Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
مدیر امور مالی شرکت صنایع شیر ایران اعلام کرد:
۷ شرکت پگاه در صف پذیرش فرابورس
هفت شرکت زیرمجموعه پگاه همچنان در صف بررسی هیات پذیرش فرابورس هستند.
کد خبر: 4115
تاریخ خبر: 1399/06/25
هفت شرکت زیرمجموعه پگاه همچنان در صف بررسی هیات پذیرش فرابورس هستند.

به گزارش اداره‌کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیر امور مالی صنایع شیر ایران (پگاه) با اعلام این مطلب گفت: پرونده هفت شرکت زیرمجموعه پگاه برای ورود به بورس در مرحله بررسی هیات پذیرش قرار دارد و همچنان منتظر رسیدگی و اعلام نتیجه نظر کارشناسی شرکت فرابورس برای درج نماد و عرضه اولیه هستیم. 

غلامرضا زینلی افزود: با توجه به اینکه تمامی موارد و مدارک درخواستی شرکت فرابورس را ارایه داده‌ایم، در صورت پذیرش و درج نماد، شرکت‌های زیرمجموعه پگاه تا پایان امسال عرضه اولیه خواهند شد.

به گفته وی، پگاه زنجان، پگاه کرمان، پگاه همدان، صنایع بسته‌بندی پگاه، کشت‌وصنعت پگاه فارس و کشت‌وصنعت پگاه همدان که از مطلوب‌ترین شرکت‌های صنایع شیر ایران هستند، در مرحله پذیرش فرابورس قرار دارند و عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها تا پایان امسال انجام خواهد شد. 

قرار است فاز دوم عرضه سهام شرکت‌های زیرمجموعه صنایع شیر ایران (پگاه) در سال 1400 اجرا ‌شود.

 مدیر امور مالی صنایع شیر ایران (پگاه) درباره وضعیت کنونی این شرکت در بازار سهام نیز گفت: سهام تمامی شرکت‌ها در یک ماه گذشته روند نزولی داشته است و پگاه هم متاثر از رویکرد بازار بود. با بهبود شرایط بازار، پگاه نیز از سهام‌ شرکت‌هایش حمایت خواهد کرد.

 وی تصریح کرد: صنایع شیر به عنوان سهامدار عمده شرکت‌های پگاه، در زمان اصلاح بازار، بیشتر از سهامداران حقیقی متضرر شده است و از طریق صندوق بازارگردانی سهام پگاه از سهم‌ها حمایت و معاملات شرکت‌های بورسی پگاه از طریق این صندوق انجام می‌شود.

زینلی گفت: هنوز بودجه مازاد برای حمایت از بازار اختصاص نداده‌ایم و منتظر ثبات بیشتر بازار هستیم تا حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

مدیر امور مالی صنایع شیر ایران (پگاه) درباره افزایش قیمت محصولات لبنی نیز گفت: در صورت افزایش قیمت ماده اولیه، شرکت‌ها نیز بر اساس آن قیمت محصولات را تعیین و برای مراجع تصمیم‌گیر ارسال می‌کنند تا پس از بررسی مجوز افزایش نرخ صادر و سپس در کدال افشا ‌شود.

به گفته وی، شرکت‌های زیرمجموعه پگاه به طور مستقل برای افزایش قیمت‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند و افزایش قیمت‌ها به دلیل تنوع محصولات، به صورت متمرکز انجام نمی‌شود. 

مدیر امور مالی صنایع شیر ایران (پگاه) درعین‌حال یادآور شد: افزایش قیمت محصولات پگاه باید در شورای نظارت تایید و توسط کارگروه ستاد تنظیم بازار بررسی و اعلام ‌شود.
 
بازدید کل:149810736 - بازدید ماهانه :7034694 - بازدید هفتگی :1838658
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir