Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:
اولویت اشتغال در عسلویه با مردم بومی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که باید اولویت اشتغال در عسلویه با افراد بومی باشد، گفت: فعالیت‌های عمرانی دولت با جدیت در دست اجرا است و طرح‌های مهمی با حضور سرمایه‌گذاران و مردم در دست اجراست که این طرح‌ها در ایام مختلف سال افتتاح می‌شوند.
کد خبر: 3737
تاریخ خبر: 1398/11/21
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که باید اولویت اشتغال در عسلویه با افراد بومی باشد، گفت: فعالیت‌های عمرانی دولت با جدیت در دست اجرا است و طرح‌های مهمی با حضور سرمایه‌گذاران و مردم در دست اجراست که این طرح‌ها در ایام مختلف سال افتتاح می‌شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه، درحاشیه افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۰ پروژه عمرانی شهرستان عسلویه در جمع خبرنگاران گفت: پروژه‌های اقتصادی باید در کنار منافع ملی که برای کشور دارند بتوانند نسبت به برخورداری بهتر مردم و ایجاد رفاه عمومی منطقه تاثیرگذار باشند.

وی با بیان این که در این ارتباط تلاش می‌شود همه فعالیت‌های اقتصادی در منطقه عسلویه در حمایت از بومیان، افراد محلی و ایجاد رفاه نسبی برای آنها باشد، گفت: گام‌های مهمی در راستای توسعه صنایع در سطح کشور و این منطقه انجام شده است و شاهد آثار و برکات آنها هستیم.

شریعتمداری گفت: فعالیت‌های عمرانی دولت به همت مردم در طول سال همواره در دست اجرا است و امروز نیز در مرکز انرژی ایران - عسلویه- همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر ۳۰ پروژه عمرانی با ۶۶ میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های گوناگونی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: عسلویه یکی از بخش‌های فعال دولت است و در این منطقه سازمان‌های اقتصادی عمومی و دولتی مراکز اقتصادی فراوانی وجود دارد که برخی از آنها فعالیت‌های عمده اقتصادی در تولید مواد پتروشیمی را برعهده دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کنار بهره‌برداری عظیم از بزرگترین مرکز گازی جهان که دارای ذخیره ارزشمند گاز در دنیا است، واحدهای متعدد پتروشیمی در دست ساخت و توسعه است که هر کدام از آنها می‌توانند به اشتغال منطقه کمک کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: به طور جدی تلاش داریم در همه فعالیت‌های اقتصادی در منطقه، ابتدا زمینه اشتغال افراد بومی که کنار پروژه‌ها زندگی می‌کنند فراهم شود و مردم بتوانند از نعمت این خدمات بهتر و بیشتر برخوردار شوند.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح‌های معیشتی دولت گفت: سبد حمایت معیشتی دولت ارائه شده و ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور که بیشتر در شهرهای کمتر برخوردار هستند از این منابع بهره مند شده‌ اند.

وی تاکید کرد: همچنین درماه‌های اخیر به تقاضای ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانواری که درخواست برخورداری از این بسته حمایتی را داشتند، رسیدگی شد و در ۲ تا ۳ نوبت حدود  ۷۷۰ هزار خانواری که براساس تقاضای جدید مشمول می شدند از سبد خانوار برخوردار شدند.

وی ادامه داد: رسیدگی به تقاضای خانواده‌ها براساس مصوبه هیات وزیران و آزمون وسع هر ۶ ماه یکبار انجام می‌شود.
 
بازدید کل:83293528 - بازدید ماهانه :4524273 - بازدید هفتگی :779131
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir