اخبار 1397/05/22 آخرین به روز رسانی
RSS
2647020
Skip Navigation Links   
1396/07/01 - هفته دفاع مقدس فرصتی برای انتقال ایثار گذشتگان به نسل آینده
هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمي است تا بتوان فداكاري رزمندگان اسلام، حماسه ها و ايثارگري هاي هشت سال دفاع مقدس جوانان اين مرز و بوم که با نثار خون پاکشان از تماميت ارضي کشور دفاع کردند را به نسل هاي بعدي منتقل کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، بهبود خليلي، فرمانده حوزه مقاومت بسيج صندوق بازنشستگي کشوري، در يادداشتي با اشاره به ارزش هاي هفته دفاع مقدس بيان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمي است تا بتوانيم فداكاري رزمندگان اسلام، حماسه ها و ايثارگري هاي هشت سال دفاع مقدس جوانان اين مرز و بوم که با نثار خون پاکشان از تماميت ارضي کشور دفاع کردند را به نسل هاي بعدي منتقل کنيم. جنگ، جز کشتار، ويراني و از بين بردن زيرساخت هاي اقتصادي، چيز ديگري به يادگار نمي گذارد؛ اما در حماسه هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان اسلام، اخلاص، ايثار، شجاعت، تواضع و شهادت‌طلبي را به جهانيان آموختند.
خليلي در ادامه تاکيد کرد: بدون ترديد ملت ايران در سال‌هاي آتي افتخار خواهندكرد كه زماني در گذشته تاريخ اين کشور، افرادي بودند كه با كمترين امكانات در مقابل متجاوزاني ايستادند كه مي خواستند علاوه بر تصرف خاك كشورشان، هويت اسلامي آن‌ها را نيز از بين ببرند. اما مقاومت و ايثارگري‌هاي ملت بزرگ ايران، نه تنها، دشمنان را در رسيدن به اهداف شان ناكام گذاشت، بلكه با تأسي از مولايشان امام حسين (ع) درسي به آن‌ها آموخت که به فكر تجاوز كشوري بزرگ و پرعظمت چون ايران نباشند و به ديگران نيز هشدار داد که در آينده از هرگونه فکر و تصور براي تجاوز و جنگ به خطه دليران، بر حذر باشند که در غير اين صورت به فرموده مقام معظم رهبري، سيلي سختي خواهند خورد.
وي ادامه داد: حوزه مقاومت بسيج ضمن عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام سوگواري اباعبدالله الحسين (ع)، هفته دفاع مقدس را به ملت بزرگ و شريف ايران تبريک و تهنيت گفته و اعلام مي کند که براي بزرگداشت اين ايام، برنامه هاي متنوعي شامل تجليل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس، زيارت عاشورا، مسابقات ورزشي چون تيراندازي، تنيس روي ميز، دارت و شنا، برپايي نمايشگاه ياد ياران و غبارروبي از مزار شهدا برگزار مي کند.
ستاد کل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران نيز به مناسبت سي و هفتمين سالروز هفته دفاع مقدس در سال 96، ضمن نامگذاري ايام هفته دفاع مقدس، برنامه اي را به شرح جدول پيوست ابلاغ کرده است.
دريافت فايل
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.