Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:
شفافیت به یک خواست عمومی تبدیل شده است
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه شرایط امروز جامعه و کشور به گونه ای است که شفافیت و کاهش تبعیض ها به یک خواست عمومی تبدیل شده است، تأکید کرد: بر همین اساس هم بود که دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه جا و از جلسه رای اعتماد تا کنون بر شفافیت و ایجاد اتاق شیشه ای در همه دستگاه ها به خصوص در حوزه های اقتصادی و مالی تاکید داشتند و صندوق بازنشستگی هم تلاش کرد تا در همین جهت به سمت شفافیت، پاسخگویی و کاهش تبعیض ها و انعکاس صدای خاموش بازنشستگان گام بردارد.
کد خبر: 3369
تاریخ خبر: 1397/12/25
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه شرایط امروز جامعه و کشور به گونه ای است که شفافیت و کاهش تبعیض ها به یک خواست عمومی تبدیل شده است، تأکید کرد: بر همین اساس هم بود که دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه جا و از جلسه رای اعتماد تا کنون بر شفافیت و ایجاد اتاق شیشه ای در همه دستگاه ها به خصوص در حوزه های اقتصادی و مالی تاکید داشتند و صندوق بازنشستگی هم تلاش کرد تا در همین جهت به سمت شفافیت، پاسخگویی و کاهش تبعیض ها و انعکاس صدای خاموش بازنشستگان گام بردارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست پایان سال با کارکنان و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری ضمن تبریک فرارسیدن بهار و عید نوروز دو مناسبت میلاد کوثر تا حیدر یعنی سالروز تولد بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر و همچنین میلاد مولود کعبه حضرت علی بن ابی طالب (ع) و روز پدر را به کارکنان این مجموعه تبریک گفت.

وی با اشاره به دستاوردهای صندوق در سالی که گذشت، گفت: دستاوردهای بسیاری با همکاری و تلاش ارزشمند شما عزیزان هم در ستاد و هم در مدیریت های استانی به دست آمد که ازجمله شاخص ترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:
1- رونمایی از گام نخست پروژه BI یا هوش تجاری با حضور رئیس جمهوری و وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی که شامل طراحی و اجرای سامانه شفاف سازی اطلاعات و هوش تجاری صندوق بازنشستگی کشوری است.
2-طراحی قالب جدید سایت صندوق که کار گروهی واحدهای مختلف صندوق بود و برای نخستین بار پس از سال ها اتفاق افتاد
3-دریافت جایزه تعالی منابع انسانی که با مشارکت گروهی واحدهای مختلف صورت گرفت
4-فعالیت های حقوقی گسترده که نمونه آن بازگرداندن ملک تجاری به ارزش 100 میلیارد تومان به اموال صندوق بود
5-پرداخت به موقع حقوق، وام ها و سایر تعهدهای مالی که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.
6-برگزاری با شکوه جشنواره ورزشی و 25 ذی الحجه با کمترین هزینه و با همکاری گستره بازنشستگان و کانون ها
7-تشکیل کمیته و شوراهای متعدد و مختلف شامل ارتباطات با شرکت ها، استان ها و کارمندان صندوق و به ویژه تشکیل کمیته های 5 گانه بازنشستگان برای پیگیری مسائل بازنشستگان
8-خروج تعدادی از شرکت های زیرمجموعه صندوق و ازجمله کفش ملی از زیاندهی و رسیدن به سود در سال 97 با ایجاد ساختار اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها که کاری جهادی و شاخص بود
9-راه اندازی سامانه نظام پیشنهادهای صندوق که موجب افزایش مدیریت مشارکتی در صندوق و جمع آوری ایده ها، تقویت حس مسئولیت پذیری، بهبود روابط سازمانی، شکوفا کردن استعدادها، قدرت ابتکار و نوآوری می شود.
و بسیاری دستاوردها و اقدامات دیگر در همه حوزه ها که دریایی از کار، پویایی، تلاش و خدمت است.

