نشريه ثمر

 

ثمر شماره 294 - آذر ماه 1393

فهرست مطالب

   

حدیث ماه

صحیفه سجادیه

امر به معروف و نهى از منکر

خورشیدسواران

رییس جمهور: ادامه طرح تحول نظام سلامت تا رسیدن به نقطه مطلوب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما: رشد و توسعه کشور با اجراى سیاست‌های رفاهى دولت

طى احکامى از سوى مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشورى صورت گرفت: انتصاب مدیران کل امور اداری و فنى صندوق بازنشستگى کشورى و رییس این صندوق در استان قزوین
رشد 4 برابری جمعیت سالمند کشور در 4 دهه
واحد نمونه
تسلیت
اخبار کوتاه
استان‌ها
کانون‌ها
پرسش و پاسخ
مقابله با استرس در سالمندان
بازنشسته نمونه
سلامت سالمندی

 
حدیث ماه
 

از نشانه هاى عالم، نقد سخن و اندیشه خود و آگاهى از نظرات مختلف است.

حضرت امام حسین(ع)

بحارالانوار، ج 78، ص 119

 
 
 
 
صحیفه سجادیه
 

دعا در طلب رحمت بر حاملان عرش و تمام فرشتگان مقرب

بر فرشتگانى که از نظر مقام پایین‌تر از حاملان عرشت هستند، از ساکنان آسمان‌هایت و امین بر پیام‌هایت و آن فرشتگانى که از کوشش و کار ملول نمی‌شوند و از هیچ زحمتى وامانده و سست نمی‌گردند و خواسته‌ها، ایشان را از تسبیح تو باز نمی‌دارد و سهو ناشى از غفلت‌ها، آنان را از بزرگداشت تو جدا نمی‌کند، دیدگان به خشوع فرو هشته و اراده نگریستن به انوار جلالت نمی‌نمایند، سرها به زیر افکنده‌اند، آنان که عشق و شوقشان را به آنچه نزد توست پایانى نیست، شیفته یاد نعمت‌های تواند و در برابر بزرگى و جلال کبریائی‌ات متواضعند و بر آن فرشتگان که چون دوزخ را بر گنهکاران خروشان ببینند می‌گویند: اى خداى منزه و پاکیزه، ما تو را چنان که سزاوار توست عبادت نکردیم، پس بر همه آنان درود فرست.

دعاى شماره 3 - ترجمه استاد حسین انصاریان
 
 
 
 
امر به معروف و نهى از منکر
 

باید آمر یا ناهى احتمال تاثیر دهد، پس اگر مطمئن باشد که امر و نهی‌اش مؤثر واقع نمی‌شود، امر و نهى بر وى واجب نیست.

برگرفته از سایت دانشنامه رشد

 
 
 
 
خورشیدسواران
 

مظفر خداوندگار

شاعر و دبیر بازنشسته آموزش و پرورش ارومیه

من و تو طائر این باغ و بریم گذرى هست، از آن می‌گذریم

نه تو پاینده، نه من جاویدان  هر دو در حادثه، ره مى سپریم

لیک در دیده ما نور امید      غنچه اى بسته که ما می‌نگریم

زرد و سرخیم و سیاهیم و سفید هر چه هستیم، یقینا بشریم

تا به خورشیدِ سواران برسیم گم شدیم، بلکه به یاران برسیم
 
 
 
 
رییس جمهور: ادامه طرح تحول نظام سلامت تا رسیدن به نقطه مطلوب
 

رییس جمهورى روز 25 آبان ماه در جریان طرح آغاز ایمن سازى با واکسن پنج‌گانه در انستیتو پاستور گفت: طرح تحول نظام سلامت با وجود بار مالى سنگین براى دولت، مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و تا رسیدن به نقطه ای مطلوب، متوقف نخواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانى، با اشاره به اینکه دولت در اجراى طرح تحول نظام سلامت مصمم است، اظهار داشت: سلامت دغدغه مردم است و شایسته است همگان برای کمک به بیماران و نزدیکان آنان تلاش کنند تا از رنج بیمارى رهایى یابند و با بازیابى سلامت خود عنصرى مفید و فعال براى جامعه باشند.

دکتر روحانى با یادآورى اهمیت بهداشت و ضرورت آموزش همگانى براى پیشگیرى از بیماری، گفت: باید تلاش کنیم مردم کمتر بیمار شوند و این امر با عمومى شدن بهداشت در همه زمینه‌ها و مشارکت مردم محقق می‌شود.

رییس جمهورى افزود: هنگامى که مردم به بیمارستان مراجعه می‌کنند باید به راحتی پذیرش شوند و به آنها رسیدگى شود. هزینه‌های درمانشان قابل قبول باشد و دولت در این زمینه کمک‌های لازم را انجام داده و خواهد داد.

دکتر روحانى در بخش دیگرى از سخنان خود به موضوع پرداخت یارانه‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه اگر بودجه‌ای که براى پرداخت یارانه نقدی در نظر گرفته شده به صورت غیر نقدی و در بخش‌هایی نظیر سلامت، تولید، صنعت و محیط زیست هزینه شود اثربخش‌تر است، اظهار داشت: هدایت بودجه یارانه‌های نقدى به سمت این بخش‌ها باید به مطالبه مردم و افکار عمومی از دولت تبدیل شود.

رییس جمهورى ادامه داد: موضوع سلامت از آن موضوعاتى است که مردم را می‌تواند تشویق کند تا آرام آرام از مسیر یارانه نقدى به سمت پرداخت یارانه‌های غیر نقدى حرکت کنیم که برای آینده و توسعه کشور بهتر است.

دکتر روحانى با قدردانى از زحمات تمام دست‌اندرکاران حوزه سلامت کشور که بار سنگینی بر دوش آنها است، گفت: براى اینکه کشور را بسازیم همه باید به میدان بیایند، زیرا دولت به تنهایى قادر نیست مشکلات را حل کند. دولت و مردم اگر دست به دست هم بدهند قادرند گام‌های بلندى حتى در شرایط تحریم بردارند که بسیار ارزشمند است.

رییس جمهورى تصریح کرد: خواست مردم ما پیشرفت کشور و کمک به یکدیگر است. مردم مسلمان ایران در وجودشان مهربانى، برادری و دلسوزى نسبت به همنوع موج می‌زند و ما امیدواریم با کمک مردم مسیر درست را به سرعت پیش ببریم.
 
 
 
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما: رشد و توسعه کشور با اجراى سیاست‌های رفاهى دولت
 

دکتر على ربیعى افزود: شوراى سالمندى در انسجام سیاست‌های دولت در مباحث رفاهی و از بین بردن نابرابری‌های اجتماعى در بخش درمان، مسکن، تامین اجتماعى، آموزش و بازنشستگی از جایگاه قانونى بسیار خوبی برخوردار و هماهنگى سیاست‌های اجتماعی در چارچوب این شورا است.

وى درباره سیاست‌های رفاهى و بسته امنیت غذایی گفت: باید وضع جامعه و کیفیت زندگی مردم را بهتر کنیم و سیاست‌های رفاهى می‌تواند به رشد و توسعه کشور کمک کند.

