Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
تشکیل پرونده سلامت بازنشستگان با استفاده از استارت آپ ها
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: نسبت به بازنشستگان در کشور احساس ارزشمندی و فرهیختگی وجود دارد و همه مسوولان تلاش می‌کنند تا اتفاقات خوبی برای بازنشستگان بیافتد.
کد خبر: 2818
تاریخ خبر: 1397/03/19
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: نسبت به بازنشستگان در کشور احساس ارزشمندی و فرهیختگی وجود دارد و همه مسوولان تلاش می‌کنند تا اتفاقات خوبی برای بازنشستگان بیافتد.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در سفر به استان قزوین و در نشست با روسای کانون های بازنشستگی این استان، گفت: ما باید تلاش کنیم نگاه به بازنشستگان عوض شود و در این زمینه مجلس و دولت باید نگاه خود را به بازنشستگان تغییر دهند. گاهی صندوق های بازنشستگی و جامعه بازنشستگان در جامعه و کشور به عنوان یک ابرچالش مطرح می‌شوند در حالی که ابرچالش نیستند و ابرمساله هستند و به همین دلیل ابر مسائل قابل حل و فصل هستند.

تقی زاده با اشاره به اینکه رابطه بسیار خوبی بین صندوق بازنشستگی کشوری و مجلس شورای اسلامی وجود دارد، گفت: در کشور نسبت به بازنشستگان احساس ارزشمندی و فرهیختگی وجود دارد و همه تلاش می‌کنند تا اتفاقات خوبی برای بازنشستگان بیافتد، بنابراین می‌توان از ظرفیت دولت و مجلس شورای اسلامی به نحو احسن استفاده کرد.

وی گفت: ما در تلاش هستیم تا پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی نخستین فراکسیون بازنشستگان را در مجلس تشکیل دهیم و نمایندگان مجلس نیز از آن استقبال کرده اند.

تقی زاده با اشاره به اینکه کانون های مختلفی در سطح کشور و استان تهران داریم اما حرکت ها و تلاش های کانون های بازنشستگی مشترک و یک صدا نیست و ادبیات آنها هم یکسان نیست، تصریح کرد: بنابراین در تلاش هستیم که با مشخص کردن اولویت های حوزه بازنشستگی، صدای بازنشستگان و ادبیات کانون های بازنشستگی را یکسان کنیم و بر این اساس بتوانیم برنامه‌های مورد نظر را جلو ببریم.

تقی زاده درباره اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری نیز گفت: این لایحه به کمیسیون مشترک در مجلس رفته بود اما با تلاش هایی که انجام شد به کمیسیون اجتماعی بازگشت که امیدواریم با کارهای تخصصی و تلاش‌هایی که در این کمیسیون انجام می‌شود آنچه که مدنظر صندوق بازنشستگی کشوری و کانون‌های بازنشستگی است به ثمر و نتیجه مناسبی برسد.

وی گفت: امروز بازنشستگان همه سرمایه های صندوق بازنشستگی کشوری هستند و همه سرمایه‌های صندوق نیز متعلق به آنان است و ما تلاش می‌کنیم تا هر آنچه که متعلق به بازنشستگان کشوری است با جدیت و حساسیت حفظ و حراست کنیم.

تقی زاده یادآور شد: با مسئولین و وزرا صحبت کردیم که در صورت امکان و بر اساس قانون آنچه که در زمینه رفاهی شاغلین وجود دارد به بازنشستگان کشوری و بازنشستگان دستگاه مربوطه خود نیز ارائه کنند که در صورت اجرا اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در حوزه درمان کارها و برنامه های خوبی برنامه ریزی شده است گفت: در حال حاضر سه‌چهارم هزینه درمانی پس از ۶۰ سالگی افراد اتفاق می‌افتد و به همین دلیل باید در حوزه درمانی و بیمه های مکمل درمان برنامه های دقیق و قابل اجرا و مناسبی را در پیش گرفت.

تقی زاده ادامه داد: ما باید بتوانیم مانند بسیاری از نرم افزارهای حرفه ای و استارتاپ ها، در حوزه درمان و بهداشت بازنشستگان نیز اقدام کنیم و پرونده سلامت الکترونیک بازنشستگان را راه اندازی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه گردشگری بازنشستگان آنچه امروز در حال اتفاق افتادن است قابل قبول برای صندوق بازنشستگی کشوری نیست، اظهار داشت: ما تلاش می‌کنیم تا بر اساس یک برنامه جدید و مشخص برنامه های گردشگری بازنشستگان را به صورت ارزان قیمت و مناسب اجرایی کنیم تا رضایت بازنشستگان جلب شود.

تقی زاده با بیان اینکه به تمامی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه تاکید شده است که سرمایه های در اختیار باید با سود مشخصی مدیریت و سرمایه گذاری شوند گفت: شفاف سازی و سرمایه گذاری های مناسب و درست و سودآور در دستور کار حوزه اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری است.

وی افزود: فعال سازی خانه های امید و پویایی این خانه ها به عنوان مراکزی برای جمع شدن و دورهمی بازنشستگان مورد توجه ویژه ما است و باید از ظرفیت‌های موجود در این مراکز به خوبی استفاده شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه مکان‌یابی خانه‌های امید به خوبی انجام نشده است گفت: خانه های امید باید در بهترین پارک های شهر و در مرکز شهر قرار گیرد تا بازنشستگان بتوانند به خوبی و به سهولت از خانه‌های امید استفاده کنند.

وی گفت: یکی از برنامه های بسیار مهم صندوق بازنشستگی کشوری تلاش و ترویج ورزش بازنشستگی است چرا که ما اعتقاد داریم پیشگیری بهتر و بالاتر از درمان است و به همین دلیل پیگیر توسعه ورزش بازنشستگان هستیم. یکی دیگر از سیاست‌های صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه پویایی و ورزش بازنشستگان، راه اندازی باشگاه های ورزشی است از همین رو با آقای سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان صحبت شده تا توجه بیشتری نسبت به راه‌اندازی این باشگاه‌ها برای بازنشستگان صورت گیرد.

تقی زاده با بیان اینکه در حوزه بین الملل نیز ما پیگیر شکل گیری دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی هستیم گفت: در حال حاضر ۲۰ کشور در کنار ایران اسلامی قرار دارند که می‌توان با کمک آنها دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی را برای اولین بار در ایران راه اندازی کرد.

تقی زاده با بیان اینکه مسائل بازنشستگان و پیشنهادات آنها باید از طریق کانون‌های بازنشستگی ارائه شود گفت: بهترین کاری که می توان در حوزه بازنشستگی انجام داد استفاده از ظرفیت‌ها و خود بازنشستگان برای حل مسائل موجود است. بازنشستگان بهترین افرادی هستند که می‌توانند مسائل و مشکلات را به خوبی رصد کرده و نسبت به ارائه پیشنهادات مفید و مناسب و حل مسائل موجود و پیشرفت در امور، راه‌حل ارائه و به ما کمک کنند.

یکی از روسای کانون های بازنشستگان کشوری استان قزوین نیز در این نشست گفت: تفاوت حقوق بازنشستگان و شاغلین گاهی زمینه ساز گله‌مندی و اعتراض بازنشستگان می‌شود، لذا خواهشمندم که مسائل بازنشستگان در مجلس و دولت با جدیت مطرح شود و مشکلات و مسائل بازنشستگان بیش از پیش پیگیری شود.

وی گفت: از آقای تقی زاده به عنوان مدیرعاملی که به مسائل و مشکلات بازنشستگان آشنا هستند می‌خواهیم که در زمینه رفع تبعیض حقوق بازنشستگان و شاغلین، در حوزه درمان و بهداشت بازنشستگان و سایر مشکلات عمده بازنشستگان پیگیری لازم را انجام دهند.

در این نشست کانون های بازنشستگی استان قزوین نیز بر ساخت و توسعه خانه‌های امید در استان قزوین بر اساس نیازهای بازنشستگان این استان، توجه به تفاوت حقوق بازنشستگان و شاغلین و رفع تبعیض های موجود، فراهم کردن خدمات بیمه تکمیلی درمان با اولویت بیماریهای خاص و خدمات درمانی که نیازمند هزینه‌های زیاد پزشکی هستند، تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های درمانی دهان و دندان بازنشستگان، بکارگیری و استفاده از فرزندان بازنشستگان در دستگاههای اجرایی، اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۹۷، توجه به سفرهای ارزان قیمت بازنشستگان و فراهم شدن تسهیلات مناسب برای سفر بازنشستگان به همراه خانواده، استفاده از شرکت های گردشگری به خصوص واگذاری خدمات گردشگری به خود بازنشستگان و استفاده از ظرفیت بازنشستگان برای سفرهای زیارتی و سیاحتی تاکید کردند.

 
بازدید کل:48488523 - بازدید ماهانه :5709969 - بازدید هفتگی :984588
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir