اخبار 1397/03/23 آخرین به روز رسانی
2831
2830
2826
2825
2823
2822
2821
RSS
10312606
Skip Navigation Links   
1396/06/21 - رونمایی از تندیس بازنشسته نمونه کشوری
با حضور مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري و رئيس مرکز هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، از تنديس بازنشسته نمونه کشوري رونمايي شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل صندوق بازنشستگي کشوري، مراسم رونمايي از تنديس بازنشسته نمونه کشوري صبح امروز در محل ساختمان صندوق برگزار شد. در اين مراسم مجيد ملانوروزي رييس مرکز هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: هنر دومين اقتصاد خلاق و پويا در دنيا محسوب مي‌شود؛ بنابراين بخشي از اين هنر مي‌تواند توسط بازنشستگان هنرمند توليد شود.
وي افزود: بازنشستگان مي‌توانند با بهره مندي از تورهاي هنري و کارگاه ها، هنر خود را تقويت و با ورود آن به بازار ارزش افزوده در اين زمينه داشته باشند.
کامبيز صبري طراح تنديس بازنشسته نمونه نيز در اين مراسم، ضمن تشريح شاخص‌هاي طراحي اين تنديس توضيح داد: استفاده از مواد شفاف که از نظر هنري حرکتي نو است و از لحاظ معنا رسيدن انسان به کمال و شفافيت را در زمان بازنشستگي نشان مي‌دهد، اولين شاخص طراحي اين تنديس بود.
وي افزود: دو کره طراحي شده در بدنه اين تنديس نمادي از جهان هستي است که در پايين تنديس انرژي‌ها باز است و مانند انرژي‌اي است که انسان براي سازندگي دارد و در بالا اين انرژي‌ها به تکامل مي رسد؛ همچنين حالت انسان در دوران‌هاي مختلف زندگي روي اين تنديس شفاف طراحي شده است و در پايين آن با خط کوفي که ريشه و اصالت را در تاريخ شمسي ايران نشان مي‌دهد کلمه "بازنشسته نمونه" حک شده است.
صبري ادامه داد: اطراف تنديس با آجر که نماد معماري ايراني است و همانند يک خانه کل اين فرآيند را در برگرفته، طراحي شده است.
در پايان اين نشست از تنديس بازنشسته نمونه کشوري با حضور نمايندگان تشکل هاي بازنشستگي کشوري، محمود اسلاميان، مجيد ملانوروزي و کامبيز صبري رونمايي شد.

خبرنگار: مينا شيرواني ناغاني
عکاس: حسين حاجي بابايي
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.