اخبار 1397/10/26 آخرین به روز رسانی
RSS
43704216
Skip Navigation Links   
1397/09/20 - نیروی انسانی کارآمد و خلاق تعیین کننده قدرت و توان سازمان هاست
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری توسعه سرمایه انسانی را یکی از مهم ترین اهداف راهبردی سازمان های توسعه یافته در عصر حاضر برشمرد و گفت: امروزه قدرت سازمان ها را سرمایه مادی، ماشین آلات و تجهیزات رقم نمی زنند، بلكه نیروی انسانی كارآمد و خلاق تعیین كننده قدرت و توان رقابتی سازمان هاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست تعالی سازمانی و ارزیابی تعالی منابع انسانی صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور مدیران ارشد، اعضای هیأت مدیره و کارشناسان و ارزیابان تعالی منابع انسانی در صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، با بیان اینکه عصر حاضر عصر برنامه ریزی برمبنای داده های علمی است، افزود: طبق باور صاحب نظران علم مدیریت منابع انسانی، سازمان های توسعه یافته تنها از طریق به کارگیری الگوهای پیشرفته توسعه سرمایه انسانی، آموزش در سازمان و بالابردن قابلیت های کارکنان می توانند پاسخگوی نیازهای سازمان ها با سرعت و انعطاف بیشتری باشند.

وی با تأکید بر اینکه تعالی منابع انسانی راهی به سوی بالندگی سازمانی و به مثابه نوعی سبک زندگی کاری است، ادامه داد: کارشناسان مدیریت بزرگترین مزیت نسبی در دنیای رقابتی آینده را نیروی انسانی كشورها و سازمان ها می دانند.

او با اشاره به اینکه امروزه ارزش افزوده ذهن ها باارزش تر از ارزش افزوده سایر منابع است، گفت: به همین منظور بسیاری از مشكلات امروزی ما در حیطه تجهیزات و امكانات نیست، بلكه در حیطه انسان ها است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اگر بپذیریم كه سرمایه انسانی، بزرگترین و باارزش ترین دارایی هر سازمان و كشوری محسوب می شود، باید بپذیریم هر چیز كه باارزش تر و گرانبهاتر باشد به حفظ و نگهداری، مراقبت و مدیریت بهتر نیز نیازمند است.

تقی زاده تأکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری با توجه به ماموریت خود که ارائه خدمات بیمه های اجتماعی در امور بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت به جامعه هدف است که همانا قشر معزز بازنشستگان هستند، همواره کوشیده است تا ارائه خدمات به نحو احسن و با حفظ کرامت انسانی و صیانت از حقوق شهروندی انجام پذیرد.

به گفته مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، ارتقای سرمایه انسانی و حرکت به سوی تعالی سازمانی به عنوان یکی از موضوعات استراتژیک صندوق همواره مد نظر بوده است.

او کارکنان را از ارکان اساسی بهبود بهره وری در سازمان خواند و افزود: ما تمام تلاش خود را برای جذب، نگهداشت، توسعه و به کارگیری منابع انسانی دانش محور و ارتباط مستمر و سازنده با کارکنان و ذینفعان به کار می بندیم تا با در اختیار گرفتن این مزیت رقابتی فردای خود را بسازیم.

وی در ادامه اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری با سابقه ای نزدیک به نیم قرن با هدف یکپارچه سازی و بهبود فرآیندها و فعالیت های منابع انسانی خود در دهمین دوره تعالی منابع انسانی انجمن مدیریت منابع انسانی شرکت کرده است و می خواهد خود را در معرض ارزیابی بیرونی قرار دهد و نسبت به وضع موجود منابع انسانی خود آگاهی بیشتری کسب کند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق همان طور که در بیانیه مأموریتش آمده است، همواره آمادگی دارد تا نسبت به بازنگری فرآیندهای منابع انسانی، بهبود و چابک سازی آن اقدام کند و با دستیابی به یکی از سطوح تعالی افتخاری دیگر در مجموعه افتخارات قریب به 5 دهه تلاش خود ثبت کند.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.