اخبار 1397/09/27 آخرین به روز رسانی
RSS
40185640
Skip Navigation Links   
1397/08/29 - سومین سالنامۀ آماری صندوق بازنشستگی کشوری منتشر شد
مديرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعۀ سیستم‌های صندوق بازنشستگي کشوري با اعلام انتشار سالنامۀ آماری صندوق بازنشستگی کشوری برای سومین سال متوالی، گفت: چند ماه پس از بسته‌شدن سال مالی و قطعی‌شدن اعداد و ارقام، سالنامۀ آماری منتشر می‌شود و بر این اساس اکنون سالنامۀ آماری سال 1396 منتشر شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بهروز انتظاری با بیان اینکه همۀ خدمات و اقدامات صندوق که امکان ارائه به‌صورت عدد و رقم را داشته باشند، بدون توصیف یا تحلیل در سالنامه آورده شده است، گفت: جامعۀ تحت پوشش صندوق بازنشستگی حدود 3 میلیون نفر است که امور اجرایی مربوط به بخش‌های مختلف ازجمله دریافت کسور، پرداخت حقوق، خدمات رفاهی- حمایتی و... آنان در 31 مدیریت در سراسر کشور انجام می‌شود.

او با اشاره به اینکه از مجموع یک میلیون و 372 هزار و 146 نفر حقوق‌بگیر صندوق، یک میلیون و 127 هزار و 307 نفر به عنوان بازنشسته و از کارافتاده شخصاً حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، گفت: حقوق 244 هزار و 839 نفر (بازنشستۀ متوفی و شاغل متوفی) به وراث ایشان پرداخت می‌شود.

انتظاری نسبت حقوق‌بگیران زن به مرد در کل کشور را 31 به 69 اعلام کرد و گفت: بیشترین تعداد افراد تحت پوشش صندوق متعلق به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی هستند.

وی با بیان اینکه میانگین سن بازنشستگیِ افراد بازنشسته در پایان سال 1396، به 50.86 سال رسیده است، افزود: این سن برای مردان حدود 52 سال و برای زنان حدود 49 سال است.

او ادامه داد: سن حقوق‎بگیرانِ ازکارافتاده در زمان ازکارافتادگی 45 سال محاسبه شده است و از 12 هزار و 749 نفر ازکارافتاده تا پایان سال 1396، 97 درصد ازکارافتادگی‌ها عادی و 3 درصد به سبب انجام وظیفه بوده است.

وی گفت: در بین 31 استان، استان‌های تهران، فارس و اصفهان بیشترین تعداد ازکارافتاده را تا به حال داشته اند.

مديرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعۀ سیستم‌های صندوق بازنشستگي کشوري با بیان اینکه بر اساس داده‌های موجود در سالنامۀ آماری سال 1396، سن شاغلان متوفی در زمان فوت 44.7 سال بوده است، ادامه داد: این در حالی است که 11 درصد فوت شاغلان در اثر انجام وظیفه بوده و بیشترین موارد فوت در استان‌های تهران، خراسان رضوی و فارس رخ داده است.

او سالنامۀ آماری صندوق بازنشستگی کشوری را، به‌نوعی، انعکاس عملکرد مدیریت‌های مختلف صندوق در سراسر کشور در قالب اعداد و ارقام دانست و گفت: این سالنامه به مدیران ارشدی که بر اساس اعداد واقعی تصمیم می‌گیرند، در تصمیم‌سازی کمک می‌کند.

انتظاری ادامه داد: این اطلاعات آماری چالش‌ها و همچنین روند آیندۀ صندوق را پیش روی مدیران می‌گذارد و حتی می‌تواند در تعیین بودجۀ صندوق هم تأثیرگذار باشد.

او با تأکید بر اهمیت این موضوع گفت: شرط اثرگذاری چنین فعالیت‌هایی، توجه تصمیم‌گیرندگان به آمار واقعی است. اگر نگاه درستی به اعداد و ارقام وجود داشته باشد، با استفاده از داده‌های آماری می‌توان بودجه را هم به‌درستی تعیین کرد.

گفتنی است سالنامۀ آماری سال 1396 که توسط گروه آمارِ دفتر برنامه‌ریزی و توسعۀ سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشوری تهیه و تدوین شده است، در پنج بخش و 105 صفحه شامل افراد تحت پوشش، رفاهی و حمایتی، مالی و اقتصادی، منابع انسانی و سایر اطلاعات گردآمده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، این سالنامه که شمارۀ فیپا و شمارۀ شابک دارد، در کتابخانۀ ملی ثبت شده است و به‌عنوان مرجع مطالعاتی دانشجویان و پژوهشگران در پایان‌نامه‌های تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.