دکتر ربیعى با بیان اینکه در کنار رشد و توسعه کشور، سیاست رفاهى یک حق براى مردم است، افزود: دولت دکتر روحانى سیاست رفاهی منسجم و مشخصى دارد و در طرح سلامت و دیگر طرح‌ها همین هدف دنبال می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى گفت: حدود 35 هزار میلیارد تومان در حوزه سر فصل‌های رفاه در بودجه سال 1393 براى یک سال پیش‌بینی شده است و اگر هدفمندى را به آن اضافه کنیم رقم بسیار بیشترى می‌شود.

ربیعى با تاکید بر اینکه باید سیاست رفاهی منسجم داشته باشیم، افزود: امسال 66 درصد در حوزه بیمه‌ها رشد داشتیم.

وى گفت: جامعه ایران به سمت سالمندی پیش می‌رود و به همین علت شوراى سالمندی فعال شده است.

ربیعى افزود: سیاست خارجى فعال، خروج از رکود و سیاست رفاهى منسجم از جمله ویژگی‌های دولت دکتر روحانى است.

وى با اشاره به اینکه تیم قوى تشکیل شده تا نیازهاى رفاهى نیازمندان را شناسایى کند، گفت: بر اساس پایه‌های اطلاعاتى و آمار سازمان هدفمندى و مراکز آمار، افراد نیازمند را شناسایى و دهک‌های مختلف را لایه بندى می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى افزود: منابع دولت محدود است و در مرحله اول تلاش می‌کنیم نیازهاى غذایى نیازمندان را تامین کنیم و سوء تغذیه‌ها را از میان برداریم.

دکتر ربیعى گفت: برنامه تجمیع منابع بیمه‌ای را در دستور کار داریم و باید اقدامات ساختاری اجرای آن آماده شود.

وى درباره بانک توسعه تعاون گفت: منابع این بانک، محدود است و امسال رقم قابل توجهی برای افزایش منابع در نظر گرفته شده است.

دکتر ربیعى تصریح کرد: گزارش صندوق‌های بازنشستگى و وضعیت این صندوق‌ها را به مجلس ارائه کرده و باید بالاترین هدف خود را بر روى رشد اقتصادى کشور بگذاریم.

وى در بخش دیگرى از سخنان خود با بیان اینکه بخش تعاون یکى از دغدغه‌های جدی است، گفت: سند توسعه بخش تعاون تهیه و تدوین شده است. یکى از علل رشد نکردن بخش تعاون این است که ذهنیت مناسبی نسبت به این بخش ایجاد نشده است. بنابراین برای توسعه این بخش باید این نوع ذهنیت‌ها تغییر کند.

وى افزود: تعاونی‌های مسکن مهر را استان به استان بررسى کردیم و برنامه جدى براى توسعه بخش تعاون داریم.
 
 
 
 
طى احکامى از سوى مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشورى صورت گرفت: انتصاب مدیران کل امور اداری و فنى صندوق بازنشستگى کشورى و رییس این صندوق در استان قزوین
 

به گزارش اداره کل روابط عمومى و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس احکام صادره از سوی دکتر محمود اسلامیان مدیرعامل این صندوق، محمدرضا افشار به سمت مدیر کل امور ادارى، اکبر شیرمحمدی به سمت مدیرکل امور فنى و نادر قائدی به سمت رییس صندوق بازنشستگی کشوری استان قزوین منصوب شدند.

شایان ذکر است افشار پیش از این در سمت مدیر کل روابط عمومى و امور بین‌الملل و معاون ادارى و مالى، شیرمحمدى معاون اداره کل امور فنی و قائدى مدیریت نمایندگی‌های استانی بیشمارى را در کارنامه خود دارد. استان‌هایی که در سال‌های قبل مدیریت ایشان را تجربه کرده‌اند:خوزستان، مرکزى، ایلام، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، قم، قزوین و خراسان جنوبی است.
 
 
 
 
رشد 4 برابری جمعیت سالمند کشور در 4 دهه
 

مجید کوششى در سلسله نشست‌های رفاه اجتماعى در برنامه ششم توسعه که توسط معاونت رفاه اجتماعى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى 25 آبان ماه با محوریت موضوع سالمندى برگزار شد، افزود: سیاست‌های جمعیتى در ایران باید با برنامه ریزى براى سالمندان متفاوت باشد.

وى گفت: هم اکنون با رشد بالاى جمعیت سالمند مواجه هستیم، جمعیت سالمند در گذشته به دلیل بیماری‌های عفونى و مسری فوت می‌کرد، اما در حال حاضر بیشتر سالمندان در معرض بیماری‌های مزمن براى فوت قرار دارند.

عضو هیئت علمى دانشگاه تهران گفت: طی 40 سال گذشته تعداد سالمندان در ایران از 1,6 به 6,2 میلیون نفر رسیده به طوری که این میزان حدود چهار برابر شده و این در حالى است که جمعیت کشور این اندازه رشد نداشت.

وى توضیح داد: در صورتى که رشد جمعیت اوائل دهه 60 در کشور ادامه می‌یافت (به ازای هر زن 6 فرزند به دنیا می‌آمد) در سال 1440 جمعیت ایران به 1,6 میلیارد نفر می‌رسید که سه درصد آن را جمعیت سالمند (60 میلیون نفر) به خود تخصیص می‌داد.

کوششى اظهار داشت: زیست‌شناسان جمعیتى بر این باورند که فرد تا 30 سالگى در حال ساخت بافت استخوان است و از

30 سال به بالا به تدریج این روند متوقف می‌شود و از 60 سالگى به بالا در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

به گفته این استاد دانشگاه، گذار جمعیتی ما را مجبور کرده که با رشد جمعیت سالمند مواجه شویم و سالخوردگى جمعیت

در درازمدت رخ می‌دهد که پیامدهاى آن نیز در همین مدت بروز خواهد کرد.

وى در خصوص بیماری‌های دوران سالمندی گفت: در حالى که مردان بیشتر در معرض بیماری‌های مربوط به بینایى، آرتروز و قلبى قرار دارند، سلامت زنان سالخورده را بیشتر بیماری‌های آرتروز، فشار خون، مشکلات بینایى و پوکی استخوان تهدید می‌کند.

مجید کوششى گفت: در سال 1355، 8 درصد، در سال 1375 معادل 9 درصد، در سال 1381 معادل 9,1 درصد و در سال 1388 برابر با 13 درصد از سالمندان جامعه تنها زندگى می‌کردند. هم اکنون 21 درصد زنان و 5,8 درصد مردان سالمند تنها زندگی می‌کنند.

وى در خصوص حمایت فرزندانى که امکان مراقبت از والدین سالخورده را دارند، گفت:به ازاى هر سالمند یک فرزند پسر و 1,3 فرزند دختر از آنها مراقبت می‌کنند. این در حالى است که همواره نسبت جنسى در بدو تولید به نفع پسران است. هم اکنون والدین از حمایت 2,7 فرزند در مواقع نیاز برخوردار هستند.

ایشان ادامه داد: همچنین 27,6 درصد از مردان و 14 درصد از زنان سالمند دارای ملکیت مسکن هستند. در آینده که زنان عمر طولانی‌تری می‌کنند، به دلیل آنکه کمتر داراى مسکن ملکى هستند، در زندگی با مشکلات بیشترى مواجه خواهند شد. در ایران به سوى پدیده زنانه شدن سالمندی حرکت می‌کنیم.

