اخبار 1397/07/25 آخرین به روز رسانی
3069
3068
3067
3065
3064
3066
3063
RSS
12686283
Skip Navigation Links   
1396/10/23 - ضرورت سرعت بخشی به عملیات امداد و نجات نفتکش ایرانی
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رييس کميته ويژه رسيدگي به وضعيت نفتکش حادثه ديده ايراني سانچي با حضور در شانگهاي چين، گفت: خواستار به کارگيري تمام توان براي نجات دريانوردان ايراني از سوي طرف چيني و جديت بيشتر در اجراي عمليات امداد و نجات هستيم.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، علي ربيعي که با دستور حسن روحاني، رئيس جمهور، مسوول کميته ويژه رسيدگي به وضعيت نفتکش ايراني سانچي و خدمه آن شده بود، امروز (شنبه) با حضور در بندر شانگهاي چين ضمن تاکيد بر جديت بيشتر طرف چيني و به کارگيري تمام ظرفيت ها در عمليات امداد و نجات، از پيدا شدن جعبه سياه اين نفت‌کش ايراني سانحه ديده خبرداد و گفت: براي به دست آوردن محتويات جعبه سياه درخواست ملاقات فوري داده شده است؛ بايد کميته مشترکي، جعبه سياه را بررسي کنند.
ربيعي تاکيد کرد: به شدت خواستار ملاقات و گفت و گو با خدمه، کاپيتان و مسوولان کشتي تصادف کرده با نفتکش سانچي هستيم تا ابعاد موضوع برايمان بيشتر روشن شود.
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينکه حضور وي در کشور چين براي سرعت بخشيدن به امور و پيگيري و نظارت دقيق است، گفت: سفير ايران در چين با نماينده دريانوردي فرمانده کل عمليات چين تفاهم نامه شيوه همکاري امضا کردند تا ضمن حضور در کشتي، به جست و جو و عمليات امداد و نجات بپردازند. ضمن اينکه براساس اين تفاهم نيروهاي ايراني که براي امداد رساني به چين آمده اند با نيروهاي چيني همکاري مي کنند.
ربيعي خطاب به طرف چيني تصريح کرد: سختي کار را درک مي کنم و مي دانم زحمت کشيده شده است، اما انتظار مردم ايران اين بود که هرچه در توان است براي اين کشتي به کار گرفته شود.
وي اظهار داشت: از بين رفتن و غرق شدن کشتي مساوي با از بين رفتن اميد مطلق ما است؛ بنابراين خواسته ما جديت در اجراي عمليات امداد و نجات است. خاطره ملت ايران نسبت به اين موضوع، تاريخي خواهد بود و در اذهان ملت ايران خواهد ماند، به همين دليل مي خواهيم هر چه مي توانيم را انجام دهيم.
ربيعي تصريح کرد: همکاران ما از مجلس و دولت در کنار مردم، نگران اين موضوع هستند و با جديت آن را دنبال مي کنند.
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رييس کميته ويژه رسيدگي به وضعيت نفتکش حادثه ديده ايراني سانچي امروز (شنبه) به منظور پيگيري آخرين وضعيت اين نفتکش وارد شانگهاي چين شد.
نفتکش ايراني حامل 136 هزار تن ميعانات گازي صادراتي ايران به کره جنوبي عصر شانزدهم دي ماه پس از برخورد يک کشتي باري با آن، طعمه حريق شد.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.