اخبار 1397/09/27 آخرین به روز رسانی
RSS
40193135
Skip Navigation Links   
1397/09/10 - شفافیت در صندوق بازنشستگی کشوری قابل تقدیر است
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در کارخانه شیر پگاه و افتتاح دستگاه شیر بطری ESL، با اشاره به اینکه اتفاقات مثبتی که در مجموعه کرمان شکل گرفته قابل تقدیر است، عنوان کرد: اگر چه به دلیل کاهش ارزش پول ملی و آثار منفی آن که تورم را به اقتصاد ما وارد کرده، اما یک ظرفیت بزرگ را برای ما ایجاد کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به ظرفیت بالای شرکت پگاه کرمان، گفت: می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و با تولید بیشتر به نیازهای استان پاسخ داده شود، باید آنان را حمایت کنیم و بعد از آن است که می‌توانیم به ظرفیت 2 تا 3 برابری برسیم.

پورابراهیمی همچنین در جریان دیدار جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با استاندار کرمان، صندوق بازنشستگی کشوری را یکی از مجموعه‌های بزرگ اقتصادی کشور دانست و با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری، از زمان حضور آقای دکتر تقی‌زاده، برای رسیدن به شفافیت تلاش های زیادی کرده است بیان کرد: کرمان بیش از 52 هزار بازنشسته دارد که با خانواده‌های آنان به جمعیتی 200 هزار نفری می رسند که حمایت آنان زیر نظر صندوق بازنشستگی کشوری است.

پورابراهیمی در جلسه هم اندیشی با نمایندگان مجلس، روسای کانون‌ها و مدیران استانی هم حضور داشت و با اشاره به اتفاقات بسیار خوب در مجلس گفت: در جلسه با استاندار به تاسیس یک دهکده سلامت رسیدیم که منطقه‌ای به مساحت 20 هکتار خواهد بود.

وی عنوان کرد: در این جلسه همچنین سرمایه‌گذاری برای توسعه شیر پگاه را بررسی کردیم تا بتوانیم تعداد دامداری‌های استان را افزایش و در نتیجه تولید و اشتغال را افزایش دهیم.

وی از بودجه سال آینده و حمایت از بازنشستگان در آن سخن به میان آورد و تاکید کرد: این موضوع باید قبل از آنکه بودجه وارد مجلس شود، مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد.

محمدمهدی زاهدی، دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نیز در کارخانه شیر پگاه و افتتاح دستگاه شیر بطری ESL با اشاره به اینکه ابتکارات صندوق بازنشستگی کشوری قابل تقدیر است، عنوان داشت: رویکردها بسیار خوب بوده و مدیران ما باید این گونه باشند.

وی با اشاره به اینکه سرویس‌دهی به بازنشستگان و شفاف‌سازی در این زمینه که دکتر تقی‌زاده آن را دنبال کرده‌اند، بسیار خوب و قابل تقدیر است، توسعه کارخانه شیر پگاه را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: برای افزایش تولید و همین طور افزایش آمار اشتغال، توسعه این کارخانه ضروری است و برای آن به کمک صندوق بازنشستگی کشوری نیازمندیم.

زاهدی که در جلسه هم اندیشی با نمایندگان مجلس، روسای کانون‌ها و مدیران استانی هم حضور داشت، دکتر تقی‌زاده را اهل عمل و کار خواند و ابراز داشت: سال‌ها با ایشان همکاری می‌کنم و عملگرا بودن از خصوصیات مشهود ایشان است.

او با اشاره به اینکه بازنشستگان می‌توانند رابط و مشاوران خوبی باشند، تصریح کرد: اگر بازنشستگان از نزدیک شاهد تلاش‌ها باشند مسایل و دغدغه های آنان کاهش خواهد یافت.

همچنین بختیاری، نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی، در جلسه هم اندیشی با نمایندگان مجلس، روسای کانون‌ها و مدیران استانی از همکاری 12 ساله با مجموعه پگاه گفت و تاکید کرد: روحیه تلاشگران این کارخانه مثال‌زدنی است و این نهضت 12 ساله همچنان ادامه دارد، این کارنامه درخشانی است که امیدوارم ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت مصرفی شیر و لبنیات در کشور مطلوب نیست، ادامه داد: بعد از هدفمندی یارانه‌ها قدرت خرید لبنیات مردم کاهش یافته است، نهضت ارائه شیر در مدارس نیز پایان یافته که می‌توانست مشکلات تغذیه‌ای دانش‌آموزان را بر طرف کند. به هرحال این صنعت نیازمند حمایت همه است که باید برای بهبود سلامت اقشار مختلف مردم به خصوص بخش های آسیب پذیر بیش از گذشته به این حوزه توجه کنیم.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.