Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
روزنامه ایران: پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته تا پایان شهریور
چند وقتی است فرهنگیان بازنشسته پیگیر دریافت پاداش پایان خدمت خود هستند. آنها در ماه‌های اخیر چندین بار مقابل وزارت آموزش و پرورش اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت مطالبات‌شان اعلام کرده‌اند، مطالباتی که مربوط به سال‌های 96 و اوایل سال 97 است.
کد خبر: 2823
تاریخ خبر: 1397/03/20
چند وقتی است فرهنگیان بازنشسته پیگیر دریافت پاداش پایان خدمت خود هستند. آنها در ماه‌های اخیر چندین بار مقابل وزارت آموزش و پرورش اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت مطالبات‌شان اعلام کرده‌اند، مطالباتی که مربوط به سال‌های 96 و اوایل سال 97 است.

برخی از معلمان که سال گذشته بازنشسته شده‌اند، می‌گویند: مسئولان آموزش و پرورش برای ما مشخص نمی‌کنند که چه زمانی قرار است پاداش پایان خدمت‌مان را بپردازند. این بی‌برنامگی و پاسخگو نبودن در خصوص عدم پرداخت مطالبات، زندگی ما را با مشکل مواجه کرده‌است.

به گزارش «روزنامه ایران» (یکشنبه 20 خرداد 97)، شماری از فرهنگیان بازنشسته در تماس‌هایی با روزنامه ایران اعلام کردند بارها و بارها برای پیگیری مطالبات خود به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کردند، اما مسئولان پاسخ روشنی به آنها نمی‌دهند. آنها نبود بودجه را بهانه‌ای برای نپرداختن مطالبات می‌دانند. همچنین برخی از بازنشستگان فرهنگی هم معتقدند: قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 86 مصوب شده اما هنوز بخش‌هایی از آن اجرا نشده است.

این در حالی است که خواسته اصلی فرهنگیان بازنشسته اجرای این قانون است. با این همه موضوع پرداخت مطالبات بازنشستگان فرهنگی در دستور کار دولت قرار گرفته است و آن‌طور که مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش به خبرنگار «ایران» می‌گوید: این وزارتخانه 3 هزار و 800 میلیارد تومان بابت مطالبات مربوط به پاداش پایان خدمت فرهنگیان بدهکار است. مهرداد خان ماکو البته از پرداخت این مطالبات تا پایان شهریورماه خبر می‌دهد و تأکید می‌کند: تقریباً 41 هزار بازنشسته فرهنگی همچنان منتظر دریافت مطالبات خود هستند و با جلساتی که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم آنها اعلام کردند که مطالبات بازنشستگان را می‌توانند در دو مرحله و تا پایان شهریورماه پرداخت کنند.

او می‌گوید: ما منتظر هستیم تا دولت تأمین اعتبار کند این تأمین اعتبار هم از قانون بودجه یک درصد هزینه‌های شرکت‌های سودده تأمین شود. هنوز نمی‌توان زمان دقیقی برای این موضوع در نظر گرفت اما در اسرع وقت این کار انجام خواهد شد و باید به این موضوع توجه داشته باشیم که شرایط دولت به گونه‌ای است که هنوز نتوانستیم پاداش بازنشستگان سال 96 را پرداخت کنیم اما طبق رایزنی‌های سازمان برنامه و بودجه فرهنگیان بازنشسته در اولویت قرار دارند.

خان‌ماکو با بیان اینکه برای حل مشکل بازنشستگان فرهنگی با اعضای کمیسیون آموزش مجلس و خزانه‌داری کل کشور مذاکراتی صورت گرفته است، می‌گوید: قرار است این مبلغ به مأخذ یک دوازدهم به جای تنخواه به آموزش و پرورش تخصیص داده شود. دولت، نمایندگان مجلس وخزانه به‌دنبال این هستند که شناسایی این شرکت‌ها بدرستی انجام شود و به نقدینگی آنها برای کسر یک درصد از درآمد دسترسی داشته باشند.

همچنین محسن بهارلو، معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط با مطالبات معلمان شهر تهران می‌گوید: در بحث حق‌التدریس معلمان از سال 96 یک هفته و سال 97 دو ماه باقی مانده است. همچنین حق‌الزحمه امتحانات نهایی خرداد و شهریور 96 باقی مانده است. عمده مطالبات، مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 96 است که تعداد این افراد در شهر تهران سه هزار و 130 نفر است و برای پرداخت مطالبات آن‌ها، به 270 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

او تأکید می‌کند: هنوز برای این منظور، اعتباری تخصیص نیافته است و مسئولان در تلاش هستند بخشی از اعتبار را تأمین و پرداخت کنند.
 
بازدید کل:48494286 - بازدید ماهانه :5703207 - بازدید هفتگی :986729
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir