اخبار 1397/03/23 آخرین به روز رسانی
2831
2830
2826
2825
2823
2822
2821
RSS
10311926
Skip Navigation Links   
1395/10/19 - نقش آفرینی هلدینگ انرژی در تامین حقوق بازنشستگان کشوری
مديرعامل هلدينگ انرژي صندوق بازنشستگي کشوري گفت: اين هلدينگ در يک سال و نيم اخير، در تامين منابع لازم براي پرداخت حقوق بازنشستگان کشوري عملکرد مطلوبي داشته است.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از روابط عمومي هلدينگ انرژي، عليرضا برادران، با اشاره به اينکه هلدينگ انرژي صندوق بازنشستگي کشوري بايد بخشي از منابع مالي لازم براي پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران صندوق را تامين کند، گفت: از زمان آغاز فعاليت هلدينگ انرژي در بهمن ماه 94، در مقايسه با سال‌هاي گذشته، ميزان پرداختي هلدينگ به صندوق تا دو برابر افزايش يافته است.
برادران با بيان اينکه صندوق بازنشستگي کشوري به‌عنوان يک صندوق بين نسلي به سرمايه‌گذاري مجدد نياز دارد، از آمادگي براي عرضه شركت هاي سرمايه پذير اين هلدينگ در بورس اوراق بهادار خبر داد و گفت: علاوه بر بورس داخلي، رايزني‌هايي با بورس‌هاي بين‌المللي انجام شده تا شركت هاي موجود در يکي از بورس‌هاي بين‌المللي عرضه شوند.
وي ادامه داد: در بخش بين‌المللي نيز ارتباطات بسيار خوبي شکل گرفته و از سال گذشته در حوزه تأمين قطعات يدکي با شرکت‌هاي مطرح دنيا در صنايع پتروشيمي و نيروگاهي مذاکره شده و براساس توافقات صورت گرفته، بخشي از قطعات يدکي مورد نياز تامين شده است.
مديرعامل هلدينگ انرژي با اشاره به تنظيم تفاهم نامه همکاري ميان اين هلدينگ با گروه هاي مختلف از کشورهاي ژاپن، کره، چين و برخي کشورهاي اروپايي، گفت: در بخش پتروشيمي هلدينگ، شرکت‌ها و پروژه‌هاي غيرفعالي وجود داشته که در يک سال و نيم اخير کاملاً فعال‌ شده اند و تعدادي نيز در مرحله بهره برداري قرار دارند.
برادران با اشاره به سهم هلدينگ انرژي در بخش صادرات کشور، تصريح کرد: اين هلدينگ سهم 1.2 تا 1.4 ميليارد توماني از صادرات کشور دارد و از نظر ارزش ذاتي سهم نيز، خوشبختانه در 18 ماه گذشته، رشد مناسبي در حدود 33 درصد ايجاد شده است.
برادران برنامه کوتاه مدت هلدينگ انرژي صندوق بازنشستگي کشوري را ساماندهي شرکت هاي موجود و حرکت به سوي تخصصي شدن عنوان کرد و گفت: در اين راستا شرکت‌هاي غيرمرتبط با حوزه انرژي از مجموعه خارج شده و مجموعه‌هاي انرژي به شکل تخصصي وارد هلدينگ شده اند.
وي تاکيد کرد: بررسي‌هاي تخصصي و گسترده اي براي سرمايه‌گذاري‌هاي جديد با بهره‌گيري از منابع داخلي و بين‌الملل انجام شده تا در آينده نزديک، شاهد شرايط مناسب تر براي هلدينگ انرژي و تامين منابع مالي لازم براي پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران صندوق بازنشستگي کشوري باشيم.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.