وى توضیح داد: هم اکنون اندازه و ترکیب جنسی خانواده در حال تغییر است. وقتی که دولت مسئولیت حمایت اجتماعى از سالمندان را بر عهده نداشته باشد، این مهم بر عهده فرزندان خانوارها قرار دارد و با توجه به آنکه تغییر در اندازه خانواده ایجاد می‌شود، این مهم را با دشوارى مواجه خواهد کرد.

کوششى با اشاره به وضعیت فعلى خانوار در نگهداری از سالمندان، گفت: هم اکنون 57 درصد از مردان سالخورده در کنار فرزندان خود زندگى می‌کنند. خانوارهایى که زن و شوهر سالخورده با یکدیگر زندگى می‌کنند به لحاظ توانایى اقتصادى از موقعیت بهتری برخوردار می‌باشند.

وى با اشاره به ظرفیت بخش خصوصى در حمایت از سالمندان، گفت: متاسفانه بخش خصوصی براى موضوع حمایت از سالمندی در ایران بسیار ضعیف است و در هیچ بخش توسعه بخش خصوصى دیده نشده است. خیریه‌ها باید در جامعه توسعه یابد، دولت باید حمایت کند، اما نمی‌توان به دولت وابسته شد. زیرا دولت همواره در معرض فراز و فرودهایى قرار می‌گیرد که نمی‌توان به طور کامل به آن وابسته شد.

کوششى گفت: سالمندان در آینده به دلیل باروری پایین کنونى با خانوارهایى مواجه هستند که یک فرزند دختر یا پسر دارند که این خود مشکلات خاصى را براى آنها ایجاد می‌کند.

به گفته این استاد دانشگاه، سالمندان در آینده از سواد بیشترى برخوردار هستند، اما تنهاتر از سالمندان کنونى هستند، بنابراین برنامه هاى آینده براى سالمندان را باید متفاوت از امروز دید.
 
 
 
 
واحد نمونه
 

انتخاب شرکت سیمان یاسوج به عنوان واحد تولیدى نمونه

شرکت سرمایه گذاري آتیه صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوري در تاریخ 24 خرداد 1385 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و طی شماره 272718 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

شرکت سیمان یاسوج (سهامی خاص) در تاریخ 17 بهمن سال 1371 تحت نام شرکت سیمان کهگیلویه تاسیس و به شماره 95197 مورخ 7/11/1371 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. در سال 1375 سازمان صنایع ملی ایران به جمع سهامداران پیوست که در سال 1380 با توجه به انحلال سازمان مذکور سهام آن به سه ارگان: سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشورى و آستان قدس رضوی واگذار گردید. طی صورت جلسه مجمع عمومی مورخ 28/9/1384 نام شرکت از سیمان کهگیلویه به سیمان یاسوج تغییر یافت.

شرکت سیمان یاسوج در بین بیش از 50 واحد تولیدى در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد از سوى اداره کل استاندارد این استان، به عنوان واحد نمونه تولیدى در سال 1392 انتخاب و معرفى شد.

گفتنى است شرکت سیمان یاسوج با ظرفیت اسمى تولید سالانه 218400 تن انواع سیمان خاکسترى در سال 1383.

به بهره بردارى رسیده است. این شرکت در حال حاضر به عنوان بزرگترین واحد تولیدی- صنعتى استان، با تحویل روزانه

700 تا 750 تن سیمان، ضمن برطرف نمودن نیاز منطقه، اقدام به عرضه و صادرات سیمان به کشورهاى همسایه نموده است.
 
 
 
 
تسلیت
 

«نرگس بدرقه» یکى از همکاران صندوق بازنشستگى کشوری به دیار باقى شتافت

«نرگس بدرقه» پس از تحمل رنج طولانی بیماری در اوایل آذرماه جان به جان آفرین تسلیم کرد. وى که متولد سال 1343 تهران بود، در سال 1372 به استخدام صندوق بازنشستگى کشورى درآمد. برای تحصیلات تکمیلى خود اقدام کرده و فوق لیسانس عرفان را از دانشگاه آزاد گرفت.

پست سازمانى مرحومه نرگس بدرقه «کارشناس امور بازنشستگى و در سال‌های اخیر کارشناس احراز هویت بازنشستگان خارج از کشور اداره کل درآمد و هزینه» بود. در پایگاه بسیج شهید سلیمانى این صندوق مسئولیت برنامه ریزى و مالى را نیز بر عهده داشت.

به گفته دوستان و همکاران نزدیک وی ایشان پیرو ولایت فقیه بوده و همیشه در صحنه حضور داشتند. مرحومه بدرقه در گفتن ذکر و خواندن نماز شب الگوی دوستان بودند.

تسلیت واژه کوچکى است در برابر غم بزرگ خانواده محترم ایشان، امیدواریم که همه پرسنل صندوق را همچون فرزند خویش بدانند. اندوه مدیریت و کارکنان صندوق بازنشستگى کشورى در غم از دست دادن آن بزرگوار در واژه‌ها نمی‌گنجد، تنها می‌توانیم از خداوند برای آن مرحومه آرزوى مغفرت، آمرزش، روحی شاد و آرام و براى خانواده داغدار صبری عظیم طلب کنیم.

 
 
 
 
اخبار کوتاه
 

بازدید و معارفه

-  بازدید از شرکت‌های تابع گروه فولاد ارومیه، با حضور تعدادى از مدیران و معاونان شرکت خدمات پشتیبان صندوق بازنشستگى کشورى و شرکت سرمایه گذارى آتیه صبا اوایل آبان ماه سال جارى صورت گرفت.

-  مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت آپادانا سرام با حضور قائم مقام و تعدادى از مدیران شرکت سرمایه گذارى آتیه صبا روز شنبه 10 آبان ماه در محل آن شرکت برگزار شد.

 
 
 
 
استان‌ها - خراسان جنوبى فرش و زعفران
 

حسن حاجى آبادى

مدیر صندوق بازنشستگى کشورى استان خراسان جنوبى

مدرك: لیسانس آموزش ابتدایى

سابقه کار 29 سال و 3 ماه؛ رئیس اداره امور اداری و تشکیلات سازمان آموزش و پرورش، مدیر امور ادارى مراکز تربیت معلم استان

بازنشستگان با توجه به ارزش‌های والایشان؛ همواره نگاه برنامه‌ریزان را به خود معطوف کرده و بر این اساس دستگاه‌های مختلف که تولیت ارزش‌ها اعم از اقتصادى، اجتماعی و علمى را به عهده دارند، نسبت به موارد مطرح شده عنایت ویژه داشته و در قالب طرح برنامه‌های ادارى و رفاهى راهکارهاى مفیدى ارائه می‌دهند تا پیشکسوتانی که عمر گرانبهاى خویش را در راه اعتلاى نسل‌های آینده صرف نموده‌اند، در زمان بازنشستگی دور از مشکلات لاینحل، خاطرى آسوده داشته و از هر حیث مورد احترام و تکریم واقع شوند، کما اینکه در دین مبین اسلام احترام به بزرگان و پیران، احترام به خدا ذکر شده است. همچنین بیانات گوهر بار مقام معظم رهبرى مبنى بر اینکه بازنشسته آیینه شاغل است را می‌توان بهترین الگو و سرمشق تأکیدى بر تکریم بازنشستگان دانست. صندوق بازنشستگى کشورى نیز با راه‌اندازی مراکز استانى قدمی کوچک در جهت تکریم بازنشستگان فرهیخته برداشته است. نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت یکى از مدیران استانى می‌نشیند.

