‌ی تهران تحصیلات متوسطه خود را آغاز و در رشته ترویج فنون حرفه اي کشاورزي در سال 1339 موفق به اخذ مدرك فوق دیپلم گردید، لیسانس خود را در مهندسی صنایع کشاورزي و فوق لیسانس در رشته‌ی ترویج کشاورزي از دانشکده‌ی علوم کشاورزي دانشگاه بیروت دریافت کرد.

دکتر شهبازى 15 عنوان کتاب و 100 مقاله پیرامون کشاورزى به رشته تحریر درآورده و ترجمه 5 عنوان کتاب را نیز در کارنامه خود دارد. همچنین 9 پروژه علمى انجام داده است. وى در سال 1375 از سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزى بازنشسته شده است.

عباس مهیار

استاد عباس مهیار ادیب و شاعر آذرى دبیر بازنشسته سازمان آموزش پرورش متولد 1314 در شهرستان آذر شهر است.

مجموعه اشعار ایشان در دو جلد، مجموعه آثار ادبى پژوهشى در 9 جلد از جمله آثار این استاد است. ایشان سال‌های متوالى در برنامه فرهنگ مردم در صدا و سیما در کنار استاد ابوالقاسم انجوى شیرازى مشغول به همکارى بوده‌اند و بیش از 260 مقاله در زمینه هاى مختلف ادبى به زبان‌های فارسى و آذرى از ایشان به چاپ رسیده است.

عباسعلى عصارزادگان

عباسعلى عصارزادگان بازنشسته برگزیده در محور فرزندان نخبه با 3 فرزند با مدارج دکترى و یک فرزند کارشناسى ارشد است.

وى به مدت 31 سال در آموزش و پرورش ناحیه 4 اصفهان در سمت مدیریت مشغول خدمت بوده و در سال 1380 به مقام بازنشستگى نائل گردیده است. بعد از بازنشستگى به مدت 12 سال در ستاد اقامه نماز اصفهان مشغول به کاراست.

عصارزادگان در محل کار با همسرش آشنا شده و به ازدواج منجر می‌شود و خداوند آنها را لایق لطف خود دانسته و فرزندان خوبى به این زوج آموزش و پرورشى عنایت فرموده که همگى داراى تحصیلات عالیه هستند.
 
 
 
 
مقاله - برنامه ریزى مالى براى دوران بازنشستگى
 

جمعیت بازنشستگان جهان تا سال 2050 به سه برابر یعنى به بیش از 1,5 میلیارد افزایش می‌یابد، بنابراین انتقال تجربیات آموخته شده توسط بازنشستگان به افرادى که براى دوران بازنشستگى خود در آینده برنامه ریزى می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است.

بازنشستگى دورانى است که فرد از نقشى که سال‌های متمادى با آن خو گرفته، جدا شده و در قالبى جدید در می‌آید. از آنجا که افراد معمولا با این نقش جدید آشنایى ندارند، دچار سرگردانى و اضطراب شده و برخلاف آنچه از بازنشستگى به عنوان فراغت از کار و دستیابى به آمال‌ها تصور می‌شود، سالمند خود را در شرایطى می‌بیند که ممکن است به افسردگى نیز بیانجامد. اهمیت این موضوع، تاثیرى است که این امر نه فقط به لحاظ روحى بلکه به لحاظ جسمى بر کیفیت زندگى افراد خواهد گذاشت.

کیفیت زندگى عبارت از میزان رفاه مادى، جسمى، روان‌شناختی و اجتماعى است که توسط اشخاص درك می‌شود و نشان دهنده میزان رضایت فرد از موهبت‌های زندگى است. یکى از مهمترین ابعاد کیفیت زندگى دوران بازنشستگى بُعد مالى است که می‌تواند دیگر ابعاد آن را نیز متاثر سازد. بنابراین برنامه ریزى مالى براى دوران بازنشستگى، به معنى مجموعه اى از پیش بینی‌های مالى که فرد را براى زندگى توام با آرامش و آسایش در آینده نزدیک و دور آماده می‌کند از اهمیت بسیار بالایى برخوردار است.

