اخبار 1397/03/23 آخرین به روز رسانی
2831
2830
2826
2825
2823
2822
2821
RSS
10312691
Skip Navigation Links   
1396/05/28 - خانه امید گرگان میزبان همایش تغذیه سالمندی
نخستين همايش تغذيه و رژيم غذايي سالمندي به همت صندوق بازنشستگي کشوري استان گلستان در خانه اميد گرگان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از پايگاه خبري البرز گلستان، مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان گلستان در نخستين همايش تغذيه و رژيم غذايي سالمندان، در خانه اميد گرگان، با اشاره به کمرنگ شدن زندگي شاد و خوب سالمندان در کنار خانواده، گفت: توجه به مشکلات اقتصادي، نبايد موجب غفلت از مسايل فرهنگي و ايجاد زندگي شاد شود.
سعيد مازندراني، اظهار داشت: ايجاد زندگي شاد و سالم در گرو توجه به مسايل آموزشي و فرهنگي است که به دليل مشکلات اقتصادي از اولويت خانواده ها خارج شده و به حاشيه رفته است.
وي با اشاره به لزوم غني سازي اوقات فراغت بازنشستگان، گفت: برگزاري کلاس هاي آموزشي، برنامه هاي ورزشي، فرهنگي، برپايي نمايشگاه و انتخاب و اجراي موضوعات جديد و متنوع در اين راستا که توسط کانون هاي بازنشستگي و صندوق بازنشستگي کشوري انجام مي شود براي پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان بسيار مفيد است.
مازندراني، وجود بيمار در خانواده را باعث ايجاد جوي ملتهب دانست و با اشاره به بيماري ديابت به عنوان يکي از مشکلات شايع دوران سالمندي، تاکيد کرد: بيماران ديابتي نوع «B» بيشتر به دليل روش نادرست تغذيه پديد آمده و شيوع پيدا مي کند. بنابراين، سلامت سالمندان به نوع تغذيه مناسب آن ها بستگي دارد و اگر تعادل در زندگي ايجاد شود زندگي شادتري براي افراد، رقم خواهد خورد.
وي يادآور شد: بازنشستگان بايد در برنامه هاي مختلف فرهنگي، ورزشي و اجتماعي حضور فعال داشته باشند؛ کشور نيز بايد از وجود آن ها به عنوان يک سرمايه بزرگ و گنجينه تجربه استفاده کند.
مدير صندوق بازنشستگي کشوري استان گلستان نيز در اين همايش گفت: امروز جامعه ما نيازمند رفتار محترمانه با سالمندان است. همچنين بايد نوع تغذيه و رژيم غذايي سالمندان کنترل شود تا اين عزيزان دچار بيماري هاي ناشي از تغذيه نشوند.
رضا جعفري اظهار داشت: يکي از تعابير ارزنده و زيبا براي پيشکسوتان جامعه اين است که بازنشستگان افرادي هستند که کوله بار تجربه هاي گران سنگ خود را به رايگان در اختيار ديگران قرار مي دهند.
وي با اشاره به لزوم توجه به محل زندگي سالمندان، تصريح کرد: محيط زندگي سالمند، با توجه به وضعيت جسمي که دارد بايد متناسب و هماهنگ طراحي و ساخته شود. مناسب سازي فضاي پارک ها و مکان هاي رفت و آمد شهري که بازنشستگان و سالمندان در آن تردد مي کنند، يکي از وظايف مسوولان شهري است که بايد به اين امر توجه ويژه شود.
مدير صندوق بازنشستگي کشوري در استان گلستان با تاکيد بر حفظ و تقويت جايگاه سالمندان در کشور، گفت: بازنشستگان وسالمندان چراغ روشني بخش و محور همدلي در خانواده ها هستند که بايد براي تقويت جايگاه آن ها تلاش شود.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.