پشتیبانى و تقویت مدیریت‌های استانى صندوق بازنشستگى کشورى

وضعیت بازنشستگان در کشور را در همه زمینه‌ها چطور ارزیابى می‌کنید؟

بازنشستگان بعد از بازنشستگی با مشکلات خاصى روبرو می‌شوند از جمله مشکلات درمانی که هزینه هاى زیادی بر افراد تحمیل می‌کند، به ویژه هزینه هاى پاراکلینیکى که در بیمه تکمیلى درمان پیش بینی نشده است، تحصیل فرزندان به خصوص در دانشگاه هاى آزاد و پیام نور که مبلغ شهریه بسیار بالا است و ازدواج فرزندان که هزینه هاى گزافى بر بازنشستگان تحمیل می‌نماید. با توجه به اینکه بعد از بازنشستگى حقوق بازنشستگان کاهش یافته و اکثراً درآمد دیگرى ندارند، لذا عده زیادى مجبور می‌شوند به مشاغلی روى آورند که مطابقشان و منزلت آنان نیست.

براى رویارویى با مشکلات بازنشستگان در مدیریت خود، چه راهکارى را در پیش ‌گرفته‌اید؟

مشکلاتى که بازنشستگان با آن مواجه هستند از طریق مدیریت‌های استانى قابل حل نیست. اما این مدیریت برای رفع مشکلات بازنشستگان اقدام به ثبت موسسه اى تحت عنوان بنیاد فرزانگان، پیشکسوتان و صاحبدلان با همکارى سازمان بهزیستی کشور نموده که دبیرخانه آن در محل خانه امید بازنشستگان مستقر است که در آن خدمات قابل توجهی به بازنشستگان ارائه شده و چنانچه دستگاه هاى اجرایى از آن حمایت نمایند و خدمات آن گسترش یابد، مامن بسیار خوبی برای بازنشستگان به خصوص بازنشستگان بدون سرپرست خواهد بود.

نکته اى که در بازنشستگی پر رنگ است، قطع وابستگی فرد به محیط کار و موقعیت اجتماعی‌اش است، به نظر شما چطور می‌توانیم عوارض ناشی از قطع وابستگى را کاهش دهیم؟

بى توجهى مدیران دستگاه‌ها و برخورد نامناسب برخى کارکنان نسبت به بازنشستگان باعث شده که اکثر بازنشستگان تمایل به حضور در محل خدمت نداشته باشند، لذا آنها مدیریت‌های صندوق بازنشستگى کشورى را بهترین محل براى رسیدگى به

مشکلات خود می‌دانند، مشروط به اینکه مدیریت‌های استانی از جهات مختلف پشتیبانى و تقویت شوند و براى جلوگیری از کاهش وابستگى افراد به محیط کار می‌بایست دولت، مدیران دستگاه‌ها را ملزم کرده تا در تصمیم گیری‌های اداری از تجارب ارزشمند این عزیزان بهره بردارى کرده و در کلیه جلسات و مراسمى که به مناسبت‌های مختلف در دستگاه برگزار می‌گردد، عده اى از بازنشستگان را دعوت تا احساس قطع وابستگى نکنند.

بُعد دیگر بازنشستگی بحث رفاه اجتماعى است، در بُعد رفاه اجتماعى چه سازوکارهایی باید بیندیشیم که به موضوع بازنشستگى کمک کند؟

به منظور حل مشکلات درمانی بازنشستگان و توسعه بخش رفاهی، پیشنهاد می‌گردد در زمان اشتغال مثل کسور بازنشستگی مبلغى تحت عنوان بیمه آتى از بازنشستگان کسر و به صندوق بازنشستگی کشوری واریز شود تا درزمان بازنشستگى بابت کلیه هزینه هاى درمانى دارو، ویزیت و... هیچگونه مبلغى دریافت نگردد و در کنار آن خدمات رفاهی جانبى دیگرى نیز به بازنشستگان ارائه گردد.

با توجه به ارتباطى که با بازنشستگان دارید، مهمترین نیاز این گروه را در چه می‌دانید؟

پوشش بیمه طلایى با پرداخت کلیه هزینه هاى درمانى، حفظ کرامت بازنشستگان و مشکلات مالی آنان از مهمترین نیازهای این قشر است.

در حال حاضر ما کانون‌های بازنشستگی دستگاه های دولتی را داریم، آیا توانسته‌اند مطابق با شرح وظایف تعیین شده حرکت کنند؟

پیشنهاد می‌گردد در آئین نامه مربوط به کانون‌های بازنشستگی تجدید نظر شده و زمینه های فعالیت براى آنها مشخص و ابلاغ شود.

در پایان چه پیامى برای بازنشستگان دارید؟

براى دوران بازنشستگى خود برنامه داشته باشند. در برنامه روزانه ورزش، ارتباط با دیگران و تغذیه مناسب فراموش نشود. ضمن برنامه ریزى برای خودشان، زمانى را براى کمک به دیگران و همنوعان خود اختصاص دهند.

 

 
 
 
 
کانون‌ها- بازنشستگى نقطه عطف بازنشستگان
 

غلامعلى شیروانى

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان خراسان جنوبى

بازنشسته آموزش و پرورش

کانون‌های بازنشستگى به عنوان تشکل‌های غیر دولتى و بانوان توانمند و متفکر دستگاه‌های اجرایى می‌توانند صندوق بازنشستگى کشورى را در ارائه خدمات به بازنشستگان یارى نمایند. از آنجایى که گردانندگان کانون‌ها از جامعه بازنشستگان دارای تجربه مفید و تخصص می‌باشند، می‌توانند در عین حال که محلى براى ارائه تجربیات شغلى هستند، در حد مقدورات به همنوعان خود خدمت رسانى کنند. استفاده از نقطه نظرات سازنده کانون‌های بازنشستگى، رشد و بالندگى دستگاه‌های اجرایى و صندوق بازنشستگى کشورى را به ارمغان می‌آورد. به همین منظور نشریه «ثمر» در هر شماره پاى صحبت رییس یکى از این کانون‌ها می‌نشیند.

چه تعریفى از بازنشستگی دارید؟

بازنشستگى، براى بازنشسته نقطه عطف است. بازنشستگان می‌توانند در این نقطه عطف براى خودشان تعیین مسیر کنند، اگر احساس کنند که دیگر جایگاهى نداشته و کارایى آنها تمام شده و باید در گوشه‌ای بنشینند، سریعا دچار فرسودگى جسم و روان شده و اگر پویایى خودشان را حفظ نمایند و براى خود قبل از رسیدن به سن بازنشستگى در جهت کسب مهارت‌های جدید بکوشند این اتفاق نخواهد افتاد.

با توجه به اینکه بیکار بودن و فعال نبودن باعث تحلیل رفتن جسم می‌شود، به نظر شما چه راهکارى می‌توان در پیش گرفت؟

لازم است صندوق بازنشستگی کشوری طرح‌هایی را براى ایجاد مهارت براى بازنشستگان آماده کرده و این دوره‌ها را قبل از بازنشستگی (توسط مراکز فنى و حرفه ای و ...)ایجاد کرده و بازنشسته در چند سال آخر بر اساس علاقه خود در این طرح‌ها شرکت و براى این آموزش‌ها، مزایایى در حقوق بازنشستگى در نظر گرفته شود تا انگیز هاى برای شرکت حداکثر متقاضیان ایجاد نماید. بدینوسیله هم از تجربیات بازنشسته استفاده شده و هم دچار سرخوردگی و افسردگى نخواهد شد.

با توجه به اینکه زمان استخدام و پایان کار رسمى در کشور معین و محدود است، آیا با افزایش سن بازنشستگی موافق هستید؟

با افزایش سن بازنشستگى موافق نیستم، ولى با طرحى که بتواند برای بازنشسته شرایطى را فراهم کند که جامعه و کشور از وى و تجربیاتش استفاده کنند را ضرورى می‌دانم.

اگر به 30 سال قبل برگردید، آیا باز هم کار دولتى را انتخاب می‌کنید؟

بله، چون هدفم در زندگى در حال حاضر همچنان تغییر نکرده است، صداقت و دلسوزى در کار برایم مهم بوده و خدمت معنوى به جامعه و نه درآمد اقتصادى را هدف خود می‌دانم.

از کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی برایمان بگویید؟

کانون به عنوان یک مرکز تجمیع بازنشستگان و یک مرکز صنفى غیر اداری خوب است، ولى به دلیل عدم بضاعت مالى و حمایت کافى سیستم اجرایى و دولتى و اینکه نمی‌تواند برنامه‌های خاصى جهت پر کردن اوقات فراغت بازنشسته ایجاد کنند خیلی مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

یکى از نگرانی‌های جامعه بازنشستگان به حداقل رسیدن مسائل اقتصادى است، در این راستا کانون تحت مدیریت شما چه اقداماتى را انجام داده است؟

پیگیری‌هایی انجام شده تا همکاران بتوانند از بعضى امکانات و از درصد تخفیف در هزینه های پرداختی برخوردار شوند.

در رابطه با اجراى طرح سفرهاى زیارتى و سیاحتی بازنشستگان (خاتم) که توسط این صندوق انجام می‌شود، چه نظری دارید؟

در سال‌های قبل کار مثبت و خوبى بود، ولى در حال حاضر که متمرکز شده آن نشاط و پویایى را هم از بازنشسته و هم از کانون گرفته و بهتر است به نمایندگان استانى واگذار شود.

احداث و راه اندازى خانه‌های امید ویژه بازنشستگان کشورى در استان‌ها، چه کمکى به غنى سازى اوقات فراغت بازنشستگان نموده است؟

خانه‌های امید فکر و اندیشه بسیار خوبی است، ولى باید در مکان‌هایی تاسیس گردد که بازنشسته به راحتى بتواند به آنجا مراجعه کند. بهترین مکان در حاشیه پارک‌ها است، آن هم پارک‌هایی که بازنشسته بتواند بدون نیاز به دیگران به آنجا مراجعه نماید.

پرداخت وام ضرورى به بازنشستگان از طریق ثبت‌نام و قرعه کشى اینترنتى، آیا روش قابل قبولى است؟

پرداخت وام خوب است، ولى بهتر آن است که بر اساس معیارهایى در نظر گرفته شده انجام شود، نه بر اساس قرعه کشى. لازم است اولویت بندى و امتیازبندى و ... بیشتر بر پایه مشکلات متقاضیان در نظر گرفته شود.

به نظر شما براى تکریم و حفظ شان و مقام بازنشستگان چه کارى از دست جامعه و دولت بر می‌آید؟

رعایت حرمت، ادب و برخورد مناسب در مراجعات به ادارات و اماکن عمومى و ایجاد شرایط ویژه اى براى توجه به جایگاه بازنشسته مثلا استفاده کارت منزلت در اتوبوس، موزه‌ها و دیگر مراکز که افراد عادى جامعه، هزینه پرداخت می‌کنند.

 
 
 
 
پرسش و پاسخ
 

تهیه کننده: دفتر حقوقى

طرح دعوى متعددى که توسط بازنشستگان در دیوان عدالت ادارى طرح می‌گردد، بیشتر ناشى از اختلاف برداشت از قوانین و مقررات و همچنین عدم آگاهی بازنشستگان نسبت به حقوق خود است، امید می‌رود با انتشار این مجموعه پرسش و پاسخ‌ها که با همکاری دفتر مدیریت حقوقى «امین پورذاکر» در حوزه قوانین و مقررات تهیه شده بتوانیم تا حدودی بازنشستگان را نسبت به حقوق خود آگاه کرده تا از مراجعه به دستگاه قضایى و اتلاف وقت و هزینه پرهیز کنند.

آیا سابقه خدمت در کارگاه و صنوف به عنوان سابقه خدمت غیر دولتى کارکنان دولت مورد احتساب قرار می‌گیرد؟

با توجه به قانون نحوه تاثیر سوابق خدمت غیردولتی و احتساب حقوق بازنشستگى و وظیفه و مستمرى کارکنان دولت مصوب

19/2/1372 صرفا مدت اشتغال در شرکت‌ها و موسسات غیر دولتى ثبت شده به عنوان سابقه خدمت غیر دولتى کارکنان در هنگام بازنشستگی قابل احتساب است و مدت اشتغال در کارگاه و صنوفى که به عنوان موسسه حقوقى رسما ثبت نشده است، مجوزى ندارد.

آیا کسور سابقه خدمت افرادى که به استناد بند 10 ماده 20 قانون بازسازی نیروی انسانى توسط خانواده آنها دریافت نشده است، قابل انتقال به سایر صندوق‌ها است یا خیر؟

با توجه به راى وحدت رویه هیئت عمومی دیوان عدالت ادارى به دادنامه شماره 4 تاریخ 27/1/1373 قابل انتقال است.

آیا برقرارى حقوق وظیفه جهت وراث مستخدمینی که در اجراى ماده 11 قانون رسیدگی به تخلفات ادارى مصوب 7/9/1372 از مقررى ماهانه استفاده می‌کرده‌اند، توسط صندوق بازنشستگى کشورى مجاز است یا خیر؟

مقررى این افراد حسب تشخیص هیئت‌های تجدید نظر رسیدگى به تخلفات ادارى از محل اعتبار وزارتخانه یا موسسه دولتى مربوط قابل پرداخت بوده و در صورت فوت مقرری بگیر نیز استمرار پرداخت آن حسب ماده 43 آیین‌نامه اجرایى قانون مزبور مصوب 2/8/1373 هیئت‌وزیران منوط به تقاضاى وراث و تایید هیئت تجدید نظر رسیدگى کننده است که در صورت تایید هم کماکان از محل اعتبار دستگاه اجرایی پرداخت می‌شود.

نحوه تاثیر امتیاز اشتغال به خدمات اداری در مناطق جنگ زده چگونه است؟

مطابق قسمت دوم بند 2 ماده 68 قانون به ازاء هر سال خدمت ادارى در مناطق مذکور 125 امتیاز تعلق خواهد گرفت به طورى که بابت یکسال با در نظر گرفتن ضریب 500 درزمان اجراى قانون مبلغ 62 هزار و 500 ریال به مجموع حقوق موضوع ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشورى افزوده می‌شود.