برنامه ریزى مالى به کلیه جنبه‌هایی توجه می‌کند که استقلال مالى و یا اهداف مالى فرد را در آینده تضمین خواهد کرد. پس انداز براى بازنشستگى از مواردى است که در بسیارى از کشورها به شکل سیستماتیک اجرا شده و عموم افراد با آن آشنایى دارند.

طراحى و پیاده سازى مجموعه اى از پیش بینی‌ها و عملیات مالى که نیازهاى مالى هر فرد و خانواده را در زمان بازنشستگى برآورد و اقدامات مورد نیاز براى حصول آنها را مورد بررسى قرار داده و جهت رفع آنها و به استقلال مالى در آینده کمک می‌کند، برنامه ریزى بازنشستگى نامیده می‌شود.

برنامه ریزى بازنشستگى بخشى از یک برنامه ریزى جامع مالى که برنامه ریزی‌های تحصیلى، بیمه اى، سرمایه گذارى و... را در بر دارد، است. دوران بازنشستگى در برنامه ریزى مالى از اهمیت خاص و ویژه اى برخوردار است. نظر به اینکه در این دوران، فرد فعالیت کارى نداشته و داراى درآمد ماهانه نیست و یا با کاهش درآمد در این دوران مواجه است، حصول روش‌هایی براى تامین هزینه هاى زندگى در آن دوران بسیار مهم است. تحقیقات حاکى از آن هستند که در دوران بازنشستگى حداقل به

 ٧٠٪ تا ٨٠٪ درآمد زمان قبل از بازنشستگى نیاز است تا فردى قادر به حفظ روند عادى زندگى خود باشد. البته به تناسب اهدافى که افراد براى دوران بازنشستگى خود برمى گزینند، میزان نیاز به درآمد کمتر یا بیشتر می‌شود، بنابراین در یک برنامه ریزى مالى براى دوران بازنشستگى لازم است مؤلفه هاى بسیارى مد نظر قرار گیرد. شیوه زندگى مورد نظر فرد، هزینه‌ها و محل‌های تامین آنها براى فرد یا خانواده در برنامه ریزى تحلیل شده و میزان مستمرى و پس اندازهاى مربوطه، براى به حداکثر رساندن درآمد دوران بازنشستگى بررسى خواهد شد و در صورت نیاز، تجدید نظر در آنها صورت خواهد گرفت و یا سرمایه گذاری‌های طولانى مدتى که بازگشت مناسبى در دوران بازنشستگى داشته باشد، به آنها افزوده خواهد شد. این تغییرات باید به گونه اى باشد تا فشار مالى خاصى را به شرایط فعلى خانواده اعمال نکرده و قابل اجرا باشد.

نقش سواد مالى در برنامه ریزى مالى بازنشستگى

 اخیرا اقتصاددانان شروع به بررسى علل و عواقب ناشى از بى سوادى مالى به منظور درك بهتر دلایل کسر بودجه و عدم وجود برنامه ریزى بازنشستگى در میان افراد براى دوران بازنشستگى کرده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که بسیارى از خانواده‌ها حتى با ابتدایی‌ترین‌های مفاهیم اقتصادى مورد نیاز برای پس انداز و تصمیم گیری‌های سرمایه گذارى نا آشنا هستند. چنین نا آگاهى مالى تقریبا در بسیاری کشورها شایع است.

بى سوادى مالى در میان برخى زیر گروه‌ها مانند افراد کم درآمد، اقلیت‌ها، زنان و آنان که از تحصیلات بالایى برخوردار نیستند، بیشتر است و همین امر اغلب باعث شده است تا آنان در مقابل مشکلات مالى در دوران بازنشستگى آسیب‌پذیرتر باشند.

با وجود آن که آگاهى از علل و عواقب بى سوادى مالى همراه با کسب آموزش‌های مالى تاثیر زیادى بر پس اندازهاى بازنشستگى دارد، برگزارى محدود سمینارهاى آموزشى در این زمینه شرط لازم است و نه کافى و بنابراین درمانى بر بى سوادى مالى افراد شرکت کننده نخواهد بود مگر این که علاوه بر ارائه آموزش‌های مالى به افراد آنها را به ابزارى براى تغییر رفتار خود مسلح کرد. افراد در میزان سواد مالى و الگوهاى پس انداز با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و به همین دلیل نمی‌توان با همه آنها با یک الگوى آموزشى یکسان رفتار کرد. با افزایش نرخ سالمندى در جوامع، سیستم‌های بازنشستگى از نوع توازن هزینه با درآمد با کاهش توان مالى دولت‌ها در پرداخت دیون مواجه خواهند گردید. بنابراین در صورت حمایت از همه اقشار و گروه‌ها و تلاش در جهت افزایش سواد مالى در میان آنها، برنامه ریزى مالى و اجراى آن براى دوران بازنشستگى با نتیجه بهترى همراه خواهد بود و به طور مستقیم نیز کاهش بار مالى دولت را در سیستم‌های بازنشستگى خواهیم داشت.
 
 
 
 
بازنشستگان نخبه
 

فکرها هستند که سرنوشت‌ها را می‌سازند

توجه به زندگى و جایگاه اجتماعى بازنشستگان، ارتقاى منزلت این قشر با اهمیت و تامین معیشت آنها، همواره از دغدغه هاى اصلى و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگى کشورى به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پاى سخن یکى از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اى را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با یکى از این فرهیختگان افتخارآفرین و فعالان تأثیرگذار دوران بازنشستگى گفت‌وگو کرده‌ایم.

با «حسن سعادت» مدرس و پژوهشگر برجسته کشور و فعال دوران بازنشستگى، مصاحبه اى انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

59 سال دارم. با تحصیلات دکترى فیزیک، در حال حاضر به کار تدریس و پژوهش مشغول هستم. 5 سال پیش از دانشگاه دولتى فرهنگیان بازنشسته شده و 4 سر عائله دارم.

چه تعریفى از بازنشستگى دارید؟

شروع دوران بازنشستگى، همزمان است با آغاز استفاده و به کار بردن موثرتر تجربیات دوران اشتغال.

شما اوقات بازنشستگى را چگونه می‌گذرانید؟

به امور تدریس، تحقیق، پژوهش و البته تالیف می‌پردازم و گاهى هم به مسافرت رفته و اوقات خوشى را سپرى می‌کنم.

شما براى دوران بازنشستگى فعالیتى در نظر گرفته‌اید؟

بله، خوشبختانه به خواست خداوند متعال از زمان بازنشستگى تاکنون، موفق به سفر سیاحتى به 6 کشور جهان شده و حدود 50 مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی مثل آلزویرانگلیس، اسپرینگر آلمان و ساینس و هینداوى به چاپ برسانم، البته تاکنون حدود 70 کتاب، مقاله، ابداع، ابتکار و فیلم به چاپ و ثبت رسانده‌ام.

به نظر شما بازنشستگى، دنیاى شگفتی‌ها است؟

هر دوره از زندگى انسان زیبا، جذاب و دوست داشتنى است و لذت خاص خودش را دارد و یک انسان عاقل می‌بایست از همه دوران‌های زندگى خود، حداکثر بهره بردارى را داشته باشد.

دوران میان سالى، دوران پرتجربه گى و قدرت قواى فکرى است، اگر چه قواى جسمانى ممکن است ضعیف شده باشد. این دوران مزایایى و مضراتى دارند. برنامه ریزى خداوند متعال به عنوان آفریننده انسان، روى حساب و مشیت خاصى صورت گرفته است.

