1397/08/14 - 70 درصد محصولات پلیمری پتروشیمی جم در بازار داخل عرضه شد
مدیرعامل شرکت پتروشیمی‌جم گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی ۷۰ درصد محصولات پلیمری این شرکت در بازار داخلی عرضه شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، سید حسین میرافضلی به عرضه محصولات پلیمری پتروشیمی جم در بازار داخل با هدف حمایت از صنایع پایین دستی اشاره کرد و گفت: در شش ماه نخست امسال، 70 درصد محصولات پلی اتیلن و پلی پروپیلن تولیدی مجتمع پتروشیمی جم و شرکت پلی پروپیلن جم در بازار داخل و از طریق بورس فروخته شده و این روند با سرعت هرچه تمام تر ادامه خواهد یافت.

میرافضلی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های پتروشیمی جم، بر حمایت همه جانبه از صنایع پائین دست صنعت پتروشیمی تاکید کرد و افزود: با حمایت و گسترش صنایع پایین دستی و اشتغالزایی، بستر مناسبی برای توسعه صنایع پایین دستی به عنوان مصرف کنندگان محصولات پتروشیمی و تکمیل کننده زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی فراهم می شود.

وی ادامه داد: با این اقدام ارزشمند در سال حمایت از کالای ایرانی، محصولات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا و با سطح اشتغال بسیار مناسب در داخل تولید و صادر خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی جم همچنین یادآور شد: این استراتژی از ابتدای سال 97 در حال اجرا است و ظرف 2 سال آینده میزان صادرات مواد خام به کمترین حد ممکن خواهد رسید و در مقابل، تولید و صادرات محصولات پر ارزش اشتغال زا افزایش خواهد یافت.