درصدهاى مشاغل مدیریتى در مقطع تطبیق با ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشوری چگونه محاسبه می‌شود؟

درصدهاى مزبور براى هر یک از افراد که در طول دوران خدمت حداقل 2 سال دارای مشاغل مدیریتى باشند به نسبتى که در این مدت ( 2 سال) مشاغل مدیریتى داشته‌اند به طور جداگانه و بر اساس امتیاز گروه شغلى شان محاسبه خواهد شد. بدیهى است کسانى که کمتر از 2 سال تصدى مشاغل مورد اشاره را به عهده داشته‌اند از امتیاز مورد نظر بهره‌مند نخواهند شد.

از مشترکین صندوق بازنشستگى کشوری که در سال 1391 از دستگاه محل خدمت خود بازخرید شده، آیا می‌تواند در اشتراک صندوق بازنشستگى کشورى باقى بماند؟

بلى به موجب ماده 30 قانون پنجساله پنجم توسعه، کارکنان مشمول صندوق‌های بازنشستگى می‌توانند در صورت انتقال به سایر دستگاه‌ها یا بازخریدى، اخراج، استعفا و استفاده از مرخصى بدون حقوق بدون محدودیت زمانی کماکان مشمول صندوق بازنشستگى خود باشند. در این صورت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما به استثنا افراد منتقل شده به عهده بیمه شده است. افراد واجد شرایط جهت اطلاع از جزئیات خویش فرمایى و عقد قرارداد می‌تواند به مدیریت‌های استانى این صندوق مراجعه نمایند.

شماره دفتر کل چیست و چگونه اختصاص می‌یابد؟

شماره دفتر کل، شماره اى است که در هنگام بازنشستگی از سوى صندوق بازنشستگی کشوری به شخص بازنشسته یا از کارافتاده اختصاص می‌یابد و در تمامى احکام صادره از طرف این صندوق با عنوان شماره دفتر کل درج گردیده است.

شماره دفتر کل فقط مربوط به مشترکین صندوق بازنشستگى کشورى بوده و خدمات قابل ارائه در سایت بر مبناى شماره دفتر کل ارائه می‌شود.

نحوه دریافت هزینه بیمه تکمیلى مثل عصا و عینک از طریق صندوق بازنشستگی کشوری چگونه است؟

تکمیل فرم عصا و عینک و سمعک در پایگاه اطلاع رسانى صندوق بازنشستگى کشورى به نشانی www.cspf.ir و تحویل فرم چاپ شده به انضمام حسب مورد: فاکتور معتبر، نسخه پزشک متخصص و فرم ادیومترى و شنوایى سنجی برای سمعک از طریق پست یا ارایه مستقیم آن به مدیریت‌های استانى صندوق، پس از بررسی هزینه آن تا سقف مقرر به حساب حقوق بازنشستگی آنها واریز می‌شود.

 
 
 
 
مقاله- مقابله با استرس در سالمندان
 

دلایل بسیارى براى ایجاد استرس در سالمندان وجود دارد از جمله می‌توان به از دست دادن شریک زندگى، نگرانی‌های مالى، مشکلات سلامتى و عدم استقلال اشاره کرد. اثرات مخربى که استرس براى اکثر افراد سالمند به همراه دارد هم از لحاظ جسمى و هم از لحاظ روانى است.

علایم استرس

علایم شایع استرس در سالمندان شامل:گرفتگى و درد مزمن عضلانى، سردرد، درد قفسه سینه، تپش قلب، مشکلات خواب، افزایش و یا کاهش وزن و ناراحتی‌های معده است.

خلق‌وخوی یک سالمند تحت استرس، ممکن است دمدمى مزاج شود و به بدخُلقى بیانجامد که اطرافیان به علت مشکلاتی که فرد سالمند براى آنها پیش می‌آورد، او را مورد سرزنش قرار دهند. در برخی از افراد مسن، استرس به مشکلات پیچیده ترى از جمله افسردگى و یا به انزوا و ترك کامل فعالیت‌های روزمره بیانجامد.

کمک به سالمندان براى کنار آمدن با استرس

استرس مشکلى است که باید با حوصله با آن برخورد شود. یک فرد مسن که از استرس رنج می‌برد، ممکن است نیاز به حمایت و پشتیبانى دوستان و اقوام خود داشته باشد. از آنجایى که براى سالمندان صحبت از عاملى که منجر به استرس آنها می‌شود ممکن است سخت باشد، باز کردن بحث و گفتگو یک تکنیک مناسب برای تشخیص و دستیابى به یک راه حل مناسب براى مشکل سالمند است.

سالمندان باید تشویق شوند تا جایی که ممکن است مراقب سلامت جسمی و روانى خود باشند، از جمله از طریق یک برنامه غذایى متعادل، شرکت در یک برنامه ورزشى ملایم و درگیر شدن منظم در فعالیت‌هایی که از آن لذت می‌برند. سالمندان باید تشویق شوند تا با افراد و سالمندان دیگر روابط اجتماعى ایجاد و آن را حفظ کنند، زیرا تعامل اجتماعی تغییر قابل توجهى در زندگى آنان ایجاد می‌کند.

توجه به این مسئله مهم است که آیا باید فرد سالمند در خانه سالمندان و یا در خانه خودش مستقر باشند. موضوع دیگر مسئله خواب در افراد سالمند است، بسیارى از افراد سالمند نمی‌توانند از خواب کافى برخوردار باشند.

4 تکنیک برتر براى تمدد اعصاب سالمندان

تکنیک‌های تمدد اعصاب می‌تواند درکاهش سطح استرس به سالمندان کمک کند که عبارتند از:

ریلکس کردن عضلات

در این روش سالمندان تشویق می‌شوند تا بر روى سفت و سپس شل کردن ماهیچه‌ها در گروه هاى عضلانى اصلی خود از جمله شانه‌ها، بازوها، انگشتان دست و پاها تمرکز کنند.

تصویر سازى

در این تکنیک از شرکت کنندگان خواسته می‌شود تا تصور کنند در حال انجام فعالیت مورد علاقه خود در مکانى زیبا هستند مانند استراحت در ساحل شنى، ایستادن بالاى یک قله و یا شنا کردن در دریاچه.

ورزش ملایم

ورزش‌های ملایم همانند یوگا، پیلاتیز (ورزش شکم و باسن) و تاى چى که در میان افراد مسن محبوب هستند به آنها اجازه می‌دهد در حالى که بر تکنیک‌های تنفسی تمرکز می‌کنند، اندام‌ها و عضلات خود را به آرامى با تمرینات کششی تقویت کنند.

گوش دادن به موسیقى ملایم و آرام

گوش دادن به موسیقى آرامش بخشمى تواند به کاهش ترس و اضطراب در سالمندان کمک کند.

عوامل مختلفى منجر به ایجاد استرس در سالمندان می‌شود که بسیارى از آنها با عواملى که منجر به ایجاد استرس در افراد جوان می‌شود متفاوت هستند. با این وجود این بدان معنا نیست که استرس در افراد مسن بى اهمیت هستند. استرس به همان راحتى که در جوانان قابل درمان است در افراد مسن نیز قابل حل است.