شیرین‌ترین خاطره خود را از دوران خدمتتان بیان کنید؟

یک روز از یکى از کوچه پس کوچه هاى خیابان ایران در منطقه 12 تهران به قصد تدریس در دانشگاه، عبور می‌کردم که جوان قد بلندى عینکى از انتهاى کوچه نمایان شد که در جهت مخالف من در حال حرکت بود، همین که به من نزدیک شد

ناگهان با خوشحالى و شادابى فراوان خم شد و دست مرا گرفت و بوسید و گفت: استاد سلام. من او را نشناختم، گفتم شما را به جا نمی‌آورم، گفت: من شاگرد شما در دبیرستان هدف بودم که همیشه دیر به کلاس می‌آمدم، زیرا به دنبال کارهاى خلاف می‌رفتم. یک روز که باز هم دیر آمده بودم، شما مرا به روش خاصى تادیب کردید. آن روز فهمیدم که من براى شما خیلى ارزش دارم. از آن روز به شما قول دادم و تصمیم گرفتم که اخلاق خود را اصلاح کنم و دیگر دنبال آن کارها نرفتم. در اثر کوشش بسیار در رشته پزشکى دانشگاه قبول شده و الان پزشک هستم و وضع و حال بسیار خوبى دارم و من همه این موفقیت‌ها را که یکى پس از دیگری برایم خلق شده و می‌شوند را نتیجه برخورد و تادیب آن روز شما می‌دانم. سپس کارت و آدرس مطب خود را به من داد و با صفاى خاصى صورتم را بوسید و خداحافظى کرد و رفت. چنان شادمانى تمام وجودم را فرا گرفت که با هیچ شادمانى و لذت دیگرى قابل مقایسه نبود.

گفته می‌شود گذشته چراغ راه آینده است، چه توصیه‌هایی از گذشته خود به جوانان دارید تا چراغ راه آینده‌شان شود؟

به آنها عرض می‌کنم که اولا شرط اول موفقیت در زندگى، همانا صداقت است و راستى بهترین خوشبختى است و خوشبخت کسى است که خواهان خوشبختى دیگران باشد.

دوما: طبق تحقیقاتى که در فیزیک کوانتمى نسبیتى در دهه اخیر صورت گرفته، هر فکر یک بسته انرژى متناسب با خود در طبیعت آزاد می‌کند که این بسته هاى انرژی (مثبت یا منفى) سرنوشت‌ها را رقم میزند و تقدیرها را تغییر می‌دهد.

سوما: همه موجودات به نحوى با یکدیگر ارتباط و وحدت دارند و یکى هستند (آزمایش‌های آلن اسپکت در فیزیک کوانتمى). بنابراین هر عملی که در جامعه انجام می‌دهیم، عکس‌العمل آن دیر یا زود، به خود ما برمى گردد.

چهارما: اگر در مسیر زندگى دچار فقر و تنگدستى شدید، هرگز سعى نکنید فقر خود را برطرف نمایید، بلکه باید شرایط موجود را پذیرفته و در صدد آفرینش ثروت باشید، اگر هدفتان خلاص شدن از بدهکارى باشد، بدهکارتر خواهید شد.

بزرگان دین فرمودند: مواظب افکارت باش که به گفتار تبدیل خواهد شد و مواظب گفتارت باش که به رفتار تبدیل خواهد شد و مواظب رفتارت باش که به عادت تبدیل خواهد شد و مواظب عاداتت باش که به شخصیت تبدیل خواهد شد و مواظب شخصیتت باش که به سرنوشت تبدیل خواهد شد. یعنى فکرها هستند که سرنوشت‌ها را می‌سازند.

به عنوان یک بازنشسته چه انتظارى از صندوق بازنشستگى کشورى دارید؟

بازنشستگان دریایى از تجربیات مختلف هستند، با آنان مشورت کنید و روشى را برنامه ریزى نمایید تا بوى عطر آنها همه جامعه را فرا بگیرد.

چه افتخاراتى کسب کرده‌اید؟

عنوان پایان نامه فوق لیسانس اینجانب «سرانجام عالم با بررسى نسبت جرم به نور کهکشان‌ها و روش اندازه گیرى جرم ماده گمشده و دماى ماده تاریک» بود. عنوان پایان نامه دکترى نیز «اثر ماده تاریک در منظومه شمسى و محاسبه میزان تاثیر آن بر حرکت حضیض خورشیدى سیارات و تعیین مرز حداکثر ماده سیاه در جایگاه زمین» است.

