اخبار 1397/09/21 آخرین به روز رسانی
3183
3182
3181
3179
3178
3177
3174
RSS
39592471
Skip Navigation Links   
1397/06/23 - همدان/ تجلیل از ۴۱ بازنشسته کشوری
سیزدهمین همایش بزرگداشت ۲۵ ذی الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از بازنشستگان کشوری در محل سالن همایش های خانه معلم همدان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از مدیریت استان همدان، مدیر صندوق بازنشستگی استان همدان در این مراسم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بازنشستگان کشوری استان در شش ماهه اول امسال، گفت: از زمان حضور جناب آقای تقی زاده مدیرعامل صندوق ، بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ فقره وام ضروری ۴ میلیون تومانی به متقاضیان مشترک صندوق به صورت قرض الحسنه و بدون اخذ وثیقه به حساب آنان واریز شده که این مهم نسبت به سنوات قبل افزایش چند برابری داشته است.

روح الله افشار، برگزاری جلسات منظم ماهیانه با حضور روسای کانونهای بازنشستگی استان و حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در استان همدان و نشست مشترک با مقامات استانی و روسای کانونها و بازدید میدانی از شرکت شیر پگاه همدان را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری به منظور پیشبرد و تکمیل پروژه در حال احداث خانه امید استان، بررسی و تائید و صدور احکام بازنشستگان جدید و موظفین در کمتر از ۷۲ ساعت که حاصل زحمات شبانه روزی و تعهد کارکنان خدوم مدیریت استان است از جمله اقدامات انجام شده در این مدت بوده است.

افشار گفت: انعقاد تفاهم نامه های ورزشی، علمی و تفریحی با شرکت های دارای مجوز در سطح استان جهت استفاده بازنشستگان و خانواده های آنان با تخفیف ۵۰ درصدمثل شرکت گنجنامه ، دو موسسه زبان و دو استخر در مرکز شهر، پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان و همچنین واریز مستقیم هزینه های درمانی به حساب بازنشستگان با توجه به پیگیری های مدیر عامل و معاون اداری و مالی صندوق که رضایت اکثریت بازنشستگان را بدنبال داشته است، پیگیری پروژه های خانه امید همدان که در سال ۹۵ بنا به دلایلی پیشرفت فیزیکی نداشته و با توجه به پیگیریهای مکرر این مدیریت از ابتدای سالجاری و تلاش های مداوم دکتر حاجی بابائی و دکتر خجسته نمایندگان مجلس، انتظار می رود این مکان تا پایان سالجاری یا شش ماهه اول سال ۹۸ به بهره برداری برسد، هماهنگی و پیگیری لازم با مهندس صوفی شهردار همدان جهت واگذاری قطعه دوم زمین جهت احداث دومین خانه امید در یکی از بهترین پارک های شهر همدان از دیگر اقدامات انجام شده توسط مدیریت استان همدان است.

وب به برگزاری مراسم پیاده روی به مناسبت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان اشاره کرد و گفت: این برنامه در شهرستانهای همدان و اسدآباد برگزار شده که فقط در شهر همدان با استقبال بیش از ۱۲۰۰ نفر از بازنشستگان و خانواده های آنان مواجه شد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: بخش عمده مشکلات امروز کشور ریشه در سوء مدیریت‌ها دارد و عدم توجه به سرمایه‌ انسانی هزینه‌های سنگینی را به کشور تحمیل کرده است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کشور ما بازنشستگان بیشترین تأثیر را در مسائل مختلف همچون مباحث اداری، اجتماعی و سیاسی دارند، گفت: حضور بازنشستگان در خانواده و جامعه بسیار مؤثر و مفید است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بازنشستگان آن گونه که در شأن و منزلت آن‌ها است مورد توجه قرار نمی‌گیرند،‌ تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی امروز جامعه ما مسائل تربیتی است که علی‌رغم تلاش‌های بسیار هنوز شرایط آن‌گونه که باید مهیا نشده است.

وی با اشاره به اینکه اقدام تربیتی در جامعه بزرگترین و بهترین سرمایه‌گذاری است عنوان کرد: در جامعه برای تربیت، سرمایه چندانی صرف نشده و این مهم در آموزش و پرورش، جامعه و خانواده گرامی داشته نشده است.

وی همچنین میزان رشد، پیشرفت و بالندگی کشور را به میزان تربیت و توجه به مسائل تربیتی هر کشور عنوان و خاطرنشان کرد: امروز پرداخت هزینه‌های سنگین در جامعه در حوزه‌های، اعتیاد، ناهنجارهای اجتماعی و سیاسی و ناکارآمدی اقتصاد ریشه در عدم توجه به نیروی انسانی و انسان در حوزه تربیتی دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه یکی از کارهایی که فشار سنگینی در تدوین این برنامه داشت توجه به بازنشستگان برای آینده کشور و توجه به بازنشستگان بود که بر همین اساس مصوبه متناسب سازی حقوق‌ها مطرح شد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در کشور باید به سمتی حرکت کنیم که همه مردم با اولویت بازنشستگان مشکل درمان و دارو نداشته باشند، گفت: امروز بخشی از مشکلات کشور به دلیل شرایط جهانی و فشارهای خارجی و تحریم است.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که مسئولان را منصوب می‌کنند باید در عملکرد آن‌ها را نیز نظارت کنند تا آنها با توجه به توانایی خود پاسخگوی نیازها، اولویت‌ها و مطالبات مردم باشند.

رضا قیاسی، معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار هم در این مراسم با قدردانی از زحمات چندین ساله خدمت‌گزاران نظام و انقلاب گفت: بازنشستگان جایگاه والا همراه با کوله‌باری از تجربه دارند که باید از این بار گرانبها و از تجربیات بازنشستگان در مسائل مختلف استفاده نمود. اما متأسفانه این مهم کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

در پایان این مراسم که با حضور حاجی بابائی نماینده مردم همدان، صوفی شهردار همدان و قیاسی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری و حضور پررنگ مدیران کل دستگاههای اجرایی استان برگزار شد، از ۴۱ باز نشسته نمونه با اهداء تندیس و هدایایی قدردانی شد.هفت نفر از این تعداد توسط صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان بازنشسته نمونه انتخاب و ۳۴ نفر دیگر از دستگاه‌های مختلف از جمله آموزش وپروش، ورزش‌و‌جوانان ،استانداری ، اداره کل پست ، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، دانشگاه علوم پزشکی ، دانشگاه بوعلی ، دارایی ، مرکز تحقیقات ، امور عشایر ، تعاون روستایی و سایر دستگاه‌ها بودند.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.