Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
تحقیقات جدید نشان داد:
اثر درمانی موسیقی های خاطره انگیز بر آلزایمر
موسیقی‌های گلچین شده فردی به شخص برای یادآوری خاطرات گذشته کمک می‌کند و علت آن فعال‌سازی بخش‌هایی است که تحت تاثیر بیماری آلزایمر قرار گرفته‌اند.
کد خبر: 3501
تاریخ خبر: 1398/04/17
موسیقی‌های گلچین شده فردی به شخص برای یادآوری خاطرات گذشته کمک می‌کند و علت آن فعال‌سازی بخش‌هایی است که تحت تاثیر بیماری آلزایمر قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، اندی لاوندز مدیر شرکت Playlist در گلاسکو اسکاتلند اظهار کرد: یکی از مشکلات جامعه امروزی تنهایی است و این تنهایی بر روی طول عمر فرد و ابتلاء به بیماری تأثیر دارد. به همین دلیل این گروه با استفاده از موسیقی و روش‌های کنترل سلامت و درمان، حدود ۴۶۵۰ نفر را تحت درمان قرار دادند.

وی گفت: درمان آلزایمر به دلیل کمبود دستاوردهای پزشکی و دارو مشکلات زیادی به همراه دارد.

این مرکز از خانواده فرد درخواست کرد موسیقی‌هایی که موجب خوشحالی و تحریک حافظه فرد می‌شود را جمع‌آوری کنند.

در این روش، موسیقی‌های مورد علاقه فرد در سن ۱۰ تا ۳۰ سالگی جمع‌آوری می‌شود. این زمان در واقع زمانی است که خاطرات در ذهن فرد نقش می‌بندند.
در این تحقیق، فرزند یکی از شرکت‌کنندگان، موسیقی‌های مورد علاقه مادر خود را جمع‌آوری کرد. وی دریافت مادر با شنیدن این موسیقی‌ها احساس خوشحالی می‌کند به همین دلیل این روش را با دیگران در میان گذاشت.

وی با کمک موسیقی‌های مورد علاقه خود توانست برخی آهنگ‌ها را از اول تا آخر به یاد آورد و سپس بازخوانی کند.

نتایج این تحقیق در مجمع علمی The Lancet Neurology منتشر شده است.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir