اخبار 1397/10/25 آخرین به روز رسانی
RSS
43402768
Skip Navigation Links   
1397/05/21 - ساخت دهکده سلامت بازنشستگان کلید خورد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در راستای توجه به ارتقای سلامت جامعه بازنشستگان، ساخت دهکده سلامت در دستور کار قرار گرفته که در صورت همکاری استانداری تهران، شهر تهران به عنوان پایلوت این طرح انتخاب خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست با استاندار تهران که با حضور مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، با تاکید بر اهمیت سلامت و پیشگیری از بیماری های بازنشستگان تحت پوشش، اظهار داشت: طرح ایجاد و ساخت دهکده سلامتی برای بازنشستگان و سالمندان یکی از برنامه هایی است که در صورت همکاری استانداری و شهرداری تهران در یکی از مناطق 22 گانه می توان اجرایی کرد.

تقی زاده تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که بازنشستگان در این دوره جدید از زندگی خود با آن مواجه هستند، مسائل درمانی و سلامت است، که ایجاد یک دهکده سلامت که جزء شاخصه های توسعه شهری محسوب می شود، می تواند به ارتقای سلامت این بخش از جامعه کمک کند.

وی یادآور شد: در صورتی که استانداری و شهرداری تهران نسبت به تامین زمین برای این طرح همکاری کنند، صندوق بازنشستگی کشوری می تواند ساخت دهکده سلامت را کلید بزند. ضمن اینکه در صورت ابلاغ رئیس جمهور می توان این طرح را در سایر استان ها کشور با همکاری استانداری ها اجرایی کرد.

تقی زاده اظهار داشت: طرح ساخت دهکده سلامت بازنشستگان ضمن توجه به ارتقای سلامت بازنشستگان می تواند زمینه پیشگیری از بیماری ها، افزایش نشاط اجتماعی، بالا رفتن امید به زندگی، مشارکت و ارتباطات اجتماعی، دوری از انزوا و افسردگی، توسعه گردشگری سلامت، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم و بسیاری آثار مثبت دیگر را فراهم کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: آبدرمانی، درمانگاه تخصصی طب سالمندی، مسیرهای پیاده روی، دوچرخه سواری، ایستگاه های سلامت، طب سنتی و گیاهان دارویی، استراحتگاه و .. از جمله بخش هایی است که در این طرح به آن توجه شده است.

استاندار تهران نیز در این نشست با تاکید براینکه توجه به بازنشستگان و سالمندان یکی از اهداف مهم دولت دوازدهم و مجموعه نظام است، گفت: ما نیز در این زمینه ضمن همکاری با صندوق بازنشستگی کشوری، زمینه های رایزنی و تعاملات بین دستگاه های مختلف را برای اجرای این طرح ارزشمند فراهم می کنیم تا به کمک هم بتوانیم حرکت مثبتی برای جامعه بازنشستگی انجام دهیم.

محمدحسین مقیمی، همچنین گفت: مسائل بازنشستگان فرهیخته کشورمان زیاد است که باید با دقت، تدبیر، برنامه ریزی درست، همکاری و تعامل بین دستگاه ها و براساس اولویت، آن ها را پیگیری و حل و فصل کرد.

در این نشست، همچنین درباره حقوق و معیشت، بیمه تکمیلی درمان، سفرهای سیاحتی و زیارتی، وام ها و تسهیلات ضروری برای بازنشستگان، مشکلات صندوق بازنشستگی کشوری و ظرفیت های تعامل و همکاری میان صندوق و استانداری تهران بحث و تبادل نظر شد.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.