اخبار 1397/02/02 آخرین به روز رسانی
RSS
912530
Skip Navigation Links   
1395/12/22 - شهیدان، معنای حقیقی ایثاربودند
در دنياي امروز، يکي از ابزارهايي که اخلاق را به چالش کشيده و انسانيت انسان را در هم کوبيده، پديده جنگ است. در هيچ برهه‌اي از تاريخ و در هيچ نقطه‌اي از زمان، جنگي بدون خونريزي، آوارگي، درماندگي و ويراني مشاهده نشده است و جنگ‌ها در تمام دوران‌هاي تاريخي، هيچ‌گاه خالي از ظلم به انسان‌ها نبوده است.
حاکمان کشورها در دنياي امروز نيز به ويژه با توسعه روز‌افزون نظريه برخورد تمدن‌ها، مي‌کوشند تا جنگ هاي تمدن قديم که حاصل زياده خواهي‌ها، کشورگشايي‌ها و توسعه قلمرو، جمع‌آوري غنائم، بردگي انسان ها، نمايش قدرت حکومت‌ها و بسياري از آثار ديگر است، را براي خود به ارمغان آورند. اين انسان‌ها همچون پيشينيان خود، زنده ماندن را در جنگ و خونريزي بيشتر مي دانند و در اين تفکر ديگر جايي براي گفتمان و تمدن انسان ساز و اخلاق دين‌آموز باقي نمي‌گذارند.
جنگ تحميلي ايران و عراق نمونه بارز هوس‌ها و قدرت نمايي‌هاي ناحاکمي بود که تنها زور، قدرت و خشونت را براي ادامه حکومت خود راهگشا مي‌دانست. صدام، در جريان جنگ تحميلي و نابرابر و سراسر تهاجمي و خشونت عليه ايران تلاش کرد تا در مدت کوتاه با ايجاد رعب و وحشت و با توسل به کمک همه جانبه کشورهاي غربي، تنفر خود را از حکومت مردمي جمهوري اسلامي ايران و فرهنگ و تمدن بي‌بديل آن نشان دهد. اما مردم ايران، که در طول تاريخ پر نشيب و فراز درس ايثار و استقامت آموخته بودند، رشته هاي تنيده شده از توهمات و آرزوهاي حيواني صدام و رژيم بعث را در همان ساعات نخست حمله عراق به ايران، ناکام گذاشتند. جنگ ويران کننده و تهاجمي عراق و حاميان او، علاوه بر ويراني‌ها و خسارت‌هاي مالي، جان عزيز بسياري از نوجوانان، جوانان و پيران اين مرز و بوم را به کام خود کشيد.
شهادتي عاشقانه و عارفانه که ملتي غيور با قرباني کردن اسماعيل‌ها در گوشه گوشه‌ي ميهن، از وطن، دين و ناموس خود با خلق صحنه هايي مملو از فداکاري و ايثار دفاع کردند. دفاعي جانانه که در اذهان جهان به امتداد زمان و به وسعت مکان باقي خواهد ماند.
شهداي جنگ تحميلي بچه هاي همين مرز و بوم و مادران و پدراني بودند که سال‌ها به پاي شکفته شدن فرزند خويش اشک‌ها ريخته و شادي‌ها ديده بودند، مادران و پدرانِ آن روز، فرزندان غيور و برناي خويش را تقديم انقلابي کردند که خود در شکل‌گيري آن خون‌ها داده بودند و اين خون تازه تکميل کننده ايثار و تمام کننده مانايي انقلاب ايران بود. شهيدان به حق زنده‌اند و اين جمله اي تاريخي و حقيقي است، چراکه آنها صحنه هاي فراموش نشدني و بي نظير از معناي عشق به خالق هستي و وطن را در اذهان نسل هاي مختلف حک کرده‌اند.
امروز اين مائيم که بايد تکميل‌کننده و ادامه‌دهنده راه آنها براي دفاع از ميهن و دين باشيم.
راهشان هميشگي و پررهرو باد. روز 22 اسفند، روز مقام شهداي ايران عزيز همواره گرامي باد.

 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.