اخبار 1397/03/23 آخرین به روز رسانی
2831
2830
2826
2825
2823
2822
2821
RSS
10312613
Skip Navigation Links   
1396/06/19 - صندوق بازنشستگی کشوری تاوان گذشته را می دهد
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با بيان اينکه مشکلات امروز صندوق ريشه در گذشته دارد، گفت: نهاد دولت و مجلس در گذشته 28 تصميم اشتباه گرفته است که دولت يازدهم و دوازدهم با مشکلات آنها مواجه شده اند.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، محمود اسلاميان با بيان اينکه بحث صندوق‌هاي بازنشستگي از جهات مختلفي اهميت دارد، افزود: در 40 سال گذشته اگر با عقلانيت و تدبير عمل کرديم، نتيجه آن را گرفتيم؛ در هر حوزه‌اي هم اگر بي‌تدبيري کرديم، قطعا بايد خسارتش را بدهيم.
وي ادامه داد: در صندوق‌هاي بازنشستگي کشوري از آنجايي که مجموعه‌اي اقتصادي هستند و بايد چارچوب‌هاي اقتصادي بر آنها حاکم باشد، اين تدبير اتخاذ نشد و اکنون به چالش تبديل شده و در آينده اين چالش بزرگتر خواهد شد.
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با اشاره به اينکه با اين فرض غلط که نيروها بازنشسته شوند تا بتوان اشتغال ايجاد کرد، نمي‌توان مشکل اشتغال را حل کرد، تاکيد کرد:‌ اشتغال زماني حل مي‌شود که بستر کسب و کار در کشور، به گونه‌اي طراحي شود که سرمايه گذار داخلي و خارجي در کشور سرمايه‌گذاري کند.
اسلاميان اضافه کرد: خوشحال هستيم که مجلس شوراي اسلامي و شخص رييس جمهور، بحث صندوق‌هاي بازنشستگي را به عنوان چالش پذيرفته‌اند چراکه وقتي اين مساله را به عنوان چالش بپذيريم، به دنبال راه حل مي‌رويم.
وي با بيان اينکه مشکلات امروز صندوق ريشه در گذشته دارد، گفت: 28 تصميم در نهاد دولت و مجلس در سال هاي گذشته به اشتباه گرفته شد که صندوق را اکنون با مشکل مواجه کرده است؛ در سال هاي اخير نيز تصميمات اشتباهي وجود داشت که مقاومت شد و در نهايت اجرايي نشد که يکي از آنها بازنشستگي پيش از موعد بود که توسط دولت و مجلس تصويب و ابلاغ شد اما از آنجايي که منابع مشخصي نداشت اجرا نشد يا طرح بازنشستگي زود هنگام زنان که در نهايت مجلس متقاعد شد اين تصميم، لطفي به بانوان نيست و به جز تحميل هزينه هاي بالا به صندوق بازنشستگي کشوري و خسارت به بانوان، چيز ديگري ندارد.
اسلاميان تصريح کرد: محاسبات اکچوئري نشان مي دهد که 435 هزار ميليارد تومان خسارت توسط دولت‌هاي قبل، به صندوق بازنشستگي کشوري تحميل شده است. اينکه مي‌گويند به صندوق‌هاي بازنشستگي از سوي دولت کمک شده در واقع بدهي‌هاي دولت به صندوق بوده که پرداخت کرده‌اند و مساعده و کمکي در کار نبوده است.

خبرنگار: محسن دليلي
عکاس: رضا حسيني
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.