از افتخارات می‌توانم به کسب 5 لوح سپاس وزیر فرهنگ، مدیرکل و ریاست دانشگاه تربیت معلم به مناسبت کسب مقام اول کشورى و استانى تهران و فارس در تدریس فیزیک و آزمایشگاه، لوح تقدیر ریاست منطقه 1 شیراز به مناسبت سخنرانى علمى پژوهشى، لوح تقدیر ریاست دانشگاه آزاد شیراز، لوح تقدیر دانشگاه آزاد با عنوان پژوهشگر برتر در دانشگاه آزاد، نامه تقدیر وزیر فرهنگ به مناسبت نگارش کتاب رخنه در اسرار کهکشان‌ها، تقدیر از کتاب زیباترین آزمایش فیزیک اشاره نمایم.

چه فاصله اى میان جوانى وکهنسالى وجود دارد؟

دو روز فاصله است، در یکى تجربه اندوختن. در دیگرى، تجربه به کار بردن.

اگر بخواهیم دوران بازنشستگى را یک کتاب فرض کنید، شما نام این کتاب را چه می‌گذارید؟

دوران، تجربه به کار بردن.

 
 
 
 
سلامت سالمندى
 

بازنشستگان، بهترین مشاوران مدیران جوان

صاحب نظران معتقدند، بازنشستگى به عنوان وضعیت بالقوه غم انگیز، انزوا و کناره گیرى از جریان زندگى و خدمات جامعه نگریسته می‌شود، ولى نمی‌توان تعداد بازنشستگانى را انکار کرد که با عناوین مختلف رسمى، غیررسمى، ادارى و غیر ادارى، قدم زدن در محیط‌های کارى و نشستن بر صندلى ادارات را بر فضاهاى سبز و نیمکت پارک‌ها ترجیح می‌دهند.

چنانچه بر اساس آمارهاى موجود،5/92 درصد زنان 60 ساله و بیشتر فعال از نظر اقتصادى، شاغل و 5/6 درصد آنان بیکارند، در مقابل 6/91 درصد مردان 60 ساله و بیشتر فعال از نظر اقتصادى شاغل و 4/8 درصد آنها بیکارند. جالب‌تر این که سالمندان پس از رسیدن به سن بازنشستگى براى تامین معاش خود در بخش خصوصى مشغول به کارند. 90 درصد مردان 60 ساله و بیشتر، شاغل در بخش خصوصى و 82 درصد زنان سالمند شاغل، در این بخش مشغول به کارند.

زندگى انفرادى 58 درصد سالمندان

بر اساس آخرین آمار منتشر شده 58 درصد سالمندان زندگى انفرادى دارند و 30 درصد سالمندان کشور هم تحت پوشش مراکز حمایتى هستند.

30 درصد سالمندان تحت حمایت دستگاه‌های حمایتی ازجمله بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند. از این تعداد یک میلیون و 500 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و 500 هزار نفر نیز تحت حمایت بهزیستی هستند. در واقع 30 درصد از جمعیت سالمندي تحت پوشش نهادهاي حمایتی هستند.

همچنین حدود 200 هزار بیمار که عمده این افراد سالمند هستند در مراکز سازمان بهزیستی نگهداري می‌شوند و نیاز به خدمات خاصی دارند. از 28 هزار مرکز این سازمان هم 4 هزار مرکز مخصوص نگهداري و ارائه خدمات و ویزیت سالمندان است.

58 درصد سالمندان به صورت انفرادي زندگی می‌کنند و همچنین 25 درصد سالمندان تحت پوشش کمیته امداد هستند که این افراد 31 درصد جمعیت هدف ما را تشکیل می‌دهند.63 درصد سالمندان در روستاها و 37 درصد در مناطق شهري هستند.

آرتروز شایع و دردناك اما درمان پذیر

استئوآرتریت (آرتروز)، آرتریتروماتویید، آرتریت عفونى، ورم مفاصل پسوریاتیک و نقرس، پنج گروه عمده آرتریت محسوب می‌شوند. آرتریت (التهاب مفاصل) به التهاب دردناك مفاصل گفته می‌شود و یکى از بزرگترین معضلاتى است که افراد به مرور زمان و با گذشت سن با آن مواجه می‌شوند.

طبق آخرین آمار، حدود سه چهارم افراد میانسال و سالخورده به آرتروز مبتلا هستند. شایع‌ترین دردهاى ناشى از آرتروز در نواحى زانو، لگن، ستون فقرات و دست دیده می‌شود. اضافه وزن یکى از مهمترین دلایل بروز آرتروز معمولا درمان‌های متفاوتى از جمله درمان‌های فیزیکى، تغییرات رژیم غذایى، ورزش، طب گیاهى و مکمل‌های غذایى براى کاهش درد ناشى از آرتروز تجویز می‌شود.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که مهمترین دلیل بروز آرتروز، اضافه وزن است و افراد چاق معمولا به آرتروز زانو مبتلا هستند.

در این تحقیقات، مبتلایان به آرتروز به سه گروه تقسیم شده‌اند، از یک گروه خواسته شد تمرینات خاصى را انجام دهند، براى گروه دوم یک رژیم غذایى خاص تجویز شد و از گروه سوم خواسته شد که همراه با رژیم غذایى و تمرینات خاص، لاغر شوند.

در یک بازه زمانى مشخص، نشانه هاى آرتروز در گروه سوم به میزان قابل توجهى کاهش یافته بود. محققان بر این باورند که با انتخاب الگوى مناسب زندگى، به راحتى می‌توان این عارضه شایع را کنترل کرد و دستیابى به وزن مناسب، مهمترین قدم در این راه است.

برخى از توصیه هاى پزشکان براى جلوگیرى از بروز آرتروز عبارتند از: ورزش منظم روزانه به مدت حداقل 30 دقیقه، انجام حرکات کششى در طول روز، اجتناب از حمل اشیاى سنگین، استفاده از تشک طبى و استاندارد، اجتناب از نشستن طولانى مدت پشت کامپیوتر، پوشیدن لباس گرم در روزهاى سرد، نوشیدن مقدار کافى آب در روز، درمان انواع کم خونى، آگاهى از علایم آرتروز، خوردن صبحانه کامل، کنترل استرس، خواب کافى و محافظت از مفاصل. مواد غذایى که در درمان آرتروز مفید هستند عبارتند از : کلم بروکلى، انواع سبزی‌ها، اسید چرب امگا 3، استفاده از انواع ماهى، نخود فرنگى، حبوبات، کدو، خربزه، گردو، بادام، لبنیات، سیب زمینى، ذرت، آناناس، انگور قرمز، توت فرنگى، هلو، تمشک، انبه، کیوى، پرتقال، طالبى، زنجبیل، زردچوبه، روغن زیتون.

زنان و مردان هر دو به این عارضه مبتلا می‌شوند ولى شکل بروز آن در این دو گروه متفاوت است و معمولا بیمارى در زنان دردناک‌تر است.

خطر «نشستن طولانی» در افراد بالاى 60 سال

پژوهشگران علوم پزشکى می‌گویند نتایج تحقیقات اخیر آنان نشان می‌دهد که به ازاى هر ساعت نشستن و بى تحرکى افراد بالاى 60 سال، احتمال ناتوانى و از کار افتادگى دو برابر می‌شود.

در این تحقیقات آمده که حتى افرادى که در روز حدود یک ساعت فعالیت ورزشى دارند، نیز از این قاعده مستثنى نیستند و نشستن به همه افراد به یک میزان صدمه وارد می‌کند. این اولین بارى است که ارتباط دقیق نشستن طولانى مدت و از کارافتادگى سالمندان، بدون توجه به این که فرد سالمند ورزش روزانه انجام می‌دهد یا خیر، مورد بررسى قرار گرفته است.

