Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
 
رواندا برنده جایزه دستاوردهای برجسته تأمین اجتماعی ایسا
اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) در اختتامیه مجمع تأمین اجتماعی جهانی (WSSF)، جایزه دستاوردهای برجسته تأمین اجتماعی را به روندا اهداء کرد.
کد خبر: 3650
تاریخ خبر: 1398/08/18
اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) در اختتامیه مجمع تأمین اجتماعی جهانی (WSSF)، جایزه دستاوردهای برجسته تأمین اجتماعی را به روندا اهداء کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری و به نقل از اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA)، این جایزه برای به رسمیت شناختن تعهدات و دستاوردهای استثنایی یک کشور در حوزه حمایت های اجتماعی مطابق با دیدگاه ایسا درمورد تأمین اجتماعی پویا در سراسرجهان اهدا شده است.

این جایزه هر سه سال یکبار در مجمع جهانی تأمین اجتماعی که 1300 نفر از مدیران و کارشناسان بیمه های اجتماعی از سراسر جهان را در بروکسل بلژیک گردهم می آورد، اهدا می شود.

پوشش درمان جهانی در ثبت زمان
جایزه دستاوردهای برجسته تأمین اجتماعی ایسا در سال 2019 به دولت رواندا برای دستیابی به پوشش بیمه درمانی کامل در کمتر از 20 سال و رسیدن به بالاترین میزان پوشش درمانی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا تعلق گرفت.

مارسلو آبیرامیا کاتانو، دبیرکل ایسا گفت: رواندا در حرکت به سوی پوشش درمان جهانی، به موفقیت منحصر به فردی دست یافته و این جایزه، حاصل فعالیتی چشمگیر است که توسط مقامات رواندا در دو دهه گذشته انجام شده است.

در سال 1994 رواندا شاهد یک نسل کشی فاجعه بار بود که در نتیجه آن نظام سلامت آن کشور فروپاشید. رواندا با اتکا بر تعهدات سیاسی دولت و مدیریت خوب و با برنامه ریزی طولانی مدت، گام های موثری به سوی پوشش درمان و حمایت های اجتماعی جهانی برداشت. اقدامات دولت رواندا از سال 1999 آغاز شد و در سال 2018 پوشش های بیمه ای به بیش از 90 درصد رسید.

رویکرد مبتنی بر جامعه مبتکرانه
موفقیت رواندا در الگوی ابتکاری خود یعنی "بیمه درمان مبتنی بر جامعه" را می توان در موارد ذیل عنوان کرد:
- طرح های بیمه تکمیلی درمان با مزایای بیمه اجباری درمان.
- ترکیب طرح های جامعه با ساختارهای مدیریت حرفه ای طرح تأمین اجتماعی موجود.
- منابع مالی مهم داخلی که توسط صندوق های ارائه دهنده تکمیل می شود.
- طرح های پوشش اجباری جامعه براساس اینکه پوشش داوطلبانه نمی تواند به پوشش جهانی برسد.
- کمک های اجباری و پرداخت های مشترک حتی اگر در سطح پایین باشد.

اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی در هنگام اهداء جایزه دستاوردهای برجسته تأمین اجتماعی به دولت رواندا تاکید کرده که بعضی از جنبه های این رویکرد می تواند به عنوان الگو و الهام بخش سایر کشورها قلمداد شود.

نتایج موثر
طرح پوشش درمان جهانی رواندا در بهبود شاخص های توسعه اجتماعی ازجمله کاهش هزینه های درمان ضروری و فقر نقش بسزایی داشته است. میزان مرگ و میر نوزادان و مادران از سال 2000 تاکنون به دو سوم کاهش یافته است و آموزش سلامت، برنامه ریزی برای زنان خانواده و همچنین برابری و عدالت اجتماعی افزایش یافته است.

ترجمه: فریبا بهزاد
 
بازدید کل:117198965 - بازدید ماهانه :12682931 - بازدید هفتگی :1952038
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir