1397/07/15 - تعاونی ها و بنگاه های اقتصادی دو حوزه مهم همکاری تجاری میان ایران و مکزیک
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تعاونی ها و شرکت های تابعه این وزارت خانه دو حوزه مهم برای همکاری های تجاری و سرمایه گذاری میان ایران و مکزیک است.

علی حسین شهریور، مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست مدیرعامل و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری با هیات تجاری مکزیک، اظهار داشت: مکزیک می تواند به عنوان مرکزی برای توسعه تجارت ایران در آمریکای جنوبی عمل کند و ایران هم می تواند پایگاهی برای صادرات محصولات مکزیک به خاورمیانه و کشورهای همسایه باشد و در نتیجه این تعاملات، می توان وابستگی بالای اقتصاد مکزیک به آمریکا را کاهش داد.

وی با بیان اینکه دولت ایران و به خصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده هر نوع همکاری با کشور مکزیک است گفت: در این وزارتخانه دو حوزه مهم فعالیت وجود دارد که یکی از بخش های عمده فعالیت های ما در حوزه تعاون است، که خود بخش مهمی از اقتصاد ایران را دربر می گیرد.

شهریور اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ هزار تعاونی در حوزه تولیدی و خدماتی در ایران مشغول فعالیت هستند که در بخش‌های مختلفی از جمله کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و غیره هستند.. وزارت تعاون از ارتباط بخش تعاونی با تجار و فعالان اقتصادی مکزیک حمایت کامل می کند.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین اظهار داشت: علاوه بر بخش تعاونی‌ها، هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگی تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی که زیر مجموعه این وزارتخانه هستند، وجود دارند که فرصت های اقتصادی فراوانی را برای سرمایه گذاری مکزیک فراهم می‌کنند.