Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
مشتری مداری، سودآوری و ارتقای کمی و کیفی ناوگان در دستور کار هواپیمایی آسمان
در مراسمی با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری، معاون وزیر راه و و شهرسازی و مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی، تعدادی از مسولان کشوری و لشکری و مدیران و کارکنان شرکت هواپیمایی آسمان از خدمات و فعالیت های حسن علایی قدردانی و محمد گرجی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت هواپیمایی مشغول به کار شد.
کد خبر: 2877
تاریخ خبر: 1397/04/24
در مراسمی با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری، معاون وزیر راه و و شهرسازی و مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی، تعدادی از مسولان کشوری و لشکری و مدیران و کارکنان شرکت هواپیمایی آسمان از خدمات و فعالیت های حسن علایی قدردانی و محمد گرجی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت هواپیمایی مشغول به کار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با تاکید بر اینکه «محمد گرجی» از جمله مدیران فنی و متخصص، توانمند، متعهد، پاکدست و به خصوص عضو خانواده بزرگ هواپیمایی آسمان است، گفت: از زمان مسوولیت اینجانب تمام تلاشمان را انجام دادیم تا مدیران تابعه صندوق ضمن تخصص و تعهد کافی از داخل مجموعه ها انتخاب شوند و این یک سیاست راهبردی است که با شرکت نفتکش آغاز شد و همچنان در صورت وجود ظرفیت های لازم، ادامه خواهد داشت.

تقی زاده گفت: آقای علایی از جمله مدیران باسابقه و یک وزنه برای انقلاب اسلامی محسوب می شوند، اما ماهیت تغییر و جابجایی مدیران یک اصل است و نیاز بود با وجود کارنامه قابل قبول ایشان در حوزه هوایی و عبور از بحران های متعدد، مدیر تازه نفس دیگری جایگزین ایشان شود.

وی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری یک میلیون و 400 هزار بازنشسته و یک میلیون و 300 هزار شاغل کسورپرداز دارد و در مجموع 10 تا 12 میلیون نفر را تحت پوشش خود قرار داده است. این صندوق ماهانه 3100 میلیارد تومان حقوق به بازنشستگان پرداخت می کند که رقم بزرگی است و بخشی از آن باید از منابع سودآوری شرکت ها تامین شود.

تقی زاده با تاکید بر اینکه صندوق بازنشستگی کشوری دومین صندوق بیمه ای و دومین بنگاه دار بزرگ اقتصادی در کشور است، گفت: این صندوق با داشتن شرکت های مدیریتی و با توجه به ابعاد و حجم فعالیت های اقتصادی می تواند بسیار نقش آفرین و اثرگذار باشد به ویژه در شرایط جدیدی که کشور در دوره تحریم های جدید با آن مواجه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه صنعت حمل و نقل هوایی یکی از مهمترین و پر رونق ترین صنایع جهان به شمار می رود، اظهار داشت: رشد آن به عنوان یکی از مهمترین شاخص ها و پارامترها برای اندازه گیری پیشرفت کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه محسوب می شود و به همین دلیل در برنامه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی سنجش میزان برتری تکنولوژیکی کشورها دارای جایگاه و اولویت ویژه ای است.