از کارافتادگى در طب فیزیکى یک تعریف مشخص دارد و به فردى که قادر به انجام امور شخصى از جمله غذا خوردن، حمام رفتن، تعویض لباس و پیاده روى نباشد، از کارافتادگى اطلاق می‌شود. این افراد به مرور زمان، دچار افسردگی نیز می‌شوند. سالمندان از کارافتاده، نه تنها خودشان دچار مشکل هستند، بلکه انرژى زیادى از سایر افراد خانواده هدر می‌دهند و هزینه بیشترى را بر جامعه تحمیل می‌کنند.

در ادامه تحقیقات آمده است که مهمترین عامل بى تحرکى و نشستن طولانى مدت، تلویزیون و رایانه است. بى تحرکى علاوه بر اضافه وزن، خطر بروز دیابت، فشار خون و سکته را نیز افزایش می‌دهد.

محققان با ارایه چند راهکار ساده زیر از افراد خواسته‌اند که به سلامتى خود بیشتر اهمیت دهند. راه رفتن به جاى نشستن هنگام مکالمه با تلفن، استفاده از پله به جاى آسانسور در صورت امکان، عدم استفاده از وسیله نقلیه در مسیرهاى کوتاه، خوردن یک لیوان آب و قدم زدن در خانه به محض بیدار شدن از خواب.

تمایل به خوردن غذاى کمتر با افزایش سن

اگر فعالیت بدنى شما نسبت به زمانى که جوانتر بودید کاهش یافته است، بنابراین شما به کالرى کمترى نیاز دارید. به هر جهت اشتهاى شما و میزان لذتى که از غذا می‌برید، ممکن است با تغییر در یکى از این عوامل تغییر کند:

حس چشایى: بر مزه و علاقه شما به غذا تاثیر می‌گذارد.

حس بویایى: بر علاقه شما به غذا و مقدار آن اثر می‌گذارد.

حس بینایى: خواندن برچسب‌های ارزش غذایى یا دستورالعمل‌های آشپزى را دشوار می‌کند.

حس شنوایى: بر توانایى شما در لذت بردن از موقعیت‌های اجتماعى هنگام غذا خوردن اثر می‌گذارد.

حس لامسه: آماده کردن غذا را دشوار می‌کند.

دندان‌های مصنوعى که به خوبى اندازه نشده‌اند: خوردن مواد غذایى سخت را دردناك می‌کند.

به دلایلى از این قبیل ممکن است که شما بعضى وعده هاى غذایى را حذف کرده یا کمتر از آنچه که نیاز دارید، کالرى بخورید که می‌تواند بر نحوه کنترل دیابت شما تاثیر بگذارد. محدودیت در حرکت نیز ممکن است، شما را از داشتن فعالیت بدنى و ورزش باز دارد که این خود باعث از دست دادن انرژى و اشتها خواهد شد.

غذاهایى با ارزش غذایى پایین هم می‌تواند باعث ضعف و خستگى گردد. براى غلبه بر این موارد می‌توانید از کارشناس تغذیه و یا تیم آموزش دیابت کمک بگیرید.

زونا، بیمارى سالمندان و راه های مقابله با آن

یک متخصص بیماری‌های پوستى خاطرنشان کرده که ابتلا به بیماری «زونا» در افراد سالمند و بالاى 50 سال سن شایع‌تر است.

دکتر احمد رضا طاهرى عضو مرکز تحقیقات پوست و سالک دانشگاه علوم پزشکى مشهد افزود: بیمارى زونا به آبله مرغان افراد بالغ شهرت دارد و به طور معمول در افرادى بروز می‌کند که سابقه آبله مرغان را در سال‌های گذشته داشته و این ویروس را به صورت نهفته در بدن دارند، این بیمارى به دلیل فعال شدن دوباره ویروس «واریس لازوستر» که در سیستم عصبى بدن پنهان است ایجاد می‌شود.

وى تب و لرز خفیف، احساس کسالت، تهوع و دل پیچه، اسهال خفیف، احساس درد روى قفسه سینه، صورت یا شکم و پیدا شدن تاول‌های قرمز و دردناك و بیشتر در مسیر رشته هاى حسى را علائم بارز بیمارى زونا برشمرد و از افزایش سن، استرس و فشارهاى روحى، کاهش مقاومت بدن بر اثر ابتلا به یک بیمارى زمینه اى، استفاده از داروهاى سرکوب کننده ایمنى بدن یا ضد سرطان، جراحى یا تاباندن اشعه به بدن به عنوان عواملى که ابتلا به زونا را افزایش می‌دهند یاد کرد.

