اخبار 1397/02/02 آخرین به روز رسانی
RSS
912574
Skip Navigation Links   
1395/12/22 - تردد کشتی های 16 خط بین المللی به ایران
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت کشتيراني گفت: کشتيراني جمهوري اسلامي ايران اکنون روي موج رونق قرار گرفته و 16 خط بين المللي به ايران تردد دارند.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، محمد سعيدي، اظهار داشت: اولين اقدام کشتيراني جمهوري اسلامي ايران پس از توافق برجام، بازگشت مجدد به بازار بين المللي با برطرف کردن شرايط محدوديت هاي ايجاد شده و بازگرداندن سرويس هاي از دست رفت در دوران تحريم بود.
وي افزود: خط بندرعباس يا خليج فارس به مقاصد کشورهاي اروپايي از جمله هامبورگ آلمان، آنتورب بلژيک و بندر جنواي ايتاليا، نخستين خطوط کشتيراني جمهوري اسلامي بود که در طول يک سال اخير ايجاد شد.
وي تاکيد کرد: کشتيراني نخستين شرکتي بود که تنها در 20 روز اوليه اجراي اين توافق توانست از آثار برجام استفاده کند و خط اروپا را به سرعت راه اندازي کند.
سعيدي ادامه داد: خط دوم، اتصال به منطقه آمريکاي لاتين بود که در دوران تحريم از دست رفته بود که در حال حاضر کشتي هاي ايراني به صورت منظم و مرتب به بنادر آمريکاي لاتين در کشورهاي برزيل، اروگوئه و آرژانتين و بدون هيچ محدوديتي رفت و آمد مي کنند.
وي يادآور شد: در سومين اقدام نيز بنادر آفريقا به عنوان هدف تعريف شد. همچنين در آسياي شرقي نيز که در گذشته تنها به چند کشور محدود رفت و آمد مي شد، همه بنادر از جمله کره جنوبي و ژاپن نيز تحت پوشش قرار گرفتند. خطوط جديدي نيز براي بنادر بمبئي و ام القصر عراق به صورت منظم تعريف شده است.
مديرعامل شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي ايران همچنين گفت : در دوران تحريم بسياري از محصولات صادراتي از جمله محصولات پتروشيمي که به اروپا صادر مي شد، در ابتدا به ترکيه ارسال و سپس به سمت اروپا توسط شرکت هاي ترک صادر مي شد که هزينه زيادي به اين نوع از محصولات صادراتي ايران تحميل مي کرد.
سعيدي ادامه داد: در حال حاضر، با توجه به سرويس منظم ايجاد شده، صادرات محصولات بخش هاي مختلف، مي تواند به طور مستقيم، از طريق کشتيراني جمهوري اسلامي ايران، به مقاصد نهايي ارسال شود.
وي تصريح کرد: در دوران جديد با توجه به اينکه 16 خط بين المللي به بنادر ايراني رفت و آمد مي کنند، در مجموع 55 درصد از صادرات و واردات از تمام دنيا، به کشتيراني جمهوري اسلامي ايران وابسته است.

 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.