اخبار 1397/09/27 آخرین به روز رسانی
RSS
40147988
Skip Navigation Links   
1397/01/28 - دیدار مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با رئیس هیات عامل ایمیدرو
جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران ارشد این صندوق روز دوشنبه 27 فروردین 97 با مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در این نشست، با اشاره به اهمیت طرح توسعه فولاد هرمزگان، گفت: تصمیم در خصوص تولید 5 میلیون تن فولاد هرمزگان یک تصمیم ملی و تاریخی است و راه اندازی آن می تواند برای همه دست اندرکاران علاوه بر نقشی که در توسعه و اعتلای کشور دارد به اغنای روحی و احساس شور ملی نیز بیانجامد.

کرباسیان با بیان اینکه طرح توسعه فولاد هرمزگان مصوب شده است، گفت: تامین مالی این طرح انجام شده و قراردادی بین فولاد مبارکه و یک شرکت ایتالیایی به امضا رسیده که قرار است 250 میلیون یورو از محل کنسرسیوم بانک های ایتالیایی برای این طرح تامین شود.

وی با قدردانی از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مجموعه اقتصادی این صندوق برای راه اندازی پروژه صبا فولاد خلیج فارس گفت: خوشبختانه این پروژه با موفقیت به اتمام رسید و با حضور رئیس جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مسوولان ارشد کشور به بهره برداری رسید.

کرباسیان با بیان اینکه طرح توسعه فولاد هرمزگان یکی از پروژه های سودآور در زنجیره فولاد کشور است، تصریح کرد: به دو شیوه می توان توسعه پروژه های فولاد خلیج فارس و هرمزگان را پیش برد؛ یا می توان با تاسیس یک شرکت جدید طرح های توسعه فولاد هرمزگان و صبا فولاد خلیج فارس را با هدف ایجاد زنجیره 5 میلیون تنی این دو پروژه را در کنار هم ادامه دهیم یا هر دو پروژه به یک پروژه تبدیل شده و ادامه فعالیت بدهند.

وی افزود: در صورت موافقت صندوق بازنشستگی کشوری، چارچوب تفاهم نامه بین صبا فولاد، فولاد هرمزگان و سایر متقاضیان نهایی می شود. این طرح از نظر زیرساخت ها مشکلی ندارد و به دلیل نزدیکی به بندر آبی می توان نسبت به صادرات محصولات نیز اقدام کرد.

جمشید تقی زاده، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست گفت: جاذبه فردی، اشراف و توانمندی بالای دکتر کرباسیان، آرامش خاطر و اطمینان را در شرکای کاری ایجاد می کند و این به دلیل نگاه ملی ایشان در اجرای طرح ها و برنامه ها است که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری بیش از یک میلیون و 370 هزار بازنشسته را تحت پوشش قرار داده است، اظهار داشت: بسیاری از فعالیت های این صندوق با کسورات شاغلین که اکنون مشغول خدمت به کشور هستند، انجام می شود.

تقی زاده تصریح کرد: بازنشستگان هم از نظر معیشت و هم از نظر جایگاه باید ارتقا یابند و به آنچه در شان و منزلت شایسته این عزیزان فرهیخته است برسند و این مهم با همکاری و تلاش کارگزاران شایسته و پاکدست انجام می شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین افزود: از سوی دیگر می توان با انجام سرمایه گذاری های مناسب با توجه به سرمایه های ارزشمندی که این صندوق در اختیار دارد، نقش خوب و اثرگذاری در اقتصاد کشور ایفا کرده و برای بازنشستگان نیز منافع مناسبی ایجاد کرد که در این زمینه تا امروز زحمات زیادی کشیده شده است.

تقی زاده با تاکید بر ضرورت طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس و با بیان اینکه این طرح توسعه مورد توجه صندوق قرار دارد، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری با جابجايي و اصلاح سبد دارايي و سرمايه گذاري هاي خود، علاوه بر حوزه فولاد، حتماً سرمایه گذاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و گردشگری را با توجه به ظرفیت خوبی که وجود دارد مورد توجه قرار خواهد داد تا در رشد و توسعه اقتصاد کشور نیز سهم و نقش خود را به خوبی ایفا کند.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.