کلید مبارزه با استرس تشخیص زودهنگام و درمان درست آن است.

 
 
 
 
 
بازنشسته نمونه
 

باید خودم را سر زنده نگه دارم تا شاهد شکوفایى کشور باشم

دکتر پرویز جبه دار مارالانى

چهره ماندگار مهندسى برق

مولف کتاب‌های:

·        روش‌های کامپیوترى طرح و تحلیل مدار

·        سیستم‌های کنترل نوین

توجه به زندگى و جایگاه اجتماعى بازنشستگان، ارتقاى منزلت این قشر با اهمیت و تامین معیشت آنها، همواره از دغدغه‌های اصلى و مهم مدیریت کلان کشور و مدیران صندوق بازنشستگى کشورى به حساب می‌آید. به همین منظور نشریه ثمر در نظر دارد در هر شماره، پاى سخن یکى از بازنشستگان فرهیخته که خدمات ارزنده اى را به جامعه ارائه داده‌اند؛ بنشیند. در این شماره با بازنشسته نمونه کشورى و فعال دوران بازنشستگى، گفتگویى انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

در یک خانواده متوسط در تبریز در سال 1320 به دنیا آمدم. 2 برادر و 1 خواهر دارم. پدرم دندانساز تجربى بود، وضع مالى متوسطى داشتیم. در مدرسه بدر تبریز مشغول تحصیل شده و در ریاضیات سرآمد بودم. اولین جایزه‌ام را در کلاس دوم ابتدایى گرفتم. توسط بازرس آموزش و پرورش تشویق شدم و این علاقمندى سبب شد به تدریس هم علاقمند شوم به طورى که همان زمان بین بچه های مدرسه تدریس خصوصى می‌کردم. دوران دبیرستان را در دبیرستان خصوصى با ماهى 40 ریال شهریه گذراندم. دبیر ریاضی برجسته اى به نام حریرچى علاقمندی‌ام را که دید با تشویق بیشتر و کمک به من باعث پیشرفت چشمگیر من در ریاضیات شد. کلاس 9 در المپیاد ریاضى اول شدم. دبیر ریاضی‌ام از من پرسید چه رشته اى را انتخاب کردى؟ گفتم تصمیم گرفتم دندانپزشک شوم. خودشان پرونده مرا گرفته به دبیرستان تربیت برده و من را در رشته ریاضى ثبت‌نام کردند. کلاس 11 نفر اول المپیاد شدم. در سال 1337 در اردوى رامسر نیز شرکت کرده و نفر اول ریاضى کشور شدم. دیپلم ریاضی خود را در تبریز گرفته و در کنکور دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشسراى عالى در رشته ریاضی شرکت و در هر دو مورد نفر اول شدم.

از رییس دانشکده فنى سوال کردم کدام بهتر است؟ گفت معلمى براى تو بهتر است. تحصیلات کارشناسى خود را در سال 1342 با کسب رتبه اول در رشته الکترومکانیک در دانشکده فنى به پایان رساندم. سال 1342 استخدام شدم.

همان سال دولت ژاپن بورسیه 5 ساله در اختیار دانشکده گذاشت. باز به سراغ رییس دانشکده رفته و مشورت گرفتم. ایشان گفتند با اول شدن در امتحان ورودى ثابت کردى پهلوانى! خودم برای تو بورسیه می‌گیرم. دانشکده فنى تمام شد و شاگرد اول شدم و با بورس ایران به مدت 6 سال براى گرفتن مدرك دکترا به دانشگاه کالیفرنیا برکلى آمریکا رفتم. پدر و مادرم که در تبریز بودند توانایى دادن تعهد خروج از کشور مرا نداشتند. همان دبیر ریاضى محبوب ضمانتم را کرد و گفت برو دنبال ساختن آینده علمی خودت. در 4 سال فوق لیسانس و دکتراى برق گرفتم. به مدت 18 ماه در موسسه تحقیقات بل مشغول به کار شدم.

چند مقاله نوشته و با کار علمى و پژوهشی آشنا شدم. در سال 1349 به ایران برگشته و در دانشکده فنى دانشگاه تهران استادیار شدم. چندین کتاب در زمینه مهندسى برق تالیف کرده که از اکثر آنها در دانشکده هاى مهندسى برق ایران به عنوان مرجع استفاده می‌شود. صنعت برق نوین را بنیان گذاشتم. دو جلد از کتاب‌هایم در سال‌های 1367 و 1370 به عنوان کتاب سال معرفى شده است.

سال 1357 اولین رییس انتخابى مهندسی برق دانشگاه شدم. بعد از 2 سال در دانشکده تحصیلات تکمیلى را راه اندازى کردم. تا قبل از این فوق لیسانس پیوسته می‌دادند. از طرف سازمان سنجش دعوت شدم تا عضو طراحى و نظارت بر کمیته‌ها باشم که بعد از بازنشستگی همکاری را قطع کردم.

اساتید بعد از 4- 5 سال تدریس 1 سال فرصت مطالعاتی می‌گیرند. سال 1380 متوجه شدم 30 سال کار کرده و از این فرصت استفاده نکردم. به کانادا رفتم. بعد از برگشت مدت 7 سال رییس دانشکده برق و کامپیوتر شدم. همه ساله تعدادی کارآموز با واحدهاى صنعتى کشورهاى مختلف مبادله می‌کردیم.

از جمله جوایز متعددى که دریافت کرده‌ام، جایزه علامه طباطبایى از ستاد نخبگان بود. براى ارایه مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی به کشورهای ژاپن، چین، مالزى، تایلند، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اتریش سفر کردم.

در سال 1381 به عنوان چهره ماندگار برق کشور معرفی شدم. 12 سال عضو وابسته و از سال 1384 عضو پیوسته فرهنگستان شدم. در سال 1389 با 46 سال خدمت از دانشگاه تهران بازنشسته شدم. 6 سال تحصیل خارج از کشور نیز جزو سنوات خدمتم حساب شد. بعد از درخواست بازنشستگى علیرغم اینکه تعهد خدمت داده بودم موافقت نمی‌شد، قول ادامه همکارى دادم تا با درخواستم موافقت کردند. بعد از بازنشستگى گروهى از انجمن‌ها درخواست کردند انجمن آموزش مهندسى ایجاد کنم، اساسنامه نوشته شد و من به عنوان رییس هیئت مدیره انجمن آموزش مهندسى ایران براى دوره 6 ساله انتخاب شدم. 8 سال است که رییس شوراى عالى کانون هستم. کار این شورا نظارت بر فعالیت و کیفیت آموزشى بر دانشکده فنى است. در حال حاضر یک روز را در دانشگاه جهت راهنمایی و مشورت به دانشجویان گذرانده و همچنان با فرهنگستان همکارى دارم. کمى هم به خودم می‌رسم، ورزش شنا می‌کنم، باید خودم را سرزنده نگه دارم تا شاهد شکوفایى کشور باشم.

شیرین‌ترین خاطرات خود را از دوران خدمتتان بیان کنید.

·     انقلاب که شد دانشگاه‌ها بسته شد. به تالیف کتاب زیر نظر مرکز نشر دانشگاهى مشغول شدم. در اولین کتاب من که خواستم ترجمه کنم واژه‌هایی می‌خواستند استفاده کنند که در جامعه مصطلح شود. کار تمام شد، اما من از خیر کتاب گذشتم. کتابى که نسبت به آن بى میل بودم، به کتاب مهندسى برق کشور تبدیل شد.

·     من دانش آموخته خارج از کشور بودم، دوست داشتم مدرن رفتار کنم و دانشجویان را به اسم بشناسم و خطاب کنم. اسامى را یاد گرفتم ولی دانشجویان نسبت به این قضیه حساس بودند و نمی‌خواستند با این مسئله کنار بیایند. یک روز یکى از دانشجویان گفت مگر کودکستان است که حضور و غیاب می‌کنید و بعد از آن دیگر کسى جواب نداد. یکى دو جلسه دیگر هم به همین منوال گذشت و کسى پاسخگو نبود، من نیز پایین برگه می‌نوشتم کسى حضور ندارد، بنابراین کلاس تعطیل می‌شود. یکى دو جلسه را به همین ترتیب کلاس را تعطیل اعلام کردم. دانشجویان شکایتم را به رییس دانشگاه کردند و من توضیح دادم حق قانونی من است که حضور و غیاب کنم و این عکس‌العمل دانشجویان توهین به من بود.

وقتى حکم بازنشستگی‌تان را دریافت کردید چه حسى داشتید؟

از آنجایى که خودم خواستم و هیچ اجبارى نبود هیچ فرقى براى من نکرد و همچنان به همکاری خودم ادامه می‌دادم.

 
 
 
 
 
سلامت سالمندی
 

بازی‌های دوران سالمندى، بازی‌هایی براى هشیارى

جام جم آنلاین

در فضایى آرامش‌بخش آنچه منجر به تمرکز فکرى و تفکر مثبت سالمندان شود، می‌تواند به حفظ مهارت‌های ذهنى آنان کمک کند. متخصصان طب سالمندى بازى را به سالمندان پیشنهاد می‌کنند. این بازی‌ها می‌تواند در جمع خانواده و با نوه‌ها صورت بگیرد که بسیار مفرح‌تر است:

·        چند نفر از سالمندان دایره‌وار نشسته و بازى با یک جمله مشخص و از یک فرد سالمند شروع می‌شود. هر یک از سالمندان به نوبت عبارت یا کلمه اى به جمله اولیه اضافه می‌کنند و سپس جمله اولیه و تغییر یافته آن را با صداى بلند تکرار می‌کنند. این بازى تا بازگشت دوباره به اولین نفر و تکرار جمله نهایى و جمله اولیه و با به خاطر آوردن تغییرات به پایان می‌رسد.

·        اطرافیان باید از فرد سالمند درخواست کنند به دقت به چیدمان اتاق و وسایلى که در آن است نگاه کند و آنها را به خاطر بسپارد. سپس از او بخواهند اتاق را براى مدت یک دقیقه ترك کند. پس از ایجاد تغییر در اتاق و ورود دوباره سالمند، او باید سعی کند تغییر ایجاد شده را پیدا کند.

·        بازی‌هایی مانند دوزبازى، چین بازی، منچ، مار و پله، شطرنج، بازى با جورچین، بازی‌های رایانه اى، مشاعره و حفظ کردن شعر، گوش دادن به اخبار روز و تفسیر آنها در جمع خانواده از دیگر بازی‌هایی هستند که با کمترین امکانات، قابلیت اجرا داشته و ضمن برخوردارى از محبوبیتی ویژه نزد سالمندان، نقش موثرى در دستیابى به این هدف دارد.

معجزه گشنیز و اسفناج در کاهش قند دیابتی‌ها

خبرگزاری فارس

یک متخصص طب سنتى رژیم غذایی مناسب براى بیماران مبتلا به دیابت گفت: گشنیز و اسفناج در افزایش ترشح انسولین و کاهش قند خون موثر هستند. مریم مقیمى افزود: بهتر است بیماران مبتلا به دیابت به جاى مصرف شیرینی‌های مصنوعى از عسل و رب سیب استفاده کرده و بهترین میوه‌ها براى این بیماران سیب رسیده شیرین، گلابى، انار، آلو، زردآلو و شاتوت است که بیماران می‌توانند از آب این میوه‌ها نیز استفاده کنند.

وى گفت: مصرف گشنیز تسکین‌دهنده صفرا و برطرف کننده التهاب و تشنگى در بیماران دیابتى است. گشنیز بر افزایش ترشح انسولین از پانکراس، کاهش قند خون و جلوگیرى از بروز عوارض قلبى و عروقى در بیماران دیابتى موثر است.

مقیمى افزود: مصرف اسفناج نیز برای بیماران دیابتى مفید و براى آنها ملین محسوب می‌شود. این سبزى از افزایش آنزیم «آلدوز ردوکتاز» که یکى از مکانیسم‌های بروز عوارض دیابت است جلوگیرى می‌کند. همچنین اسفناج قند خون را کاهش می‌دهد.

وى گفت: مصرف آلو نیز حرارت صفرا را کاهش داده و باعث افزایش حساسیت بافتی به انسولین و کاهش نسبى قند خون می‌شود. مصرف سیب نیز می‌تواند علاوه بر کاهش قند خون از بروز عوارض دیابت جلوگیرى کند و حتى به افرادى که زمینه دیابت در خانواده دارند، توصیه می‌شود براى پیشگیری از ابتلا به دیابت سیب بخورند.

مقیمى ادامه داد: بنابراین به بیماران دیابتی توصیه می‌شود سوپ گشنیز، سوپ سبزیجات، ماهى، آبگوشت، خوراك ماهیچه و آلو بخارا، خورشت سیب درختى، کته گشنیز و شوید، شربت آبغوره و رب انار را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

شغلى براى بازنشسته‌ها

جام جم آنلاین

زنبوردارى شغل خوبى است. این جمله را بسیارى از آنهایى که با عشق وارد این کار شده‌اند، می‌گویند. آنها سختی‌های این کار را به جان می‌خرند و به عنوان زنبوردارانى واقعى تیماردار زنبورهاى خود هستند. آموزش دانشگاهى زنبوردارى در سطح کشور در شهرهایى مانند ارومیه در مقطع کاردانى و کارشناسى انجام می‌گیرد. البته آموزش‌های تجربى و کارگاهى نیز در تمام نقاط کشور وجود دارد.

نکته قابل توجه در خصوص موضوع زنبورداری ظرفیت این شغل و رشته برای پذیرش افراد بازنشسته است. ماهیت این کار و سر و کار داشتن آن با طبیعت و هواى پاك شاید بتواند عامل مهمی براى گرایش بازنشستگان به این صنعت محسوب شود. این کار براى آنان موجب ایجاد رغبت به ادامه کار، تلاش و درآمدزایى خواهد شد. در این صورت این افراد با مشکلى به نام عدم پوشش بیمه هم روبه رو نخواهند بود.

ص 12

تکریم مقام و منزلت بازنشستگان یکى از مهمترین ارکان توسعه و پیشرفت هر کشوری به شمار آمده و بازنشستگان گنجینه هاى ارزشمندى از تجارب گرانبها در تعالى سازمان‌ها بوده و از سرمایه هاى عظیم و پشتوانه هاى معنوى ملت ایران محسوب می‌گردند.