دکتر طاهرى یاد آور شد تشخیص زونا تا هنگام بروز بثورات پوستی (دانه‌هایی که روى پوست ظاهرمى شوند) امکان پذیر نیست و تاکید کرد که افزایش سیستم ایمنى بدن و استفاده از مکمل‌های ویتامین‌های «B» کمپلکس و «C»با تجویز پزشک از بروز این بیمارى پیشگیرى می‌کند.
 
 
 
 
امر به معروف و نهى از منکر
 
از بزرگترین افراد امر به معروف و نهى از منکر و والاترین و مؤثرترین آنها، خصوصا نسبت به زعیمان دینى این است که جامه کار نیک بپوشند و در کارهاى خیر از واجب و مستحب پیش قدم باشند و جامه زشت کارى را از اندام خود دور کنند و نفس خویش را به اخلاق عالى تکمیل و از اخلاق زشت پاك سازند که این خود سبب مؤثر و کاملى است تا مردم، به معروف گرایش پیدا کرده و از منکر دورى گزینند.
 
 
 
 
صحیفه سجادیه
 
بارالها! بر محمد و آلش درود فرست و مرا سرمشق کسانى قرار ده که آنان را به بخشایش خود از افتادن گاه هاى خطاکاران بلند داشته اى و به توفیقت از ورطه هاى تبهکاران رهایى بخشیده اى، تا در سایه بخششت از اسارت خشم و غضبت آزاد شده و به دست احسانت از بند عدلت رهایى یافته‌اند.
 
 
 
 
شعر «حسین(ع) »
 

که حسین آید و یاران حسین                و جهانى است به قربان حسین

مردمى این همه دیوانه و شر                بشکافند از او سینه و سر

دست عباس علمدار زنند                     آتش اندر حرم یار زنند

سینه از اکبر و اصغر بدرند                    خیره سر، آتش دوزخ بخرند

تیغ بر بوسه گه، یار زنند                     دشنه بر پیکر دلدار زنند

یار و دلدار فراموش کنند                      به ابالیس زمین گوش کنند

حجله و خیمه به آتش بکشند              کودك تشنه به ناوك بکُشند

دشت با خون فلق، سیر شود              اسب تا سینه زمین گیر شود

آب و لب تشنه دیدار شوند                  تشنگان، دشنه خریدار شوند

آفرین بر لب عطشان حسین               فرش تا عرش به قربان حسین

مظفر خداوندگار مغان

بازنشسته آموزش و پرورش استان آذربایجان غربى

 
 
 
 
 
آثار بازنشستگان
 

کتاب «بازنشستگى، آغاز یا پایان؟ »توسط مرتضى یزدى، بازنشسته شرکت سهامى برق منطقه اى استان قزوین تالیف و روانه بازار شده است. یزدى به عنوان مولف می‌گوید: «با داشتن قریب به دو دهه تجربه، اقدام به برگزارى سمینارهایى می‌نمایم، ولى همواره در ذهنم به دنبال این بودم که دانستنی‌های خود را به تعداد بیشترى از عزیزان بازنشسته منتقل نمایم. بر اساس این تفکر و با تلاش زیاد، این کتاب را تالیف نمودم. »

این کتاب در 6 بخش که هر کدام عناوینى زیر مجموعه خود دارد شامل بازنشستگى، سالمندى، بیماری‌هایی مختص سن، مشکلات سالمندان و راهکارهاى آن، توصیه به سالمندان و ضمایم تحریر شده است.

 
 
 
 
 
سخن ماه
 
امام زمان (عج) فرمودند: نفع بردن از من در زمان غیبتم مانند نفع بردن از خورشید هنگام پنهان شدنش در پشت ابرها است و همانا من ایمنى بخش اهل زمین هستم، همچنان که ستارگان ایمنى بخش اهل آسمانند.