تقی زاده با برشمردن چند نکته برای شروع سال جدید گفت: همان گونه که می دانید، سال آینده سال مهمی ازنظر اقتصادی و سیاسی برای کشورمان است و تمام تلاش دولت تدبیرو امید و نظام جمهوری اسلامی حفظ وحدت، آرامش و امنیت کشور است و ما نیز باید در این زمینه بازوی نظام باشیم و با تعامل و گفتگوی نزدیک و درک مشکلات و انتظارات شرکای اجتماعی به فکر حل مسائل و کاهش آنها باشیم.

وی تأکید کرد: نباید با حرف ها و برنامه های که حتی اندکی خاطر حساس بازنشستگان را مکدر یا نگران کند پیش برویم و باید نشان دهیم که همواره در جهت خواست این عزیزان عمل می کنیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: نکته دوم اینکه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و به منظور کاهش هزینه‌های غیر ضروری دستورات 25 گانه‌ای صادر و طی بخشنامه‌ای الزام آور به همه شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه ابلاغ کرده اند که باید هم در صندوق بازنشستگی و استان ها و هم در هلدینگ ها و شرکت های تابعه مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با ابراز اینکه رعایت اخلاق حرفه ای اهمیت زیادی دارد، گفت: از همه مدیران و همکاران می خواهم با رعایت اخلاق حرفه ای و استفاده از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در جهت ارتقا و رشد صندوق بازنشستگی گام بردارند و انشالله در سال جدید همانند سال گذشته بتوانیم اتفاقات خوبی را برای صندوق و جامعه بازنشستگان رقم بزنیم. همدلی، انصاف، خوش اخلاقی، رقابت سالم، نشاط و امید داشتن، پشتکار و خلاقیت، فداکاری، تعهد و مسئولیت پذیری باید در همه شما عزیزان نهادینه شود (که می دانم وجود دارد) و این صندوق در زمینه اخلاق حرفه ای و تکریم ارباب رجوع باید زبانزد خاص و عام باشد.

تقی زاده افزود: همچنین با توجه به راه اندازی سامانه نظام پیشنهادها همه باید تلاش کنند تا در سال جدید ایده ها و برنامه های ناب و خلاقانه ای برای فعالیت های و اهداف صندوق ارائه کنند؛ به خصوص در بخش هایی که شاید گره کار آنجا باشد و پیش از تبدیل شدن به گره کور، تا زمانی که تنها یک مساله قابل حل است، با ایده های تازه این گره ها و مسائل حل شوند تا قطار خدمتی که همه ما سوار آن شده ایم، سهل تر و روان تر ادامه مسیر دهد.

وی در پایان ضمن تبریک روز شهدا و با بیان اینکه شهادت زیباترین و بالنده ترین و نغزترین کلام در تاریخ بشری است و برترین و روشن ترین معنی را در تاریخ بشر انتقال داده است، گفت: با تمام وجود به این شهیدان قسم می خورم که هرگونه تلاشی که در جای جای این صندوق می توانست انجام بگیرد و به نفع بازنشستگان تمام شود، انجام شده است و می توانم قسم بخورم که هیچ کس در این زمینه کم نگذاشته است.

او با ابراز خرسندی از فرصت حضور در جمع کارکنان صندوق، گفت: امیدوارم در سال جدید این جلسات و نشست ها بسیار بیشتر و صمیمی تر اتفاق بیفتد و ما بسیاری از مسائل و دغدغه ها را هم از سوی مدیریت و هم ازسوی شما کارکنان زحمتکش و خستگی ناپذیر به صورت تعاملی و دوسویه مطرح کنیم و با هم به یک هم فکری و جمع بندی درباره مسائل و برنامه ها برسیم.
 
بازدید کل:24468632 - بازدید ماهانه :14799115 - بازدید هفتگی :2982181
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir