اخبار 1397/07/25 آخرین به روز رسانی
3069
3068
3067
3065
3064
3066
3063
RSS
12683600
Skip Navigation Links   
1395/07/17 - ضمیمه تحلیلی دنیای اقتصاد به «صندوق‌های بازنشستگی» اختصاص یافت
گروه رسانه اي روزنامه دنياي اقتصاد در کاري مشترک با هفته نامه تجارت فردا، در ويژه نامه تحليلي که امروز (شنبه) منتشر شد، به نيمه نامرئي صندوق هاي بازنشستگي و مرز بحران در اين صندوق ها پرداخته است.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، ضميمه تحليلي روزنامه دنياي اقتصاد، به واکاوي مسائل صندوق هاي بازنشستگي اختصاص يافته که با عنوان «باد ما را خواهد برد؛ صندوق هاي بازنشستگي چگونه به مرز بحران رسيدند؟» در 180 صفحه، امروز (شنبه) منتشر و در اختيار علاقه مندان قرار گرفته است.
در پيش نويس برنامه ششم توسعه بحران صندوق بازنشستگي در رديف بحران‌هايي نظير آب و محيط زيست مطرح شده است، با اين وجه تمايز که راه حل بحران اول بيش از آنکه ناشي از تغييرات اقليمي باشد، ريشه در سياست‌ها و برنامه‌هاي نادرست گذشته داشته است. حال سياستمداران اين موضوع را در اولويت قرار دادند. از نظر کارشناسان براي عبور از اين بحران، بايد به سه سوال اصلي پاسخ داد: نخست آنکه بزرگي ابعاد بحران به چه اندازه است؟ دوم آنکه مشکلات بحران را چگونه مي‌توان ريشه‌يابي کرد؟ و در نهايت اينکه راه عبور از بحران چگونه خواهد بود. گروه رسانه‌اي «دنياي اقتصاد» در دومين ويژه‌نامه موضوعي خود در سال 1395، با محوريت بحران‌هاي صندوق‌هاي بازنشستگي سعي کرده با بهره‌گيري از نظرات مسوولان و کارشناسان اين حوزه به اين سه سوال پاسخ دهد.
ويژه‌نامه صندوق‌هاي بازنشستگي، که به همت هيات تحريريه ماهنامه تجارت فردا منتشر شده، در شش فصل، ابعاد مختلف بحران پيش آمده در اين صندوق ها را بررسي کرده است: در فصل نخست به بررسي «تاريخچه نظام بازنشستگي» پرداخته شده و در ادامه اين روند در فصل بعدي «بازنشستگي در جمهوري اسلامي» تشريح شده است. در فصل سوم، چالش‌هاي «وضع موجود نظام بازنشستگي ايران» مطرح شده و در مقابل آن ويژگي‌هاي يک «نظام بازنشستگي مطلوب» به تصوير کشيده شده است، در فصل پنجم نيز به پيش‌بيني «آينده نظام بازنشستگي» در ايران پرداخته شده و در نهايت «آينده اقتصادي» و بنگاهداري صندوق‌هاي بازنشستگي در فصل آخر بررسي شده است.
حسين عبده‌تبريزي، اقتصاددان، در سرمقاله اي با عنوان «خطر انفجار بمب ساعتي جديد» بر ضرورت اصلاح ساختار صندوق‌هاي بازنشستگي تاکيد دارد. همچنين واکاوي مشکلات صندوق‌هاي بازنشستگي و راهکار خروج از بحران در ميزگرد حجت الله ميرزايي، معاون اقتصادي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و علي اشرف عبدالله پوري‌حسيني، رئيس سازمان خصوصي‌سازي از ديگر بخش‌هاي اين ويژه‌نامه است.
بخش ديگري از اين ويژه‌نامه به گفت‌وگو با محمود اسلاميان، مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري اختصاص دارد که وي به دو موضوع اصلي پرداخته؛ اول بررسي ريشه‌هايي که منجر به شرايط بحراني در صندوق‌ها شده و دوم اقداماتي که بايد براي خروج از مشکلات انجام داد. به اعتقاد اسلاميان، پيش‌زمينه اصلاح صندوق‌ها، شفاف‌سازي است.
متن کامل اين مصاحبه را به همراه گفت‌وگوها و تحليل‌هاي متعدد ديگر درباره ابعاد مختلف بحران صندوق‌هاي بازنشستگي، به‌عنوان ضميمه روزنامه دنياي اقتصاد امروز (شنبه) منتشر شده است.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.