1395/11/24 - بزرگترین رویداد اقتصادی صندوق های بازنشستگی امروز افتتاح می شود
گردهمايي بزرگ «صندوق هاي بازنشستگي؛ پيشران توسعه ملي» امروز (دوشنبه) با حضور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، ساير مديران اين وزارتخانه و چهار صندوق بيمه و بازنشستگي، هلدينگ ها و شرکت هاي زيرمجموعه آن ها و فعالان اقتصادي داخلي و خارجي در محل مصلي امام خميني (ره) تهران رسماً افتتاح و از فردا براي مخاطبان قابل بازديد است.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از ستاد خبري گردهمايي صندوق هاي بازنشستگي؛ پيشران توسعه ملي، نخستين گردهمايي بزرگ صندوق هاي بازنشستگي به همت معاونت اقتصادي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و با حضور چهار صندوق بازنشستگي کشوري، سازمان تامين اجتماعي، صندوق بازنشستگي فولاد و صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستائيان و عشاير از 24 تا 26 بهمن ماه جاري در محل مصلي تهران برگزار مي شود تا چهره جديد صندوق هاي بازنشستگي در بخش اقتصادي و نقش آن ها در توسعه ملي کشور به نمايش گذاشته شود.
اهداف و ظرفيت هاي اين همايش در چهار محور شامل بسترسازي مقدمات پيشبرد برنامه توسعه اقتصادي کشور با رويکرد اقتصاد مقاومتي، فعالان اقتصادي و ايجاد و توسعه زمينه هاي همکاري مشترک و هم افزا، ايجاد زمينه جذب سرمايه گذاري خارجي در پروژه هاي پيش رو، ارائه تصوير کلان و نقشه حضور فعاليت بنگاه هاي صندوق هاي بازنشستگي در چرخه ارزش افزوده و تجميع ظرفيت ها و حلقه هاي علمي، صنعتي و بازرگاني موثر بر اقتصاد کشور برنامه ريزي شده است.
بخش نمايشگاهي اين گردهمايي نيز در قالب 12 صنعت کلان کشور که صندوف هاي بازنشستگي در آن ها فعال هستند، شامل نفت، پتروشيمي و انرژي، صنايع دارويي و تجهيزات پزشکي، ارتباطات و فناوري اطلاعات، صنعت درمان و خدمات پزشکي، عمران و ساختمان، کاني هاي غير فلزي و فولاد و معادن، گردشگري، خدمات مالي، پولي و بانکي، ، حمل و نقل، صنايع غذايي و کشت و دام برگزار مي شود.
علاوه بر برپايي نمايشگاه بزرگ «صندوق هاي بازنشستگي؛ پيشران توسعه ملي»، در طول برگزاري اين رويداد سه روزه، نشست هاي چهره به چهره بين فعالان اقتصادي و مسوولان دولتي و همچنين کارگاه هاي تخصصي برگزار مي شود. اين رويداد ملي، قرار است شاهد حضور هيات هاي اقتصادي کشورهاي خارجي باشد که مي تواند فرصت مناسبي براي گسترش همکاري هاي اقتصادي و جذب سرمايه گزاران خارجي در اختيار بخش اقتصادي صندوق ها قرار دهد.
براساس برنامه ريزي انجام شده، رونمايي از شاخص ترين پروژه ها و طرح هاي آماده بهره برداري هلدينگ هاي تابعه صندوق هاي بازنشستگي در محل برگزاري نمايشگاه با حضور رئيس جمهوري از جمله برنامه هاي روز سوم و پاياني اين رويداد بزرگ است.
گردهمايي «صندوق هاي بازنشستگي؛ پيشران توسعه ملي» از امروز (دوشنبه) با حضور مقامات کشوري و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، فعالان اقتصادي داخلي و خارجي، هلدينگ ها و شرکت هاي مرتبط با صندوق هاي بيمه و بازنشستگي کشور و با سخنراني علي ربيعي، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي رسماً افتتاح مي شود.