تقی زاده افزود: اهمیت آن چنان است که تحلیلگران اقتصادی دنیا معتقدند چنانچه در قرن حاضر کشورهای توسعه نیافته به این صنعت توجه لازم را نداشته باشند، سرعت رشد و توسعه این کشورها به حداقل خواهد رسید. با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی ایران، حساسیت جایگاه صنعت هوایی در توسعه همه جانبه کشور باید به خوبی تبیین کرد. ضمن اینکه مزیت موقعیت ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیکی ایران، این امکان را فراهم می کند که بتواند به عنوان قطب اصلی حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش ترانزیتی پرداخته و جایگاه خود را در جهان نیز ارتقا دهد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در شاهراه شرق به غرب و شمال به جنوب دنیا قرار دارد و باید از این مزیت نسبی جغرافیایی خود در جهان استفاده کند، تصریح کرد: باید با ورود ناوگان هوایی جدید و افزایش قدرت رقابت پذیری، ایران به دنبال باز پس گیری جایگاه صنعت هوانوردی خود از رقبای منطقه ای باشد. بدون شک فعالیت های زیربنایی اشتغالزا است و با توسعه این بخش زمینه برای ایجاد شغل های بیشتری فراهم می شود به گونه ای که برخی از کارشناسان معتقدند با خرید یک فروند هواپیما حدود 100 شغل به صورت مستقیم و شغل های فراوانی در زمینه فعالیت های گردشگری و خدماتی به صورت غیرمستقیم ایجاد می شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه آمارهای موجود نشان می دهد که هر صندلی هواپیما برای بیش از ۴ نفر ایجاد اشتغال می کند، افزود: سفر با هواپیمای جدید در آرامش و آسایش سفرهای هوایی هموطنان در مسیرهای داخلی و خارجی بسیار تاثیر گذار است. ضمن اینکه متوسط عمر ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نیز بیش از ۲۳ سال است و باید جوان کردن این ناوگان مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر انتظارات صندوق بازنشستگی کشوری از شرکت هواپیمایی آسمان، اظهار داشت: افزایش بهره وری شرکت از نقطه نظر اینکه شرکت آسمان یک بنگاه اقتصادی است برای صندوق بسیار حائز اهمیت است. شرایط کنونی بیانگر این است که آسمان هنوز بهره ور نیست و تعداد نیروی انسانی موجود با تعداد ناوگان تناسب ندارد و همین امر باعث شده هزینه های شرکت افزایش یابد.

تقی زاده با تاکید بر اینکه آسمان به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید به سودآوری برسد، ادامه داد: هواپیمایی آسمان به عنوان تنها شرکت هواپیمایی کشور که بیشترین پروازهای داخلی به اقصاء نقاط کشور را بر عهده دارد، باید کیفیت خدمات و پروازهای موجود را ارتقا بخشد و به میزان جذب مشتری و درآمد موجود کمک کند.

وی یادآور شد: یکی از راه های توسعه ناوگان هواپیمایی برای پوشش پروازهای داخلی و رفع نیاز به حق مناطق و استان های مختلف کشور، استفاده از منابع مالی هر استان برای خرید هواپیمای استانی با راهبری آسمان است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین به موضوع مشتری مداری و رضایت خاطر مشتریان اشاره و تاکید کرد: این بخش بسیار حائز اهمیت است که با توجه به شرایط کنونی ناوگان هوایی آسمان این کار بسیار دشوار باید اجرایی شده و صندوق نیز هرگونه کمک و همکاری نیاز باشد در این زمینه انجام خواهد داد.

تقی زاده حفظ و ارتقای دانش و مهارت نیروهای متخصص از جمله خلبانان و کادر فنی، انتخاب افراد متخصص، متعهد و باسابقه و دارای تجربه لازم در بخش های مختلف را دیگر انتظارات این صندوق از شرکت آسمان عنوان کرد.

کمال الدین پیرموذن، عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری نیز در سخنان کوتاهی اظهار داشت: نظر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری واگذاری شرکت هواپیمایی آسمان در شرایط سودآوری و مناسب به دولت و وزارت راه است.

پیرموذن با تاکید بر ضرورت رسیدگی هرچه بیشتر به خانواده درگذشتگان حادثه هوایی تهران به یاسوج گفت: انتظار ما کمک و توجه بیمه ایران به این خانواده ها و پرداخت هزینه های قانونی است تا ادای دین کوچکی به این عزیزان باشد.

در این نشست، با اهدای لوح تقدیری از خدمات حسین علایی تقدیر شد و حکم مدیرعاملی شرکت هواپیمایی آسمان به محمد گرجی اهدا شد.
 
بازدید کل:139423717 - بازدید ماهانه :8068374 - بازدید هفتگی :1423983
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir